נכתב ע
נכתב ע"י מערכת אסתטיקר

מהו טיפול אנטי אייג'ינג, וכיצד הוא מסייע למניעת הזדקנות העור?

משחר האנושות מנסה האדם למצוא את שיקוי הקסם שיעניק לו חיי נצח, או לכל הפחות – ישווה לו מראית-עין זוהרת של נעורים וחיוניות עד גיל מאוחר. המשימה אינה קלה – הביולוגיה שלנו גורמת לנו להזדקן משנה לשנה: מפרקינו הופכים נוקשים יותר, אנחנו מתעייפים מהר יותר, ובעיקר – עורנו מתקמט וכבר אינו בוהק כפי שהיה בעבר. הוא הופך לרפוי, דהוי, יבש ומתכסה בכתמי פיגמנטציה.

 

מה גורם להזדקנות העור?

כאשר מדובר בעור שלנו, להזדקנות הטבעית חוברים מגוון גורמים נוספים שתורמים לאובדן החיונית שלו: חשיפה לשמש (במיוחד בארץ כה שופעת שמש כישראל), מזהמים שונים שנמצאים באוויר, עישון, ואורח החיים המודרני, שמלא בלחצים ובחרדות. אחד הדברים המשמעותיים שהתגלו כמשפיעים על הזדקנות העור הם הרדיקלים החופשיים – אטומים בלתי יציבים שקיימים בגופנו באופן טבעי אך הגורמים המפורטים לעיל עשויים להגביר את פעילותם באופן מוגזם. כאשר הם חופשיים וחסרי שליטה, הם הורסים את החלבונים והשומנים בגוף, וכך מאיצים את הזדקנות העור.

לכל אלה יש השפעה רבה על מראה העור, וגם מי שהתהדר בעור מתוח ויפה עד גילאי 20-30, לא חסין מפניהם. אבל רגע לפני שאתם מבכים את מר גורלכם והעור היפה שהלך מבלי שוב – המשיכו לקרוא, כי נראה שיש פתרון.

 

אנטי אייג'ינג – הטיפול שעוצר את הזמן 

טיפולי אנטי אייג'ינג

בעשורים האחרונים נעשים מאמצים רבים בקרב חברות הקוסמטיקה והטיפוח ואפילו בקרב מדענים, למצוא חומרים, טיפולים ושיטות שונות שיעכבו את הזדקנות העור בצורה אפקטיבית, ואפילו ישפרו את מצבו ויגרמו לו להיראות צעיר משהיה. כיום, טיפולי האנטי אייג'ינג הקיימים הם רבים ומגוונים – מקרמים ומשחות ועד ניתוחים והזרקות חומרים שונים. המגוון הרחב של סוגי הטיפולים מאפשר לכל אדם לבחור בטיפול המתאים לו ביותר. להלן טיפולי אנטי אייג'ינג שנפוצים כיום בשוק:

קרמים המכילים נוגדי חמצון – קרמים נחשבים לטיפול אנטי אייג'ינג עדין יחסית. הם מכילים נוגדי חמצון בריכוז נמוך, ועיקר השיפור שהם מספקים הוא בהענקת לחות, רכות, וברק לעור, אשר גורמים לו להיראות צעיר יותר.

פילינג – טיפול פילינג הוא קילוף העור, אשר יכול להתבצע בכמה רמות: פילינג קל, פילינג בינוני או פילינג עמוק. הפילינג מסיר את שכבות התאים מהעור ומעודד ייצור קולגן, וכך מעניק לעור מראה חלק, חיוני וצעיר יותר.

הזרקת חומרים לעור – כיום ניתן להזריק חומרים שונים לעור לקבלת מראה מתוח ומלא יותר, החל מבוטוקס, שמרפה את פעילות השרירים וכך מתקן קמטי הבעה ועד לחומצה היאלורונית שמעניקה לפנים מראה רענן וצעיר.

ניתוחים קוסמטיים – לא מעט אנשים שמבצעים ניתוחים מסוג זה, כגון הרמת עפעפיים, הרמת לחיים ועוד. ניתוחים האלה נועדו להשיב את הפנים למצבם לפני שהעור סבל מרפיון והזדקנות ובהרבה מקרים התוצאות מעוררות התפעלות.

לא משנה באיזו שיטה תבחרו, מה שחשוב לזכור הוא שכיום כמספר האנשים שמעוניינים באנטי אייג'ינג, כך רבות השיטות – כך שמובטח לכם שתמצאו את טיפול האנטי אייג'ינג המתאים לכם ביותר.

 

טיפולי אנטי אייג'ינג – מידע נוסף

אחרי גיל שלושים מתחילים להתחמק מהשאלה בן כמה אתה, פתאום צצות להן שיערות לבנות פה ושם על הראש, קמט קטן שלו היה שם קודם, ואז מתחילים לראות פרסומות בטלוויזיה על קרמים נגד קמטים וזה מדבר אלינו. לרוב מומלץ להתחיל טיפולי אנטי אייג'ינג קצת לפני שעור הפנים מתחיל להזדקן. לא כולנו ניחנו בגנים טובים המעניקים לנו מראה צעיר גם בגיל 40 + מתקדם. ולכן טיפולי אנטי אייג'ינג הם הפתרון עבורנו.

אנטי איינגיינג הוא טיפול שניעשה אצל קוסמטיקאית ברוב המקרים, וייעודו הוא לדחות ולצמצם את הסימנים המוכרים של הזדקנות: קמטים, ירידה באיכות העור, וצניחת העור באזור הפנים. הפנים שלנו הן סימן ההיכר שלנו, אנחנו לא יכולים בניגוד לשאר גופנו להסתיר אותם.

מוצרי אנטי אייג'ינג: לשימוש במוצרים אלו אין גיל מסוים לרוב השימוש בהם מומלץ מהרגע שהעור שלנו מאבד את המוצקות שלו, מתחילים להופיע קמטים קטנים באזור העיניים. הטיפול המוצרים אלו מחדיר לחות לעור, מבהיר את צבע העור ומחדש תאים מתים, השימוש המוצרים אלו יכול למנוע לאורך זמן את הצורך בטיפולים חודרניים יותר. כל תכשיר מכיל חומרים שמצריך התאמה ספציפית לסוג העור שלנו, לכן חשוב לקבל טיפול אצל קוסמטיקאית מקצועית שתתאים לנו את התכשיר שהכי מתאים לסוג העור של המטופל.

מעבר למשחות המיוחדות לשימוש בלילה או ביום יש עוד טיפולים כגון פילינג. טיפולי פילינג מאזנים את רמת החומציות שקיימת אצלנו בעור, התפקיד העיקרי של פילינג הוא לגרום לקילוף העור בהדרגתיות וכך להוריד את התאים המתים ולאפשר תאים התפתחות של תאים חדשים. תפקיד נוסף שיש לטיפולי הפילינג הוא ליצור שכבת קולגן חדשה שגורמת לעיבוי העור ובכך להוריד את הקמטים שנוצרו. העור מקבל צורה של עור אחיד, בהיר יותר, מוצק, בריא ורענן.

טיפולים מסוג זה משמרים את העור שלנו בריא וצעיר לאורך זמן, יחד עם זאת תזונה נכונה ושתיית מים מבוקרת גם היא עוזרת לעור הפנים להיות צעיר  מוצק ורענן.

טיפולים כירורגיים: טיפולים אלו הם בשלב מאוחר יותר ומומלץ מגיל 50 ומעלה, למרות שהיום ניתן לראות גם נשים צעירות שעוברות טיפולים אלו בגילאי 30+ לשיפור המראה שלהן. טיפולים אלו כבר נעשים על ידי רופאים בתחום הפלסטיקה. מדובר על טיפולים כגון: ניתוח הרמת פנים, מילוי קמטים על ידי בוטוקס וכדומה.