נכתב ע"י מערכת אסתטיקר
נכתב ע"י מערכת אסתטיקר

הבהרת כתמי עור וכתמי פיגמנטציה – מהם ואיך מטפלים?

הם מתפתחים בחשאי, בעקביות ובהתמדה. עוד היחשפות לשמש הישראלית הקופחת, עוד הריון, עוד מתח נפשי מצטבר ולפתע, אנו מגלות אותם על עור פנינו, על כפות ידינו ובמחשוף החזה, כשהופעתם אולי יותר מכל, מאשרת לנו שעברנו פאזה וגופנו מתחיל לאבד מחיוניותו ולהתבגר… כתמים. בהירים, כהים ובעיקר… מכוערים. אז מה עושים? כיום אין צורך להמשיך ולסבול. עולם הרפואה הקוסמטית מציע מגוון טכנולוגיות ושיטות טיפול מתקדמות להבהרת כתמי עור וטיפול בפגמי פיגמנטציה בעור.

הבהרת כתמי עור
טיפול בפיגמנטציה וכתמי עור – מידע, טיפולים, מחירים

 

 

מהם אזורי הטיפול הנפוצים להבהרת כתמים בעור?

כתמי עור ופגעי פיגמנטציה יכולים להופיע בכל אזור בגוף ובפנים. בהתאם לכך, שיטות הטיפול השונות שפותחו מאפשרות להתגבר על התופעה בכל מופעיה השונים.

להלן רשימה חלקית של סוגי טיפול נפוצים להבהרת כתמי פיגמנטציה לפי אזור:

#1 הבהרת כתמים בפנים וטיפול בפיגמנטציה בפנים

#2 הבהרת כתמים מתחת לעיניים

#3 הבהרת כתמי עור בידיים

#4 הבהרת כתמים בעור הרגליים

#5 הבהרת כתמי עור בבית השחי הבהרת כתמים בבית השחי

#6 טיפול בפיגמנטציה בגב

#7 הבהרת כתמי פיגמנטציה בעור המפשעה

 

כתמי פיגמנטציה – למה זה קורה לנו?

אם תערכו מחקר קטן בין מכריכם לגבי תרבות השיזוף ומקורותיו, תופתעו לגלות, שמרבית הישראלים כלל אינם מודעים לכך, כי ה”שיזוף” שאנו כה משתוקקים אליו, הינו למעשה תופעת התגוננות של עור גופנו מנזקים. הכיצד?

בעומק העור שלנו מצויים תאים ייחודיים בשם “מלנוציטים“, שמטרתם להגן עליו מחשיפה מרובה ומסוכנת לשמש. כאשר עורנו נחשף באופן מופרז, ה”מלנוציטים” מפרישים פיגמנט בשם “מלנין”, היוצר מעין מסך כהה על פני העור ומגן עליו. “המסך” הכהה הזה, הוא תופעת הלוואי שאנו מכנים “שיזוף”. היווצרותו המוגזמת של ה”מלנין” והצטברותו הצפופה, מותירה לעיתים כתמים על העור כ”מזכרת”, הוסיפו לכך לחץ נפשי כרוני, שימוש אינטנסיבי בגלולות ובהורמונים וכוויות משיזוף בלתי מבוקר והרי לכם מתכון בטוח ליצירת כתמי הפיגמנטציה על העור.

באופן כללי יותר, כתמי עור הם תופעה שנוצרת בשל שינוי בהרכב הפיגמנטים בעור, וריכוז עודף, אקראי ובלתי אחיד שלהם ברקמות העור החיצוניות (האפידרמיס). כתמי השמש והפיגמנטציה בעור מהווים למעשה תוצר לוואי של המערכת ההורמונלית שלנו, כאשר הגורם הסיבתי הישיר הוא ייצור מוגבר ומופרז של מולקולות מלנין. בנוסף לגורמי הסיכון ההתנהגותיים כמו שימוש בתכשירים ותרופות מסוימות, חשיפה ממושכת לשמש ישירה ואורח חיים בלתי מאוזן ולא בריא באופן כללי, ישנם גורמי סיכון גנטיים תורשתיים שאינם מצויים בשליטתנו.

 

אילו סוגים של כתמים בעור קיימים?

ישנם סוגים שונים של פגעי עור, אך ניתן להבחין בין שתי משפחות-על של כתמי פיגמנטציה בהתאם למקור הסיבתי שלהם:

פיגמנטציה על רקע הורמונלי – סוג זה של פיגמנטציה מופיע בעיקר בקרב נשים צעירות בגילאי הפוריות כתוצאה מתנודות בפרופיל ההורמונלי של הגוף. כתמי פיגמנטציה הורמונליים עשויים להחמיר כתוצאה מנטילת גלולות למניעת הריון, הריון ולידה וטיפולי פוריות. חשיפה ישירה וממושכת לשמש תחמיר את הכתמים.

פיגמנטציה על רקע נזקי שמש וגיל – זהו הסוג הנפוץ והשכיח יותר של כתמי עור.

פיגמנטציה על רקע טראומה – כתמי עור שנוצרים כתוצאה מטראומה מכאנית, כמו שפשופים, מכות או כוויות.

חלוקה נוספת של כתמי עור היא לפי מופע וסוג:

 • נמשים או כתמי עור חסרי גבולות חדים – פגעי עור אלו נפוצים בעיקר באזורים שחשופים לשמש, כולל הפנים, המחשוף והכתפיים. סוג זה של כתמי פיגמנטציה נוטה להחוויר בחורף, ולהפוך לבולט יותר עם החשיפה לשמש בקיץ.
 • כתמי עור גדולים – כאן מדובר בפגעי פיגמנטציה המופיעים על אזורים נרחבים לאחר חשיפה לשמש. כתמי עור גדולים מתפתחים בשל חשיפה לקרינת השמש ונפוצים בקרב אנשים מבוגרים.
 • מלזמה – כתמים חומים שמופיעים בפונים, ובעיקר באזור עצמות הלחיים, האף והסנטר. הסיבה המרכזית להיווצרות מלזמה היא חשיפה לשמש בשילוב עם גורמים הורמונליים, כולל טיפולים הורמוניים למניעת הריון או לפוריות, תהליכי הריון ולידה וגם נטייה גנטית מולדת.

 

איך מתבצע טיפול הבהרת כתמי עור?

עד לא מזמן, כתמי שמש ופיגמנטציה נחשבו לגזירת גורל שאין ברירה אלא להשלים עמה. אך כיום אין זה המצב. עם התפתחויות בתחומי רפואת העור (דרמטולוגיה) ופריצות דרך בעולם הרפואה האסתטית, כיום ישנה קשת רחבה של שיטות טיפול להבהרת כתמי פיגמנטציה משלל סוגים ומכל אזור בגוף.

חלק מהטיפולים מעלימים את הכתמים לחלוטין, חלק מבהירים ומטשטשים אותם וחלק מונעים את התפתחותם העתידית.

 

מעוניינים בהשוואות מחירים? קבלו עד 3 הצעות מחיר ממיטב המומחים ללא התחייבות

  שם:
  טלפון:

  יישוב מגורים:
  משהו נוסף לומר לנו?

   

  שיטות הטיפול הנפוצות להבהרת כתמי עור ופיגמנטציה:

  ✔️ טיפול בפיגמנטציה בפילינג

  טיפולי פילינג לטשטוש פיגמנציה והבהרת כתמי עור הם אופציית טיפול נפוצה, אשר מתאימה בעיקר למצבים של כתמים גדולים באזורים נרחבים בפנים. בשיטה זו, "מגרדים" את שכבת העור החיצונית על ידי פילינג מכאני או כימי, או שילוב של השניים, ומגרים את מנגנוני חידוש העור. לאחר טיפול פילינג להבהרת כתמי שמש ושאר פגעי פיגמנטציה חל איסור מוחלט על חשיפה לשמש. בנוסף, הטיפול איננו מתאים לאנשים בעלי גוון עור כהה.

  ✔️ טיפול בפיגמנטציה בלייזר

  טיפול בפיגמנטציה בלייזר הוא פתרון אידאלי להסרת כתמים נקודתיים באזור בפנים, אך גם בשאר חלקי הגוף. ישנם מכשירים שונים שמתאימים לאזורים שונים בגוף. אז איך זה עובד? ובכך, ישנם מכשירי לייזר מסוגים שונים שמאפשרים לטשטש, להבהיר ולהעלים כתמים בעור. אך ככלל, אופן הפעולה של הלייזר כולל פירוק של הכתם לגורמים וזירוז "שטיפת" הפיגמנטים החוצה מתאי העור, ללא גרימת נזקי לוואי לרקמות.

  ✔️ טיפול בפיגמנטציה בחנקן נוזלי

  טיפול זה מתאים בעיקר לטשטוש נקודתי של כתמי שמש. החנקן הנוזלי גורם לכוויות קור שמשמידות את שכבת האפידרמיס העליונה במקום שבו מצוי הכתם, עד להסרתו החלקית או המלאה.

  ✔️ טיפול ביתי בפיגמנטציה וכתמי עור

  למי שאיננו מעוניין בטיפול בפילינג או בטיפולי לייזר לפיגמנטציה, קיימת האפשרות לבצע טיפול ביתי להבהרת כתמים. בחנויות הפארם והקוסמטיקה ניתן למצוא מגוון תכשירים להבהרת כתמי עור. קרם להבהרת כתמי עור הוא עניין של ניסוי וטעיה, אבל חשוב להדגיש שבכל מקרה טיפולי פיגמנטציה ביתיים הם בעלי יעילות מוגבלת.

   

  מחיר טיפול בפיגמנטציה והבהרת כתמי עור – כמה עולה?

  טווח המחירים לטיפול הבהרת כתמי עור משתנה מטבע הדברים בהתאם לשיטת הטיפול. להלן מחירון טנטטיבי עם עלויות טיפול ממוצעות:

  טיפול בכתמי עור מחיר לפי סוג טיפולמחירים מומלצים לטיפול בפיגמנטציה בישראל
  המחיר להבהרת כתמי עור בפנים מחיר ממוצע (טיפול בודד)1,600 – 700 ₪
  עלות הבהרת כתמי עור ברגליים3,800 – 1,200 ₪
  מה המחיר של הבהרת כתמים מתחת לעיניים1,200 – 400 ₪
  העלות של הבהרת כתמים בעור בית השחי1,300 – 800 ₪
  הבהרת כתמי שמש מחיר1,600 – 1,000 ₪
  מחיר העלמת פיגמנטציה בלייזר (טיפול בודד)1,600 – 600 ₪
  חידוש עור בלייזר יהלום11,000 – 4,900 ₪
  עלות טיפול בפיגמנטציה בקרן אור (טיפול בודד)1,600 – 700 ₪
  עלות העלמת כתמי עור פילינג שטחי (כימי)1,400 – 1,100 ₪
  פילינג בינוני לתיקון פיגמנטציה (טיפול בודד)1,700 – 1,400 ₪
  הסרת כתמי עור בפילינג כימי עמוק (בהתאם לסוג הטיפול וכמות המפגשים)13,000 – 8,200 ₪

  עלות הסרת נגעי עור בלייזר נעה בין כמה מאות לכמה אלפי שקלים לסשן טיפולי בודד. העלות של טיפול בפיגמנטציה בלייזר תלויה בסוג מכשיר הלייזר, במספר וסוג אזורי הטיפול, בסוג המפגע העורי ובהיקף הטיפול הנדרש.

  מחיר הבהרת כתמי עור בחנקן נוזלי הוא חינם, שכן השירות מוצע במסגרת סל הבריאות בקופות החולים. ניתן כמובן לבצע את הטיפול בקליניקות הפרטיות במחירים שנעים באזור הכמה מאות שקלים.

  מחיר הבהרת כתמי עור בתכשירים ביתיים או טבעיים נע גם כן בין כמה מאות לכמה אלפי שקלים, תלוי בתכשיר הנבחר.

   

  טיפול בפיגמנטציה וכתמי עור באופן טבעי

  קטגוריה זו של טיפולי פיגמנטציה כוללים שימוש בחומרים טבעיים לכתמי עור, כמו הבהרת כתמי עור עם לימון. טיפולים אלו מצריכים התמדה ממושכת לאורך תקופת זמן ארוכה מאוד של כמה חודשים ואף שנים, וכמו יתר הטיפולים הביתיים – יעילותם מוגבלת.

  גם התוצאה האופטימלית מטיפול ביתי או טבעי להבהרת פיגמנטציה ככל הנראה תהיה נחותה ביחס לטיפול בלייזר.