נכתב ע
נכתב ע"י מערכת אסתטיקר

הגדלת חזה נחשבת להליך הפופולרי ביותר בעולם האסתטיקה הרפואית. ישנן שיטות להגדלת החזה שכוללות הכנסת שתלים וכן הרמה של החזה, במקביל לשיטות הגדלה ללא שתלים וכן פרוצדורות נוספות שאינן ניתוחיות כלל. התאמת ההליך עבור כל מטופלת באופן אישי, בהתאם למבנה הגוף שלה ואישיותה, חשובה במיוחד לקבלת תוצאות אסתטיות שישביעו את רצונה ויתרמו להעלאת הביטחון העצמי שלה.

 

הגדלת חזה
הגדלת חזה – כל המידע על השיטות להגדלת החזה, ההחלמה, מחירים ועוד

 

 

הגדלת חזהתקציר טיפול
סוג הטיפולניתוחי
איפה מתבצעבמרפאה / קליניקה
האם נדרש אשפוזללא אשפוז
האם נדרשת הרדמההרדמה כללית
משך הטיפולכשעה עד שעתיים בממוצע
דרגת כאבבינונית
למי זה מתאיםלנשים שנולדו עם חזה קטן, לנשים אחרי לידה, לאחר ירידה במשקל
שיטות נפוצות להגדלת החזההגדלה עם שתלים, הגדלה עם הרמה, הזרקת שומן עצמי או חומרי מילוי אחרים
מתי ניתן לחזור לשגרהבתוך מספר ימים
מחיר טיפול ממוצעבין כמה אלפי שקלים ועד לעשרות אלפי שקלים – הטווח הרחב הוא בהתאם לשיטת ההגדלה ומורכבות הטיפול, לרבות סוג השתלים וגודלם (אם ישנם שתלים)
לכמה זמן מחזיקה התוצאהעד עשר שנים לניתוח הגדלה עם שתלים

 

לאילו נשים מתאים ניתוח הגדלת חזה?הגדלת חזה

בעוד ניתוח להקטנת חזה עשוי להידרש מסיבות פיזיולוגיות ובריאותיות, הסיבה והמניע לביצוע ניתוח להגדלתו הם אסתטיים בלבד.

נשים בכל גיל עשויות לרצות לעבור ניתוח להגדלת חזה כדי לחזק ולהעצים את תחושת הנשיות ואת הדימוי העצמי שלהן. יש לא מעט נשים שכבר עברו את ההליך הזה, כאלה אשר ניתוח להגדלת החזה חולל שינוי דרמטי בחייהן – ועם תחושות קשה להתווכח.

ניתוח הגדלת חזה, על כל הדרכים השונות לבצע אותו, הוא רק חלק ממגוון שיטות וטיפולים באמצעותם ניתן לגרום לחזה להיות גדול יותר – ובדרך כלל גם מורם יותר.

 

מגוון שיטות להגדלת חזה

ניתן להגדיל חזה לא רק באמצעות ניתוח שהוא חודרני ופולשני וככזה כרוך לעתים בסיכונים. השיטה הרווחת בניתוח להגדלת חזה היא שימוש בשתלי סיליקון, המשווים לחזה הנשי מרקם מעוגל ורך. שיטה נוספת היא באמצעות שתלים אנטומיים, שבאמצעותם ניתן להוסיף נפח לשד ולעצב את צורתו באופן שיתאים לרצונה של האישה ולציפיותיה.

שיטה שאינה כרוכה בהחדרת חומר חיצוני היא הגדלת החזה באמצעות העברת שומן מאזור מסוים בגוף לאזור החזה. נוסף על כל הדרכים הללו להגדלת השדיים, ניתן למנות שיטות נוספות ויעילות אחרות.

כדאי לבחון כל אחת מן השיטות הללו ואת היתרונות שלה, לצד החסרונות:

#1 הגדלת חזה באמצעות שתלי סיליקון – היתרון הוא בעמידות השתלים ובתוצאה האסתטית, הנשמרת לזמן רב. החיסרון הוא בסיכונים בכרוכים בניתוח, ביניהם זיהומים ופגות התוקף של השתלים, שמגיעה כעשר שנים מתום הניתוח ומחייבת את החלפת השתלים או הוצאתם.

#2 הגדלת חזה ללא שתלים – הגדלת חזה ללא ניתוח של ממש, אפשרית כאשר מחדירים לחזה חומרים כמו חומצה היאלורונית, המקנה לו מראה גדול יותר. החיסרון הוא בעובדה שתוצאות ההליך אינם נשמרות לתקופה ארוכה, אלא לכמה חודשים בלבד. כמו כן זהו הליך יקר יחסית, אף יותר מניתוח הגדלה סטנדרטי, לכן יש רבות שמחשיבות אותו לבלתי משתלם מבחינה כלכלית.

#3 הגדלת חזה בשומן עצמי – זוהי דרך שנחשבת לבטיחותית מאוד בהיבט הרפואי, אך במקביל לשיטת הגדלה שאינה מאפשרת השגת תוצאה ידועה מראש, זאת כי השומן נספג במהרה בגוף, בחלקו לפחות, כך שהתוצאה הראשונית נשמרת לתקופה קצרה בלבד.

#4 הגדלת חזה טבעית – ספורט מקצועי בכלל ואימון החלק העליון של הגוף בפרט, יגרמו להגדלת נפח השרירים באזור החזה וליציבה נכונה יותר, שתקנה לחזה מראה מורם וגדול יותר. על מנת להגיע לתוצאה שבאמת נראית לעין, יש צורך באימוני כושר רבים ואינטנסיביים, לכן שיטה זו לרוב לא תיבחר כאופציה הראשונה להגדלת חזה, אלא לדרך לשימור תוצאות לאחר הליך ניתוחי ובתום ההחלמה ממנו.

 

הגדלת חזה ללא צורך בניתוח – הסבר מפורט

אנשי מקצוע רבים מסמנים את הכיוון שאליו מתכנסת המגמה של הגדלת החזה – חלופות ללא ניתוחים, כגון הזרקת בוטוקס או חומצה היאלורונית באמצעות שיטה המוגנת על ידי פטנט ייחודי. כמו כן ניתן ליצור מצג של הגדלת חזה, באמצעות לבישת חזיות מרופדות ובגדים היוצרים דימוי גוף שבו החזה עשוי להיראות גדול מכפי שהוא.

 

הגדלת חזה
לפני הגדלת חזה (משמאל) ואחרי – החזה נראה גדול ומורם בהשוואה לעבר (התמונה להמחשה בלבד)

 

מדוע להגדיל את החזה?

לבד מתחושתן של נערות שהחזה הקטן שלהן גורם להן להרגיש פחות נשיות, ישנן גם נשים שרוצות להגדיל את החזה לאחר השינויים ההורמונליים שחלו בהן ובו לאחר לידה והנקה, או בשל ירידה חריפה במשקל. יש המבקשות לתקן עיוותים בשד ולהשיב לו את הסימטריה שאבדה לו או שלא הייתה בו כלל ובתוך כך גם לנצל את הניתוח האסתטי.

תהיה הסיבה לביצוע הניתוח להגדלת החזה אשר תהיה – חובה להתייעץ עם רופא מומחה לפני ביצועו. ניתוח הגדלת חזה כרוך בסיכונים מסוימים, גם אם לא גדולים, אשר על כל אישה המבקשת לבצע אותו להיות מודעת להם ולקחת אותם בחשבון.

 

ניתוח הגדלת חזה לבחורות צעירות מתחת לגיל 17

יש ויכוח בסוגיה, האם נכון לבצע ניתוח להגדלת חזה מתחת לגיל 17. המצדדים בזכותה של נערה לבצעו טוענים, בין השאר, כי אם עד לגיל זה לא התפתחו שדיה – הם ייוותרו בגודלם הנוכחי, קטנים מדי לטעמה ולתחושתה של הנערה ומבחינתה – מצדיקים ואף מחייבים הגדלה. 

השוללים טוענים, כי הנערה עדיין צעירה וגופה טרם השלים את התפתחותו, לכן אין כל הצדקה לביצוע הניתוח. בכל גיל ובפרט בגילאים הצעירים, חשוב להתייעץ עם רופא מומחה בטרם ההחלטה האם לבצע את הגדלת החזה ואם כן – באיזו שיטה, זאת כדי להגיע לתהליך לאחר שהנערה שלמה עם ההחלטה ומודעת לכל ההשלכות של ההליך, לרבות תקופת החלמה מניתוח הגדלת חזה, שיכולה בהחלט להיות מאתגרת עבור צעירות.

 

הגדלת חזה לנשים אחרי לידה

נשים רבות עלולות לחוש כי לאחר לידה נפגמה תחושת הנשיות שלהן. לתחושה זו נסמך ונלווה במקרים רבים דימוי גוף ירוד וכתוצאה ממנו פגיעה בביטחון העצמי. נשים רבות מבחינות לאחר הלידה כי החזה שלהן קטן, נפול, לא סימטרי. גם ההנקה משנה את מבנה החזה.

באופן טבעי, עם החזרה לשגרה (אשר בכל מקרה משתנה), עשוי להתעורר גם רצון לשוות לעצמן מראה נשי יותר. ניתוח להגדלת חזה הוא חלק מהמאמץ שהן מוכנות להשקיע למטרה זו. 

מי מהנשים שרוצה להגדיל את החזה לאחר לידה חייבת להתייעץ עם הרופא שלה על מנת לוודא כי המצב הגופני שלה יאפשר ניתוח כזה. אם ניתן אישור- חשוב לאתר רופא מנתח שיש לו האישורים הנדרשים, שהוא עובד בקליניקה מסודרת והיגיינית.

גילוי נאות ישרת את האישה ויסייע לרופא לקבל את כל המידע החיוני והרלוונטי שעל בסיסו הוא יחליט האם מתקיימים תנאי סף נדרשים ומספיקים לביצוע הניתוח. הוא ישלול מחלות שונות לפני הניתוח וכתנאי לביצועו.

בכל מקרה, חשוב להתייעץ עם המנתח באשר למועד המתאים לביצוע הניתוח, האם ניתן להמשיך להניק עם שתלים או שצריך להפסיק ועוד. לפני הניתוח נדרשת האישה לשקול בכובד ראש את מכלול ההיבטים הכרוכים בו, לתאם ציפיות, לקבוע יחד עם הרופא את גודל השתל המתאים ולבצע את כל הבדיקות שהיא עשויה להידרש לבצען לפני הניתוח.

כאשר אישה רוצה לבצע ניתוח להגדלת חזה עליה להיות מודעת לכל ההשלכות העשויות לנבוע ממנו וזאת בנוסף למידע הבסיסי הנדרש והחיוני שעליה לדעת כבסיס לקבלת החלטה מושכלת על עצם הניתוח. 

 

הגדלת חזה לאישה מהמגזר הדתי

יש דברים המשותפים לכל הנשים, חילוניות או דתיות (לרבות חרדיות). אלה ואלה רוצות להיראות נשיות, מטופחות, כלילות שלמות ויופי או, לכל הפחות, יפות ככל שהן יכולות להיות.

ניתוחים להגדלת חזה רווחים אפוא גם בקרב נשים מהמגזר הדתי. נשים דתיות חוששות מאי היות גופן תואם את הדימוי הנשי הרצוי, לתפיסתן ולתחושתן. מנתחי חזה מקבלים לא מעט פניות מקרב נשים דתיות.

חשוב לציין, כי אין כל סיבה לבצע מעשים כדי לרצות את הזולת, קל וחומר לא ניתוח חודרני ופולשני כגון הגדלת חזה שחושף את המנותחת לסיכונים שונים. אישה שמתכננת להגדיל את החזה אמורה לשקול את כל השיקולים לפני שהיא מקבלת החלטה. רצוי ומומלץ להתייעץ עם חברות טובות שרוצות באמת ובתמים את טובתה. ייתכן כי כאשר האישה תשאל לדעת חברותיה יתברר לה כי החזה שלה אינו קטן כלל ואין כל סיבה מוצדקת לבצע בו הגדלה מלאכותית.

כל אישה שמתלבטת בסוגיה זו צריכה לשאול עצמה בכנות וביושר האם גודל החזה שלה מצדיק הגדלה. מסורת השמירה על צניעות ובמידה רבה החובה לעשות זאת מאפשרת גם ואולי בעיקר לנשים עם חזה קטן להצניעו מתחת ללבוש באופן כזה שלא ניתן להבחין בממדיו- קטנים או גדולים, אבל מאחר שמדובר בעיקר בתחושה, קשה להתווכח עם תחושות ואולי מיותר לעשות זאת.

כך או כך, אם מנוי וגמור עם נשים מהמגזר הדתי לבצע ניתוח להגדלת חזה חשוב מאוד לקבל את כל המידע על אודות הניתוח. חשוב גם לציין, שאף שניתן כיום לראות מבעוד מועד את הדמיית החזה בצורה ובנפח הרצוי, כפי שהוא אמור להיראות לאחר הניתוח, על צג המחשב, בתלת מימד, ייתכן כי החזה עצמו ייראה לאחר ניתוח ההגדלה שונה מכפי שהוא נראה על צג המחשב. 

בשורה התחתונה, זכות המלה האחרונה על ביצוע ניתוח הגדלת החזה שמור לאישה. רק היא יודעת בתוך תוכה האם ועד כמה חיוני לה הניתוח – רק היא יודעת עד כמה עשוי הניתוח לשפר את הדימוי העצמי ואת הביטחון העצמי שלה.

 

הגדלת חזה טבעית – למי זה מתאים?

אישה המעוניינת לבצע הגדלת חזה במידה אחת, או מידה וקצת, יכולה לפנות לתחום של הגדלת חזה טבעית שמתבצעת עם הזרקת שומן עצמי מאזורים רוויי שומן בגוף כמו ירכיים, בטן וישבן. אופציה זו, של הגדלת חזה טבעית, יכולה "לתפוס שתי ציפורים במכה", משמע  גם לשאוב שומן מאזור בעייתי וגם להזריק אותו בחזה וכך לבצע הגדלת חזה טבעית.

 

אם כך מדוע לא כולן מבצעות הגדלת חזה טבעית?

הגדלת חזה טבעית אולי נשמעת כמו חלום רחוק, אך זאת מציאות של ממש. באמצעות הזרקה של שומן בחזה אפשר להגדיל אותו מעט וכך גם לחסוך ניתוח שאיבת שומן על הדרך.

היתרון הגדול הוא שבעצם זה לא ממש ניתוח אלא רק הזרקה בהרדמה מקומית. ההליך כמעט לא דורש מנוחה או זמן התאוששות וזה יתרון נהדר. החשש הגדול ביותר בעת ביצוע הליך כמו הגדלת חזה טבעית משומן עצמי וטבעי, הוא שלא כל השומן ייקלט ויהיה צורך במערך של הזרקות חוזרות ונשנות על מנת שהשומן ייתפס.

הליך זה יכול להיות מאד מייגע ויש לחזור עליו כל כמה שנים עם ספיגת השומן בגוף. אין ספק שמבחינה פיזית יותר קל לבצע הגדלת חזה טבעית מאשר הליך כירורגי עם הכנסת סיליקון לגוף, אך ההליך הה ארוך יותר ומייגע יותר.

 

היכן אפשר לבצע הגדלת חזה טבעית?

ישנם רופאים ספציפיים המתמחים בהליך כמו הגדלת חזה טבעית. רופאים אלו יודעים בדיוק היכן יש צורך לשאוב את השומן והיכן להזריק אותו למניעת כאב ותוצאות מקסימליות. הליך של הגדלת חזה רגילה והגדלת חזה טבעית שונה לחלוטין לכם חשוב לבחור רופא המתמחה ספציפית בכך.

יש לברר לפני בחירת המרפאה לביצוע התהליך שהם מוכנים לעמוד בתנאים של המטופלת ובגודל שהיא רוצה להזריק. יש לדעת שבאמצעות הגדלת חזה טבעית אי אפשר להגדיל את החזה לגודל גדול אלא רק לכמידה אחת מעל למידה הנוכחית ולא יותר.

בעת בחירת מרפאה לביצוע הליך של הגדלת חזה טבעית יש לשים לב שהמרפאה הזו אכן מתמחה שתהליך זה ומעסיקה רופאים מומחים לנושא זה. יש לשים לב לניסיון ולמקצועיות של הרופאים וכמובן למיומנות שלהם. אם אישה מעוניינת שהליך שכזה אנו ממליצים לה ללמוד את הנושא, לדבר עם נשים שעברו את הפרוצדורה בעבר ולשמוע על מקומות מומלצים. לא מומלץ לבצע הליך שכזה בחיפזון אלא רק לאחר לימוד וקבלת הנושא בשלמותו.

 

מחיר הגדלת חזה – כמה עולה?

לשאלה כמה עולה ניתוח הגדלת חזה ומה מחיר הגדלת השדיים בדרכים אחרות, ישנן תשובות רבות וזאת כיוון שלהליכים השונים עלויות שונות, בהתאם למורכבותה של הפרוצדורה וכן המחירון של כל קליניקה באופן נפרד.

בטבלה ריכזנו את העלויות הממוצעות של השיטות השונות להגדלת החזה:

שיטה להגדלת החזהעלות הגדלת חזה בשיטה זו
עלות הגדלת חזה עם שתלים עגוליםהחל מ – 19,000 ₪
מחיר הגדלת חזה עם שתלים אנטומייםהחל מ – 22,500 ₪
מחיר הגדלת חזה עם חומרי מילויהחל מ – 20,000 ₪
מחיר הגדלת חזה באמצעות הזרקת שומן עצמיהחל מ – 15,000 ₪
עלות ניתוח להגדלת החזה הכולל גם הרמההחל מ – 25,000 ₪

 

חשוב להדגיש כי להתייעצות המקדימה עם הרופא המומחה לאסתטיקה אין תחליף וההתאמה המדויקת של שיטת הגדלת החזה אל המטופלת עצמה, היא זו שתהפוך את העלויות של השיטה הנבחרת למשתלמות במיוחד, מנקודת מבטה של הפציינטית.