נכתב ע"י מערכת אסתטיקר
נכתב ע"י מערכת אסתטיקר

גברים רבים וגם נשים סובלים מבעיות של הזעת יתר, הזעת יתר אינה קשורה לפעילות ספורטיבית או מאמץ וגם לא לימים חמים ולחים, הזעת יתר היא תופעה שיכולה להופיע בכל רגע נתון.

 

מהי הזעת יתר?

הזעת יתר היא למעשה תופעה בה יש פגיעה בין היחס של מינון הפעילות הגופנית אל הטמפרטורה הסביבתית לעוצמת ההזעה. זהו מצב הפוגע באופן משמעותי ביותר באיכות החיים של הלוקה בה, אך אין היא מהווה כל סכנה, למעט העובדה כי קומקום רותח עלול להחליק מבין ידיו המזיעות של אדם הלוקה בתופעה.

 

סוגי הזעות יתר:

הזעת יתר נחלקת לשני סוגים עיקריים:

הזעת יתר ממוקדת – המכונה גם הזעת יתר ראשונית קשורה באופן ישיר למצבי מתח, לחץ והתרגשות. לרוב היא באה לידי ביטוי במספר אזורים בגוף כגון: כפות ידיים ורגליים, בתי שחי ופנים.

הזעת יתר כללית – תופעה זו היא לעיתים אחד מהסימנים לפעילות יתר בבלוטת התריס, השמת יתר, גידולים סרטניים, שינויים הורמונליים כמו בגיל המעבר ועוד.

 

יש מספר טיפולים לבעיות ההזעה: הזעת יתר

  • טיפול ע"י הזרקת בוטוקס לתאי בלוטות הזיעה, הטיפול הוא זמני ויש לחזור עליו אחת למספר חודשים, בדרך כלל בין שלושה לעשרה חודשים.
  • טיפול נוסף הוא בעזרת תכשירים שונים המנטרלים את בלוטות הזיעה אך יכולים לגרום לגירוי ודלקות, גם כאן מדובר על טיפול זמני ולא קבוע וכדאי לשקול את הטיפול מול פתרונות אחרים.
  • הדרך הנפוצה ביותר לטיפול בבעיות הזעת יתר בבית השחי היא בניתוח. בניתוח מנתקים את בלוטות הזיעה וכך פותרים את הבעיה בקלות ולתמיד. ניתוח מתבצע לרוב בהרדמה כללית. במהלך הניתוח מחדיר המנתח מצלמה ומכשירי ניתוח אחרים אל חתכים קטנים בקדמת בית החזה או בבית השחי ומשבית את העצב האחראי לפעילות בלוטות הזיעה באותו אזור, דבר המפסיק את ההזעה לחלוטין.

 

טיפול בהזעת יתר באמצעות הזרקת בוטוקס

הזעת יתר היא תופעה מאוד לא נעימה שעלולה להופיע בכל מקום בגוף, כמו לדוגמא בבית השחי, המפשעות וכפות הידיים. אם גם אתם סובלים מהתופעה המטרידה אתם ודאי מעוניינים לפתור אותה בקלות וביעילות בדרך קצרה שלא תגרור אחריה כאבים או תופעות לוואי מיוחדות.
אחת השיטות המקובלות כיום לטיפול בבעיה היא הזרקת בוטוקס לאזור הבעייתי.

אחת הדרכים שנמצאו יעילות לפתור את בעיית הזעת היתר בחלקי הגוף השונים הם טיפולי בוטוקס להזעת יתר. הבוטוקס הוא רעלן שמשתק את השרירים ובמקרה של הזעת היתר, בעקבות ההזרקה, נחסם הגירוי העצבי העובר מהעצב לבלוטת הזיעה ולכן האדם יפסיק לסבול מהזעת יתר באזור אליו הוזרק הבוטוקס.

לפני שאתם מתחילים טיפולי בוטוקס להזעת יתר חשוב מאוד שתבררו כי מי שמציע לכם את הטיפול הוא רופא מנוסה ומקצוען בתחום שיאבחן את הבעיה שלכם בצורה מדויקת ויחסוך לכם תופעות לוואי לא נעימות.

הטיפול עצמו פשוט וקצר, הרופא יאלחש את האזור ובעזרת מחט דקה יזריק את הבוטוקס לאזור הרצוי. מטופלים רבים ירגישו בשינוי כבר למחרת הטיפול וייהנו מהתוצאות למשך מספר חודשים עד לפירוקו של הבוטוקס, שהוא למעשה חלבון. לכן יש צורך לחזור על התהליך אחת לכמה חודשים על מנת לשמר את התוצאות.

 

בלוטות הזיעה מה הן?

בלוטות הזיעה הממוקמות באזור כפות הידיים והרגליים מכונות גם בלוטות אקריניות, כלומר הן ממוקמות על פני שטח העור. עם הזיעה על כפות הידיים יותר קל לנו להסתדר, עם כפות הרגליים הדבר נעשה קצת יותר קשה. על כף רגל אחת יש 125,000 בלוטות זיעה העטופות בגרביים, נעליים אטומות וטמפרטורה גבוהה בקיץ והרי לכם גן עדן למיליוני חיידקים וגיהינום לכל מי שנמצא ביחד אתכם באותו חדר.

 

דרכים לאבחון של אדם הסובל מהזעת יתר

הזעת יתר בכפות הידיים אינה מוגדרת כמחלה אלא כהפרעה למהלך ואיכות החיים התקינים. זאת הסיבה שהיא מאובחנת לפי מידת הסבל אותו היא גורמת למטופל. כלומר כפועל יוצא מכך אבחון ההפרעה נעשה על ידי מידת תלונותיו של האדם הסובל מכך.

 

הזעת יתר – מחיר טיפול

כמה עולה ניתוח נגד הזעת יתר?

מחירי טיפול בהזעת יתר בכפות הידיים – בין 2000 ש"ח ל-5000 ש"ח.
מחירי טיפול בהזעת יתר באזור בית השחי – בין 1500 ש"ח ל-4500 ש"ח.
מחירי טיפול בהזעת יתר באזור הפנים -בין 1500 ש"ח ל-4500 ש"ח.

* המחירים צפויים להשתנות בהתאם לאיכות הקליניקה ולרופא המנתח