נכתב ע
נכתב ע"י מערכת אסתטיקר

הסרת משקפיים היא פתרון אידיאלי לאנשים רבים הסובלים מקוצר בראייה, מהרכבת משקפי ראייה או עדשות מגע על בסיס קבוע. רבים מתוך אוכלוסייה זאת מעוניינים לעבור הסרת משקפיים, ניתוח אשר משלב את טכנולוגיית הלייזר ופוטר אותנו מהמשקפיים לצמיתות.

הסרת משקפיים בלייזר הינו ניתוח פשוט יחסית וקצר מאוד, אך עדיין, לא כולם יכולים לעבור את הניתוח. ישנו אחוז מסוים מאוכלוסיית הלא רואים טוב, שאינם יכולים לעבור ניתוח לשם הסרת משקפיים. כדי לדעת אם אנו יכולים לעבור את הניתוח ואיזה סוג של ניתוח יתאים לנו מתוך שני הסוגים הקיימים, אנו צריכים לעבור בדיקת התאמה. בדיקה בה בודקים את העיניים שלנו מכל הבחינות כמו שנאמר לאורך ולרוחב מכסים את כל הבדיקות האפשריות כדי לדעת אם אנו מתאימים או לא.

כמובן שאחוז קטן מתוך אוכלוסיית מרכיבי המשקפיים או משתמשי עדשות המגע, אינם יכולים לעבור את הניתוח מכיוון שנמצאו בבדיקת ההתאמה כלא מתאימים.

את בדיקת ההתאמה עורכים במכונים השונים המתמחים בניתוחי לייזר לשם הסרת משקפיים. לפני שאנו הולכים לעבור בדיקת התאמה במכון כלשהו רצוי שנבדוק על המכונים הקיימים על שמם המקצועי, על הוותק בתחום ורמת העבודה, על אנשים שעברו שם ניתוחים, בסך הכל מדובר בעיניים, באזור רגיש וחשוב לבדוק את אלו, אפשר גם בדרך לבדוק מחירים ולעשות סקר שוק כדי לבוא מוכנים. לאחר מכן לקבוע תור לבדיקת התאמה ומשם להמשיך הלאה בתהליך.

 

הסרת משקפיים בלייזר – מה צריך לעשות?

הסרת משקפיים בניתוח

בירור לגבי סוגי המכונים השונים הקיימים: חשוב לברר על המכונים, כמה זמן הם קיימים ופועלים, מה הם מציעים לנו, בתמורה למה, לבדוק עלויות לראות שבכלל אנו מסוגלים להשקיע את הסכומים שנדרשים מאיתנו, לברר על הרופאים שנמצאים במקום ועל אלה שמנתחים או עלולים לנתח אותנו בעתיד, על הרקע שלהם, לשאול קצת אנשים שעברו את הניתוח שם כבר. אחרי שהחלטנו על מכון רפואי המתמחה בניתוחי הסרת משקפיים בלייזר אנו יכולים לקבוע במכון בדיקת התאמה. בבדיקת ההתאמה יבדקו את העיניים שלנו מכל הבחינות והצדדים האפשריים, לאחר בדיקת התאמה מעמיקה, שעורכת בין שעתיים לארבע שעות בערך יאמרו לנו אם אנו מתאימים לעבור את הניתוח או לא ואם אנו מתאימים איזה סוג של ניתוח מתאים לנו יותר ולמה.

האם אנו מתאימים לניתוח הסרת משקפיים? אם המכון לניתוחי הסרת משקפיים בלייזר קבע כי אנו לא מתאימים לניתוח, אין לנו הרבה מה לעשות בנידון, אפשר לעבור בדיקת התאמה במקום נוסף אך רוב הסיכויים שגם שם נקבל תשובה דומה. אם מצאו אותנו מתאימים ימליצו וייקבעו לנו את סוג הניתוח שמתאים עבורנו בלבד, לאור כל הממצאים בבדיקת ההתאמה ואם נמשיך בהליך נקבע תור לניתוח הסרת משקפיים בלייזר. כשיגיע יום הניתוח נגיע למקום, יסבירו לנו על ההליך, נעבור הרדמה בעיניים באמצעות טיפות, נקבל כדור הרגעה וניגש לניתוח לאחר כל פעולות הבטיחות והפעולות הסטריליות שנדרשות.

 

מה חשוב לדעת לפני מעבר ניתוח הסרת משקפיים בלייזר?

הוראות הרופא לפני ובמהלך הניתוח: בניתוח הסרת משקפיים בלייזר עצמו, נעבור סדרה של הוראות והדרכה מהרופא המנתח לגבי מה צריך לעשות וכיצד אנו אמורים לנהוג במהלך הניתוח, להיות רגועים וקשובים להוראותיו. הניתוח עורך בממוצע של עשר דקות פחות או יותר, תלוי בסוג שנבחר עבורנו. לאחר הניתוח יקשטו אותנו רטיות תחבושות או כל דבר דומה איתם נצטרך לבלות לפחות 24 שעות אם לא יותר, שוב תלוי בסוג הניתוח ונקבל הוראות לגבי תקופת ההחלמה שתעבור עלינו לאחר ניתוח הסרת משקפיים בלייזר. שני הסוגים המפורסמים בהם משתמשים לניתוח הסרת משקפיים בלייזר שונים בצורת החלמתם, ניתוח אחד הוא יותר פשוט אך ההחלמה שלו איטית וכואבת, וניתוח שני יותר מסובך כביכול אך עם החלמה מהירה נטולת כאבים.

מה עושים אחרי שהניתוח הסתיים: בכל סוג של ניתוח להסרת משקפיים נזקק לטפטף טיפות במהלך ההחלמה על פי ההוראות שיינתנו לנו. יגידו לנו בדיוק איזה טיפות עיניים לרכוש וכמה סוגים אנו צריכים, וכמה פעמים ביום לטפטף. חשוב לשמור ולעקוב אחר הוראות הרופאים המנתחים, אם אנו רוצים להחלים כמו שצריך ולראות היטב. אסור לזלזל או לחפף כשמדובר בעיניים שלנו! יום למחרת הניתוח, נגיע אל המכון לביקורת, לאחר שבוע נגיע שוב לעוד ביקורת. אנשים שעוברים את סוג הניתוח עם ההחלמה האיטית יהיו במעקב גם לאחר חודש ולאחר חמישה חודשים יגיעו שוב לביקורת.

 

הסרת משקפיים בלייזר לאסק (LASEK)

ניתוח לשם הסרת משקפיים קיים בשני סוגים בהם נוהגים להשתמש הרופאים והמכונים השונים. סוג הניתוח הראשון נקרא בשמו המקצועי לאסק או פי אר קיי, זהו ניתוח לייזר על פני השטח, בשיטה זו מסירים את שכבת הציפוי של הקרנית ומבצעים את ליטוש הלייזר על פני שטח הקרנית החשוף. ניתוח הסרת משקפיים בלייזר לאסק (שיטת Lasek) הוא ניתוח פשוט, מהיר ואינו כואב. השימוש בשיטת לאסק להסרת משקפיים אינו פולשני או חודרני ולא מתבצע בו שום חיתוך או כל פעולה כירורגית.

בסיום ניתוח זה של הסרת משקפיים הקרנית נותרת ללא העור שלה, ללא השכבה החיצונית איך היא אמורה להשלים את עצמה תוך עשרה ימים בערך. יתרונותיה של שיטה זו הם במהירות, בדיוק, בפשטות של הביצוע. חסרונותיה של שיטה זו הם באיטיות ההחלמה ובחוסר הנוחות והכאבים שישנם כמה ימים לאחר הניתוח. הסיבוכים שיכולים להיווצר מניתוח מסוג זה הם עכירות במרכז הקרנית כתוצאה מהחלמה בעייתית של השכבה מעל הקרנית, עיוות הקרנית ואפשרות של זיהום בקרנית.

המועמדים לניתוח לאסק הם:

 • בעלי קרנית דקה
 • בעלי קרנית שטוחה
 • בעלי קוצר ראייה (מספר גבוהה)

כאמור, ניתוח הסרת משקפיים בשיטת LASEK אינו חודרני ובטוח יותר מניתוח להסרת משקפיים לאסיק, אנו חשופים לפחות סכנות, סיבוכים או כל דבר דומה. החיסרון היחידי של ניתוח הסרת משקפיים בשיטת לאסק הוא זמן ההחלמה, בערך שבוע, לפעמים יותר, תלוי באדם. לעומת שיטת לאסיק שכבר למחרת התוצאות הרצויות מושגות וניתן לחזור לפעילות כרגיל.

 

כיצד מתבצע הניתוח בשיטת לאסק?

את ניתוח הסרת משקפיים בשיטת לאסק מבצע רופא שנעזר במחשב מיוחד העוקב אחרי תנועת העין של המטופל בקצב מהיר. מטרת השימוש במכשיר זה היא ליטוש ושיוף הקרנית שבאמצעות הלייזר נעשה בצורה מדוייקת.

שכבת האפיתל – בתחילת התהליך מוסרת שכבת האפיתל- זוהי השכבה הראשונה של הקרנית שהלייזר משייף. חלק זה של התהליך מתבצע ללא סיכון מאחר ושכבת האפיתל הינה רקמה שמתחדשת בזמן קצר ובכך מסירה את הסיכון לפגיעה בבהירות או בחדות הראייה.

הקרנית – לאחר מכן מסירים את השכבה העליונה של הקרנית על ידי קילוף באמצעות תמיסת אלכוהול ולבסוף משייפים את הקרנית על ידי קרן לייזר קרה.

ניתוח הסרת משקפיים בשיטת לאסק נעשה בהרדמה מקומית באמצעות טיפות. זמן הליך הניתוח בשיטה זו כמעט זהה לזמן של ניתוח להסרת משקפיים בשיטת לאסיק והוא עורך כרבע שעה. לאחר הניתוח אנו נדרשים להישאר עם עיניים עצומות מלבד המצבים בהם אנו צריכים לטפטף טיפות, וזאת עד יום למחרת בו מגיעים לביקורת ויכולים לפתוח את העיניים. הליך הניתוח עצמו אינו כואב אך לאחר שהשפעת ההרדמה מתפוגגת ישנה סבירות לחוש בכאבים או בתחושת צריבה בעיניים שאינה נעימה.
תוצאות הניתוח: ניתוח הסרת משקפיים בשיטת לאסק מביא עימו תוצאות טובות ויעילות ברוב המקרים, מיד עם סיום הניתוח נבחין בהבדל. לאחר שבוע נשים לב להבדל משמעותי עוד יותר וככל שיעבור הזמן העין תתרפא בעזרת הטיפות והתרופות והעיניים יחזרו לחדות הראייה שאליה שאפנו עם תחילת הניתוח. יחד עם זאת, לא אצל כל המטופלים ניתן להגיע לראייה 6:6 אלא להגיע לרמת פוטנציאל הראייה הגבוהה ביותר שניתן להגיע אצל אותו אדם שעובר את הניתוח. ברוב המקרים אם לא בכולם לא יהיה צורך בשימוש או בהרכבת משקפי ראייה ו/או עדשות מגע ונוכל להשתחרר ממכשירים אופטיים אלו בעזרת ניתוח הסרת משקפיים בשיטת לאסק שהותאמה לנו על ידי הרופא המנתח במכון בו בחרנו לעשות את ההליך.
סיבוכים ותופעות לוואי: כמו בכל ניתוח באשר הוא ישנם סיבוכים אפשריים או תופעות לוואי שעלולות להופיע. רוב התופעות אמורות לעבור עם הזמן, תופעות כמו- זיהום, דלקות, עכירויות, יובש, סנוור, ראייה מטושטשת, או קושי לראות בלילה וכד' הן תופעות לוואי שכיחות שעוברות עם הזמן. סיבוכים אחרים כמו זיהום או דלקת הם סיבוכים נדירים שהסבירות שהם ייקרו היא מאוד נמוכה ואם הם אכן קורים יש אפשרות לטפל בהם ולתקן לפי הצורך. יחד עם זאת, כפי שנאמר, הסיבוכים הללו הינם סיבוכים שעוברים ללא טיפול מעצמם או שהם נדירים מאוד, ולאנשים שמעוניינים להפסיק את העול שבצורך במשקפיים הסרת משקפיים בלייזר לאסק משנה חיים וכנראה שווה את הסיכונים המעטים שמתלווים אליו.

 

הסרת משקפיים בשיטת לאסיק (LASIK)

סוג הניתוח השני שניתן לעבור לשם הסרת משקפיים הוא לייזר מתחת לכיפה, שזהו ניתוח שנחשב לכירורגי וקצת יותר מסובך מקודמו, בגלל שמתבצע חיתוך של כיפת הקרנית. החיתוך יכול להתבצע על ידי סכין מיוחדת או על ידי הלייזר, לאחר החיתוך מרימים את הכיפה ומבצעים את ליטוש הלייזר בעומקה של הקרנית, בסיום הליטוש מחזירים את הכיפה למקומה. יתרונותיה של השיטה הם התאוששות מהירה של עד 48 שעות לאחר הניתוח, העדר כאבים לאחר הניתוח. חסרונותיה של השיטה הם צמצום בטווח המספרים שניתן להסיר בקרנית נתונה, מכה חזקה בזווית נכונה עלולה לגרום לתזוזה של הכיפה גם שנים לאחר הניתוח.

סך הכל ניתוח הסרת משקפיים הוא ניתוח מומלץ, הוא ניתוח פשוט ויעיל מאוד. ניתוח הסרת משקפיים שינה את חייהם של המון אנשים ואחוזי ההצלחה שלו הם גבוהים מאוד. אנשים רבים בגילאים שונים, עברו את הניתוח לשם הסרת משקפיים ושינו לעצמם את איכות החיים, אין צורך יותר בבזבוז כסף על משקפי ראייה או עדשות מגע ורואים טוב עם עיניים שחזרו למוטב.

הסרת משקפיים בלייזר בשיטת לאסיק מבוצעת בהרדמה מקומית באמצעות טיפות עיניים ובמידת הצורך המטופל מקבל תרופת הרגעה כללית (לרוב ווליום). בניתוח זה ישנן שתי תופעות לוואי עיקריות, האחת, יובש בעיניים – חשוב להשתמש בטיפות עיניים, במיוחד בימים הראשונים שלאחר הניתוח, והשניה, סינוור בלילה – תופעת לוואי זו, כמו גם היובש בעיניים, עוברת זמן קצר לאחר הניתוח.

בדיקות לפני ניתוח לאסיק: מכיוון שניתוח LASIK לא מתאים לכלל המעוניינים יש לעשות בדיקות התאמה ולהתכונן בהתאם:

 • בדיקה של עובי הקרנית – לא ניתן לבצע את ניתוח להסרת משקפיים בשיטת לאסיק בקרניות דקות מדי.
 • מיפוי טופוגרפי של גלגל העין והקרנית
 • הבריאות הכללית של עיניים מכיוון שאם המטפול סובל מגלאוקומה או מקטקרקט אסור לנתח אותו.
 • לפני הניתוח אסור להרכיב עדשות מגע ויש ליטול תרופות אנטיביות כדי להימנע מזיהומים אפשריים.

מי מתאים להסרת משקפיים בשיטת לאסיק?

 • בני 18 ומעלה שמספרם לא השתנה במשך חצי שנה לפני הניתוח
 • אנשים הסובלים מקוצר ראייה, מרוחק ראייה או מאסטיגמציה
 • אנשים בעלי קרנית בעובי מתאים (לא דקה מדי)
 • אנשים בעלי עיניים בריאות (לא סובלים מגלאוקומה, קטראקט וכד')

 

הסרת משקפיים בלייזר בשיטת LASIK מתבצעת בשני שלבים:

 • הכנת העין – בשלב הראשון של הטיפול מקפל הרופא את השכבה העליונה של הקרנית. דבר זה יאפשר אחר כך החלמה מהירה יותר של העין מאחר ושכבה זו מתאחה בקלות לבדה. בעזרת סכין מכנית נפתח חלון טיפולי, בתוך החלון הטיפולי נוצר מתלה קטן מאוד שמוסט הצידה.
 • הלייזר – בשלב הבא העין חשופה ובעזרת מכשיר הלייזר יכול הרופא לשייף את החלק הרצוי בקלות. הלייזר משנה את קימור הקרנית בהתאם למה שמזין הרופא במכשיר. קרן לייזר משייפת את פני הקרנית ומעצבת אותה מחדש, לאחר מכן, המתלה הוחזר למקום והחלון הטיפולי נסגר (יש לציין שהקרנית מתאחה מהר מאוד הודות לתכונות המיוחדות של הרקמות שלה). הטיפול באמצעות קרן הלייזר אורך כחצי דקה וההליך כולו נמשך כ-15 דקות. לאחר סיום הטיפול העין מחלימה מהר ובצורה עצמאית, ללא צורך בתפרים או טיפול אינטנסיבי אחר. האיחוי הראשוני יתבצע כבר לאחר מספר דקות ולאחר מספר ימים צפוי איחוי מלא.

 

הסיכונים שבטיפול LASIK

כמו בכל ניתוח קיימים סיכונים, חלקם שכיחים יותר חלקם הרבה פחות. הסיכונים בהסרת משקפיים בשיטת לאסיק הם:

 • סיבוכים כמו זיהום בחתך הניתוחי, דבר שניתן לטפל בו באופן מקומי או בעזרת חיתוך חוזר להוצאת הזיהום.
 • מקרה של דימום כתוצאה מטראומה מקומית לרקמה, סיבוך נדיר מאוד.
 • צלקת שיכולה להיווצר בשל ריפוי לא תקין של החיתוך דבר שיכול לגרום לראייה עכורה.
 • תופעות לוואי שכיחות בהסרת משקפיים לאסיק של יובש בעיניים שנפתר באמצעות טיפות ורגישות לאור שגם היא עוברת עם הזמן, בערך חודש לאחר הניתוח.

 

החלמה וטיפול לאחר ניתוח להסרת משקפיים לאסיק

ההחלמה מניתוח להסרת משקפיים לאסיק קצרה וקלה יחסית. בשעות הראשונות שלאחר הניתוח יתכן שנחוש בתחושת כאב קלה המלווה באודם, צריבה, קושי בפתיחת העיניים ובאופן כללי הרגשה של גוף זה בעין. בהוראת הרופאים נידרש לטפטף טיפות לעיניים ולהגן על העיניים בכיסוי מיוחד בלילות הראשונים. בנוסף, נתבקש לא להרטיב את העיניים בשלושת הימים הראשונים לאחר הניתוח. הוראות נוספות לשמירה על העיניים ינתנו על ידי המנתח והמכון בו בוצע הניתוח. הוראות אלו חיוניות מאוד לשמירה על תקינות הניתוח ושימור תקינות הראייה. בדרך כלל יערכו הרופאים ביקורת למטופל יום לאחר הניתוח, שבוע לאחר הניתוח וחודש לאחר הניתוח. כבר בימים הראשונים חל שיפור משמעותי בראייה, שממשיכה להתייצב בשבועות וחודשים הבאים. בימים שלאחר הניתוח על המטופל אף ליטול תרופות אנטיביוטיות כדי למנוע זיהומים אפשריים וגם להשתמש בטיפות כי עיניים יכולות לסבול מיובש.

 

שיטת לאסק או לאסיק – מה ההבדל? LASEK .Vs LASIK

ניתוח הסרת משקפיים בלייזר לאסק (שיטת Lasek) הוא ניתוח דומה לניתוח הסרת משקפיים בשיטת לאסיק. לשניהם אותה מטרה,שיפור ותיקון הראייה ושניהם ניתוחים קצרים ולא מסובכים. כל מי שעובר את אחד מהם ייאלץ לטפטף לעיניו טיפות למשך תקופה.

ההבדל בין ניתוחי הסרת המשקפיים הוא שבניתוח הסרת משקפיים בשיטת לאסק לא מתבצע חיתוך והוא אינו נחשב כירורגי הוא נחשב אפילו ליותר פשוט משיטת לאסיק היות ולא מתבצע במהלכו חיתוך קרנית. הליך שיטת לאסק עובד בצורה בה מתבצע שיוף לקרנית בלבד ללא חיתוך ובכך מתקן את הראייה.

 

הסרת משקפיים בלייזר בשיטת PRK

הסרת משקפיים בלייזר בשיטת Photo Refractive Keratotomy או בקיצור PRK הוא ניתוח לתיקון ראייה המיועד לאנשים בעלי קרניות דקות ולבעלי מספר נמוך עד בינוני. בניגוד לשאר השיטות שבהן עושים שימוש בקרן לייזר, ב-PRK אין חיתוך של הקרנית לפני פעולת הליטוש (לכן שיטה זו מתאימה לניתוח של קרניות דקות, שלא מתאימות לניתוח LASIK).

משך ההליך קצר – כעשר דקות (בממוצע) לכל עין. ההסתייגות היחידה במקרה זה שהיא שלא מנתחים את שתי העיניים בפגישה אחת, מבצעים ניתוח בעין אחת ולאחר מכן מחכים פרק זמן מסוים כדי לבדוק את השפעת הניתוח ואת משך ההחלמה.

הכנות לניתוח PRK – חלק ראשוני וחשוב בתהליך ההכנה הינו לוודא כי הקרנית של המטופל בריאה וכי המטופל לא סובל מאף מחלת עיניים. הרופא יבצע מיפוי קרנית כדי לראות איך ניתן לעצב אותה במטרה להגיע לראייה של 6X6. הרופא חייב לתשאל את המטופל על ההיסטוריה הרפואית שלו, אילו תרופות המטופל נוטל ועל המצב הבריאותי הכללי שלו. חשוב לעדכן את הרופא המטפל בכל מידע רפואי (אפילו אם הוא נראה שולי) מכיוון שישנם גורמים שיכולים למנוע מהרופא לבצע את הניתוח להסרת המשקפיים בשיטת PRK.

מהלך הניתוח – בניתוח עצמו המטופל נמצא בהכרה מלאה ובמהלך כ- 10 דקות יעבור את השלבים הבאים:

 • הרופא מרדים באופן מקומי את אזור העיניים באמצעות טיפות עיניים מיוחדות.
 • המנתח מסיר את שכבת התאים העליונה, האפיתל ובאמצעות קרן הלייזר, אקסימר מלטש את פני השטח של הקרנית.
 • הרופא מגיע למידת התיקון הרצויה, מחזיר את האפיתל למקומו ומרכיב למטופל עדשות טיפוליות (מטרת העדשות הללו היא להגן על העיניים מפני זיהומים אפשריים).

יש לציין כי מכשיר הלייזר שולח פולסים רק אם העין פתוחה ואינה זזה. לכן במקרה של תזוזה גדולה בעין מכשיר הלייזר מפסיק לשלוח פולסים כדי לא לפגוע בחלק אחר של עין. כאשר העין מפסיקה לזוז ומסתכלת ישר לתוך הקרן, המכשיר ממשיך את פעולת החיתוך. מומלץ להתמקד בנקודה אחת כדי לא להפריע למהלך הניתוח.

אחרי הניתוח – תופעות לוואי, התאוששות והחלמה: אחרי הניתוח המטופל נח זמן קצר במרפאה ומשוחרר הביתה (כדאי להגיע עם מלווה). אפשר לחזור לעבודה ביום למחרת הניתוח אך מומלץ לנוח בבית כמה ימים ולהימנע מפעילות פיזית מאומצת. לעתים אחרי הניתוח להסרת משקפיים בשיטת PRK מופיעות תופעות לוואי כגון אי-נוחות, כאבים, או זיהומים. אי-הנוחות עוברת אחרי פרק זמן קצר ובמהלכה יש להימנע בכל מחיר משפשוף העיניים, הכאבים מטופלים באמצעות משככי כאבים ובמקרה של זיהומים יש לפנות מיידית לרופא לקבלת טיפול. למרות שהרופא המטפל מסיר את העדשות הרפואיות אחרי חמישה עד שבעה ימים, הראייה יכולה להתייצב תוך פרק זמן ארוך מזה. בכל אופן, אחרי חמישה ימים אפשר לחזור לפעילות היומיומית.

 

ניתוח להסרת משקפיים בשיטת ASA – לא חייבים לחתוך!

אם עד כה דחיתם כל ניתוח להסרת משקפיים בלייזר וזאת משום שלא יכולתם להתמודד עם העובדה כי יבצעו לכם חתך בעין, העידן החדש הביא את אחת השיטות המפתיעות והיעילות ביותר של הסרת משקפיים באמצעות לייזר, הסרת משקפיים בשיטת ASA.

ראשי התיבות של שיטה זו משמעותן הסרה מתקדמת של תאים מעל פני השטח, קרי, נוגעים לכם רק בחלק החיצוני של העין ומצליחים לתקן לכם את הראיה. שיטת ASA מהפכנית בכך שפעם ראשונה הכירורגים מצליחים להגיע לתוצאות מוצלחות ללא שום חיתוך עמוק. הפרוצדורה אורכת כרבע שעה.

 

הסרת משקפיים בשיטת ASA – יתרונות וחסרונות:

יתרונות:

לא חותכים – כאן אין שום צורך בפעולה כירורגית כלשהי, שכן העיקרון של שיטה זו פועל על בסיס הסרה של התאים מעל פני השטח החיצוני של העין. מתאימה לכל האנשים אשר פיתחו פוביה לניתוחים כירורגיים.

רמת סיכון נמוכה – כיוון שלא מתבצע חיתוך כלשהו בעין, הסיכון שמא האזור הפנימי יזדהם נמוכה מאוד. בנוסף, רוב האנשים שעברו את הפרוצדורה הזו דיווחו כי הם לא סבלו מיובש בעין.

אין תופעות לוואי – פעמים רבות אנשים אשר עוברים ניתוח להסרת משקפיים בלייזר סובלים מעיוות ראייה וטשטוש, בשיטת ה- ASA אין את הבעיה הזו.

קרנית – בניגוד אל ניתוחים בשיטות אחרות לא נגרם כל גירוי לקרנית.
חסרונות:

זמן החלמה – ארוך בהשוואה אל השיטות האחרות. בזמן ההחלמה עצמו יכול להיווצר מצב של ראיה מטושטשת. ההחלמה לוקחת מספר ימים ויש מקרים בהם המטופלים חשים בכאב.

ותק– השיטה הינה שיטה חדשה ביחס לשיטות האחרות הנהוגות בניתוחי הסרת משקפיים ולכן אין מדד מדויק להצלחתה לאורך שנים.