נכתב ע
נכתב ע"י מערכת אסתטיקר

הסרת שיער היא אחד התחומים המבוקשים ביותר כיום בתחום הקוסמטיקה הרפואית המתקדמת וזה לא במקום אלא כהשלמה לשיטות הסרת שיער מסורתיות בהן משתמשים לאורך דורות על גבי דורות.

תחום האסתטיקה קיים שנים רבות, החל מהסוכר והחוט, דרך הפינצטה ועד לטכנולוגיית הלייזר, יש היום כל כך הרבה שיטות לבצע בהן הסרת שיער אז מה הפלא שנשים (והאמת גם גברים לפעמים) מתבלבלות? אז נכון שיש שפע אבל יש הבדלים בין שיטה לשיטה ומאמר זה נועד לעשות לכם סדר בתחום של שיטות הסרת שיער:

 

 

הסרת שיער בלייזר

הסרת שיער בלייזר

הסרת שיער בלייזר דורש זמן, השקעה וכמובן כסף. בדר"כ אנשים עוברים טיפולים במשך חודשים ארוכים (במהלך שנה לפחות), עם טיפול לייזר אחד בחודש בממוצע. הסרת שיער בלייזר היא כואבת לעתים ויש אנשים שנזקקות לתכשירים נגד כאב ואף לתכשירים להרגעת העור אחרי הטיפול. למרות זאת, הסרת שיער בלייזר זוהי הדרך להיפטר משיער גוף, בכל המקומות, בבת אחת ולצמיתות בסופו של דבר. קרי מי שמעוניין בהסרת שיער לטווח הארוך – לייזר הוא הפתרון עבורו.

יש כיום כמה מאות מרפאות חלקן מפורסמות, חלקן פחות, חלקן שייכות לרשת וחלקן עצמאיות וכמו כן, יש מאות עשרות קוסמטיקאיות פרטיות בעלות רישיון והכשרה לעסוק במלאכת הסרת שיער בלייזר. הסרת שיער בלייזר תפסה מיד את האוכלוסייה המקומית בישראל כי אנחנו מדינה ים תיכונית, שרוב הזמן חם בה וגם כשלא – מבלים בים כמה שיותר ו/או עם מלתחה קיצית קלילה. אז מה באמת חשוב לדעת על הסרת שיער בלייזר? הסרת שיער היא כבר מזמן איננה נחלת הנשים ויש גברים רבים שנהנים מגוף חלק ואסתטי בזכות הטכנולוגיה החדשה המאפשרת הסרת שיער בלייזר בפנים, מפשעה, רגליים ובכול הגוף, לנשים ולגברים כאחד:

הסרת שיער בלייזר – מחירים

אז כמה עולה הסרת שיער בלייזר? זה מאוד תלוי בכמה אזורים אתם שואפים להוריד שיער, לאיזו קליניקה אתם פונים והאם ישלהם מבצעים והנחות. כעקרון, ככל שבוחרים יותר אזורים כך המחיר יורד. ניתן כיום לעבוד על כל אזור בגוף, בו מבצעים הסרת שיער בלייזר, דהיינו פנים, גב, מפשעות, רגליים, בתי-שחי, עורף ופס ביקיני. ניתן לקנות חבילה שלמה, ללא הגבלת מספר הטיפולים בעשרת-אלפים שקלים בממוצע. יש מבצעות בלעדיים לדוגמא לבית שחי בסביבות האלף עד אלף חמש מאות שקלים. הסרת שיער בלייזר באזור הרגליים יכול לעלות בסביבות 3000 שקלים, מי שבוחר לעשות יותר משני אזורים אם כך – משתלם לו או לה לקנות חבילה כוללת.

למי מתאימה הסרת שיער בלייזר?

הסרת שיער בלייזר מתאימה לנשים וגברים כאחד ולכל מי שיופי ואסתטיקה מעניינת אותו וחשובה לו. אולם חשוב לזכור כי מדובר על טכנולוגיית לייזר וכי אסור לנשים העוברות טיפולי הפריה לעבור טיפולים וכן נשים עם בעיות הורמונליות ו/או חולי סרטן וכיו"ב. כל מי שסובל מאיזושהי מגבלה רפואית צריך להתייעץ עם הרופא המטפל לפני שהוא מתחיל הסרת שיער בלייזר. כמו כן, חשוב לציין כי קרן הלייזר קולטת את השערה לפי הצבע, ככל שהשערה בהירה יותר וככל שהשורש דק יותר כך קשה יותר ללייזר לעבוד. כלומר, בלונדיניים וג'ינג'ים למיניהם כמעט ואינם מסוגלים לראות תוצאות ולכן מראש מיידעים אותם שהשיטה של הסרת שיער בלייזר כנראה לא תתאים או תעבוד חלקית בלבד.

סיכונים וכללים נוספים: נדיר אבל היו מקרים… מה שחשוב הוא לזכור את כללי הזהירות של הסרת שיער בלייזר והם להזהר מקרני השמש אחרי טיפול, לשמור על העור מכל מיני 'מפגעים' ולפנות מיד למרפאה ברגע שמופיעים סימנים חשודים על העור.

 

מעוניינים בהשוואות מחירים? קבלו עד 3 הצעות מחיר ממיטב המומחים ללא התחייבות

  שם:
  טלפון:

  יישוב מגורים:
  מתעניין בהצעות מחיר בנושא:

   

  הסרת שיער באינפרא אדום

  הסרת שיער באינפא אדום

  הסרת שיער בשיטת אינפרא אדום נעשית בטכנולוגיה של קרן אור בעוצמות נמוכות. שיטה זו אינה כואבת, היא מתאימה לרוב סוגי השיער והעור, היא מדללת את צמיחת השיער והיא אינה גורמת לכוויות וסימני פיגמנטציה על העור. אחרי שהלייזר פרץ לתודעת הציבור הרחב כשיטה טכנולוגית חדשה ומתקדמת להסרת שיער מהשורש לצמיתות, לנשים ולגברים, החלו לצוץ בעיות. הסרת שיער בלייזר לא נתנה מענה לאנשים עם שיער דק, בהיר ופלומתי. הוא גרם לכוויות בעת הטיפול ו/או אחרי כתוצאה מגלי החום וכמובן – היו אנשים שפשוט לא עמדו בכאב.

  הסרת שיער באינפרא אדום היא המענה לבעיות שיצר הטיפול בלייזר. היא מאפשרת גם למטופלים בהירים ובעלי שיער בהיר, דק ופלומתי לעבור טיפולי הסרת שיער לצמיתות וכן אנשים הסובלים משיער פלומתי ודק באזורים ספציפיים כגון פנים, ידיים, צוואר ובטן. יש אנשים שכבר החלו בסדרת טיפולי הסרת שיער בלייזר והם משלימים את המשימה באמצעות הסרת שיער באינפרא אדום.

  מהלך טיפול הסרת שיער באינפרא אדום

  הסרת שיער באינפרא אדום מתבצעת במכונים קוסמטיים המתמחים בהסרת שיער וכל מי שמבצע את הטיפולים הוכשר והוסמך על ידי החברה המשווקת את המכשיר דהיינו מובטחת לכם מקצועיות ברמה הגבוהה ביותר. כמו כן, המכונים המעניקים שירותי הסרת שיער באינפרא אדום שמים דגש ברמה הגבוהה ביותר על ניקיון, סטריליות, הגיינה ופרטיות המטופלים ומציעים תנאים של ספא. שקט, רוגע, ניקיון ואווירה מפנקת ומרגיעה. אנשים כמעט נרדמים בתוך כדי הטיפול כי הוא כל כך שקט ונעשה בצורה כל כך רגועה.

  עבור מי שסובל מסף כאבים נמוך, יש כמה משחות אותן ניתן לקנות ולמרוח על אזורי הטיפול לפני כן, בערך כשעה לפני הטיפול. יש להתייעץ עם הקוסמטיקאית במכון הסרת שיער באינפרא אדום כדי לקבל שם ספציפי של משחה לשכוח כאבים והוראות שימוש מדויקות אולם חשוב לזכור כי רוב המטופלים אינם חשים כל כאב בעת הטיפול ובוודאי שאינם חשים בכאב אחרי. שלא כמו הלייזר, הסרת שיער באינפרא אדום איננה משאירה צלקות, אדמומיות וכוויות. גם מי שסובל מרגישות איננו מגיב לטיפול בשום צורה שהיא.

  איך עובדת שיטת אינפרא אדום?

  הסרת שיער באינפרא אדום כפי שצוין תחילה – הינה שיטה להסרת שיער לצמיתות. קרני האינפרא חודרות מבעד לשכבת העור לתאי העור, הישר אל השורש וקוטלות את שורש השערה. התוצאה המידית היא עור גוף ו/או פנים חלק למשעי. כעבור סדרת טיפולים כבר ניתן להבחין בדילול רציני של שיער, צמיחת שיער בתדירות נמוכה כשהשיער דק ובהיר עד לשלב בו נפסקת צמיחת השיער לחלוטין.

  חסרונות השיטה: בחלק מהמקרים עוצמת הקרן לא תהיה חזקה מספיק ואז יהיה עיכוב בצמיחת השיער בלבד ולאחר סיום הטיפולים כנראה שהשערות יצמחו בחזרה. רוב המטופלים יזדקקו לטיפולים רבים עד לתוצאה המבוקשת.

  טיפים:

  • כדי שהשיטה תהיה אפקטיבית יש לבנות חבילת טיפולים אישית המותאמת לפי סוג העור, עובי וצבע השערה, צפיפות השעשרות ועוד.
  • בעת טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום יש להימנע משיטות אחרות כגון פינצטה, שעווה ועוד.
  • יש להתייעץ עם הקוסמטיקאית המטפלת לגבי מספר הטיפולים והתדירות. לא ניתן לדעת במדיוק כמה טיפולים דרושים לכל אחד, את זה ניתן יהיה לקבוע רק תוך כדי התהליך ולפי איך שהגוף שלנו מגיב לטיפול.
  • כיום ניתן למצוא מבצעים מדהימים לחבילות טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום לכמה אזורים בגוף וחבילה הכוללת את כל הגוף בהנחות וכן בפריסה לתנאי תשלום משתלמים.
  • יש להודיע למטפלת אם את בהריון. בהריון לא יתנו לך טיפול.

  הסרת שיער בשיטת SHR

  SHR היא טכנולוגיה המאפשרת הסרת שיער על כל סוגי וצבעי העור. שיטת SHR להסרת שיער אינה כואבת ואינה מלווה בתופעות שעלולות לצוץ משיטות אחרות כמו- כוויות, רגישות לשמש ופיגמנטציה. באמצעות 3 ידיות שונות בטכנולוגיות החום והלייזר מתאפשרת הסרת השיער באופן אידיאלי, נטול כאבים, לכל סוגי המטופלים.

  הסרת שיער SHR היא שיטה שאופטימאלית לאנשים שסובלים מלחצים, חרדות ומתח בכל מיני טיפולים רפואיים או פרא-רפואיים. החשש יתפוגג ברגע ההתנסות הראשון בשיטה זו. הסרת שיער SHR הינה אופטימאלית להסרת שיער גוף לנשים ולגברים כאחד. אופן הפעולה ייחודי, החודר ישירות ללב השורש מבעד לשכבת העור החיצונית מאפשר לקוסמטיקאית המוסמכת לעסוק במלאכת הסרת שיער ולטפל באנשים מכל הסוגים.

  הסרת שיער בלייזר או הסרת שיער SHR?

  הסרת שיער בשיטת SHR עובדת על בעלי עור בהיר כמו גם על בעלי עור כהה. ניתן לעשות הסרת שיער על עור רגיש ואף מומלץ, למי שיש לו עור רגיש ו/או בהיר במיוחד, לבצע הסרת שיער SHR דווקא ולא בלייזר כי כאן אין תופעות לוואי. הסרת שיער בלייזר לעומת זאת כמעט תמיד יותר מורכבת. חלק מהמטופלים יעברו טיפולי הסרת שיער בלייזר ללא כל כאב וללא כל תופעות לוואי אולם יש אנשים בעלי סף רגישות גבוהה אשר ממש סובלים בעת הסרת שיער בלייזר. כמו כן, אנשים רבים סובלים מצלקות וכוויות אחרי טיפולים ובעיקר אנשים בהירים עם נטייה לפיגמנטציה היוצאים לשמש אחרי טיפולי הסרת שיער בלייזר. הללו יכולים לסבול מתופעות לוואי חמורות וכואבות ובמקרים רבים להפוך לדבר הגורם לנו סבל יותר מאשר תועלת.

  ייחודיות שיטת הסרת שיער SHR

  עבור כל מי שלא מסוגל או לא רוצה אפילו להתנסות בתהליך של הסרת שיער בלייזר, מומלץ בחום לנסות הסרת שיער SHR. כאן מובטחת תוצאה חלקה הן ברמה המטפורית והן הליטראלית. זהו טיפול לא כואב ולא מזיק ויש שאפילו יגדירו אותו כמרגיע ומהנה, אשר משאיר אתכם חלקים לגמרי. זה שילוב מנצח של יופי, טכנולוגיה ואיכות חיים.

  כיצד זה עובד: שיטת SHR עובדת בצורה של העברת אנרגיה אופטית מרקמת העור החיצונית לפנימית. אנרגיה זו מחממת את זקיקי השערה ומסירה אותה לחלוטין, מהשורש. מטופלים שעברו הסרת שיער בשיטת SHR מדווחים כי הטיפול היה נטול כאבים וחלק אף טענו כי בחלקים הגדולים של הטיפול הוא היה מאוד מרגיע והזכיר להם עיסוי באבנים חמות. מספר הטיפולים הממוצע שממליצים לעשות נע בין 6 טיפולים ל-14 טיפולים, והמרווח בין הטיפולים נע בין חודש לשלושה חודשים.

  הסרת שיער SHR- יתרון לטווח ארוך: הסרת שיער SHR עובדת בקצב אחר על כל מטופל. בסופו של דבר ניתן להגיע לכל שערה ושערה או יותר נכון לכל שורש ושורש אולם זה תהליך אינדיווידואלי.

  אורך הטיפול משתנה ממטופל למטופל לפי: צפיפות השערות, צבע השיער, עובי השורש ועוד. יש אנשים שמבחינה גנטית הסרת שיער בטכנולוגיית העור היא פשוטה יותר ויש אנשים שזה דורש זמן ממושך יותר. מבחינת המסלולים העומדים בפניכם, עדיף לבחור בחבילת טיפולי הסרת שיער SHR ללא הגבלה במספר הטיפולים כדי לדעת שבאמת תצילחו להסיר את כל מה שרציתם ובנוסף, במסגרת חבילה ללא הגבלה ניתן לעשות כמה אזורי גוף שרוצים וזו הזדמנות להוריד כמה שיותר באותו מחיר.

   

  הסרת שיער IPL

  מכשיר קרן האור, הלוא הוא IPL, מיועד לאנשים ששערם לא עבה, פלומתי ודק. ההתאמה לטיפול בטכנולוגיה נעשית על ידי מומחה. במקומות רבים ניתן למצוא שילוב של טיפול הסרת שיער IPL יחד עם הסרת שיער בלייזר כטיפול משלים לליזר. היתרון הגדול של IPL הוא שהוא מתאים בעיקר לבעלי עור כהה ושזוף שבדרך כלל לא יוכלו להסיר שיער בלייזר.

  הסרת שיער IPL נחשבת לשיטה החדשנית ביותר בתחום של הסרת שיער לצמיתות. מדובר על טכנולוגיה מתקדמת ביותר של הסרת שיער מהשורש, תוך שימוש בטכנולוגיית ידית הקרח – הסרת שיער באמצעות גלי קור הפועלים בצורה ישירה, ממוקדת, חודרנית ואפקטיבית לטווח הארוך.

  למי מיועדת הסרת שיער IPL?

  הסרת שיער בשיטת IPL מיועדת כמעט לכל מי שמעוניין להסיר שיער. לבעלי שיער בהיר: השיטה תהיה הרבה יותר אופטימאלית
  בעלי שיער כהה ועדין: להם אפקטיביות הטיפול תיראה לאחר זמן ממושך יותר של הטיפול. כמו כן הטיפול משתמש בפיגמנט של השערה (הצבע שלה) ולכן הטיפול לא מתאים לבעלי שיער לבן או אפור. באופן כללי ניתן לומר שהשיטה בטוחה יותר לבעלי עור בהיר יותר מכיוון שבעלי עור כהה יותר נוטים לפתח כתמים בעור ויותר חשופים לקבל כוויות, למרות שהסיכוי לכך בטיפול זה הוא נמוך. הסרת שיער IPL מיועדת לרוב האזורים בגוף – מפשעות, בית שחי, רגליים, גב, עורף, חזה וידיים. שיטה זו מיועדת לאנשים שסובלים מכאבים ומרגישויות שנוצרים בעקבות טיפולים אחרים כמו הסרת שיער בלייזר ושעווה.

  הסרת שיער בלייזר או הסרת שיער IPL?

  הלייזר קולט באופן חלקי שיערות ושורשים. כלומר רק בעלי שיער כהה ושורשים עבים ובריכוז גבוהה נקלטים בעיני הלייזר בעוד שטכנולוגיית הידית הקרה פועלת על כל סוגי השיער כך שגם בעלות שיער בהיר, דק ופלומתי יכולות כעת ליהנות מהסרת השיער לצמיתות באמצעות הסרת שיער IPL. לא רק שזו שיטה שנותנת מענה לכולם היא בטוחה יותר וידידותית יותר לעור. כמעט שאין סכנה של כוויה, סכנה הקיימת בסבירות גבוהה יותר בשיטת הלייזר כך שהמטופל אינו צפוי לסבול מצריבה בעור בזמן הטיפול או לאחריו ו/או לאחר חשיפה לשמש מיד אחרי הטיפול.

  מה היתרון של שיטת IPL ביחס לשיטות מסורתיות?

  הסרת שיער IPL מבטיחה הסרת שיער לצמיתות, בעוד שגילוח,מריטת שיער בשעווה, מכשיר הסרת שיער ביתי וכן משחות להסרת שיער מבטיחות רק תלישה של השיער. הסרת שיער בשיטת IPL היא טיפול חדשני, טכנולוגי, רפואי ומתקדם ביותר של הסרת השיער מהשורש. בתוך כמה טיפולים מתחילים לשים לב לדילול השיער, להאטת קצב הצמחייה, לעור חלק ונעים למגע אשר נראה כאילו כבר איננו מסוגל להצמיח עוד שערות.

  הסרת שיער IPL חודרת מבעד לעור ומתערבת בפעילות האנטומית, כלומר היא מנטרלת את מנגנון גידול השיער בגוף. החדירה העמוקה והמרוכזת אל לב ליבו של שורש השערה היא האפקט שמבטיח תוצאות לטווח ארוך ואף אחת מהשיטות המסורתית, לא שעווה, לא סוכר ולא חוט, אינן יכולות להבטיח כזה סוג של תוצאה.

  הסרת שיער IPL – האם זה בטוח?

  בניגוד ללייזר שהשימוש בו יכול להתבצע רק על ידי רופאים שהוסמכו לכך, השימוש במכשירי IPL יכול להתבצע גם על ידי קוסמטיקאיות וטכנאי מכון קוסמטי אשר עברו הכשרה מעשית על המכשיר וקיבלו ידע נרחב אודות הטכנולוגיה. הסרת שיער IPL מתאימה לכל סוגי העור, לכל גיל ולכל אזור בו קיימת צמיחה טבעית של שיער והלקוח מעוניין להסירה.

  • ישנה סבירות נמוכה ביותר לפתח איזשהם סימנים לא רצויים באזור המטופל כמו כוויות או כתמי שמש.
  • הטיפול אינו מלווה בכאבים.
  • אין שום צורך בהמשך טיפול אחרי הטיפול עצמו וניתן לחזור לשיגרה מיד לאחריו, הטיפול בשיטה זו בטוח לחלוטין,
  • אין שום חשיפה לקרינה מסכנת בריאות והמכשיר אינו פולט חומרים מסוכנים,

  הסרת שיער באפילציה

  אפילציה היא שיטת הסרת שיער באמצעות מחט חשמלית ורק קוסמטיקאיות מוסמכות שעברו הכשרה לעסוק באפילציה יכולות לבצע טיפול זה. מאחר ובשיטה זו עוברים בעזרת המחט על כל שיערה בנפרד, זהו טיפול שדורש הרבה זמן. לא מומלץ לבחור בשיטה זו לכל הרגליים או לכל הגוף, אולם אפילציה היא שיטת הסרת שיער מעולה לאזורים קטנים כמו שפם, פטמות, בטן וכיו"ב.

   

  הסרת שיער בשעווה

  הסרת שיער בשעווה ניתן לבצע לבד בבית וגם שיטה זו, כמו הסרת שיער בחוט, דורשת מיומנות. אולם ישנן קוסמטיקאיות רבות ומכוני יופי רבים המציעים הסרת שיער בשעווה כחלק מהשירותים שלהם ושם אפשר ליהנות מגוף חלק לכמה שבועות. חשוב לציין כי אל אף ששעווה ארוכת טווח מגילוח רגיל, היא אינה מהווה פתרון ארוך טווח, שלא כמו הלייזר, היא לא קוטלת את השורש אלא רק תולשת את השערה בשלמותה (השורש ימשיך להצמיח שיער אם כי בתהליך איטי).

   

  הסרת שיער בפינצטה

  פינצטה היא פתרון מקומי, זמין מידית, קל ופשוט לתפעול, כמעט שלא כואב ומאפשר ליהנות מתוצאות מידיות. הבעיה עם הפינצטה היא שמריטת השיער אורכת זמן שכן ניתן לעבור רק על שיערה בודדת בכל פעם.היתרון הוא שניתן לעבוד על שיערה בודדת בכל פעם וזה מתאים במיוחד לפנים והכי חשוב לגבות כשרוצים להוריד שיער אבל בזהירות, שלא לפגוע בשיער שלא רוצים להוריד…

  הפינצטה נותנת לכם להגיע לדיוק של מאה אחוזים ולכן גם הקוסמטיקאיות הבכירות משתמשות בפינצטה להסרת שיער פנים ובעיקר גבות. מיד אחרי המריטה יש לנקות את הפנים ולמרוח קרם לחות להרגעה עדיף למרוח קרם על בסיס אלוורה כדי להרגיע את העור מטראומת המריטה וכדי להימנע מאדמומיות ופצעונים באזור הסרת השיער. חשוב לחטא את הפינצטה לפני כל שימוש כדי למנוע זיהום.

   

  הסרת שיער בחוט

  החוט הוא הפיתרון הזול ביותר שיש בתחום של הסרת שיער. האתגר היחיד הוא ללמוד את השיטה או את הפטנט. יש הרבה נשים שכבר יודעות לעבוד עם החוט אולם הן מתקשות לבצע הסרת שיער בפנים לעצמן. החוט הוא אפקטיבי בכך שהוא תופס את השערות, כמה בבת אחת, היישר מהשורש ומשאיר את העור חלק ונקי בשניות.

   

  הסרת שיער עם משחה

  עבור מי שלא רוצה להיחשף למכשירים טכנולוגיים ולא רוצה לסבול כאב או להתחייב לסדרת טיפולים, יש אופציה של הסרת שיער בכל הגוף בבית, באופן עצמאי, באמצעות משחה להסרת שיער. פשוט קונים אותה ברשתות הפארם למיניהן, ללא מרשם, מורחים על עור הגוף כשהוא נקי ויבש, ממתינים מספר דקות לפי הוראות היצרן, מסירים את המשחה עם השיער שנתלש ושוטפים.המשחה איננה מגיעה לשורש אלא מורידה את השערה מתאי העור החיצוניים בלבד (כמו עם סכין גילוח).

   

  הסרת שיער בלייזר לגברים

  הסרת שיער בגב לגברים

  בשנים האחרונות גוברת המודעות של הגברים בכל הקשור לאסתטיקה וטיפוח אישי וגברים רבים נוהגים להציג את עצמם כמשתייכים אל זרם הגברים המטרו סקסואליים המטפחים את עצמם בקפידה. זה כולל כמובן גם הליכה לקוסמטיקאית והסרת שיער מגופם. מאמר זה יגולל בפניכם הכל אודות הסרת שיער בלייזר לגברים.

  מודרניזציה בתחום הטיפוח והאסתטיקה: בעבר, תחום טיפוח הגוף והסרת שיער מאזורים שונים בגוף יוחס רק אל קהל הנשים. דבר זה בא לידי ביטוי על ידי פרסומות בשלטי חוצות אשר רמזו על הסרת שיער למראה מושלם וחושני, מאמרים רבים בשפת נקבה, דיוור שיווקי ייעודי על הסרת שיער לנשים בלבד וכך הלאה.

  בשנים האחרונות ניתן לראות כי יעדי השוק התרחבו וכיום הפנייה היא אל גברים ונשים כאחד. הסיבות לשינוי זה נעוצות בשינויים הרבים בכל הקשור אל ההיבט החברתי ותנאי האקלים החם השוררים במדינתנו בעונת הקיץ. בנוסף, נשים רבות החלו לדרוש מבני הזוג שלהם להוריד שיער גוף וכך התופעה החלה מתפשטת.

  שיטות הסרת שיער לגברים – מאז ועד היום

  ישנן שיטות רבות להסרת שיער גוף וכל אחד בסופו של דבר בוחר את השיטה המתאימה לנתוני הגוף שלו ולאופיו. בעבר, ספורטאים רבים, במיוחד שחיינים, נדרשו לגלח את גופם משום השפעת השיער על החיכוך עם המים, וזאת משום שצורת הסרת שיער זו הייתה המהירה, הקלה והפחות כואבת מבין השיטות האחרות.

  כיום רוב הגברים מבינים כי גילוח השיער באזורים שונים בגוף גורם לצמיחה מהירה של שיער גוף עבה יותר וכי העור באותו אזור בדרך כלל הופך למחוספס יותר. עובדות אלו הביאו גברים רבים להחלטה לנסות הסרת שיער גוף על ידי קוסמטיקאית שהשתמשה בשעווה. כאן מדובר בשיטה מעט כואבת, דבר אשר תואר בהרבה סרטים אשר הציגו את זעקות הכאב של הגיבורים הראשיים אשר עברו הסרת שיער בשיטה זו.

  כיום, השיטה הבטוחה, המהירה ביותר ונטולת תופעות הלוואי היא הסרת שיער בלייזר לגברים.

  הסרת שיער בלייזר לגברים – מה צריך לדעת?

  שיטת הסרת שיער על ידי לייזר נחשבת היום כשיטה הבטוחה והיעילה ביותר לדילול והסרה של שיער גוף. האזורים הפופולאריים ביותר להסרת שיער אצל גברים הם הגב, העורף, הבטן, כתפיים, צוואר ואוזניים. חשוב לדעת כי אחוזי ההצלחה של שיטת הסרה זו נמדדים בכ- 80 אחוזים וכיוון שלייזר יעיל ביותר בהשמדת שיער כהה ועבה, ניתן לומר כי ההצלחה גדולה בקרב הגברים בישראל. אולם, יש לקחת בחשבון שטיפול הסרת שיער בלייזר אינו יכול להבטיח כי שיער הגוף יוסר לצמיתות אלא לפרק זמן ארוך ואף ידולל בצורה משמעותית. אחוזי ההצלחה של טיפול זה תלויים במספר אלמנטים:

  התמדה – חשוב להגיע לכל הטיפולים ולהתמיד בלוח הזמנים אשר נקבע לכם. ככל שכמות הטיפולים גדולה יותר, כך גם הסיכויים גבוהים יותר.

  סוג המכשירים – חשוב לבחור במכון מוסמך המעסיק צוות מטפלים שעברו הכשרה מתאימה ומאגדים ניסיון רב בכל הקשור אל הסרת שיער בלייזר. כמו כן, חשוב לוודא כי המכון משתמש במכשיר לייזר מתקדם המאושר על ידי משרד הבריאות וכן כי סוג הטיפול הינו המתאים ביותר עבור סוג עורכם.

  גוון עור ושיער – גוון העור משפיע על יעילות הטיפול. אם למשל גוון העור שלכם כהה ושיער גופכם שחור, המכשיר יתקשה לעשות הפרדה בין העור לשיער וכך סיכויי ההצלחה נמוכים יותר, כך גם לגבי בעלי שיער שיבה, בלונדינים וג'ינג'ים בעלי גוון עור בהיר.

  כמה עובדות מעניינות על הסרת שיער בלייזר לגברים

  • אזורי הגוף המבוקשים ביותר להורדת שיער אצל גברים הם הגב, העורף, הבטן, כתפיים, צוואר ואוזניים. יש גם בקשות לדילול שיער בידיים וברגליים.
  • כ-45% מכלל הגברים שבודקים אפשרויות להורדת שיער יעשו טיפול הורדת שיער בלייזר.
  • שיער הצומח לגבר על הפנים נחשב סמל לגבריות ולכן כמעט אין פניות של גברים להורדת שיער מאזור הפנים.
  • טיפול להסרת שיער בלייזר אצל גברים מביא לתוצאות יפות בדרך כלל של 60%-90% דילול של שיער באזור המבוקש. גברים המבקשים להגיע לתוצאות טובות צריכים לפחות 6 טיפולים של הסרת שיער בלייזר בתור התחלה.
  • טיפול הסרת שיער בלייזר, בעיקר אצל גברים, כרוך בכאבים. על מנת להימנע ככל האפשר מהסבל הכרוך הטיפול ניתן למרוח לפני כל טיפול משחה מאלחשת על האזור המדובר.
  • תופעות הלוואי מהטיפולים יכולות להיות: אדמומיות בעור בשעות הראשונות שלאחר הטיפול. בנוסף, במכונים הפחות מקצועיים, עלולות להיווצר כוויות ופיגמנטציה.

  מחיר הסרת שיער – מחירון לפי שיטת טיפול

  הסרת שיער – מחיר לפי סוג טיפולטווח מחירים מומלץ לטיפול בקליניקות בישראל
  מחיר הסרת שיער בלייזר
  כמה עולה הסרת שיער בלייזר לכל הגוף15,000 – 11,000 ₪
  מחירי הסרת שיער בלייזר בגב5,000 – 3,000 ₪
  עלות הסרת שיער בלייזר בבית השחי1,000 – 700 ₪
  הסרת שיער בלייזר בידיים מחירים5,000 – 2,500 ₪
  הסרת שיער בלייזר בבית השחי1,000 – 700 ₪
  הסרת שיער בלייזר ברגליים6,000 – 4,000 ₪
  הסרת שיער בלייזר בעורף, בשפם, בפאות או בפטמות1,000 – 700 ₪
  הסרת שיער בלייזר בפנים5,000 – 2,500 ₪
  הסרת שיער בלייזר באזור הכתפיים4,000 – 2,000 ₪
  הסרת שיער בלייזר במפשעה / קו ביקיני1,000 – 700 ₪
  מחיר הסרת שיער בשיטת IPL
  הסרת שיער בשיטת IPL בכל הגוף13,000 – 11,000 ₪
  עלות הסרת שיער בפנים IPL3,000 – 2,000 ₪
  הסרת שיער IPL מחיר טיפול בודד800 – 500 ₪
  מחיר הסרת שיער SHR
  הסרת שיער בשיטת SHR בכל הגוף14,000 – 12,000 ₪
  הסרת שיער SHR מחיר לטיפול בודד800 – 500 ₪