נכתב ע
נכתב ע"י מערכת אסתטיקר

ילדים שנולדו עם אוזניים גדולות או בולטות עלולים לסבול מהצקות וקנטורים מצד ילדים אחרים – פגם שקל מאוד לתקן כיום באמצעות ניתוח פלסטי פשוט למדי להצמדת אוזניים. הניתוח מעניק מראה פרופורציונלי לפנים ועבור ילדים ומתבגרים רבים – הוא מהווה מקפצה של ממש עבור הבטחון העצמי שלהם.

כדאי להכיר את התהליך של הצמדת אוזניים על שיטותיו השונות, לרבות תהליך ההחלמה והתוצאה הצפויה בסיומו – ולבחור בקפידה את השיטה שתתאים באופן ספציפי למטופל או המטופלת.

 

הצמדת אוזניים
הצמדת אוזניים בשיטות מתקדמות – הענקת מראה מאוזן ופרופורציונלי לאיזור הפנים

 

 

הצמדת אוזנייםתקציר למטופל
סוג הטיפולניתוחי
איפה מתבצעבמרפאה / קליניקה
האם נדרש אשפוזללא אשפוז
האם נדרשת הרדמההרדמה מקומית
משך הטיפולבין שעה לשעתיים, כתלות בגיל המטופל ומורכבות הניתוח
דרגת כאבבינונית
לאילו אזורים מיועדהאוזן החיצונית (אפרכסת)
שיטות לביצוע ההליךחיתוך סחוס, חתכים, שיוף הסחוס – בחירת השיטה להצמדת האוזניים נעשית לפי מאפייני אוזניו של המטופל והתוצאה הרצויה
מתי ניתן לחזור לשגרהלאחר חודש ניתן לשוב לפעילות רגילה ולהתעמלות ולא לפני, על מנת שלא לסכן את האוזניים ולפגוע בהחלמת האיזור
מחיר טיפול ממוצעהחל מ- 10,000 ₪ ובהתאם לסוג הביטוח של המטופל ותעריף המנתח והקליניקה
לכמה זמן מחזיקה התוצאהלתמיד

 

מתי כדאי לעבור ניתוח אוזניים?

רצוי לבצע ניתוח זה בגיל מוקדם, בין 7-14. עם זאת, לפני שמחליטים על הניתוח חשוב לבדוק עם הילד עד כמה אוזניו הבולטות מפריעות לו.

גם אנשים מבוגרים שנולדו עם אוזניים בולטות וזכו בילדותם לכינויי גנאי, עלולים לסבול מדימוי עצמי נמוך. הם יגדלו שיער ארוך או יחבשו כובע כדי לכסות את האוזניים, וחבל. ניתוח הצמדת אוזניים הוא תהליך בטוח, קצר, ללא תופעות לוואי. והוא מוביל לקבלת מראה טבעי ונאה.

 

מה חשוב לדעת לפני ניתוח הצמדת אוזניים

לפני ניתוח הצמדת אוזניים, כמו לפני ניתוחים פלסטיים אחרים, חשוב להיפגש עם הרופא המנתח כדי לשמוע כיצד יתבצע הניתוח ולאלה תוצאות כדאי לצפות.

לפעמים לא ניתן להתגבר על הפגם לחלוטין אלא רק לשפר את מראה הפנים. בפגישה זו ינחה אותך הרופא לגבי נטילת תרופות וויטמינים, וכן לגבי הרגלי האכילה שלך לפני הניתוח ולאחריו.

 

הצמדת אוזניים – מהלך הניתוח

במהלך הניתוח עושים חתך קטן בחלק האחורי של האוזן כדי לחשוף את הסחוס, שוחקים אותו ומקפלים אותו סמוך יותר לראש ומצמידים אותו למקום בעזרת תפרים. לפעמים יש צורך להסיר חלק מהסחוס. בשלב השני כורתים חלק מקונכיית האוזן, מה שמשווה לה מראה צמוד יותר.

הניתוח נעשה בהרדמה מקומית, אלא אם כן מדובר בילדים קטנים מאוד, ונמשך בין שעה לשעתיים. אפרכסות האוזניים נחבשות בתחבושת שנכרכת סביב הראש, והמטופל יכול לחזור לביתו באותו יום. ההחלמה הסופית נמשכת כשבוע.

 

הצמדת אוזניים
לפני הצמדת אוזניים (משמאל) ואחרי – האוזניים מוצמדות לאיזור הפנים והמראה הוא אסתטי יותר

 

מה קורה אחרי הניתוח? החלמה וסיכונים

בימים הראשונים אחרי ניתוח הצמדת אוזניים יחוש המטופל כאבים באפרכסת החיצונית של האוזן. משככי כאבים שירשום לו הרופא המנתח יקלו עליהם. ימים אחדים לאחר הניתוח  תוחלף התחבושות בחבישה קלה יותר, וכעבור שבוע יוסרו התפרים.

הסיכונים בניתוח הצמדת אוזניים מועטים ונדירים. ביניהם ניתן למנות:

#1 הצמדת יתר של האוזניים לראש

#2 התפתחות תפר-גס במקום הצלקת

#3 שטף דם תת עורי

#4 התפתחות דלקת הסחוס

#5 התרופפות התפרים, מה שעלול לגרום לחזרת האפרכסת למצבה הקודם.

על המנותח להקפיד שלא לעסוק בפעילות העלולה לפגוע באוזן, לפחות במשך חודש ימים לאחר ניתוח הצמדת אוזניים.

 

שיטות שונות של ניתוח להצמדת אוזניים

✔️ חיתוך הסחוס – חיתוך הסחוס נעשה בשביל לאפשר את הצמדת האוזניים לצידי הקרקפת. אמנם תוצאות הניתוח המתקבלות מעניקות לאוזניים את המראה הטבעי המבוקש, אולם ההתערבות הכירורגית כרוכה בסיכונים של התפתחות זיהומים, ובמקרים מסוימים אף עלולה לגרום לנמק.

✔️ שיטת החתכים – על מנת להימנע מהסיכונים של  התפתחות זיהומים ונמק, נמנעים רופאים רבים מחיתוך הסחוס והפרדת העור ובמקומם "מחלישים" את הסחוס על ידי ביצוע מספר חתכים לאורכו, החתכים הנוצרים בסחוס האוזן, מחלישים ומגמישים אותו ומאפשרים ליצור את הקיפול הנדרש לצורך הצמדת האוזן לצידי הקרקפת. היתרון הוא ששיטת ניתוח זו מונעת סיכונים, כיוון שלא מתבצע חיתוך הסחוס והפרדה מלאה של העור, אולם התוצאה המתקבלת אינה משביעת רצון לחלוטין. הקפל הנוצר בסחוס האוזן אינו מאפשר תוצאה טבעית בהשוואה לניתוח מן הסוג הקודם.

✔️ שיטת השיוף – בשיטה זו מתבצע שיוף של הסחוס, וזאת באמצעות מכשור מיוחד ומדויק, הגורם להחלשת הסחוס ולהגמשתו ומאפשר את יצירת הקפל הדרוש כדי להצמיד את האוזניים לקרקפת. בשיטה זו, התוצאה המתקבלת קרובה ביותר למראה הטבעי.

קיימות אפוא שיטות כירורגיות רבות לניתוח הצמדת אוזניים, לכל שיטה יתרונות, חסרונות ולעתים גם סיבוכים נלווים שניתן לפתור אותם בנקל. מה שחשוב, כל אחת משיטות אלה תשיג את המטרה המבוקשת: אוזניים צמודות למקומן הנכון בגולגולת.

 

הצמדת אוזניים
הענקת פרופורציה לפנים עם ניתוח הצמדת אוזניים – חשוב לבחור בקפידה את המנתח לקבלת תוצאות מיטביות

 

הצמדת אוזניים מחיר – כמה עולה ניתוח הצמדת אוזניים?

 

ניתוח הצמדת אוזניים – טווח מחירים מומלץהצמדה של האוזניים – מחיר מומלץ בקליניקות השונות בישראל
מחיר ניתוח הצמדת אוזניים20,000 – 10,000 ₪
עלות תיקון אוזניים בולטות20,000 – 10,000 ₪

 

בביצוע ניתוח הצמדת אוזניים מחיר זה לא הכל: ההחלטה לגבי ביצוע ניתוח פלסטי מכל סוג שהוא, היא לא החלטה פשוטה. פרט להיבטים הפיזיולוגיים הכרוכים בניתוח מסוג זה, ישנם גם ההיבטים הפסיכולוגיים, המחשבות שיש לנו עם עצמנו האם זה נכון עבורנו, האם זה הדבר הנכון לעשות, וכיצד זה ישפיע על חיינו.

בסופו של דבר, כל החלטה היא טובה כל עוד היא מתקבלת משיקולים רציונליים ומעמיקים, ואם החלטתם ללכת על ביצוע ניתוח, זאת ההחלטה הנכונה עבורכם. הניתוח שרלוונטי אליכם הוא ניתוח להצמדת אוזניים. מאז שאתם זוכרים את עצמכם, האוזניים שלכם בולטות יותר מהנורמלי, וזה הגיע למצב שזה מפריע לחיי החברה שלכם, ומשפיע משמעותית על התפיסה וההערכה העצמית שלכם.

ודאו שאתם בוחרים את הרופא המנתח המתאים לכם: ובכן, בביצוע ניתוח הצמדת אוזניים מחיר זה לא הדבר הראשון שחשוב, אם כי ברור שהוא מאוד מעניין. תחילה, עליכם לבחור את הרופא המנתח אצלו תעברו את הניתוח.

במקרה זה, הדבר הנכון ביותר לעשות הוא לפנות לחברים, בני משפחה ומכרים ולבדוק האם הם מכירים רופא פלסטי טוב שהם יכולים להמליץ עליו. במרבית המקרים ניתן להגיע כך אל רופא מומלץ, אך זהו רק השלב הראשון. כדאי גם לערוך חיפוש באינטרנט, לקרוא מאמרים מדעיים וכתבות עיתונאיות על רופאים הפעילים בישראל על מנת לקבל התרשמות יותר יסודית ומעמיקה.

במהלך החיפוש, תוכלו להיחשף גם לתמונות ברזולוציה גבוהה, ולקטעי וידאו המציגים את תהליך הניתוח ואת התוצאות האפשריות באמצעותו.

נסו להבין מהו טווח המחירים המוצע: רק לאחר שתבחרו את הרופא המנתח, תוכלו לפנות לעניין המחיר. בביצוע ניתוח הצמדת אוזניים מחיר הוא לא דבר קבוע עבור כולם. מחירי הניתוחים נעים בין 10,000 ש"ח ל-20,000 ש"ח ותלויים במנתח, בקליניקה ובביטוח הרפואי שלכם. המחיר למעשה משתנה בהתאם להיקף העבודה הכלולה בניתוח, והצעה מדויקת וסופית תוכלו לקבל רק לאחר בדיקה והחלטה משותפת יחד עם הרופא המנתח לגבי התוצאה הסופית הרצויה.

יחד עם זאת, כשאתם הולכים לעשות ניתוח הצמדת אוזניים מחיר הוא דבר שניתן להעריך על ידי קבלת טווחי המחירים האפשריים החל מהטיפול הפשוט והמהיר ביותר, וכלה בניתוחים יותר מורכבים. בין שכך ובין שכך, זכרו שהדבר החשוב ביותר הוא תחושת האמון שלכם ברופא המטפל, גם אם זה כרוך במעט יותר כסף.