נכתב ע
נכתב ע"י מערכת אסתטיקר

ניתוח הקטנת חזה פופולרי מאוד בקרב נשים, אך ישנם לא מעט גברים שבוחרים לעבור אותו מסיבות אסתטיות. הקטנת חזה מעניקה פרופורציות לגוף, כאשר אצל נשים שנולדו עם חזה גדול במיוחד – הניתוח מהווה לעתים פתרון להתמודדויות עם כאבי גב, קושי ביציבה ועוד. ישנן שיטות שונות לניתוח ועבור כל מטופלת ייבחר התהליך הנכון והמתאים עבורה.

 

הקטנת חזה
ניתוח הקטנת חזה – מדריך מלא על הניתוח, התהליך, ההחלמה, שיטות ומחירים

 

 

הקטנת חזהתקציר למטופל
סוג הטיפולניתוחי
איפה מתבצעבמרפאה / קליניקה
האם נדרש אשפוזאשפוז לילה
האם נדרשת הרדמההרדמה כללית
משך הטיפולבין שעתיים לארבע שעות
דרגת כאבבינונית
לאילו אזורים מיועדאזור החזה לרבות השד והאזור שמסביבו
שיטות הניתוחשיטה אחת הכוללת 2 חתכים, ושיטה נוספת הכוללת 3 חתכים לרבות חתך בתחתית השד
מתי ניתן לחזור לשגרהבתוך כמה שבועות ולאחר תקופת החלמה והתנהלות על פי הוראות הרופא
מחיר טיפול ממוצעכ- 30,000 ₪ בממוצע
לכמה זמן מחזיקה התוצאהלתמיד, אם כי צורת השד יכולה להשתנות עקב הגיל וכן בעקבות השמנה או הרזיה 
 
לפני (משמאל) ואחרי הקטנת חזה והרמתו – מראה החזה מורם ואסתטי יותר (התמונה להמחשה בלבד)

 

כיצד מתבצע ניתוח הקטנת חזה? 2 שיטות עיקריות

כיום השיטה שבה מבצעים את הניתוח מבוססת על חישובים גיאומטריים, ומדובר בשיטה שהתקדמה מאוד במהלך השנים. בזמן הניתוח המנתח הפלסטי מעצב את החזה ע"י כריתה של רקמת שד ועודפי עור. בנוסף הוא ממקם את הפטמה כך שתתאים לגודל החדש של החזה. ישנן שתי שיטות מרכזיות שבהן משתמשים בדרך כלל בניתוח הקטנת חזה:

1. שיטה שבה ההקטנה נעשית ע"י שני חתכים ועל כן נשארות גם שתי צלקות. מיקום החתכים הוא בין הפטמה לכפל שמתחת לחזה (חתך שיורד מהפטמה למטה), ומסביב לפטמה. לאחר הניתוח נותרים פעמים רבות קימוטי עור שנמצאים בתחתית השד. עם זאת, הם אמורים להיעלם באופן טבעי תוך מספר חודשים (בסביבות 5 חודשים). אם הם נותרים גם לאחר תקופה זאת אז יכול להיות שיהיה צורך בניתוח קטן נוסף אשר מסיר אותם.

עם זאת, לא תמיד ניתן לבצע ניתוח הקטנת חזה בשיטה זאת של שני חתכים בלבד. למשל הקטנה של שדיים גדולים במיוחד צריכה לרוב להתבצע בשיטת העוגן (של שלושה חתכים).

2. שיטת העוגן שבה ההקטנה נעשית ע"י שלושה חתכים ועל כן נשארות שלוש צלקות. בשיטה זאת בנוסף לחתכים שתוארו בסעיף הקודם, נוסף גם חתך בכפל שמתחת לשדיים.

לפני הניתוח יהיה צורך להחליט האם יש צורך לשנות את מיקום הפטמה (לדוגמא במקרים בהם השדיים נפולים במיוחד או גדולים מאוד). במקרה זה המנתח ינתק את הפטמה במהלך הניתוח וימקם אותה מחדש. כאשר יש צורך לנתק את הפטמה מהעצבים ומאספקת הדם בכדי למקם אותה מחדש, אז פעמים רבות תאבד התחושה בפטמה. בנוסף, לא ניתן יהיה להניק.
בסוף הניתוח המנתח משתמש בתפרים נמסים, ועל כן אין צורך לחזור במיוחד בשלב מאוחר יותר בכדי להוציא את התפרים.

 

הקטנת חזה
אחת השיטות לביצוע הקטנת חזה היא באמצעות חתכים היוצאים צורה של "עוגן"

 

משך ניתוח הקטנת חזה וסוג ההרדמה

ההרדמה בניתוח הקטנת חזה היא הרדמה כללית. הניתוח עצמו אורך בדרך כלל בין 2-4 שעות, והוא מתבצע במרכזים רפואיים שיש להם אישור של משרד הבריאות, או בבתי חולים. בסוף הניתוח משאירים בדרך כלל נקזים אשר מטרתם לנקז הפרשות, וחובשים את השדיים. לאחר מכן ייתכן שתצטרכי להישאר להשגחה במשך הלילה (כלומר אשפוז לילה).

 

הכנות לקראת ניתוח הקטנת חזה

אם הגעת להחלטה לעבור ניתוח הקטנת חזה, נסביר בכתבה זאת את ההכנות שיש לעשות לפני הניתוח. על אילו דברים חשוב להקפיד ומה אסור לעשות? איך תיראה הפגישה עם המנתח הפלסטי ומה כדאי לשאול?

פגישת הייעוץ עם המנתח הפלסטי חשובה מאוד, בין השאר מכיוון שבה תקבעו את גודל השדיים ויובהרו לך תופעות הלוואי, הקשיים והסיבוכים האפשריים. חשוב מאוד שתשאלי על הסיבוכים לפני הניתוח, כך שיהיה לך את כל המידע. חשוב להיות מודעת ולדעת בדיוק מה ייעשה בניתוח, איך תחושי אחריו, כמה זמן תיקח תקופת ההחלמה ואילו סיבוכים עלולים להיווצר. אל תתביישי לשאול את המנתח את כל השאלות שיש לך ולהביע את חששותייך.

בפגישת הייעוץ תסבירי למנתח מה מפריע לך בגודל החזה הנוכחי שלך, ומה הציפיות שלך מהניתוח. בנוסף, ספרי לו אילו תרופות את לוקחת (וספציפית האם לקחת "רואקוטן" בשנה האחרונה), והאם יש לך בעיה בקרישת דם. הוא יבדוק אותך, יסביר על מהלך הניתוח ויבחן האם הציפיות שלך ריאליות. על פי רוב מומלץ להתאים את גודל החזה לפרופורציות של הגוף, ולא לבחור בחזה קטן מדי. בפגישה גם תחליטו האם יש צורך להזיז את המיקום של הפטמה.

בנוסף, תצטרכי לעבור בדיקות כמו צילום חזה, בדיקות דם ואק"ג. חשוב מאוד שכחודש לפני ואחרי הניתוח תימנעי מעישון (במידה ואת מעשנת). בנוסף עדיף להימנע עד כמה שאפשר מלשתות אלכוהול. בשבועיים שקודמים לניתוח תצטרכי להפסיק לקחת תרופות מסוימות אשר משפיעות על קרישת דם (כמו קומדין, וולטרן, אספירין, אדויל).

בערב שלפני ניתוח הקטנת החזה, עלייך להתרחץ עם סבון אנטיספטי שאותו ניתן לקנות בבית מרקחת (לא צריך מרשם). אם במקרה את יודעת שאת רגישה ליוד, אז חשוב לקנות תכשיר שכזה שאין בו יוד. 6 שעות לפני ניתוח הקטנת חזה יש להיות בצום (אפילו לא ללעוס מסטיק).

ביום הניתוח עצמו חשוב להגיע עם בגדים שאינם צמודים (ואם אפשר אז עם חולצה שנסגרת מקדימה). צריך להצטייד בחזיית ספורט (בשביל ללבוש אותה לאחר הניתוח), להגיע ללא איפור וללא עדשות מגע, ולהתרחץ פעם נוספת עם סבון אנטיספטי. כדאי מאוד לוודא שיהיה מישהו שאת סומכת עליו אתך מתי שאת יוצאת מהניתוח וכאשר את משתחררת הביתה.

 

מעוניינים בהשוואות מחירים? קבלו עד 3 הצעות מחיר ממיטב המומחים ללא התחייבות

  שם:
  טלפון:

  יישוב מגורים:
  מתעניין בהצעות מחיר בנושא:

   

  כמה עולה הקטנת חזה – מחירים

   

  הקטנת חזה – מחיריםניתוח הקטנת חזה – מחיר מומלץ בקליניקות השונות בישראל
  מחיר של ניתוח הקטנת חזה לנשים33,000 – 15,000 ₪
  עלות הקטנת חזה לגבר (גניקומסטיה)20,000 – 10,000 ₪

   

  סיבות נפוצות למעבר ניתוח להקטנת חזה

  Breast Reduction

  ניתוח להקטנת חזה הוא ניתוח שבמהלכו מקטינים את נפח החזה ע"י כך שהמנתח הפלסטי כורת את רקמת השד ועודפי העור, ועם יש בכך צורך גם מזיז ומשנה את מיקום הפטמה. עד כמה מקטינים את השדיים?

  הדבר תלוי ברצון המטופלת ובדעתו המקצועית של המנתח. דבר זה קובעים ביחד לפני הניתוח. על פי רוב השינוי מטרתו שהחזה המוקטן יהיה תואם לפרופורציות של הגוף (ועל כן מומלץ לא להקטין אותו בצורה דרסטית). הניתוח משנה את המראה האסתטי של השד ויוצר פרופיל חדש.

  על פי רוב, נשים המעוניינות בניתוח הקטנת חזה עושות זאת לא רק בגלל שהן רוצות לשנות את המראה האסתטי של השד, אלא בשל ההשלכות של הניתוח על הנוחות היומיומית. נשים עם חזה גדול במיוחד סובלות פעמים רבות מבעיות גב ומגבלות שונות. ניתוחים של הקטנת חזה מטרתם להתאים את צורת וגודל השדיים לפרופורציות של הגוף, כך שלא יכבידו.

  בעיות שנגרמות לעתים ע"י חזה גדול במיוחד

  • נשים בעלות חזה גדול מתלוננות פעמים רבות על כאבי גב (כמו גם כאבים באזור הכתפיים והצוואר) ואפילו עקמת. המשקל של החזה עשוי לגרום לפגיעה בעמוד השדרה, אשר גורמת ליציבה לא נכונה ולכאבים.
  • עם הזמן החזה הופך לנפול, אך הדבר קורה מהר יותר בצורה בעייתית יותר כאשר החזה גדול מאוד. שדיים נפולים עלולים לגרום לעור באזורים אלה להיות מתוח מדי, והמראה האסתטי של השדיים נפגע.
  • חזה גדול עשוי להפריע בפעילויות ספורטיביות דבר המתבטא בקשיים בזמן ריצה לדוגמא.
  • בנוסף, נשים בעלות חזה גדול במיוחד מדווחות פעמים רבות על פריחה או שפשוף באזור הכפל התחתון של החזה.

  בעיות נפוצות בצורת השדיים

  באופן כללי, ניתן להצביע על שלוש בעיות עיקריות שעלולות להביא אישה לרצות בניתוח להקטנת שדיים:

  1. השד לא נפול אבל הוא גדול מדי – כלומר, החזה הגדול מכביד על האישה והיא מעוניינת לשנות את גודל החזה כך שיתאים יותר לפרופורציות של הגוף שלה. במקרים כאלה בדרך כלל הניתוח לא יכלול הזזה של מיקום הפטמה (כי היא כבר ממוקמת היטב) אלא רק הקטנה של רקמת השד (והמעטפת).

  2. השדיים גדולים מדי והפטמה נפולה – הניתוח במקרה זה יכלול כנראה הקטנת השדיים כמו גם הרמת הפטמה.

  3. שדיים נפולים אך לא גדולים מדי – כלומר האישה מרוצה מגודל החזה, אך השדיים נפולים. הניתוח במקרה זה עשוי לכלול הרמה של הפטמה והקטנת מעטפת העור. הקטנת גודל החזה תהיה מזערית. במקרה זה כדאי לשקול גם האם לעשות הרמת חזה במקום הקטנת חזה.