נכתב ע
נכתב ע"י מערכת אסתטיקר

לקראת גיל 40 מתחילה תופעה של צניחת אזור הגבות. צניחת האזור המרכזי של הגבה מסתיים לקרת גיל 45-50 אך צניחת צידי הגבה למעשה לא ממש מסתיים אף פעם. התוצאה היא מראה עיניים עצוב, ו/או עייף. נשים רבות פונות במצב כזה אל מנתח פלסטי בבקשה לתקן את העפעפיים. אך לא, לא מדובר רק בעפעפיים, מדובר בגבות שצנחו. למרבה המזל, עולם הטיפולים האסתטיים והרפואה הפלסטית מציע דברי טיפול שונות להתמודדות עם צניחת גבות.

 

מהו ניתוח הרמת גבות ולמה הוא דרוש?

חשוב להדגיש שאמנם מרבית הפציינטים של טיפולי הרמת גבות הן נשים, הרמת גבות לגברים היא אופציה שרירה וקיימת שתופסת תאוצה ככל שטיפולים אסתטיים נהנים יותר מהכרה חברתית עבור גברים. ככלל, טיפולים להרמת גבות מתאימים לכל אדם שבריאותו הכללית תקינה ושמעוניין או מעוניינת לשפר את מראה העיניים והפנים בכללותן. השדרוג האסתטי שמקנה טיפול הרמת גבות יכול להוות שינוי ממשי לטובה בחיי המטופלים והמטופלות, שלא יצטרכו לדאוג מהמפגע האסתטי המעיק של גבות נפולות.

 

הרמת גבות
ניתוח הרמת גבות או הרמת גבות ללא ניתוח – מידע, מחירים

 

 

הרמת גבותתקציר למטופל
סוג הטיפוללא ניתוחי (הזרקות או חוטים)
איפה מתבצעבמרפאה / קליניקה
האם נדרש אשפוזללא אשפוז
האם נדרשת הרדמהאלחוש – לא נדרשת הרדמה סטנדרטית
משך הטיפולשעה בממוצע
דרגת כאבגבוהה בימים הראשונים שלאחר הטיפול, הולכת ופוחתת בחלוף הזמן ועם ירידת הנפיחות
חומר המילויהרמת גבות בזריקות – בוטוקס או חומצה היאלורונית
לאילו אזורים מיועדשרירי הרמת הגבות, צידי הגבות (רקות) ולעתים האזור שמתחת לגבות
מתי ניתן לחזור לשגרהלאחר כמה ימים בהתאם לקצב ההחלמה
מחיר טיפול ממוצעכמה אלפי שקלים בהתאם לשיטת הטיפול
לכמה זמן מחזיקה התוצאהכמה חודשים – מומלץ לחזור על הטיפול בחלוף שנה לערך

 

אילו טיפולים יש להרמת גבות ללא ניתוח?

מלבד האופציה הכירורגית של ניתוח הרמת גבות, עליה נפרט בהרחבה בהמשך, קיימות מספר אפשרויות להרמת גבות טבעית ללא ניתוח.

השיטה הראשונה היא הרמת גבות בהזרקה, והשנייה היא הרמת גבות בחוטים. השיטות הללו עשויות להתאים למי שלא יכולים לעבור ניתוח הרמת גבות מסיבות בריאותיות ואחרות. אך עם זאת, חשוב להדגיש שאפקט הטיפול בהרמת גבות טבעית ללא ניתוח מוגבל וקצר מועד ביחס לניתוח הקלאסי להרמת גבות.

✔️ הרמת גבות בהזרקות ללא ניתוח:

הרמת גבות בהזרקות מתחלקת לשני סוגי טיפול עיקריים: הרמת גבות בבוטוקס, והרמת גבות בחומצה היאלורונית (או חומר מילוי אחר, כמו למשל רדיאס).

בטיפולי בוטוקס להרמת גבות, מזריקים את הרעלן הייחודי לאמצע הפנים ישירות אל תוך השרירים האחראיים על הרמת הגבות, וכן לשרירים העין הטבעתיים המצויים בחלקו התחתון של צדי הגבות. באופן זה, השריר שנותר פעיל הוא זה שמרים את צדי הגבות, באזור הרקות, וכך מתאפשרת הרמה של עד 2 מילימטרים. אפקט הטיפול בהזרקת בוטוקס נותר למשך כמה חודשים, לאחריהם יש להגיע למספר טיפולים חוזרים.

לעומת זאת, בטיפולי הזרקה של חומצה היאלורונית לגבות אפקט ההרמה נותר למשך שנה בממוצע, ולאחר מכך יש לבצע טיפולים חוזרים. בשיטת טיפול זו, מחדירים את חומר המילוי אל הגבול שבין הרקה לארובת העין על מנת להרים במספר מילימטרים את הגבה. לעיתים חומר המילוי יוזרק גם אל האזור שמתחת לגבות, בחלקן החיצוני, על מנת למקסם את האפקט.

✔️ הרמת גבות בחוטים ללא ניתוח:

ניתן לבצע הרמה של הגבות גם באמצעות שימוש בחוטים. במהלך הטיפול, החוטים יוחדרו אל עור הפנים באזור הגבות ויימשכו עד לקבלת אפקט ההרמה. בשיטה זו, אפקט ההרמה של הגבות יחזיק מעמד למשך זמן רב יותר מבטיפולים בהזרקות (לרוב עד חצי שנה כשמדובר בחוטים זמניים, או עד 3 שנים כשמדובר בחוטים קבועים). עם זאת, החיסרון המרכזי של הרמת גבות בחוטים היא תקופת ההחלמה הארוכה יחסית, אשר דומה במשכה ובמאפייניה להחלמה מניתוח הרמת גבות. בנוסף, שיטה זו נחשבת לבעלת סיכונים גבוהים יותר לפיתוח סיכונים וסיבוכים מאשר הרמת גבוה בהזרקה או הרמת גבות בניתוח.

עשוי לעניין אותך גם: מתיחת פנים בחוטים

אם כן, למי שלא רוצה או לא יכול/ת לעבור ניתוח הרמת גבות, ישנן אפשרויות סבירות לקבלת אפקט הרמה זמני וצנוע של הגבות. אך עם זאת, על מנת לקבל אפקט הרמה משמעותי יותר ועמיד יותר לאורך זמן, ניתוח הרמת גבות עשוי להתאים יותר.

 

מעוניינים בהשוואות מחירים? קבלו עד 3 הצעות מחיר ממיטב המומחים ללא התחייבות

  שם:
  טלפון:

  יישוב מגורים:
  מתעניין בהצעות מחיר בנושא:

   

  איך מתבצע ניתוח הרמת גבות?

  את הרמת הגבות אפשר לבצע בניתוח המיועד רק לזה, בעת ניתוח למתיחת הפנים ובעת ניתוח הרמת מצח בלבד. הניתוח להרמת המצח בצורתו הקלאסית, הולך ונעלם מן העולם. כיום אנו משתמשים באמצעים אנדוסקופיים לבצע את ההפרדה וההרמה ובברגים המקובעים לגולגולת ותפרים לקבע את המתיחה. גישה המפשרת בין ניתוח המותיר ברגים בגולגולת לבין ניתוח להרמת המצח היא הניתוח להרמת הגבות.

  ניתוח להרמת הגבות המשולב בניתוח עפעפיים סטנדרטי יכול לרענן את הפנים ולהצעיר אותן היטב, במיוחד אם לא הופיעה צניחה שהעמיקה מאד את הקפלים בצידי האף. במידה והקפלים בצידי האף לא עמוקים והצוואר בסדר, אפשר בהחלט לשלב את הרמת הגבות והעפעפיים עם הזרקת ביו-אלקמיד לצידי האף.

   

  הרמת גבות
  לפני (משמאל) ואחרי הרמת גבות – הטיפול מעניק מראה פתוח ורענן לעפעפיים (התמונה להמחשה בלבד)

   

  הנחיות לפני ניתוח הרמת גבות

  אחת מהשפעות ההזדקנות מתבטאת במראה הפנים – לא רק בקמטים שמופיעים, אלא גם לעתים בצניחה של אזור המצח ו/או הגבות. כאשר קיימת צניחה של אזורים אלה, הבעת הפנים נראית כועסת ו/או עצובה והמראה הכללי הוא של עייפות.

  מטרתו של ניתוח הרמת גבות היא לתת לפנים מראה צעיר יותר וזועף פחות. לפעמים משלבים עם הרמת הגבות גם מתיחת פנים, להשלמת המראה. על מה יש להקפיד לפני ניתוח הרמת מצח וגבות? וממה יש להימנע? בהמשך הכתבה נענה על שאלות אלה.

  ✔️ כחודש לפני הניתוח – יש להפסיק ולעשן ולהימנע, ככל האפשר, מצריכת אלכוהול. בנוסף חשוב שלא להשתמש במוצרים קוסמטיים שונים המכילים חומצות אלפה הידרוקסיות. לפני ניתוח הרמת גבות חשוב להתייעץ עם הרופא לגבי נטילת תרופות מסוימות. זאת מכיוון שכשבועיים לפני הניתוח אסור לקחת תרופות המשפיעות על קרישת הדם (כגון אספירין או אדוויל).

  ✔️ ביום שלפני הניתוח – צריך לרחוץ את הפנים ולחפוף את השיער עם סבון או שמפו אנטיספטי (שאותו אפשר לרכוש בבתי המרקחת ללא מרשם). חשוב להקפיד שלא למרוח על הפנים קרם כלשהו, ולא לשים איפור. בנוסף, אין להשתמש בתכשירים לעיצוב שיער לפני ניתוח הרמת הגבות.

  ✔️ ביום הניתוח – תצטרכו להיות בצום מלא (גם בלי לשתות) כ-6 שעות קודם לכן (אך חשוב להישמע להוראות הרופא). אין להיות עם עדשות מגע, וכדאי להגיע מראש עם בגדים שניתן לפתוח ולסגור אותם מקדימה. כלומר, חשוב שלא יהיו אלה בגדים שצריך ללבוש דרך הראש, מכיוון שלאחר הניתוח עדיף יהיה לא לגעת באזור בכלל ולא להזיז את התחבושות. כדאי להביא עמכם משקפי שמש וצעיף שישמשו אתכם לאחר הניתוח.

   

  סיבוכים אפשריים של ניתוח הרמת גבות

  הרמת גבות היא ניתוח שמטרתו היא אסתטית בלבד. אך כל ניתוח כרוך בסיכונים מסוימים ותופעות לוואי. חשוב על כן לדעת מראש מה עלול להשתבש ואילו סיבוכים אפשריים עלולים לנבוע כתוצאה מהניתוח. בכתבה זו נמנה את הסיבוכים האפשריים, אך יש לציין שרובם נדירים מאוד.

   

  הרמת גבות – תופעות לוואי אפשריות:

  תופעות הלוואי שעשויות להופיע לאחר ניתוח הרמת גבות כוללות נפיחות באזור, צלקת שעלולה להיות בולטת כמו גם אבדן של שיער באזור של הצלקת, דימום או היווצרות זיהום.

  בניתוח זה חשובה העין האסתטית של המנתח הפלסטי, בכדי שלא ירים בטעות את הגבות בצורה מוגזמת. הרמה מוגזמת של הגבות תיצור מבט מופתע באופן תמידי. עם זאת, חשוב לדעת שהתוצאה הסופית של המראה החדש מתקבלת רק לאחר מספר שבועות, אז כדאי לחכות בכדי לראות האם אתם מרוצים מהתוצאה.

  #1 חוסר סימטריה – כתוצאה מהניתוח עלולה להיווצר חוסר סימטריה בין שתי הגבות שתתבטא בכך שאחת מהן גבוהה מהשנייה. במקרה זה יש צורך לתקן את חוסר הסימטריה בניתוח נוסף.

  #2 ירידה בתחושה – ירידה בתחושה באזור המצח עשויה להיות זמנית בלבד ולחזור לתחושה הרגילה תוך כמה שבועות.

  #3 נשירת שיער חלקית – הניתוח מהווה סוג של טראומה לגוף, ואחת התגובות האפשריות לכך היא של נשירת שיער חלקית. כמו כן, היכן שתישאר צלקת לא יצמח שיער יותר, אך היא לרוב מוסתרת על ידי שיער שצומח מסביבה. סיבה נוספת שבגינה השיער עלול לנשור באופן חלקי לאחר הניתוח, היא כתוצאה מכך שהמנתח מתח את העור של הקרקפת בצורה מוגזמת. מתיחת יתר עלולה לגרום לפגיעה זמנית או קבועה בצמיחת השיער.

  #4 פגיעה עצבית – המנתח עלול בטעות לפגוע בעצבים באזור הגבה, והדבר יכול ליצור נזק זמני או קבוע. שבועיים לאחר הניתוח ניתן לבדוק האם קיימת פגיעה בעצבים. אם כן, לפעמים הנזק נעלם לבד תוך מספר שבועות. אם לא, יש צורך לעבור ניתוח נוסף כדי לתקן את הנזק. עם זאת יש לציין שמדובר בסיבוך נדיר.

  #5 קמטים – לעתים לאחר ניתוח הרמת גבות יווצרו קמטים באזור. יש לדעת שהניתוח מטרתו להזיז את הרקמות למקומן לפני הצניחה, ולא בכדי להחליק את הקמטים.

  #6 צניחה מהירה – למרות שמטרת הניתוח להרים את הגבות, במקרים נדירים האזור צונח שוב לאחר מכן תוך פרק זמן קצר. במקרה זה יש צורך בניתוח חוזר.

  #7 המטומה – עם נוצר דימום מוגבר כתוצאה מהניתוח, יכול להיות שהמנתח יצטרך לנקז אותו בניתוח קצר.

   

  הרמת גבות
  טיפול מוצלח של הרמת גבות מעניק מראה צעיר גם לאנשים שחצו את גיל 60

   

  מחיר הרמת גבות – כמה עולה לפי סוג הטיפול

  מחירם של טיפולים להרמת גבות משתנה ותלוי, כמובן, בשיטה הננקטת. להלן רשימת המחירים הממוצעת לטיפולי הרמת גבות בישראל:

   

  הרמת גבות מחיר לפי סוג הטיפולטווח מחירים ממוצע
  מחיר ניתוח הרמת גבות15,000 – 5,000 ₪
  הרמת גבות ללא ניתוח מחיר למזרק בודד – חומצה היאלורונית1,500 – 800 ₪
  הרמת גבות ללא ניתוח מחיר למזרק בודד – בוטוקס1,500 – 800 ₪
  טיפול הרמת גבות ללא ניתוח בחוטים מחיר לחוט בודד8,000 – 4,000 ₪

   

  הנחיות לאחר ניתוח הרמת גבות

  הרמת גבות

  ניתוח הרמת גבות נעשה על מנת לגרום לפנים להיראות צעירים יותר, וזועפים פחות. עם זאת, מדובר בניתוח ועל כן כדאי לדעת מראש למה יש לצפות ואיך להתכונן. על מה תצטרכו להקפיד לאחר הניתוח? מהי תקופת ההחלמה מניתוח הרמת גבות? ממה תצטרכו להימנע? תוך כמה זמן תוכלו לראות את התוצאה הסופית? מתי אפשר לחזור לפעילות מאומצת ולעבודה? על שאלות אלה ואחרות נענה בהמשך הכתבה.

  ✔️ מה קורה ישר לאחר הניתוח? במשך כעשרה ימים לאחר ניתוח הרמת גבות, יש נפיחות ושטפי דם באזור המצח ומסביב לעיניים. בדרך כלל לאחר עשרה ימים, הנפיחות מתחילה לרדת ושטפי הדם מתחילים להיעלם. כמו כן, באותו הזמן יהיה צורך להוציא את התפרים שנשארו מהניתוח. לעיתים, המנתח גם יחליט להשאיר למשך 24 שעות לאחר הניתוח, צינור ניקוז דק שיצא מאזור השיער ויגיע למיכל קטן שיאגור את הנוזלים העודפים. כמו כן, מנתחים רבים שמים על הראש של המטופל תחבושת שתעטוף אותו במשך כ-24 שעות לאחר הניתוח.

  ✔️ מתי ניתן יהיה לראות את המראה הסופי? ניתן יהיה להתרשם מהמראה הסופי ומהמיקום החדש של הגבות מספר שבועות לאחר הניתוח.

  ✔️ מתי ניתן לחזור לפעילות שגרתית ולעבודה? החזרה לפעילות צריכה להיות הדרגתית ומתונה. על כן, יש להמתין בין 4 ימים ל-14 יום לפני החזרה לעבודה (הדבר תלוי גם בסוג הניתוח. אנשים שעוברים הרמת מצח אנדוסקופית יכולים לחזור לעבודה מהר יותר). בשבועיים הראשונים יש להימנע מפעילות פיזית. לאחר שבועיים, ניתן לחזור לפעילות אירובית ואנאירובית, ואילו לאחר 6 שבועות ניתן לחזור לפעילות פיזית מאומצת אינטנסיבית.

  ✔️ מה לגבי חפיפת שיער וחשיפה לשמש? כבר למחרת ניתוח הרמת גבות, ניתן לחפוף את הראש. הרחצה תנקה את האזור ותעזור לחתכים להחלים. עם זאת, כדאי להתייעץ עם המנתח לגבי השימוש בשמפו וסבון מסוימים. חשוב להקפיד במשך 6 שבועות לאחר הניתוח שלא לחשוף את הראש לשמש ישירה. לאחר תקופה זאת, תוכלו לצאת לשמש אך מומלץ למרוח על הפנים (ועל הגוף) קרם הגנה.