נכתב ע"י מערכת אסתטיקר
נכתב ע"י מערכת אסתטיקר

לקראת גיל 40 מתחילה תופעה של צניחת אזור הגבות. צניחת האזור המרכזי של הגבה מסתיים לקרת גיל 45-50 אך צניחת צידי הגבה למעשה לא ממש מסתיים אף פעם. התוצאה היא מראה עיניים עצוב, ו/או עייף. נשים רבות פונות במצב כזה אל מנתח פלסטי בבקשה לתקן את העפעפיים. אך לא, לא מדובר רק בעפעפיים, מדובר בגבות שצנחו.

 

איך מתבצעת הרמת גבות

את הרמת הגבות אפשר לבצע בניתוח המיועד רק לזה, בעת ניתוח למתיחת הפנים ובעת ניתוח הרמת מצח בלבד.
הניתוח להרמת המצח בצורתו הקלאסית, הולך ונעלם מן העולם. כיום אנו משתמשים באמצעים אנדוסקופיים לבצע את ההפרדה וההרמה ובברגים המקובעים לגולגולת ותפרים לקבע את המתיחה. גישה המפשרת בין ניתוח המותיר ברגים בגולגולת לבין ניתוח להרמת המצח היא הניתוח להרמת הגבות.

ניתוח להרמת הגבות המשולב בניתוח עפעפיים סטנדרטי יכול לרענן את הפנים ולהצעיר אותן היטב, במיוחד אם לא הופיעה צניחה שהעמיקה מאד את הקפלים בצידי האף. במידה והקפלים בצידי האף לא עמוקים והצוואר בסדר, אפשר בהחלט לשלב את הרמת הגבות והעפעפיים עם הזרקת ביו-אלקמיד לצידי האף.

 

מעוניינים בהשוואות מחירים? קבלו עד 3 הצעות מחיר ממיטב המומחים ללא התחייבות

  שם:
  טלפון:

  יישוב מגורים:
  משהו נוסף לומר לנו?

   

  הנחיות לפני ניתוח הרמת גבות

  אחת מהשפעות ההזדקנות מתבטאת במראה הפנים – לא רק בקמטים שמופיעים, אלא גם לעתים בצניחה של אזור המצח ו/או הגבות. כאשר קיימת צניחה של אזורים אלה, הבעת הפנים נראית כועסת ו/או עצובה והמראה הכללי הוא של עייפות.

  מטרתו של ניתוח הרמת גבות היא לתת לפנים מראה צעיר יותר וזועף פחות. לפעמים משלבים עם הרמת הגבות גם מתיחת פנים, להשלמת המראה. על מה יש להקפיד לפני ניתוח הרמת מצח וגבות? וממה יש להימנע? בהמשך הכתבה נענה על שאלות אלה.

  כחודש לפני הניתוח, יש להפסיק ולעשן ולהימנע, ככל האפשר, מצריכת אלכוהול. בנוסף חשוב שלא להשתמש במוצרים קוסמטיים שונים המכילים חומצות אלפה הידרוקסיות. לפני ניתוח הרמת גבות חשוב להתייעץ עם הרופא לגבי נטילת תרופות מסוימות. זאת מכיוון שכשבועיים לפני הניתוח אסור לקחת תרופות המשפיעות על קרישת הדם (כגון אספירין או אדוויל).

  ביום שלפני הניתוח צריך לרחוץ את הפנים ולחפוף את השיער עם סבון או שמפו אנטיספטי (שאותו אפשר לרכוש בבתי המרקחת ללא מרשם). חשוב להקפיד שלא למרוח על הפנים קרם כלשהו, ולא לשים איפור. בנוסף, אין להשתמש בתכשירים לעיצוב שיער לפני ניתוח הרמת הגבות.

  ביום הניתוח תצטרכו להיות בצום מלא (גם בלי לשתות) כ-6 שעות קודם לכן (אך חשוב להישמע להוראות הרופא). אין להיות עם עדשות מגע, וכדאי להגיע מראש עם בגדים שניתן לפתוח ולסגור אותם מקדימה. כלומר, חשוב שלא יהיו אלה בגדים שצריך ללבוש דרך הראש, מכיוון שלאחר הניתוח עדיף יהיה לא לגעת באזור בכלל ולא להזיז את התחבושות. כדאי להביא עמכם משקפי שמש וצעיף שישמשו אתכם לאחר הניתוח.

   

  סיבוכים אפשריים של ניתוח הרמת גבות

  הרמת גבות היא ניתוח שמטרתו היא אסתטית בלבד. אך כל ניתוח כרוך בסיכונים מסוימים ותופעות לוואי. חשוב על כן לדעת מראש מה עלול להשתבש ואילו סיבוכים אפשריים עלולים לנבוע כתוצאה מהניתוח. בכתבה זו נמנה את הסיבוכים האפשריים, אך יש לציין שרובם נדירים מאוד.

  תופעות לוואי: תופעות הלוואי שעשויות להופיע לאחר ניתוח הרמת גבות כוללות נפיחות באזור, צלקת שעלולה להיות בולטת כמו גם אבדן של שיער באזור של הצלקת, דימום או היווצרות זיהום.

  בניתוח זה חשובה העין האסתטית של המנתח הפלסטי, בכדי שלא ירים בטעות את הגבות בצורה מוגזמת. הרמה מוגזמת של הגבות תיצור מבט מופתע באופן תמידי. עם זאת, חשוב לדעת שהתוצאה הסופית של המראה החדש מתקבלת רק לאחר מספר שבועות, אז כדאי לחכות בכדי לראות האם אתם מרוצים מהתוצאה.

  חוסר סימטריה – כתוצאה מהניתוח עלולה להיווצר חוסר סימטריה בין שתי הגבות שתתבטא בכך שאחת מהן גבוהה מהשנייה. במקרה זה יש צורך לתקן את חוסר הסימטריה בניתוח נוסף.

  ירידה בתחושה – ירידה בתחושה באזור המצח עשויה להיות זמנית בלבד ולחזור לתחושה הרגילה תוך כמה שבועות.

  נשירת שיער חלקית – הניתוח מהווה סוג של טראומה לגוף, ואחת התגובות האפשריות לכך היא של נשירת שיער חלקית. כמו כן, היכן שתישאר צלקת לא יצמח שיער יותר, אך היא לרוב מוסתרת על ידי שיער שצומח מסביבה. סיבה נוספת שבגינה השיער עלול לנשור באופן חלקי לאחר הניתוח, היא כתוצאה מכך שהמנתח מתח את העור של הקרקפת בצורה מוגזמת. מתיחת יתר עלולה לגרום לפגיעה זמנית או קבועה בצמיחת השיער.

  פגיעה עצבית – המנתח עלול בטעות לפגוע בעצבים באזור הגבה, והדבר יכול ליצור נזק זמני או קבוע. שבועיים לאחר הניתוח ניתן לבדוק האם קיימת פגיעה בעצבים. אם כן, לפעמים הנזק נעלם לבד תוך מספר שבועות. אם לא, יש צורך לעבור ניתוח נוסף כדי לתקן את הנזק. עם זאת יש לציין שמדובר בסיבוך נדיר.

  קמטים – לעתים לאחר ניתוח הרמת גבות יווצרו קמטים באזור. יש לדעת שהניתוח מטרתו להזיז את הרקמות למקומן לפני הצניחה, ולא בכדי להחליק את הקמטים.

  צניחה מהירה – למרות שמטרת הניתוח להרים את הגבות, במקרים נדירים האזור צונח שוב לאחר מכן תוך פרק זמן קצר. במקרה זה יש צורך בניתוח חוזר.

  המטומה – עם נוצר דימום מוגבר כתוצאה מהניתוח, יכול להיות שהמנתח יצטרך לנקז אותו בניתוח קצר.

   

  הנחיות לאחר ניתוח הרמת גבות

  הרמת גבות

  ניתוח הרמת גבות נעשה על מנת לגרום לפנים להיראות צעירים יותר, וזועפים פחות. עם זאת, מדובר בניתוח ועל כן כדאי לדעת מראש למה יש לצפות ואיך להתכונן. על מה תצטרכו להקפיד לאחר הניתוח? ממה תצטרכו להימנע? תוך כמה זמן תוכלו לראות את התוצאה הסופית? מתי אפשר לחזור לפעילות מאומצת ולעבודה? על שאלות אלה ואחרות נענה בהמשך הכתבה.

  מה קורה ישר לאחר הניתוח? במשך כעשרה ימים לאחר ניתוח הרמת גבות, יש נפיחות ושטפי דם באזור המצח ומסביב לעיניים. בדרך כלל לאחר עשרה ימים, הנפיחות מתחילה לרדת ושטפי הדם מתחילים להיעלם. כמו כן, באותו הזמן יהיה צורך להוציא את התפרים שנשארו מהניתוח. לעיתים, המנתח גם יחליט להשאיר למשך 24 שעות לאחר הניתוח, צינור ניקוז דק שיצא מאזור השיער ויגיע למיכל קטן שיאגור את הנוזלים העודפים. כמו כן, מנתחים רבים שמים על הראש של המטופל תחבושת שתעטוף אותו במשך כ-24 שעות לאחר הניתוח.

  מתי ניתן יהיה לראות את המראה הסופי? ניתן יהיה להתרשם מהמראה הסופי ומהמיקום החדש של הגבות מספר שבועות לאחר הניתוח.

  מתי ניתן לחזור לפעילות שגרתית ולעבודה? החזרה לפעילות צריכה להיות הדרגתית ומתונה. על כן, יש להמתין בין 4 ימים ל-14 יום לפני החזרה לעבודה (הדבר תלוי גם בסוג הניתוח. אנשים שעוברים הרמת מצח אנדוסקופית יכולים לחזור לעבודה מהר יותר). בשבועיים הראשונים יש להימנע מפעילות פיזית. לאחר שבועיים, ניתן לחזור לפעילות אירובית ואנאירובית, ואילו לאחר 6 שבועות ניתן לחזור לפעילות פיזית מאומצת אינטנסיבית.

  מה לגבי חפיפת שיער וחשיפה לשמש? כבר למחרת ניתוח הרמת גבות, ניתן לחפוף את הראש. הרחצה תנקה את האזור ותעזור לחתכים להחלים. עם זאת, כדאי להתייעץ עם המנתח לגבי השימוש בשמפו וסבון מסוימים. חשוב להקפיד במשך 6 שבועות לאחר הניתוח שלא לחשוף את הראש לשמש ישירה. לאחר תקופה זאת, תוכלו לצאת לשמש אך מומלץ למרוח על הפנים (ועל הגוף) קרם הגנה.

   

  מחירים של הרמת גבות בישראל

  ניתוח הרמת גבות – מחירים לפי סוג הטיפולהרמת גבות – מחיר מומלץ בקליניקות השונות בישראל
  ניתוח הרמת גבות מחיר12,000 – 5,000 ₪
  עלות הרמת גבות ללא ניתוח בחומצה היאלורונית, בוטוקס או שומן עצמי4,500 – 1,200 ₪