נכתב ע
נכתב ע"י מערכת אסתטיקר

טיפול בחוטי אפטוס (Aptos) מהווים שיטה חדשנית לביצוע מתיחת פנים ללא התערבות כירורגית.

עד לא מזמן, הפרוצדורה המקובלת למתיחת פנים הייתה באמצעות ניתוח, שכרוך בביצוע חתכים כירורגיים, בהרדמה כללית ואף באשפוז להשגחה בבית החולים. כיום, מתיחת פנים בחוטי אפטוס מאפשרת להשיג את אפקט המתיחה ללא צורך בניתוח.

 

חוטי אפטוס
טיפול בחוטי אפטוס למתיחת פנים לא פולשנית

 

 

מה זה חוטי אפטוס?

חוטי האפטוס פותחו על ידי ד"ר מרלן סולמאנידזה, מנתח ממוצא רוסי. עם השנים, סולמאנידזה מצא דרך לשכלל את טכנולוגיית האפטוס באופן שהופך אותה לאלטרנטיבה איכותית ובטוחה להרמת פנים ללא ניתוח.

השיטה אושרה לשימוש על ידי ה-FDA, מנהלת התרופות והמזון האמריקאי  וכן על ידי משרד הבריאות הישראלי. השיטה קיבלה אף את התקן האירופי EC.

 

למה צריך הרמת פנים בחוטי אפטוס?

במרוצת השנים, גופנו עובר תהליכים פיזיולוגיים טבעיים הכרוכים בצניחת הרקמות הרכות המחזיקות את עור פנינו בטונוס. מצבורי השומן התת-עורי מתדלדלות וכך גם רקמות החיבור, הקולגן והאלסטין. תהליכים אלו באים לידי ביטוי בשינויים בלתי אסתטיים בעור הפנים:

✔️ העור מזדקן, מתנוון ומאבד מגמישותו ומהאלסטיות שלו  תהליכי ההזדקנות של העור, מביאים לתופעות בלתי רצויות כמו היווצרות קמטים וקמטוטי עור באזור הפנים, כולל בצדי הפה, בסנטר, מעל הגבות ומסביב לעיניים (מה שמכונה לעיתים "קמטי הבעה").

✔️ עם הזמן מתקבל מראה פנים "שמוט", מקומט ומדולדל, המקנה למטופל או למטופלת חזות מבוגרת, עייפה ובלתי חיונית.  

פיסול פנים בחוטי אפטוס מאפשר לשדרג את החזות האסתטית ולהקנות למטופלים ולמטופלות מראה פנים צעיר, רענן, טבעי ומלא חיות לאורך זמן. זוהי דרך נהדרת להעניק מראה של מתיחת פנים עדינה וטבעית, למי שאינם מעוניינים בפרוצדורה המצריכה את סכין המנתחים.

 

איך פועלים חוטי האפטוס?

חוטי אפטוס לפנים מיוצרים מחומר המכונה "פוליפרופילן" והם עשויים, לכל אורכם, משיניים דו-כיווניות. המבנה המשונן מאפשר לחוטים להיאחז היטב ברקמות השומן התת-עוריות בפנים ובכך מתאפשרת הרמת הרקמות הנפולות תוך פיסול פנים קל של המטופל, בצורה עדינה ויעילה ביותר.  

 

למי מתאים טיפול בחוטי אפטוס?

טיפולי הרמה בחוטי אפטוס מתאימים לנשים וגברים בריאים בגילאי 30 עד 50 אשר מעוניינים בשדרוג מראה הפנים, בתנאי שעורם עודנו מאופיין ברמת גמישות טובה. טיפול בחוטי אפטוס מאפשר להתגבר על פגעי הזמן ללא ניתוח או התערבות כירורגית אחרת.

 

לאילו אזורים מתאים טיפול בחוטי אפטוס?

באופן עקרוני, ניתן לבצע הרמה ומתיחה של כל אזור בפנים באמצעות חוטי אפטוס. הטיפול יכול להיות כוללני, כלומר הרמת פנים מלאה, או נקודתי – כלומר הרמה של אזור ספציפי בפנים.

להלן סוגי הטיפולים שניתן לבצע באמצעות חוטי אפטוס והאזורים הספציפיים שבהם ניתן לטפל:

✔️ הרמת גבות באפטוס – ליצירת מראה ערני וחיוני יותר.

✔️ הרמת סנטר באפטוס – כדי לפסל מחדש סנטר שצנח.

✔️ הרמת עצמות לחיים באפטוס – על מנת להבליט את תווי הפנים וליצור מראה חד יותר.

✔️ הרמת צדי הפנים באפטוס – על מנת להיפטר מקמטי הבעה.

✔️ הרמת צוואר באפטוס – ליצירת מראה צוואר צעיר, חלק ורענן.

✔️ הרמת לסת באפטוס – למשל לצורך העלמה או טשטוש של סנטר כפול והדגשת קו הלסת.

✔️ מתיחת פנים בחוטי אפטוס – כאמור, ניתן לבצע מתיחה מלאה של כלל הפנים.

בין אם מדובר בטיפול נקודתי כמו חוטי אפטוס לגבות או בטיפול כולל יותר של הרמת פנים בחוטי אפטוס, חשוב לדעת מראש על מאפייני הטיפול ולהתייעץ עם הרופא/ה המטפל/ת מבעוד מועד.

 

מעוניינים בהשוואות מחירים? קבלו עד 3 הצעות מחיר ממיטב המומחים ללא התחייבות

  שם:
  טלפון:

  יישוב מגורים:
  מתעניין בהצעות מחיר בנושא:

   

  מחיר טיפול בחוטי אפטוס – כמה עולה?

  מחירים של חוטי אפטוס נעים בין 1500 ₪ ל-2500 ₪ לטיפול בודד. המחיר הסופי תלוי בסוג והיקף הטיפול.

   

  כיצד מתבצע טיפול בחוטי אפטוס?

  במסגרת הרמת פנים באפטוס, מחדירים חוטי אפטוס לפנים או ליתר דיוק – לשכבת השומן בתת העור, אשר מצויה מתחת לשכבת הדרמיס. החוטים מוחדרים באמצעות מחט ייחודית ומתיחתם מאפשרת לעצב את פני המטופל בהתאם לתוכנית המוסכמת מראש.

  לרוב נדרשים בין שניים לשלושה חוטים בעבור כל אזור בפנים, כאשר לכל אזור מותאם חוט אפטוס ייעודי מסוג מסוים. הטיפול מתבצע תחת הרדמה מקומית ולכן איננו כרוך בכאבים ובנוסף הוא איננו מצריך חבישה. מדובר בהליך קצר יחסית שאורך בין 30 ל-45 דקות בממוצע, תלוי בהיקף הטיפול ובמספר אזורי הטיפול.

   

  מהן תוצאות הטיפול בחוטי אפטוס?

  כבר לאחר כמה שעות מתום הטיפול ניתן יהיה להבחין בתוצאות הראשוניות, כאשר התוצאות הסופיות יתקבלו לאחר מספר שבועות עם השלמת התהליך של חידוש העור. בשלב הסופי, החוטים יתמוססו וישתלבו ברקמות העמוקות בעור, ימריצו את ייצור החומצה ההיאלורונית וסיבי הקולגן והאלסטין, מה שיעשיר את העור ויעניק לו גמישות, מוצקות ומראה מתוח, חלק וחיוני יותר.

  לרוב נדרש טיפול אחד בלבד, אשר לאחריו יש לבוא לביקורת. אפקט הטיפול נשמר לתקופה שנעה בין מספר חודשים עד 5 שנים, כאשר משך היווצרות התוצאות תלויה במאפיינים האינדיבידואלים של המטופל/ת (כולל גיל ומצב העור בעת הטיפול). כעבור תקופה מומלץ לחזור על הטיפול, שכן החוטים מתמוססים באופן טבעי בעור ככל שהזמן חולף.

   

  מה צפוי בסוף הטיפול – האם יש לחוטי אפטוס תגובות?

  לטיפול בחוטי אפטוס החלמה קצרה ומהירה יחסית – ניתן לחזור לפעילות מלאה כעבור מספר שבועות. במהלך תקופת ההחלמה יש להקפיד על ההנחיות הבאות:

  1. להימנע ככל הניתן מהפעלת יתר שרירי הפנים (למשל שבועיים לפחות) על מנת לאפשר את הקיבוע הסופי של החוטים ברקמות.

  2. אין להשתמש בתכשירי איפור למשך יממה לפחות.

  3. להגביה את הכרית בעת השינה למשך שלושה עד חמישה ימים.

  4. להקפיד על שטיפת פנים עדינה, ללא שפשוף או עיסוי, למשך חמישה עד שבעה ימים.

  5. להימנע מחשיפה לשמש ישירה ופעילות גופנית למשל שבועיים.

   

  טיפול בחוטי אפטוס – סיכונים אפשריים

  כמו כל פרוצדורה אסתטית, לטיפול בחוטי אפטוס סיכונים מסוימים לתופעות לוואי וסיבוכים, ביניהם:

  ✔️ היווצרות שטפי דם תת-עוריים – שיחלפו לרוב אחרי מספר ימים מיום הטיפול.

  ✔️ התפתחות זיהומים – בהם ניתן לטפל באמצעות נטילת אנטיביוטיקה.

  ✔️ הופעת כאבים -לרוב למשך יומיים עד שלושה מיום הטיפול. ניתן להתגבר עליהם באמצעות נטילת משככי כאבים והנחת קרח וקומפרסים קרים על אזור הטיפול.