נכתב ע
נכתב ע"י מערכת אסתטיקר

פילינגים לפנים – במה מדובר?

פילינג (peeling) היא פעולה שמשמעה קילוף. בעולם הטיפולים האסתטיים, המונח פילינג מתייחס לטכניקות שונות לקילוף עור הפנים לצורך שיפור המראה הכללי. השימוש בפילינג הבהרה לפנים לצורך טיפולי אנטי אייג'ינג היה נפוץ עוד בעת העתיקה, למשל על ידי המצרים, הרומאים, ההודים והטורקים הקדמונים. כיום, עם התפתחות הטכנולוגיה וחדירתה לעולם הכירורגיה הפלסטית, ישנן שיטות מתקדמות ומשוכללות הרבה יותר של פילינג לחידוש עור הפנים.

הרעיון העומס בבסיס טיפולי הפילינג לעור הפנים הנו קילוף שכבת העור העליונה, ובאופן זה הסרת פגמי עור תוך עידוד צמיחתה של שכבת עור חדשה, רעננה וחיונית יותר. התוצאה היא הצערת עור הפנים והתגברות על מפגעי הגיל ונזקי השמש השונים ש"נרשמו" עליהם. ביניהם: צלקות אקנה (פצעי בגרות), פיגמנטציה, כתמי הריון, כתמי שמש, צלקות קטנות, קמטוטים וכמובן נזקי זקנה.

התכנית של מינה שפי, עושה שימוש משולב בפילינגים ברמות עוצמה שונות, המותאמים באופן אישי למצב העור, צבעו ואופיו ומביאים לתוצאות משמעותיות, תוך פרק זמן קצר וללא סיכון מיותר.

 

פילינג
מבחר סוגי טיפולי פילינג: פילינג כימי, לייזר, רדיו ועוד

 

 

מתי משתמשים בפילינג לפנים ולמי מתאים הטיפול?

טיפולי פילינג לרוב נעשים מתוך שיקולים אסתטיים ורצון של המטופל או המטופלת לשפר את המראה החיצוני של פניהם, ולכן ההחלטה באשר לביצוע הטיפול היא אישית ואינדיבידואלית. עם זאת, לעיתים קיימות הצדקות רפואיות, למשל במקרים בהם אנשים סובלים מפגיעה אסתטית חריפה כתוצאה מצילוק, תאונות, אקנה וכדומה. בכל מקרה, שימוש בטכניקת הפילינג עשויה לשפר משמעותית את שביעות הרצון מהמראה הכללי ובכך אף לשפר את איכות החיים של המטופל/ת.

אם כן, טיפולים בפילינג מתאימים לאנשים שסובלים מעור פגום וחסר חיונית ומעוניינים לשפר את מצב ואיכות עור הפנים. מטופלי פילינג לרוב יהיו נשים וגברים בגילאי 40 ומעלה, אך באופן עקרוני ניתן לבצע את הטיפול בשלבים מוקדמים יותר. הטיפול איננו מיועד לילדים, כולל לנערים ונערים בגילאי העשרה.

 

תהליך הטיפול בפילינג – כיצד מתבצע

ישנם סוגי פילינג ברמות עוצמה שונות, החל מפילינג שטחי, הנעשה על גבי השכבה החיצונית ביותר של העור ועד לפילינג עמוק החודר לשכבת העור הפנימית. כל אחד מסוגי הפילינגים דורש מומחיות מיוחדת של קוסמטיקאית רפואית מומחית, על מנת להגיע לתוצאות מיטביות בדרך בטוחה ונטולת סיכונים מיותרים. מהלך הטיפול בפילינג להצערת עור הפנים משתנה בהתאם לטכניקה הננקטת.

 

מעוניינים בהשוואות מחירים? קבלו עד 3 הצעות מחיר ממיטב המומחים ללא התחייבות

    שם:
    טלפון:

    יישוב מגורים:
    מתעניין בהצעות מחיר בנושא:

     

    אילו סוגי פילינג קיימים?

    קיימים סוגים רבים של טיפולי פילינג לפנים, כאשר כל אחד מהם נעשה בשיטות וטכניקות שונות, מתבצע עם סוגי פילינג חומצות או עזרים טכנולוגיים שונים, ומתאים למצבים שונים. לפני שבוחרים לעבור טיפול בפילינג לעור הפנים, מומלץ להתייעץ עם גורם מקצועי מומחה, לרבות רופא עור, רופא פלסטיקאי וקוסמטיאית רפואית מוסמכת. הגורמים המומחים הללו יידעו להתאים את הטיפול האופטימלי עבור המטופל/ת, בהתאם למצב הקליני וסוג העור. על מנת להבטיח בחירה מושכלת, נבונה ומיטיבה, חשוב להכיר מבעוד מועד את כל סוגי טיפולי הפילינג, על יתרונותיהם וחסרונותיהם.

     

    ✔️ פילינג קוסמטי מול פילינג רפואי

    טיפול פילינג

    כאשר אומרים "פילינג קוסמטי" מתכוונים למעשה לתכשירים שונים לפילינג ביתי לפנים או לגוף או פילינג טבעי לעור הפנים. פילינג אנזינטי בסיסי למעשה, יכולה כל אחד ואחת מאתנו לעשות בבית באופן עצמאי, תוך שימוש בליפה או במשחות גרגרים שונות, המסייעות להסרת תאי העור המתים ובכך מקלה על התחדשות העור.

    עם זאת, טיפולי פילינג ביתיים או תכשירי פילינג טבעי לפנים מתאימים למצבים קלים של עור פנים פגום, ובמיוחד לתחזוק השוטף של עור הפנים והגוף. במצבים קשים וחמורים יותר דרוש מענה רציני יותר. על מנת לשקם את העור באופן דרסטי ולהפטר מכתמי פיגמנטציה, צלקות וקמטוטים, יש להיעזר בפילינג רפואי וכשמו כן הוא: פילינג, המחייב מקצועיות ברמה גבוהה והסמכה רפואית, זאת בשל סכנת הכוויות הרווחת בתחום זה, כמו גם נזקים חמורים ובלתי הפיכים אחרים.

     

    ✔️ פילינג שטחי או פילינג כימי קל

    הטיפול בפילינג כימי קל מתבצע באמצעות תמיסות מיוחדות המכילות חומצות תת-כלוריות בריכוזים שונים שאינם עולים על 20%. את החומצות מורחים על העור, וממתינים מספר דקות עד לשינוי צבע וטמפרטורת העור, מה שמעיד על יצירת הכווייה הכימית הקלה והבלתי-מזיקה בצורה מבוקרת. כעבור מספר ימים מהטיפול, שכבת העור העליונה תתחיל להתקלף עד לקבלת שכבת עור מחודשת מתחתיה.

    הפילינג השטחי משפר את זרימת הדם והחמצן בעור הפנים, מעורר את תהליכי חילוף החומרים וסילוק הפסולת מתאי העור, ומביא לאיזון הלחות והרמה השמנונית שלו. לעיתים יהיה צורך בטיפולים חוזרים על מנת למקסם את אפקט הטיפול. תוצאות הטיפול בפילינג קל הן עור חלק, רענן וחיוני יותר. פילינג שטחי מומלץ בכל עונות השנה, על מנת להאיץ את הטיפול בעור הפנים. בעונת הקיץ יש למרוח מקדם הגנה גבוה.

     

    ✔️ פילינג בינוני

    הפילינג הבינוני כבר עושה עבודה יסודית יותר ומתבצע תוך שימוש בחומצה גליקולית בריכוזים בינוניים של 50%-20%. ברמות ריכוז אלו, החומצה הגליקולית מפרידה בין תאי העור המתים בשכבת הדרמיס החיצונית והפגומה של עור הפנים, לבין התאים המתחדשים שמתחתיה.

    הטיפול בפילינג בינוני מתבצע גם הוא באמצעות מריחת תמיסות נוזליות של החומצה, עד לרגע שבו עור הפנים הופך ללבן, חם וצורב מעט. כעבור מספר דקות, צבע העור יהפוך לאדמדם, הצריבה תחלוף, ותיתכן נפיחות קלה. כעבור עשרה ימים, יתחיל תהליך קילוף העור והיווצרות שכבת עור חדשה. אם כן, היות ומדובר בטיפול עמוק וחריף יותר, עם סיומו העור יהיה אדמומי בתחילה ולאחר מכן יתקבל עור חלק למגע וחף מכתמים ופגמים. יש לציין כי הטיפול בפילינג בינוני פחות מומלץ עבור בעלי עור כהה מחשש לפיגמנטציה.

     

    ✔️ פילינג משמעותי – פילינג כימי עמוק

    פילינג עמוק לפנים מתבצע על פני מספר טיפולים, במהלכם מקלפים ומחדשים את עור הפנים. גם הפילינג המשמעותי מתבצע בעזרת החומצה הגליקולית, אך הפעם בשונה מהפילינג הבינוני, רמת הריכוז של החומצה גבוהה בהרבה (למעלה מ-50%) ולכן חודרת לעומקי שכבת הדרמיס עד לקבלת כווייה משמעותית יותר דרגה 2. על כן הטיפול מלווה באדמומית, תחושת עקצוץ ואי נוחות, כמו גם כאבים, נפיחות ושטפי דם קלים עד בינוניים.

    הטיפול בפילינג כימי עמוק לפנים נעשה בהרדמה חלקית, ולעיתים אף הרדמה מלאה בחדר הניתוח. לאחר מריחת התמיסה החומצתית על הפנים, העור יהפוך ללבן ואז ישנה את צבעו לאדום עם נפיחות מסוימת. בשלב זה, הגורם המטפל יעטוף את פני המטופל/ת במסכה ייחודית על מנת למנוע זיהומים ודלקות. כעבור מספר ימים, החבישה תוסר ועל גבי העור תימרח אבקה מיוחדת שמטרתה לספוג את ההפרשות והנוזלים.

    מיד בתום הטיפול לרוב תידרש תקופת התאוששות קצרה של כמה שעות לפחות בבית החולים. לאחר כשבועיים ימים יתחיל תהליך היווצרות העור המחודש. תקופת ההחלמה מפילינג עמוק נעה בין מספר שבועות למספר חודשים. בתקופת הטיפול וההחלמה יש להימנע לחלוטין מהיחשפות לשמש ועל כן מומלץ לעשותו בתקופת החורף. אפקט הטיפול בפילינג פנים עמוק יוותר למשך תקופה ארוכה של עד כמה שנים.

     

    ✔️ פילינג לייזר קרבון או פילינג גלי רדיו

    טיפולי פילינג בלייזר לפנים מתאימים לטיפול קל ושטחי, בינוני או עמוק, שכן אחד מיתרונות השיטה טמון ביכולת לבחור את עוצמת הפעולה של המכשיר. טיפול בפילינג לייזר עמוק נחשב לבטוח יותר ביחס לטיפול כימי עמוק בגין התכונה הזו של מכשיר הלייזר. יתרון נוסף הוא שטיפולי פילינג בלייזר מאפשרים טיפול נקודתי עם יכולת דיוק מרבית, בשל ההגנה על רקמות סמוכות שבהן לא מעוניינים לטפל. ניתן גם להשתמש בפילינג לייזר מתחת לעיניים, בצוואר או באזורים אחרים בגוף. סוג נוסף של טיפול פילינג מומלץ לפנים דומה בפעולתו לפילינג בלייזר, רק שבמקום קרני לייזר משתמשים בגלי רדיו.

     

    ✔️ פילינג בשיטת היהלום

    פילינג יהלום הינו שיטה לביצוע פילינג מכני, שטחי ונטול חומרים כימיים. הטיפול משלב את מכשיר פילינג היהלום עם תכשירים מיוחדים המכילים מרכיבים פעילים מעודדי לחות ועשירים בוויטמינים, מינרלים וחומרים חיוניים אחרים. את התמיסות המיוחדות מחדירים לעור הפנים תוך כדי עיסוי עדין של מכשיר פילינג יהלום. הפעולה המשולבת של מכשיר היהלום כוללת ליטוש, גירוד והסרת של תאים מתים, ניקוי נקבוביות העור, וכן יניקת העור בפעולת וואקום לצורך הגברת זרימת הדם והחמצן ועידוד מנגנוני יצירת רקמות החיבור (קולגן ואלסטין).

     

    הכנות נדרשות לפני שעוברים טיפול פנים בפילינג

    באופן עקרוני, ההכנות לטיפול בפילינג פנים תלויות בסוג ושיטת הטיפול ובהתוויות הגורם המטפל. אך עם זאת ישנן כמה הכנות מקדימות שנכונות לכל טיפולי הפילינג באשר הם:

    ✔️ הימנעות משימוש בראוקטן – במשך שנה וחצי לפחות לפני הטיפול.

    ✔️ הימנעות מחשיפה ישירה וממושכת לשמש – במשך שלושת החודשים שקודמים לטיפול.

    ✔️ שימוש תדיר ויומיומי במקדם הגנה – בכל חשיפה לשמש.

    ✔️ מומלץ למרוח קרם הכנה – במשך ששת השבועות שלפני טיפול פילינג קמוקים בהתאם להמלצת המטפל/ת.

    ✔️ לשטוף היטב את עור הפנים במים וסבון – לפני הפרוצדורה עצמה.

     

    מחיר פילינג – כמה עולה הטיפול?

    טווח המחירים לטיפולי פילינג משתנה בהתאם לשיטת הטיפול הננקטת. להלן טווח המחירים הממוצע לשיטות הטיפול השונות לפילינג לפנים:

    פילינג מחיר לטיפול בודדטווח מחירים ממוצע
    מחיר פילינג ביתי או פילינג טבעי800 – 150 ₪
    כמה עולה פילינג כימי קל?1,500 – 1,200 ₪
    העלות של פילינג כימי בינוני3,000 – 1,500 ₪
    פילינג כימי עמוק מחיר לטיפול9,000 – 3,000 ₪
    מה עלות פילינג בקרני לייזר או בגלי רדיו?20,000 – 10,000 ₪
    פילינג יהלום מחיר לטיפול800 – 300 ₪

     

    מהן ההנחיות לאחר הטיפול בפילינג?

    ישנן מספר פעולות שחשוב להקפיד עליהם לאחר שעוברים טיפולי פילינג:

    ✔️ לאחר טיפול פילינג כימי קל – יש להשתמש בקרם לחות ומקדם הגנה.

    ✔️ לאחר טיפול פילינג כימי בינוני – מומלץ למרוח קרם לחות עוצמתי יותר, או וזלין.

    ✔️ לאחר טיפול פילינג כימי עמוק – יש להשתמש באבקת מלח ייחודית למניעת זיהומים, למשך ארבעה ימים רצופים. לאחר צקופה זו, יש לרחוץ את הפנים ביסודיות ולמרוח קרם לחות ווזלין באופן שוטף.

    ✔️ יש להימנע מחשיפה ישירה וממושכת לקרינת השמש בשלושת החודשים שלאחר הטיפול בפילינג קל או בינוני, ושנה שלמה לאחר הטיפול בפילינג עמוק.