נכתב ע"י מערכת אסתטיקר
נכתב ע"י מערכת אסתטיקר

פילינגים (peeling)

בטיפולי האנטי אייג'ינג נעשה שימוש בפעולה הקרויה פילינג, שמשמעה  קילוף, כשהרעיון העומד בבסיסה, הנו קילוף שכבת העור הקרנית, העליונה ובאופן זה, הסרת מפגעי הגיל ונזקי השמש השונים ש"נרשמו" עליה. ביניהם: כתמים מפצעי אקנה, כתמי הריון, כתמי שמש, צלקות קטנות, קמטוטים וכמובן נזקי זקנה.

התכנית של מינה שפי, עושה שימוש משולב בפילינגים ברמות עוצמה שונות, המותאמים באופן אישי למצב העור, צבעו ואופיו ומביאים לתוצאות משמעותיות, תוך פרק זמן קצר וללא סיכון מיותר.

 

פילינג קוסמטי מול פילינג רפואי 

טיפול פילינג

פילינג קוסמטי בסיסי למעשה, יכולה כל אחת מאיתנו לעשות בבית באופן עצמאי, תוך שימוש בליפה או במשחות גרגרים שונות, המסייעות להסרת תאי העור המתים. אבל, על מנת לשקם את העור באופן דרסטי ולהפטר מכתמי פיגמנטציה, צלקות וקמטוטים, יש להיעזר בפילינג רפואי וכשמו כן הוא: פילינג, המחייב מקצועיות ברמה גבוהה והסמכה רפואית, זאת בשל סכנת הכוויות הרווחת בתחום זה, כמו גם נזקים חמורים ובלתי הפיכים אחרים.

 

תהליך הטיפול בפילינג

ישנם סוגי פילינג ברמות עוצמה שונות, החל מפילינג שטחי, הנעשה ע"ג השכבה החיצונית ביותר של העור ועד לפילינג עמוק החודר לשכבת העור הפנימית. כל אחד מסוגי הפילינגים, דורש מומחיות מיוחדת של קוסמטיקאית רפואית מומחית, על מנת להגיע לתוצאות בדרך בטוחה.

 

פילינג שטחי

הפילינג השטחי משפר את זרימת הדם והחמצן בעור הפנים ומביא לאיזון הלחות והרמה השמנונית שלו. פילינג שטחי מומלץ בכל עונות השנה, על מנת להאיץ את הטיפול בעור הפנים. בעונת הקיץ יש למרוח מקדם הגנה גבוה.

 

פילינג בינוני

הפילינג הבינוני כבר עושה עבודה יסודית יותר ומתבצע תוך שימוש בחומר הקרוי חומצה גליקולית. החומצה הגליקולית בריכוזים נמוכים, מפרידה בין תאי העור המתים בשכבה הקרנית החיצונית והפגומה של עור הפנים, לבין התאים המתחדשים שמתחתיה. היות ומדובר בטיפול עמוק וחריף יותר, עם סיומו העור יהיה אדמומי בתחילה ולאחר מכן יתקבל עור חלק למגע.

 

פילינג משמעותי

הפילינג משמעותי מתבצע על פני מספר טיפולים, במהלכם מקלפים ומחדשים את עור הפנים. גם הפילינג המשמעותי מתבצע בעזרת החומצה הגליקולית, אך הפעם בשונה מהפילינג הבינוני, רמת הריכוז של החומצה גבוהה בהרבה ועל כן הטיפול מלווה באדמומית, תחושת עקצוץ ואי נוחות. בתקופת הטיפול יש להימנע לחלוטין מהיחשפות לשמש ועל כן מומלץ לעשותו בתקופת החורף.

 

לקריאה נוספת: פילינג לייזר CO2