בזמן הצפייה המשותפת בטלוויזיה או תוך כדי משחק לגו, הילד מתחיל להתגרד. זה מתחיל בעדינות, בקצה הקרקפת, ולאט לאט זה מתפשט. כשהוא מגרד את העורף ומוצא עצמו דקות ארוכות עם הציפורניים קבורות בשערותיו, כבר אין יותר ספק. הילד נדבק בכינים. איך מתמודדים עם זה?


טיפול בכינים באמצעות תכשירים 

טיפול בכינים

כל הורה שרואה את ילדו מתגרד ללא הרף בוודאי מעוניין להפסיק את המטרד הזה ולמנוע את המשך הגירוד, כמו גם את התפשטות התופעה. חשוב לזכור שהכינים מתרבות במהירות בלתי נתפסת, עם מאות ביצי כינים שזקוקות לשבוע אחד בלבד כדי לבקוע. הן גם עוברות מראש לראש בקלות יחסית, אם כי בניגוד לתפיסה המקובלת הן אינן עפות להן בין ראשי הילדים, אלא עוברות דרך מגע ישיר בלבד. אחת השיטות המוכרות לטיפול בכינים היא השימוש בתכשירים שונים, וכאן השוק בהחלט מוצף באפשרויות.

התכשירים השונים שקיימים בשוק מורכבים מחומרים שונים, אבל ברוב המקרים מדובר בחומרים כימיים שנועדו לחסל את הכינים. לרוב יצטרך הילד להישאר עם התכשיר על ראשו זמן ממושך, ולאחר מכן תצטרכו להשלים את הפעולה עם מסרק צפוף לפינוי הכינים מהראש. זה בהחלט קצת כואב, וגם לא מאוד נעים, מה שמעלה את השאלה המתבקשת – האם זה לפחות מביא תוצאה.

 

התמודדות מול הכינים העקשניות

אחת הבעיות המרכזיות בטיפול בכינים היא שהן מפתחות חסינות עם הזמן, וכתוצאה מהשימוש בתכשירים הללו. ניקוי ראשו של הילד עשוי להיות מוקפד מאוד ויסודי ביותר, וייתכן שבסוף התהליך הראש אכן נראה נקי. ובכל זאת יגיע הרגע שבו תסריט האימה שכולל גירודים בלתי פוסקים, הוא תסריט שיחזור על עצמו. זה לא אומר שלא עשיתם בדיוק את מה שצריך או שלא פעלתם על פי ההנחיות. המשמעות האמיתית היא שהכינים פיתחו לעצמן חסינות עם הזמן והן יכולות לעמוד בגבורה מול שלל התכשירים המוצעים כיום בשוק. טיפול בכינים, אם כן, חייב להיות טיפול קפדני וזהיר יותר, כזה שיתמודד גם בפני החסינות הזו.

 

הפתרון האידאלי לכינים 

תכשיר נגד כינים

מאחר והגירוד חייב להיפסק, ואנחנו כהורים לא מסוגלים לראות את הילד מתענה ומתגרד ללא הרף, טיפול בכינים צריך להתבצע בקפידה רבה ובאופן יסודי ומהיר. תכשירים שונים המוצעים במסגרת טיפול בכינים הם תכשירים שיכולים לעשות את העבודה, אבל כאמור – לא לאורך זמן. בין אם אתם משתמשים במסרק כינים, בשמן רוזמרין או בכל תכשיר שהוכח מדעית ונמכרת בבית המרקחת, הכינים מכירות את האויב שלהן היטב והן מוכנות להתמודד איתו. מצד שני, ישנו כיום גם מכשיר מהפכני שמאפשר לטפל בכינים בצורה מעמיקה הרבה יותר. הטיפול הזה הוא גם מהיר מאוד, בעיקר משום שנדרשת פגישה אחת בלבד לצורך חיסול כל הכינים והביצים מבלי להעמיס על ראשו של הילד תכשירים וחומרים כימיים כאלה ואחרים. הטיפול שמוצע במסגרת המרכז לטיפול בכינים הוא בדיוק מה שאתם והילדים שלכם צריכים כדי להפסיק להתגרד ולחזור לשגרה.

 

למי זה מתאים?

חשוב להבין שהשיטה החדישה והיעילה הזו מתאימה לכל מי שסובל מבעיית הכינים, בין אם מדובר בילדים ובין אם במבוגרים. באופן כללי נדמה שילדים סובלים מכינים הרבה יותר, וזה נכון בעיקר משום שהם משחקים שעות רבות בגן מדי יום ובמסגרת הזו גם ראשיהם נצמדים ומסייעים להדבקה, אבל אין זה אומר שהמבוגרים אינם יכולים להידבק. הכינה אינה מסננת מועמדים או מציבה רשימת קריטריונים לפני שהיא מתבצרת על ראש חדש. היא מחפשת לעצמה ראש להטיל בו את כיניה, ואין סיבה שתמשיכו להתמודד עם התופעה הזו.