מחלת הפסוריאזיס היא מחלה שלאלו החולים בה היא גורמת לאי נוחות רבה – הן בעקבות המראה שנוצר על גבי העור ועד לתחושות הגרד. מחלת הפסוריאזיס, המוכרת גם בשמה ספחת בעברית, היא מחלה אוטואימונית – מחלה שבה מערכת החיסון תוקפת את הגוף. המקור למחלת הפסוריאזיס אינו ידוע לגמרי, וישנם אלו הסבורים כי מדובר על מקור גנטי, אך ישנם גם אלו המדברים על וירוסים שונים הגורמים להתפרצות המחלה. כיום, הפסוריאזיס היא אחת ממחלות העור הנפוצות ביותר בעולם, וכשלושה אחוזים מהאוכלוסייה סובלים ממנה כאשר הנתח המשמעותי ביותר מתרכז בקבוצת הגיל של בני 20 ועד 40. למרות טווח הגילאים המצויין, לא ניתן לשלול כמובן מקרים בהם המחלה מופיעה גם אצל ילדים וגם אצל אנשים מבוגרים.

 

האם ישנו טיפול טבעי בפסוריאזיס?

טרם נמצאה תרופה שיכולה להתמודד עם המחלה עד לכדי מצב שניתן אכן להבטיח שהיא לא תשוב להופיע. התרופות הניתנות כיום מקלות את הסימפטומים לזמן קצר, ולאחר תקופה המשתנה בין חולה לחולה, ישנן התפרצויות נוספות המופיעות על העור. חולים רבים בחרו לזנוח את התרופות הקונבנציונאליות, ולנסות לחפש דרכים לטיפול טבעי בפסוריאזיס. לפניכם רשימה מצומצמת של תרופות שיוכלו לסייע גם לכם:

 

שימוש באלוורה מקל על הסימפטומים

אחת מהתרופות הטבעיות המומלצות ביותר לחולי הפסוריאזיס היא האלוורה. כידוע, ניתן לרכוש כיום ג'ל אלוורה, כאשר ישנם אלו המבוססים על 100% אלוורה. השימוש באלוורה גורם להפחתה משמעותית בסימפטומים תוך שישנה הקלה באדמומיות העור, הגרדים והתגובה הדלקתית. התוצאות ניכרות במרבית המקרים כחודש לאחר השימוש, כאשר אופי השימוש מבוסס על מריחת ג'ל על העור מספר פעמים ביום.

 

טיפול באמצעות כמוסות שמן דגים

שמן הדגים הוא שמן שניתן לצרוך כיום בכמוסות, ולא בהכרח באמצעות צריכת דגים. שמן הדגים זכה באמונם של הצרכנים הנוטלים אותו בצורה של תוספי מזון, וכעת מתגלה כי השמן יעיל גם לחולי הפסוריאזיס. מה שמקל את הסימפטומים של החולים הוא ככל הנראה הריכוז הגבוה של חומצת השומן אומגה 3. הריכוז הגבוה גורם להפחתה משמעותית וניכרת בתגובה הדלקתית.

 

גוף ונפש: תרגול מדיטציה ויוגה

אחת הדרכים להתמודד עם מחלת הפסוריאזיס היא באמצעות הפחתת הלחץ. רבים אלו הסבורים כי מחלת הפסוריאזיס מתפרצת בין היתר בעקבות מתחים ולחצים נפשיים, כך שבעת שיוצרים בסיס טוב ושלו לנפש, ניתן למנוע במידת מה את חזרתה של המחלה. על מנת ליהנות מהתוצאות, נדרש תרגול נרחב והתמסרות טוטאלית לאימונים אלו. המטרה: לגרום לכם להיות שלווים יותר וכך לנסות ולנמוע התפרצויות נוספות בעתיד.

 

ומה לתרופות הסבתא יש להציע?

תרופות הסבתא נמצאות חביבות על ידי רבים, כך שישנם אלו שימהרו למצוא מענה גם מכיוון זה למחלת הפסוריאזיס. למרות שלא ניתן לקבוע חד משמעית שטיפולים אלו עוזרים, עדיין ישנם החולים הטוענים כי אלו המעוניינים להקל את המצב הדלקתי של העור, צריכים לצרוך שזיפים שחורים. אפשרות נוספת היא לשפשף את האזורים הנגועים עם חלקה הפנימי של קליפת הבננה.