נכתב ע"י מערכת אסתטיקר
נכתב ע"י מערכת אסתטיקר

מזותרפיה היא שיטת טיפול שפותחה בצרפת בשנות החמישים של האלף הקודמת ושימשה לטיפול במחלות עצבים, מחלות פרקים, פציעות ספורט, מיגרנות ועוד. בעשורים האחרונים תפסו טיפולי המזותרפיה מקום של כבוד בעולם הרפואה האסתטית והיא נפוצה במיוחד באירופה וארצות הברית.

 

מהי מזותרפיה?

טיפול מזותרפיה

למזג האוויר הים תיכוני יש יתרונות רבים, לצערנו השמירה על העור אינה אחד מהם. להיפך. החשיפה לשמש הישראלית עלולה להזיק לעור לגרום לו להתקמט ולהיראות רפוי. אח הדרכים היעילות ביותר להתמודד עם השפעות האקלים והזמן על העור שלנו, היא באמצעות טיפולי מזותרפיה, שיטת טיפול שפותחה על מנת להעלים קמטים ועור רפוי. השיטה כוללת סדרת טיפולים בה מוחדרת חומצה היאולורונית – חומר בו נעשה בדרך כלל שימוש לעיבוי שפתיים ומילוי קמטים, אל האזור המטופל. בנוסף לחומצה, כולל החומר הטיפולי מרכיבים נוספים בניהם: מינראיים, ויטמינים, חומצות ונוגדי חמצון. רמת הסיכון הכרוך בטיפול מזותרפיה היא נמוכה במיוחד והתוצאות מרשימות.

כל אישה חולמת על עור חלק ואסתטי ללא קמטים בפנים וללא צלוליטיס באזורים האסטרטגיים. לשם כך באמצע המאה הקודמת הומצאה שיטת המזותרפיה ע”י דר’ מישל פיסטור. בשיטה זו משתמשים במזרקים זעירים כדי להחדיר חומר פעיל מדולל לתוך שכבת השומן התת-עורית. החומר הפעיל המוזרק לתוך העור מורכב מתרופות קונבנציונליות ומתרופות הומאופטיות. מטרתו של החומר היא לגרום להרס של תאי שומן וכתוצאה מכך ליישור העור. את טיפולי המזותרפיה מומלץ להתחיל בגיל מוקדם יחסית – 25-35 עם הופעת הצלוליטיס או כשרואים את הקמטים הזעירים בפנים.

 

כיצד מתבצע טיפול מזותרפיה?

טיפולי מזותרפיה ניתנים לביצוע אך ורק על ידי רופאים מוסמכים. במהלך הטיפול, הנמשך כעשרים דקות, מזריק הרופא את החומצה לעומק של שניים עד שלושה מילימטרים תחת העור. הזרקת החומצה, ממצקת את העור, מחדירה לו לחות ומקנה לעור מראה צעיר, רענן ובריא יותר.

מכיוון שטיפול מזותרפי אינו ניתוח, הכנה אליו פשוטה יחסית. הרופא המטפל את האזורים הבעייתיים או מקשיב לרצונות המטופל וביחד הם קובעים אזורים לטיפול. כיום לפני ההליך על המטופל לעבור בדיקת רגישות לחומרים שבחומר הפעיל. אם לא נמצאה רגישות לאף חומר, אזור הטיפול מנוקה בחומר אנטיספטי ונמרחת במקום משחה מאלחשת.

כאשר האזור רדום מזריק הרופא את החומר בגבולות האזור הנבחר באמצעות מזרקים זעירים. ישנו מרחק של כ-20 מ”מ בין הדקירות. הטיפול בכללותו נמשך כ-20 עד 30 דקות.

 

אחרי הטיפול

הטיפול המזותרפי אינו מצריך זמן החלמה בכלל. ניתן לחזור לפעילות יומיומית סדירה כבר בתום הטיפול, אך יש להימנע מפעילות גופנית מאומצת. במשך כמה ימים לאחר הטיפול אף מומלץ לפעמים ללבוש בגדים רחבים כדי לא לגרות את אזור הטיפול.

 

תופעות לוואי אפשריות

מכיוון שמזותרפיה איננה ניתוח אלא הליך קוסמטי פשוט יחסית, הטיפול אינו כרוך בסיבוכים, אבל ייתכנו תופעות לוואי שונות. תופעות הלוואי האפשריות הן אדמומיות באזור הטיפול, כאבים (לא עזים) וסימנים כחולים. אין מה לדאוג כי סימנים אלה נעלמים תוך כמה ימים לאחר ההליך.

 

תוצאות הטיפול

כדי להגיע לתוצאות אופטימליות ניתן לחזור על הטיפול כמה פעמים, כמובן בהמלצת הרופא המטפל. אם המטופל מנהל אורח חיים בריא שכולל תזונה נכונה, פעילות גופנית סדירה ושתייה מרובה של מים, תוצאות הטיפול המזותרפי נשמרות לתקופה של כשנה. אם המטופל אינו מנהל אורח חיים בריא התוצאות נשמרות לתקופה של עד חצי שנה.

 

לאילו אזורים בגוף נועד טיפול מזותרפיה?

בכוחם של טיפולי מזותרפיה לתרום רבות למראה בריא של העור, בעיקר באזורים כמו הפנים, הצוואר, המחשוף, גב היד והבטן התחתונה. אזורים אשר נחשפים לנזקים בעקבות חשיפתם לשמש.

 

האם טיפול מזותרפיה בטוח?

בהחלט. טיפול מזותרפיה נחשב לאחד הטיפולים הבטוחים ביותר בתחום הרפואה האסתטית. הסיבות לכך הן שהחומרים המוזרקים לעור, מכילים אך ורק מרכיבים טבעיים ושההחדרה המתבצעת היא שטחית בלבד.

 

מהי מזותרפיה לשיער?

טיפולי מזותרפיה לשיער הם טיפולים בהם מוזרקים ויטמינים ישירות אל עור הקרקפת. הטיפול מכוון למחזור הדם, בכך הוא מאפשר החדרה יעילה במיוחד של ויטמינים שונים החיוניים לשיפור מראה השיער.

 

האם טיפול מזותרפיה מתאים לך?

טיפול מזותרפיה מתאים לכל מי שרוצה לטפל בקמטים ובעור רפוי, במטרה להיראות צעיר ובריא יותר. טיפולי מזותרפיה מתאימים לכל סוגי העור וניתן להתחיל בהם החל מגיל עשרים וחמש.