מהו טיפול בקמטים?

מילוי קמטים בפנים הוא טיפול מעולם הרפואה האסתטית, שנועד להתגבר על עור פנים מקומט ומדולדל, תוך שיפור, ריענון והצערת המראה הכללי של פני המטופל/ת.

ישנן מגוון סוגי פרוצדורות קוסמטיות להעלמת קמטים. הטיפול הפופולארי ביותר כיום הוא החלקת קמטים באמצעות זריקות, כאשר ישנם סוגים שונים של חומרים להזרקת מילוי קמטים בפנים. שיטות אחרות מאפשרות לטשטש קמטים ללא זריקות באמצעות חומצות, חומרים ביתיים ושיטות טבעיות.

בכל מקרה, על מנת להתאים את הטיפול הרצוי, יש להיוועץ בגורם מומחה לרפואה אסתטית.

 

מילוי קמטים
טיפול נגד קמטים בקליניקות בישראל – תמונה להמחשה

 

 

מילוי קמטיםתקציר למטופל
סוג הטיפוללא ניתוחי
איפה מתבצעבמרפאה / קליניקה
האם נדרש אשפוזללא אשפוז
האם נדרשת הרדמהללא הרדמה, לעתים יידרש אלחוש מקומי קל
משך הטיפולדקות ספורות ועד שעה, תלוי בשיטת הטיפול (מילוי קמטים בשומן טבעי ייארך זמן רב יותר)
דרגת כאבקלה
לאילו אזורים מיועדאזור הפנים, צידי העיניים, צידי הפה, מצח, לחיים וכל חלק שיש בו קמטים שמעוניינים להחליקם
חומרי מילוי נפוציםחומצה היאלורונית, רדיאס, שומן עצמי ועוד
מתי ניתן לחזור לשגרהמיידית
מחיר טיפול ממוצעכתלות בחומר המילוי ובשיטה הנבחרת לטיפול
לכמה זמן מחזיקה התוצאהכמה חודשים עד שנה וחצי

 

מדוע צריך טיפולים למילוי קמטים?

טיפולים למילוי קמטים הינו טיפול אחד מני רבים בתחום הטיפולים האסתטיים. מאפשרים להתגבר על פגעי הזמן והסביבה, אשר משפיעים לרעה על מראה עור הפנים.

ככל שעוברות השנים ואנו מתבגרים, גם עורנו עובר תהליכי התבגרות והזדקנות. להתקמטות העור בגין השפעות הגיל נוספות גם השפעות סביבתיות (כמו חשיפה ממושכת לקרני השמש הקופחת) והשפעות התנהגותיות הקשורות לאורח חיים והרגלים בעייתיים (כמו תזונה לקויה, עישון או חוסר שינה).

התוצאה היא התדלדלות רקמות השומן התת-עוריות המקנות לו את נפחו, והתמעטות רקמות החיבור (בעיקר קולגן ואלסטין) האחראיות על גמישות, אלסטיות ומצבו המתוח של העור. כמו כן, שרירי הפנים נחלשים עם הזמן, כך טונוס הפנים מתרופף ועמו גם העור.

תופעות אלו מביאות בסופו של דבר למראה נפול, עייף ובמקרים רבים גם מקומט. טיפול בקמטים מיועד למלא את הנפחים, הטונוס ויכולת הגמישות שאבדו לעור הפנים במרוצת השנים, ובכך להחליק, לטשטש ואף להעלים לחלוטין את הקמטים. התוצאה היא מראה פנים חיוני, בריא ואסתטי.

 

מילוי קמטים
לפני מילוי קמטים (משמאל) ואחרי – החלקת העור שמתחת לעיניים והעלמת קמטוטים (להמחשה בלבד)

 

אילו סוגי קמטים קיימים?

אמנם התרגלו להשתמש במילה "קמט" כמונח כללי, אך למעשה ישנם 4 סוגי קמטים בעלי מאפיינים ייחודיים משלהם:

1. קמטי הבעה

קמטי הבעה מתפתחים בכל אזורי הפנים אשר מעורבים בהבעות, לרבות צחוק, כעס או תמיהה. מקומות נפוצים לקמטי הבעה הם המצח, הגבות וצדי העיניים, והם נגרמים מתנועות חוזרניות של שרירי ההבעה בפנים בשילוב עם אובדן השומן ורקמות החיבור. העור איננו מתיישר במלואו לאחר המבע, והתוצאה היא היווצרות של קמט.

2. קמטי גרביטציה

קמטים מסוג זה אמורים להיות מכונים בכלל "קפלים", שכן הם נוצרים בשל צניחה של העור. גם פה הסיבה ליצירת הקפלים הם איבוד הנפחים ורקמות החיבור, אך המופע של קמטי גרביטציה דומה יותר לנפילה של העור כלפי מטה. צדי הפה והאזור שבין האף לפה הם אזורים מועדים להתפתחות של קפלי עור.

3. קמטוטים

קמטוטי עור נפוצים באזור השפתיים, הלחיים והצוואר. הסיבה להיווצרותן היא בעיקר חשיפה ישירה וממושכת לשמש וחשיפה לזיהום אוויר, כאשר מחוללי התופעה הם קרינת ה-UV (אולטרא סגולה) והרדיקלים החופשיים. תוצאת החשיפה היא הפיכת העור לדק ואיבוד גמישותו עד לקבלת הקמטוטים.

4. קמטים סטטיים

קמטים סטטיים מופיעים בפנים וגם בגוף, לרוב בצורה של קווים מקבילים. הם ניכרים לעין גם כאשר העור במצב מנוחה ללא הבעה, ונוצרים בשל אובדן גמישות העור. טריגר מרכזי להיווצרות קמטים סטטיים הוא לחץ ממושך על העור, כמו למשל במהלך שינה על הפנים.

 

מעוניינים בהשוואות מחירים? קבלו עד 3 הצעות מחיר ממיטב המומחים ללא התחייבות

  שם:
  טלפון:

  יישוב מגורים:
  מתעניין בהצעות מחיר בנושא:

   

  למי מיועד טיפול בקמטים בפנים?

  טיפול בקמטים מיועד לכל אדם הסובל מקמטים, קמטוטים וחריצים בעור שמטרידים את מנוחתו ופוגמים בשביעות רצונו מהמראה האסתטי.

  לעיתים קרובות, הופעת קמטים בפנים פוגעת בביטחון העצמי ובדימוי הגוף, עד כדי פגיעה משמעותית באיכות החיים.

  טיפולים למילוי קמטים אמנם נפוצים יותר בקרב נשים, אך עם עליית הפופולריות של הטיפולים האסתטיים באוכלוסייה הכללית, ניכרת מגמת עלייה בביקוש לטיפולי מילוי קמטים לגברים.

  בקיצור, טיפול בקמטים מתאים לכל מי שמעוניינים לשדרג את החזות האסתטית של פניהם.

   

  מילוי קמטים
  מילוי קמטים פופולרי בעיקר בקרב נשים מעל גיל 50 – אך מתאים גם לגברים ולנשים בגילאים צעירים יותר

   

  מחיר טיפול מילוי קמטים – כמה עולה?

  מחירי טיפול מילוי קמטים משתנים בהתאם לסוג והיקף הטיפול, החומר בו נעשה שימוש, רמת ההתמחות של הרופא המטפל, כמות הטיפולים הדרושה ופרמטרים נוספים.

  להלן מחירון ממוצע למילוי קמטים לפי שיטת טיפול:

   

  טיפולי מילוי קמטים מחיר ממוצעמחירים מומלצים בקליניקות השונות בישראל
  עלות טיפול בקמטים בחומצה היאלורונית
  (מחיר להזרקה בודדת)
  2,100 – 1,800 ₪
  טיפול בקמטים בהזרקת שומן עצמי מחיר18,000 – 8,000 ₪
  מחיר טיפול בודד בקמטים ברדיאס4,000 – 2,00 ₪
  טווח המחירים לטיפול בקמטים בבוטוקס
  (מחיר להזרקה בודדת)
  1,000 – 400 ₪

   

  אם כן, עלות החלקת קמטים בצוואר ובפנים נגזרת משיטת הטיפול, סוגו והיקפו. בכל מקרה, לפני שבוחרים טיפול למילוי קמטים השוואת מחירים יכולה לחסוך לכם מאות שקלים.

   

  מהם סוגי הטיפולים בקמטים?

  מילוי קמטים הינו שם כללי למגוון רחב של סוגי טיפולים אסתטיים המתאימים לטיפול בבעיית הקמטים. להלן סוגי הטיפול:

  מילוי קמטים בחומצה היאלורונית

  ✔️ במה מדובר? הזרקת חומצה היאלורונית היא אחת מהשיטות הפופולאריות ביותר לטיפול בקמטים. החומצה ההיאלורונית היא חומר מילוי שמחקה חומר אורגני-ביולוגי המצוי בגופנו באופן טבעי.

  ✔️ איך עובד הטיפול? החומצה מייצבת את סיבי האלסטין והקולגן שבעור, מחזירה נפחים לעור ובכך משפרת לא רק את מראה  העור אלא גם את איכותו. הטיפול מתאים במיוחד להחלקת קמטים בצדי או סביב הפה והאף.

  ✔️ מהם יתרונות הטיפול? מאחר ומדובר בחומר ביולוגי שגופנו מכיר כבר, הזרקת החומצה ההיאלורונית כרוכה בסיכונים מופחתים לדחייה ואלרגיות. החומצה נספגת באופן טבעי לאחר שנה, ולכן מדובר בטיפול הפיך, ורסטילי וגמיש.

  מילוי קמטים ברדיאס

  ✔️ במה מדובר? רדיאס הוא חומר מילוי פופולארי נוסף, שמורכב מתאית וסידן.

  ✔️ איך עובד הטיפול? הזרקת רדיאס לעור מעוררת יצירת רקמות חיבור חדשות, ובכך משפרת אל גמישות העור. בדומה להזרקות חומצה היאלורונית, הזרקות רדיאס משפרות את מרקם, איכות וטיב העור ולא רק את חזותו.

  ✔️ מהם יתרונות הטיפול? הרדיאס נספג לחלוטין תוך שנה וחצי, ולרוב מדובר גם כן בטיפול הפיך וגמיש. טיפולי רדיאס מאפשרים הרמה ניכרת יותר של העור ביחס לטיפולים בחומצה היאלורונית.

  הזרקת בוטוקס

  ✔️ במה מדובר? הזרקות בוטוקס הן שיטת מוכרת לטיפול בקמטי הבעה בפנים. בניגוד לרדיאס, חומצה היאלורונית ושומן עצמי, לא מדובר בחומר למילוי קמטים אלא בחומר שמטשטש את קמטי ההבעה.

  ✔️ איך עובד הטיפול? הבוטוקס מאפשר להחליש את שרירי הפנים האחראיים על ההבעה, כך שהאפקט המתקבל הוא של טשטוש ואך העלמת הקמטים, מבלי למלא נפחי עור.

  ✔️ מהם יתרונות הטיפול? הטיפול מתאים במיוחד למילוי קמטים מתחת לעיניים, החלקת קמטים בצדי העיניים, מילוי קמטים במצב ומילוי קמטים בין הגבות.

  מילוי קמטים בשומן עצמי

  ✔️ במה מדובר? הזרקת שומן עצמי היא שיטה ותיקה למילוי או טשטוש קמטים בצוואר ובפנים. הטיפול נעשה בצמוד לניתוחי שאיבת שומן, כאשר את השומן הסטרילי שנשאב מזריקים לאזורים בגוף ובפנים הסובלים מקמטים.

  ✔️ איך עובד הטיפול? כאמור, הטיפול נעשה על ידי הזרקת שומן שנשאב מגוף המטופל למקומות אחרים בגוף. בניגוד לטיפולי ההזרקות האחרים, מדובר בפרוצדורה הכרוכה בחתכים כירורגיים, שכן שאיבת השומן היא ניתוח לכל דבר.

  ✔️ מהם יתרונות הטיפול? בדומה לחומצה ההיאלורונית, גם השומן העצמי ממזער את הסיכויים לפיתוח תגובות חיסוניות, שכן מדובר בחומר ביולוגי שבא מגופו של המטופל.

  טיפולי מילוי קמטים ללא הזרקה

  ✔️ במה מדובר? התפתחות הטכנולוגיה הולידה שיטות חדשניות להחלקת קמטים, אשר אינן כוללות הזרקות.

  ✔️ איך עובד הטיפול? מחדירים חומרי מילוי ללא מזרק ומחט אלא על ידי מכשיר ייחודי הפועל באמצעות לחץ אוויר.

  ✔️ מהם יתרונות הטיפול? מדובר בטיפול קל ופשוט יחסית, נטול כאבים וחף מתופעות לוואי משמעותיות.

  מילוי קמטים בבית

  ✔️ במה מדובר? שיטות טיפול טבעיות להחלקת קמטים אשר ניתן לעשות באופן עצמאי בבית. ניתן לרקוח קרמים ביתיים לפי מרשם מומחה או לחילופין לרכוש קרמים להחלטת קמטים בבתי המרקחת ובחנויות הפארם.

  ✔️ איך עובד הטיפול? ישנן מגוון שיטות טיפול ביתיות למילוי קמטים, אך הפופולאריות ביותר הן שימוש בשמנים או קרמים טבעיים המכילים רכיבי אנטי אייג'ינג ונוגדי חמצון טבעיים. מרכיבים נפוצים הם: אלוורה, ויטמין C, ויטמין A, ויטמין E, תה ירוק, אצות ותמציות אוכמניות.

  ✔️ מהם יתרונות הטיפול? השמנים והקרמים מוסיפים לחות לעור, ומשפרים את מרקמו ואת איכותו. הטיפול מתאים למצבים קלים של קמטים. בשביל תוצאות מיטביות יש להתמיד בטיפול לאורך זמן, אך גם אז טיפול בחומרי מילוי אפקטיבי יותר, בעיקר לקמטים עמוקים.

  לקריאה נוספת על טיפולים הקשורים למילוי קמטים: מילוי שקעים בעיניים | מתיחת פנים בחוטים | ניתוח מתיחת פנים | הרמה של הגבות