נכתב ע
נכתב ע"י מערכת אסתטיקר

מטרתו של ניתוח מתיחת בטן היא להיפטר מעודפי העור שנותרים לאחר דיאטה דרסטית, ניתוח קיצור קיבה, או הריון ולידה (במיוחד אם מדובר בניתוח קיסרי).

הניתוח מקנה לבטן מראה שטוח, מתוח וצעיר יותר ועל כן נחשב לניתוח שמניעיו אסתטיים. לעתים משולבת מתיחת הבטן עם ניתוח שאיבת שומן, ובצורה זו המנתח שואב גם את עודפי השומן שנותרים, וגם מסיר את עודפי העור באזור.

 

ניתוח מתיחת בטן
כל המידע על ניתוח מתיחת בטן – שיטות הטיפול, תהליך ההחלמה, עלויות ועוד

 

 

ניתוח מתיחת בטןתקציר טיפול
סוג הטיפולניתוחי
איפה מתבצעבמרפאה / קליניקה
האם נדרש אשפוזאשפוז של יומיים
האם נדרשת הרדמההרדמה כללית
משך הטיפולשעתיים עד ארבע שעות
דרגת כאבבינונית עד גבוהה, הולכת ושוככת ככל שהזמן חולף ועד להחלמה מלאה
למי מיועדת מתיחת בטןהניתוח מתאים בעיקר לנשים לאחר לידות, ירידה דרסטית במשקל וגם לגברים
מתי ניתן לחזור לשגרהלאחר מספר שבועות ובמידה שאין סיבוכים
מחיר טיפול ממוצעהחל מ- 20,000 ₪ 
לכמה זמן מחזיקה התוצאהלצמיתות, אך עלולים להיווצר שינויים במראה הבטן בשל הגיל וכן תנודות במשקל

 

על מה צריך להקפיד לפני הניתוח? ממה יש להימנע?

פגישת הייעוץ המקדימה עם המנתח הפלסטי היא חשוב מאוד. במהלך הפגישה, תוכלו לתאם ציפיות בכדי שתדעו האם הציפיות שלכם מהניתוח הן ראליות וברות-השגה. כדאי שתציינו מהן החששות שלכם, ותשאלו כמה שיותר שאלות – בכדי שתהיו מוכנים בצורה הטובה ביותר לניתוח ולתקופת ההחלמה. בנוסף, חשוב שתשאלו אותו לגבי הסיכונים והסיבוכים האפשריים. המנתח הפלסטי יבחן את אזור הבטן שלכם ויבדוק את העור, ואת שרירי הבטן שלכם. לאחר מכן, תצטרכו לבצע מספר בדיקות (כגון בדיקת דם או א.ק.ג) בכדי לוודא שאתם מועמדים מתאימים לניתוח.

חשוב שתציינו בפני המנתח כל תרופה או תוסף מזון שאתם לוקחים באופן קבוע, בכדי שהוא יקבע האם עליכם להמשיך או להפסיק לקחת אותם לפני הניתוח. זאת מכיוון שיש תרופות מסוימות המשפיעות על מערכת קרישת הדם (ועל כן עלולות לגרום לסיכונים בעת הניתוח). חשוב להקפיד על מילוי הוראות הרופא.

חשוב מאוד להקפיד שלא לעשן בכלל כחודש לפני ואחרי ניתוח מתיחת בטן. העישון עשוי לגרום לניתוח להיות מסוכן יותר, ולהחלמה להיות קשה ובעייתית יותר. בנוסף, מומלץ להמעיט ככל האפשר  בשתיית אלכוהול לפני ואחרי הניתוח. ביום שלפני הניתוח יש להתרחץ עם סבון אנטיספטי ולהיות בצום לפי הוראות המנתח.

כדאי לוודא מראש שיהיה בן משפחה או חבר שיוכל ללוות אתכם כאשר תצאו מהניתוח ובעת חזרתכם הביתה. כמו כן, מומלץ להביא בגדים רפויים ונוחים שתוכלו ללבוש כאשר תשתחררו הביתה.

 

מהן הסיבות העיקריות לניתוח מתיחת בטן?

ניתוח מתיחת בטן הוא פופולרי מאד בקרב נשים וגברים שעברו הרזיה דרסטית שהותירו אותם עם פחות קילוגרמים בגוף אבל עם הרבה עור עודף ומדולדל. עוד מבוקש הניתוח בקרב נשים שעבר לידות ובעיקר בניתוח קיסרי ומתקשות, גם באמצעות פעילות גופנית, להחזיר את המראה הגמיש והשטוח של בטנן ומעוניינות לשפר את מראה הבטן.

קבוצה שלישית המחפשת דרכים למתיחת הבטן היא גברים ונשים אשר עברו ניתוח קיצור קיבה ומצאו עצמם עם עור עודף ולא אסתטי בעליל. הניתוח כיום מתאפיין בתהליכים חדשניים ובטוחים ולא משתמש בשיטות שהיו נהוגות בעבר ואשר נמצא כי הן עשויות לגרום לסיבוכים.

השיטה עליה היה מבוסס הניתוח בעבר הייתה שימוש במנקזים ותפירתם, שיטה שהוכחה כלא יעילה ואף גרמה לנזקים ולדימומים בעור וזמן החלמה ארוך וכואב. כיום מציעה הרפואה המודרנית פתרונות כירורגיים קלים המשלבים טכניקות של הסרת עודפי השומן לחלוטין יחד עם שאיבת שומן, מתיחת הבטן ועיצובה מחדש. הניתוח נעשה בהרדמה כללית ואורך בין שעה לשעתיים בהתאם לסוג הניתוח.

דברים שחשוב לדעת: ניתוח המשמש למתיחת בטן הוא מורכב, בכל זאת מדובר בהרדמה מלאה. לכן, בפגישה עם הרופא הוא יוודא איתכם אם אתם מבינים את המשמעות של ניתוח זה ויערוך עמכם תיאום ציפיות.

הניתוח לא מתאים לכל אחד והרופא מפעיל שיקול דעת בבחירת המועמד לניתוח אולם באחריותכם לתת לו את כל המידע הנדרש לו כמו מצב בריאותכם, האם אתם נוטלים תרופות על בסיס קבוע ובכלל, מה אתם מצפים שיהיה.

 

מתיחת בטן מדריך
התאמת ניתוח מתיחת בטן עבור כל מטופל/ת באופן אישי, מסייעת להשגת התוצאות המיטביות

 

למי מתאים ניתוח מתיחת בטן?

נשים רבות לאחר הריונות ולידה ופרט אם עברו ניתוח קיסרי מוצאות כי הבטן שלהם לא חזרה למצבה הטבעי והיא מדולדלת ורפויה. עוד סובלות ממראה בטן רפוי נשים שעברו הרזיה דרסטית של קילוגרמים רבים ונותרו עם עור בטן עודף ומדולדל הפוגם במראה היפה שזכו לו לאחר הדיאטה.

הפתרון הוא קל מתמיד ומציע ניתוח מתיחת בטן המשתמש היום באמצעים טכנולוגיים מתקדמים וחדשניים כשבסיומו עור הבטן גמיש ומתוח וללא עודפים בלתי אסתטיים. השיטה החדשה והנהוגה כיום מציעה שילוב המותח את הבטן ואף שואב את השומן מאזור הבטן העליונה והתוצאות הן מרשימות ביותר, בטן חלקה ומתוחה וללא כל עור עודף.

 

מעוניינים בהשוואות מחירים? קבלו עד 3 הצעות מחיר ממיטב המומחים ללא התחייבות

  שם:
  טלפון:

  יישוב מגורים:
  מתעניין בהצעות מחיר בנושא:

   

  מחיר מתיחת בטן – מחירים ממוצעים בישראל לניתוח

  ניתוח מתיחת בטן – מחיר לפי סוג הטיפולטווח מחירים מומלץ בקליניקות בישראל
  כמה עולה מיני מתיחת בטן
  (מתיחת בטן קטנה)
  30,000 – 20,000 ₪
  מחיר מתיחת בטן היקפית (לגברים ונשים כאחד)60,000 – 30,000 ₪
  העלות מתיחת בטן מלאה60,000 – 30,000 ₪
  מתיחת בטן ללא חתך סביב הטבור30,000 – 20,000 ₪

   

  ניתוח מתיחת בטן – השלבים:

  בטן מתוחה

  שלבי הניתוח כוללים את כריתת עודפי השומן, הידוק של שרירי הבטן ועיצוב העור העודף, כאשר החיתוך מתבצע בחלק התחתון הנמוך של הבטן כך שבעתיד לא נראית הצלקת כלל גם בלבישת בגד ים או ביקיני והצלקת עצמה היא דקה ועדינה שגם הופכת למטושטשת יותר עם הזמן.

  אם קשה לרכוס את המכנסיים או שואלים אתכן מתי צפויה הלידה זה הזמן למלא פרטיכן באתר ולקבל מידע על ניתוח מתיחת בטן שישיב אותה לצורתה המקורית וכן המלצות על רופאים כירורגיים מומחים בתחום שיש להם הצעות מחיר חסרות תקדים.

  הבחירה: ניתוח למתיחת הבטן אינו דבר של מה בכך, בכל זאת מדובר בהתערבות כירורגית לכן, לפני הכל ועל מנת להסיר ספקות וחששות חשוב לבדוק מי הרופא המנתח:

  נסו לקבל כמה שיותר המלצות על הרופא המנתח, רצוי מנשים שנותחו על ידיו. בקשו לראות תמונות של מנותחת לפני התהליך ולאחריו.

  היפגשו עם הרופא המנתח ושאלו את כל השאלות הנדרשות לכן, על התהליך, על ההכנות, על זמן ההחלמה, האם יש התחייבות לתוצאות, במה הדבר כרוך, כמה זמן אורך הניתוח והתאוששות. בקשו לדעת  מי הצוות העוזר למנתח במהלך התהליך הכירורגי.

  בררו על הקליניקה האסתטית, כמה שנים היא קיימת, במה הם מתמחים, מה אומרות הביקורות עליה והקשיבו גם לתחושות הבטן שלכן.

  מכינים בטן: ההכנה המוקדמת כוללת סדרת בדיקות בסיסית הכוללת בדיקות דם, א.ק.ג וצילום חזה וכן פגישה עם הרופא המרדים.

  חשוב לציין בפני הרופא המנתח אם אתם נוטלים תרופות מסוימות, סובלים ממחלה כרונית וכל מידע רפואי אחר שחשוב להיות כנים לגביו ולא להסתיר אותו מהרופא שיקבע לאחר מכן אם אתם מתאימים לניתוח או לא, גם באספקט הרגשי ומבחינת תיאום הציפיות.

   

  מתיחת בטן לפני ואחרי
  לפני מתיחת בטן (משמאל) ואחרי – הבטן צרה ואסתטית יותר, כולל אזור הטבור (התמונה להמחשה בלבד)

   

  סיבוכים אפשריים של הניתוח

  חשוב לדעת שכל ניתוח עלול לגרום לתופעות לוואי או סיבוכים שונים. בדרך כלל הסיבוכים הם בעלי שכיחות נמוכה יחסית, אך חשוב לקחת אותם בחשבון בכל זאת. אחד מהדברים שחשוב שתדברו עליהם עם המנתח הפלסטי, הוא מה עלול להשתבש ואיך ניתן לתקן זאת. כדאי שתרגישו נוח להביע את החששות והשאלות שלכם, ונסו לוודא שאתם מקבלים מענה לכל הסוגיות. בכתבה זו נמנה חלק מהסיבוכים שעלולים להיווצר כתוצאה מניתוח מתיחת בטן.

  גורם הסיכון מספר 1 של ניתוח מתיחת בטן הוא עישון. הניתוח הופך למסובך ובעייתי יותר (ובעל סיכויים גבוהים יותר להיווצרות סיבוכים) כאשר מדובר באנשים המעשנים באופן קבוע. כדאי על כן להקפיד ולהפסיק לעשן כחודש לפני ואחרי הניתוח. הדבר עשוי לשפר את תהליך הריפוי ולהקטין את הסיכונים של הניתוח.

  הצטברות נוזלים – מכיוון שבמהלך הניתוח נוצר חלל בין העור, השומן והשרירים – עלול חלל זה להתמלא בנוזל. במקרים אלה יש צורך בניקוז הנוזל במהלך טיפול (או מספר טיפולים). סיבוך זה חל בכ-10% מהמנותחים.

  צלקת – הצלקת שנותרת לאחר ניתוח מתיחת בטן היא לרוב קטנה וממוקמת באזור העליון של שיער הערווה, כך שניתן יהיה להסתיר אותה בקלות ע"י בגד ים או תחתון. עם זאת, אין דרך לצפות מראש איך היא תחלים ואיך תיראה בדיוק והדבר שונה ממטופל למטופל. הצלקת לא נעלמת עם הזמן, במקרים שהיא איננה מחלימה בצורה יפה ניתן למרוח עליה משחות, לעבור זריקות וטיפולים (כמובן בייעוץ הרופא). אם נכשלים כל הניסיונות לשפר את מראה הצלקת, ניתן לעבור ניתוח נוסף. במקרים מסוימים עלולים להיווצר עודפי עור בשני קצות הצלקת. במידה ועודפי העור לא נעלמים תוך 3 חודשים, יש צורך בניתוח נוסף בכדי לכרות אותם.

  קשיים נשימתיים – לעתים עקב מתיחת הבטן הסרעפת מוגבהת, דבר שעלול ליצור קוצר נשימה. אם הדבר נמשך לאורך זמן עלולה להיגרם מכך דלקת ריאות. עם זאת, מדובר בסיבוך נדיר שניתן לרוב למנוע אותו מראש.

  התפתחות זיהום – אם אכן מתפתח זיהום, אתם עלולים לחוות חום, כאבים ולראות בין התפרים הפרשה. במקרים אלה חשוב להגיע אל הרופא באופן מיידי. סיבוך זה עלול להופיע מספר שבועות לאחר ניתוח מתיחת בטן. לעתים ניתן למנוע זאת מראש ע"י מתן אנטיביוטיקה לפני הניתוח. עם זאת, מדובר בסיבוך נדיר יחסית.

  שינויי תחושה – פעמים רבות לאחר ניתוח מתיחת בטן, המטופלים חווים שינויים בתחושה (רגישות יתר או אובדן תחושה) באזור הבטן והצלקת. עם זאת, בדרך כלל התחושה הרגילה תשוב לאחר מספר חודשים (עד שנה). יש לקחת בחשבון שאזורים קטנים עלולים להישאר ללא תחושה באופן תמידי. בנוסף, ישנה פגיעה נדירה מאוד שעלולה להיווצר כתוצאה מהניתוח: פגיעה עצבית הגורמת לשינויי תחושה תמידיים באזור הירכיים החיצוני.

  דימום – אם לאחר הניתוח אתם חשים בכאבים או נפיחות שהיא לא סימטרית באזור הבטן, חשוב לדווח על כך לרופא. יכול להיות שהדבר נגרם כתוצאה מדימום שהתפתח. זהו סיבוך נדיר מאוד.

  נמק – נמק הוא אחד מהסיבוכים הקשים שעלולים להיווצר. הוא נובע מכך שנפגעת אספקת הדם לאזור הבטן התחתונה או הטבור. במקרה של נמק יש צורך בדרך כלל בניתוח נוסף. קבוצת הסיכון העיקרית לנמק היא אנשים המעשנים באופן קבוע (ואשר לא הפסיקו לעשן חודש לפני ואחרי הניתוח) ואנשים הסובלים מבעיות של זרימת דם.

  לקריאת מידע נוסף על ניתוחי מתיחת בטן ניתן לבקר באתר הבא.