נכתב ע
נכתב ע"י מערכת אסתטיקר

מתיחת זרועות הינו אחד הניתוחים הנפוצים בעולם ההופך את הזרועות למוצקות מחוטבות ודקיקות יותר לשיפור המראה האסתטי והעלאת הבטחון העצמי.

עודפי עור בזרועות הן תוצר של שינויים קיצוניים במשקל הגוף, אובדן הגמישות הטבעית של העור המתרחשת כחלק מתהליך ההזדקנות, אובדן מסת שריר והשפעות גנטיות. ניתוח מתיחת זרועות בא לתת מענה למראה זרועות מדולדלות, אשר יוצרות חזות מבוגרת ומראה נפול, הבולט בעיקר במדינת ישראל החמה בה תרבות הלבוש והאקלים כוללים ביגוד קצר וקל וגופיה בקיץ היא חלק בלתי נפרד מן המלתחה.

 

מתיחת זרועות
מתיחת זרועות –  טיפול בעודפי עור בזרועות למראה זרועות מחוטבות ומוצקות

 

אילו סוגי טיפולים למתיחת זרועות קיימים?

בבחינת האפשרויות וחיפוש אחר מענה לשאלה איך מותחים זרועות? מציעה הרפואה המערבית המתקדמת עיצוב זרועות והסרת עודפי עור נפולים באמצעות מספר שיטות טיפול:

 

ניתוח מתיחת זרועות

ניתוח מתיחת זרועות הוא הליך רפואי כירורגי אשר ייעודו הוא צמצום ההיקף בחלק שבין בית השחי למרפק, תוך סילוק של עודפי העור שהצטברו, מתיחה ומיצוק של העור הנותר.

לעתים נדרש ניתוח אשר משלב מתיחת זרועות ושאיבת שומן, כאשר מלבד העור הנפול קיימת גם הצטברות שומנית עיקשת אשר קשה לסילוק באמצעות שינויים בהרגלי התזונה ו/או פעילות פיזית וספורטיבית מותאמת.

 

כיצד מתבצע ניתוח זרועות?

ניתוח מתיחת זרועות מתבצע על ידי רופא כירורג ומומחה בתחום – במרחב ניתוח סטרילי ותחת הרדמה מלאה. בטרם הניתוח מתבצעות מדידות מדויקות של עודפי העור ויחס אחוזי השומן על ידי הרופא, באמצעות טכנולוגיות צילום והדמיה מתקדמות. אזורי החיתוך מסומנים מראש על פי היקף העור הנדרש להסרה.

במקרים רבים בטרם פעולת הסרת עודפי העור מתבצעת שאיבת שומן עודף, להבטחת תוצאה אופטימלית. החיתוך מתבצע לאורך הזרוע הפנימית, ומתחיל בבית השחי ועד למרפק.במקרים קיצוניים נדרש המשך של החיתוך לאמה.

לאחר הסרת העור העודף מתבצעת מתיחה ותפירה של העור הנותר, באמצעות תפרים נמסים אשר מכילים רכיב אנטיביוטיקה למניעת זיהומים, לצורך הידוק שלו ועיצוב התצורה.

הניתוח אורך כשעה וחצי ועד שעתיים ומצריך זמן התאוששות בן מספר שעות נוספות, בשל ההרדמה הכללית.

 

יתרונות של ניתוח זרועות

ניתוח מתיחת זרועות פופולרי במיוחד בעשור האחרון, ומהווה הליך מתקדם ויעיל בתחום האסתטיקה הרפואית.

יתרונות לביצוע הניתוח:

✔️ יעילות גבוהה של הטיפול וקבלת תוצאה אסתטית מרשימה.

✔️ עמידות ארוכת טווח ללא צורך בטיפולים חוזרים.

✔️טיפול בשורש הבעיה ולא בתסמין בלבד.

✔️ טיפול בטוח ובעל פוטנציאל נמוך במיוחד לסיבוכים/תופעות לוואי.


חסרונות הטיפול:

עלות לא מבוטלת והיווצרות צלקת לאחר הניתוח לאורך הזרוע הפנימית (הצלקת צפויה להיטשטש בחלוף הזמן).

 

מעוניינים בהשוואות מחירים? קבלו עד 3 הצעות מחיר ממיטב המומחים ללא התחייבות

  שם:
  טלפון:

  יישוב מגורים:
  מתעניין בהצעות מחיר בנושא:

   

  מיני ניתוח למתיחת זרועות

  לצד הניתוח המסורתי קיים ניתוח מעט פחות מורכב, המיועד למטופלות בעלות כמות נמוכה יחסית של עודף עור, המתרכז בחלקה העליון של הזרוע. במקרים כאלה ניתן יהיה לבצע חתך בבית השחי בלבד ולבצע את ההסרה והמתיחה ללא חיתוך ארוך וללא צלקות (צלקת החיתוך בבית השחי תתמזג עם הקפלים הטבעיים הקיימים בו.

   

  למי מתאים ניתוח מתיחת זרועות?

  ניתוח מתיחת זרועות מיועד לנשים ולגברים, בעלי עודפי רקמה ועור רפוי, המבקשים לעצב ולחטב את הזרועות. מתאים לביצוע בכל גיל, אולם נפוץ יותר בגילים המבוגרים יותר.

   

  מהם הסיכונים בניתוח מתיחת זרועות?

  ניתוח מתיחת זרועות נחשב לניתוח פשוט ובטוח, ויחד עם זאת חשוב להכיר את הסיכונים הכרוכים בו:

  #) סיכוני הרדמה מלאה – בדומה לכל ניתוח הכרוך בהרדמה מלאה קיימים הסיכונים הקיימים בהליך ההרדמה: פגיעה בקנה הנשימה, תגובה אלרגית לחומר ההרדמה, הפרעות בתפקודי כבד, דום לב. חשוב לציין כי מדובר בתופעות נדירות מאוד.

  #) דימום

  #)הצטברות נוזלית

  #)התפתחות זיהום

  #) תוצאה א-סימטרית שתצריך תיקון באמצעות ניתוח נוסף.

   

  מהן ההכנות לקראת הניתוח?

  #) בכדי לקבוע התאמה לניתוח יעבור המטופל תשאול רפואי מוקדם, בדיקות דם ובדיקת א.ק.ג על פי צורך (למטופלים המצויים ברמת סיכון ולמטופלים מעל גיל 40).

  #) המטופל יגיע לניתוח בצום על פי הנחיות הרופא המטפל (הצום הנהוג לניתוחים מסוג זה – 8 שעות).

  #) מטופלים הנוטלים מדללי דם נדרשים להפסקת הטיפול כשבוע ימים בטרם ביצוע הניתוח.

  #) יש להגיע לניתוח נקי ולאחר גילוח של בית השחי.

   

  תהליך ההחלמה מניתוח מתיחת זרועות

  1) יש להקפיד על מנוחה מלאה והתאוששות שלושה עד שבעה ימים לאחר הניתוח.

  2) עם סיום הניתוח יעטה המנתח על הזרועות חבישת לחץ שמיועדת לסייע בהידוק הזרועות ובעיצוב שלהן, להדביק את התפרים ולהגן עליהם. יש להותיר את התחבושות על הזרועות שבועיים ימים ולהימנע מכל מאמץ.

  3) לאחר הסרת המדבקות יוותרו מדבקות נייר הדוקות לאורך הצלקת  – יש להמתין לנפילה טבעית שלהן, ולהחליף אותן במדבקות סיליקון לשיקום הצלקות לאורך כארבעה שבועות נוספים.

  4) יש להימנע מפעילות פיזית מאומצת והרמת משקל כבד לאורך כשישה שבועות.


  לכמה זמן מחזיק ניתוח מתיחת זרועות?

  ניתוח זרועות מספק פתרון ארוך טווח מאחר והוא מסיר את עודפי העור, השומן והרקמות.

  הניתוח עשוי לספק פתרון קבע, אולם הידלדלות הזרועות עשויה לשוב במקרה של השמנה והרזייה קיצונית ולאורך שנים.

  במטרה לשמר את התוצאה מומלץ לחזק את הזרועות ולבנות מסת שריר בזרועות באמצעות פעילות פיזית ותרגילים מותאמים.

   

  מחיר ניתוח הצרת זרועות – כמה עולה?

  מחיר ניתוח מתיחת זרועות יעמוד בממוצע על 40,000 – 30,000  ₪.

  מדובר בניתוח אסתטי המתבצע במסגרת רפואית פרטית ואינו מסובסד על ידי קופות החולים ו/או ביטוחי הבריאות הפרטיים.

   

  האם ניתן לבצע מתיחת זרועות ללא ניתוח?

  בשל תהליך ההחלמה הארוך יחסית והצלקת הנותרת על הזרוע בטיפול הכירורגי, מטופלים רבים מספקים אחר חלופה שתספק ניתוח זרועות ללא צלקות ניתן לבחור בהליך פולשני פחות, כאשר קיימות מספר טכניקות וטכנולוגיות חדשניות בתחום מתיחת זרועות ללא ניתוח:

  ✔️ טיפול בגלי רדיו  – טיפולי הקרנה של גלי רדיו על הזרועות, במטרה להביא להידוק העור הרפוי ולעיצוב הזרוע. טיפול חדשני, שאינו פולשני ומתבצע ללא הליך של הרדמה או חדירה כירורגית, אולם יעילותו מוגבלת והוא מספק שיפור בלבד ולא תוצאה אופטימלית המושגת באמצעות ניתוח.

  ✔️ טיפול בלייזר  – טיפול בהקרנת לייזר במטרה להביא לשיקום העור והרקמות ולעודד את העור לייצור קולגן ולמיצוק העור. מתאים במקרים של עור רפוי בהיקף נמוך ובגיל צעיר יותר.

  ✔️ טיפול בהזרקה  – הזרקת חומרי מילוי אשר יוצרות נפח לזרוע ומונעות את מראה העור המדולדל. הטיפול בהזרקה יוצר נפח ומוצקות, ובמקרה של עודפי עור משמעותיים פחות מתאים. עמידות חומרי ההזרקה נעה בין שישה לעשרים וארבעה חודשים, בהם החומר נספג בעור ומאבד את יעילותו. נדרש חידוש של הטיפול לאחר תקופה זו.

  כפי שניתן לראות טיפולים חלופיים לניתוח עשויים להשיג שיפור משמעותי, מטבע הדברים זולים וקלים יותר ליישום, אולם אפקט התוצאה והעמידות יהיו מוגבלים יותר.