מהם ניתוחים פלסטיים?

ניתוחים פלסטיים הם פרוצדורות כירורגיות שמטרתן לשנות, לפסל ולעצב מחדש איברים או אזורים בגוף. הרפואה הפלסטית קיבלה את שמה מהמילה היוונית Plastikos, שמשמעה יכולת שינוי צורני.

עולם הכירורגיה הפלסטית מתחלק לשני סוגים עיקריים:

1. ניתוחים אסתטיים – טיפולים אסתטיים הכרוכים בפרוצדורות כירורגיות. מטרת הניתוח האסתטי היא לשפר ולהצעיר אזורים בגוף ובפנים. ניתוחים פלסטיים נפוצים הם למשל מתיחת בטן, הגדלת חזה וניתוח אף.

2. ניתוחים שיחזוריים – טיפולים פלסטיים רפואיים שמטרתם לשחזר איברים פגומים או חסרים באמצעים כירורגיים, כמו למשל שחזור שד לאחר ניתוח כריתת שד או שחזור פנים שנפגעו עקב חבלות, תאונות, ניתוחים ועיוותים מולדים.

ניתוחים פלסטיים בגוף ובפנים
ניתוחים פלסטיים בכל חלקי הגוף

 

מה ההבדל בין ניתוח פלסטי לטיפול אסתטי ללא ניתוח?

יש להבחין בין ניתוחים פלסטיים לבין פרוצדורות אסתטיות שאינן ניתוחיות, כמו למשל טיפול בקמטים בהזרקת חומרי מילוי וטיפולי פילינג.

בשונה מטיפולים אסתטיים שאינם כירורגיים, ניתוחים פלסטיים הם הליך רפואי לכל דבר במסגרתו מבצעים חתכים עוריים לצורך השינוי הקוסמטי הנדרש.

 

כמה עולים ניתוחים פלסטיים?

המחירים של ניתוחים פלסטיים משתנים בהתאם להיקף, סוג וטכניקת הטיפול.

להלן מחירון ניתוחים פלסטיים נפוצים לפי אזורים בגוף:

ניתוחים פלסטיים מחיר ממוצע לפי אזור בגוףמחיר ממוצע מומלץ בקליניקות בישראל
המחיר לניתוח מתיחת פנים70,000 – 30,000 ₪
המחיר לניתוח פיסול האף20,000 – 12,000 ₪
העלות לניתוח עיצוב סנטר18,000 – 8,000 ₪
מחיר ניתוח להגדלת חזה25,000 – 15,000 ₪
עלות טיפול שאיבת שומן50,000 – 15,000 ₪
ניתוח שאיבת שומן מקומית בלייזר (אזור נקודתי)20,000 – 15,000 ₪
העלות הממוצעת עבור ניתוח מתיחת בטן60,000 – 25,000 ₪

 

למי מיועדים ניתוחים פלסטיים ולמי מותר?

באופן עקרוני, כל אדם יכול לעבור ניתוח פלסטי לצורך רפואי או אסתטי, כל עוד הוא במצב בריאותי פיזי ונפשי תקין. אנשים בעלי מחלות רקע כרוניות כמו סכרת יכולים לעבור ניתוחים פלסטיים, כל עוד מצבם יציב ומאוזן. בכל מקרה, יש לבצע הערכת סיכון ובדיקות מקדימות מלאות בהתאם להתוויית הגורם המטפל.

אנשים הסובלים מבעיות קשות הקשורות לבריאות הנפש כמו סכיזופרניה או הפרעה דיסמורפית אינם מועמדים מתאימים לניתוח פלסטי.

בניגוד לתפיסה הרווחת לפיה רק נשים עושות ניתוחים פלסטיים, ניתוחים פלסטיים מיועדים לכל המגדרים. למעשה, הביקוש לניתוחים פלסטיים לגברים נמצא במגמת עלייה.

תיאורטית, ניתוחים פלסטיים יכולים להיעשות בכל גיל. באופן כללי, למעט מקרים חריגים, נהוג לנקוט בשיטות כירורגיות פלסטיות מורכבות מגיל שנה ומעלה, לאחר שהוולד מתחזק, גדל ומתפתח. קיימים מקרים בהם ניתוחים פלסטיים רפואיים מתבצעים עוד בעוברים ברחם בזמן ההיריון. ילדים וקטינים מתחת לגיל 18 זקוקים להסכמת ההורים כדי לעבור ניתוחים פלסטיים שחזוריים או קוסמטיים.

 

מעוניינים בהשוואות מחירים? קבלו עד 3 הצעות מחיר ממיטב המומחים ללא התחייבות

  שם:
  טלפון:

  יישוב מגורים:
  מתעניין בהצעות מחיר בנושא:

   

  אילו סוגי ניתוחים פלסטיים יש?

  ישנם סוגי ניתוחים פלסטיים רבים, אך קיימת הבחנה בסיסית בין ניתוח פלסטי בפנים לבין ניתוחים פלסטים בגוף.

  ניתוחים פלסטיים בפנים
  ניתוחים פלסטיים בפנים

   

  סוגי ניתוחים פלסטיים בפנים

  ✔️ מתיחת פנים:

  ניתוח מתיחת פנים הינה אחד מהניתוחים הנפוצים ביותר בעולם הפלסטיקה, המיועד להצעיר את עור הפנים ולשפר את המראה הכללי. הניתוח מחליק את עור הפנים ומסייע להתגבר על עור מדולדל, מקומט ומחורץ.

  ✔️ פיסול האף:

  ניתוח אף הינו ניתוח פופולארי נוסף בעולם הכירורגיה הפלסטית, אשר מיועד לשפר את פרופורציות הפנים על ידי תיקון אף עקום, נשרי או פגום. ברוב המקרים מדובר בניתוח שנועד לצרכים אסתטיים בלבד, אך לעיתים קרובות הוא מספק מענה גם לצורך רפואי, למשל לבעיות נשימה הנגרמות ממחיצה עקומה.

  ✔️ ניתוח לעיצוב הסנטר:

  ניתוח לעיצוב סנטר רלוונטי למקרים בהם הסנטר נסוג אחורנית וגורם למראה לא סימטרי. הניתוח יכלול לרוב יצירת חתך כירורגי בפה שדרכו מחדירים שתל מסיליקון. אפשרויות נוספות לעיצוב סנטר הם הזרקת שומן עצמי לאחר שאיבת שומן.

   

  סוגי ניתוחים פלסטיים בגוף

  ✔️ ניתוחי חזה:

  ניתוחים פלסטיים בחזה יכולים להיעשות ממגוון סיבות ולמטרות שונות.

  ישנם ניתוחים פלסטיים להגדלת חזה או להרמת חזה, וכן ניתוח שמשלב בין השניים. ניתוח זה נפוץ בקרב נשים בעלות חזה קטן שמעוניינות בחזה גדול ושופע יותר, וכן לנשים שסובלות מחזה נפול מהידלדלות השדיים מפגעי הגיל והזמן וכתוצאה מהריונות והנקות.

  ישנה אפשרות גם לבצע את הפרוצדורה ההפוכה – ניתוח להקטנת חזה. הניתוח יכול להיעשות מסיבות אסתטיות גרידא או מסיבות רפואיות של ממש, למשל עבור נשים בעלות חזה גדול שאינן מרוצות ממראן החיצוני, נשים בעלות חזה גדול שסובלות מכאבי גב כרוניים, או נשים שסובלות מאי-סימטריה בשדיים.

  לעיתים גם גברים יפנו לניתוח הקטנת חזה בעקבות תופעה של צמיחה שפירה של רקמות שד עודפות או גידולי שד. ישנם גם ניתוחים רפואיים לשחזור שד, שמתאימים לנשים שעברו כריתה מניעתית או רגילה.

  ✔️ ניתוח שאיבת שומן:

  ניתוחי שאיבת שומן הם פרוצדורה כירורגית פלסטית שמיועדת להסיר שומן עודף ועיקש שאיננו ניתן להסרה באמצעים אחרים כמו פעילות גופנית ושינוי הרגלי תזונה. לעיתים קרובות הניתוח ילווה בהזרקת השומן העצמי שנשאב לאזורים אחרים בגוף שדורשים מילוי, להחלקת קמטים או לתיקון שקעים.

  ✔️ ניתוחי עיצוב הגוף:

  קטגוריה זו כוללת למשל ניתוח למתיחת בטן, ירכיים וזרועות. לעיתים יבצעו גם ניתוח אובראול: ניתוח משולב שכולל עיצוב ופיסול של מספר איברים ואזורים בגוף לשינוי ושיפור המראה החיצוני הכולל של המטופל/ת.

  בניתוחי אוברול לעיצוב הגוף ישלבו בין ניתוחים למתיחת איברים וזרועות עם ניתוחי שאיבת שומן וכריתת עודפי עור. לעיתים יוסיפו גם ניתוחים פלסטיים לעיצוב הפנים.

  ניתוח מתיחת בטן מיועד ליצור בטח שטוחה, מתוחה ומעוצבת ולהתגבר על בטוח רפויה ומדולדלת ועודפי עור (למשל בעקבות הריונות, ירידה דרסטית במשקל או סתם פגעי הזמן).

  ניתוח מתיחת ירכיים נועד גם כן להיפטר מעודפי שומן ועור באזור הירכיים, ולקבלת ירכיים חטובות ויפות עם מראה משופר. באופן דומה, ניתוח מתיחת זרועות מאפשר לפסל את הזרועות לקבלת הודק, רענן וצעיר יותר.

  מידע על ניתוחים פלסטיים נפוצים