נכתב ע
נכתב ע"י מערכת אסתטיקר

מהו עיבוי שפתיים?

עיבוי או מילוי שפתיים מתאים עבור גברים ונשים בני 18 ומעלה המעוניינים בעיצוב מראה השפתיים.

עיבוי שפתיים מתאים לטיפול בפגעי הזמן והשמש. עם השנים, רקמות השומן, השריר, והעור שבאזור השפתיים מידלדלות, ונפח השפתיים יורד.

קמטים עדינים מתחילים להופיע באזור השפה העליונה, ובהמשך גם התחתונה. לעיתים זוויות הפה והמרחק שלו מהאף משתנה. קווי התיחום של השפתיים מיטשטשים, והשפתיים מאבדות מצבען ומחיוניותן. כל אלו מביאים לקבלת מראה שפתיים נפול ועייף.

יחד עם זאת, מילוי ועיבוי שפתיים נפוצה לא רק בקרב מבוגרים אלא גם בקרב אוכלוסייה צעירה יותר, המעוניינת בשיפור או שינוי מראה השפתיים. כך למשל, נשים רבות מעוניינות בעיבוי השפה העליונה לצורך קבלת מראה חושני ומושך.

 

עיבוי שפתיים מילוי
מילוי שפתיים – להמחשה בלבד

 

 

עיבוי שפתייםתקציר למטופל
סוג הטיפוללא ניתוחי
איפה מתבצעבמרפאה / קליניקה
האם נדרש אשפוזללא אשפוז
האם נדרשת הרדמהללא הרדמה, לרוב ייעשה שימוש במשחת אלחוש להפחתת הכאב
משך הטיפולרבע שעה ויותר – בהתאם לשיטת הטיפול ועיבוי השפתיים
דרגת כאבקלה עד בינונית
לאילו אזורים מיועדשפה עליונה, תחתונה או שתיהן
חומרי מילוי נפוציםחומצה היאלורונית (פופולרי במיוחד), סיליקון, שומן עצמי
מתי ניתן לחזור לשגרהמיידית
מחיר טיפול ממוצעהחל מ- 1800 ₪ למזרק בודד של חומצה היאלורונית ועד טיפולים שעלותם למעלה מ 10,000 ₪ הכוללים פעולה כירורגית
לכמה זמן מחזיקה התוצאהמספר חודשים (במידה ומדובר בחומר מילוי) ועד שנים, שינויים כירורגיים יישארו לצמיתות

 

מאפיינים של שפתיים יפות – למי יתאים עיבוי שפתיים?

אידאל היופי המודרני מעמיד מודל מסוים לשפתיים היפות. להלן מספר מאפיינים למה שנחשב לשפתיים האידאליות:

✔️ היחס של המרחק שבין עובי השפה העליונה לשפה תחתונה הוא שליש-שני שליש, והיחס של המרחק בין השפתיים והאף לבין השפתיים וקצה הסמטר הוא שליש-שני שליש.

✔️ רוחב השפתיים צריך להיות שווה למרחק שבין אישוני העיניים.

✔️ השפתיים תחומות על ידי קווי מתאר עדינים.

✔️ השפה התחתונה מלאה יותר, אם כי קיים טרנד של השוואת עובי השפה העליונה לזו התחתונה.

✔️ החלק המרכזי של השפה העליונה מעובה יחסית לצדי ה"קשת" המצויה בחלקה העליון המרכזי.

 

לפני הטיפול – מהן ההכנות לקראת מילוי שפתיים?

ההכנות הנדרשות לפני שעוברים טיפול למילוי, עיבוי ועיצוב שפתיים משתנות בהתאם לשיטת הטיפול ומצב המטופל. בכל מקרה, לפני הטיפול חשוב לגשת לרופא המטפל על מנת לבצע החלטה משותפת ומושכלת על השיטה המתאימה. לכל שיטת טיפול למילוי שפתיים יש את היתרונות והחסרונות שלה.

 

שיטות עיבוי שפתיים – איך אפשר לעשות מילוי שפתיים?

להלן סקירה של השיטות הקיימות לעיבוי ומילוי שפתיים, כולל פירוט על יתרונותיהן וחסרונותיהן.

#1 הזרקת סיליקון לשפתיים

בשיטה זו, מזריקים טיפות זעירות של סיליקון נוזלי לשפתיים, במשך מספר סשנים. היתרון במילוי שפתיים בסיליקון הוא סיכון נמוך יחסית לסיבוכים ותוצאות שנותנות לצמיתות.

מהצד השני, התוצאות הקבועות עשויות להיות חסרון שכן כמעט בלתי אפשרי להפוך את תוצאות הטיפול. יש לציין כי בשיטה זו קיים סיכון מסוים לזיהומים, נדידת השתל ויצירת עיוותים וגשויות, שבהם קשה מאוד לטפל.

#2 הזרקת חומצה היאלורונית לשפתיים

במסגרת טיפול זה, משתמשים בחומצה היאלורונית לעיבוי השפתיים. מדובר בחומר מסותנז שקיים גם באופן טבעי בגוף האדם. ניתן להזריק את החומצה ההיאלורונית לשפה העליונה, התחתונה, לקווי המתאר של השפתיים או לכל חלק אחר שלהן.

יתרון השיטה הוא ביצירת מרקם טבעי לשפתיים, ברמת דיוק גבוהה יחסית, ובסיכונים מופחתים יחסית. הטיפול עמיד לאורך זמן, אך לא לצמיתות כמו בטיפול בסיליקון, שכן החומר נספג בגוף (לרוב לאחר שנה).

החסרונות האפשריים כוללים מראה מלאכותי במקרים של הזרקת חומר עודף. כמו בכל טיפול פלסטי, קיים סיכון מסוים להיווצרות חוסר סימטריה, גבשויות ואף נמקים.

#3 הזרקת שומן עצמי לשפתיים

שיטה נוספת למילוי שפתיים היא בהזרקת שומן עצמוני, כלומר, שומן שנשאב מאזור אחר בגוף המטופל. מדובר בטיפול שתוצאותיו חצי זמניות חצי קבועות, שכן כמחצית מהשומן יוותר לעד ומחציתו השנייה ייספג בגוף בתום שלושה עד ארבעה חודשים.

היתרון בעיבוי שפתיים בהזרקת שומן הוא הפחתת הסיכון לדחיה, שכן מקורו של השומן בגופו הטבעי של המטופל עצמו. חסרונות הטיפול טמונים בתקופת ההחלמה הארוכה יחסית ומידת הדיוק הפחותה יחסית ליתר השיטות.

#4 פילינג עמוק לשיפור מראה השפתיים

שיטת טיפול נוספת, שאינה מעבה את השפתיים אך משפרת את המראה שלהן, היא פילינג עמוק. שיטה זו מתאימה במיוחד לטיפול בקמטים עיקשים וקשים לטיפול, שנוצרים בחלקה העליון או מעל לשפה העליונה.

בשיטה זו, מורחים קרם פילינג מיוחד כשישה שבועות לפני מועד הטיפול, ונוטלים כדורים נגד הרפס בארבעת הימים שלפני ואחרי הטיפול. לאחר מריחת הקרם, מניחים מעין מדבקה שקופה למשך יממה, כאשר מטרתה היא להעצים אפקט הפילינג.

הטיפול מביא לנשירת העור לאחר חמישה ימים, כאשר בשבוע עד עשרה ימים הבאים יצמח עוד חדש ורענן. חסרונות הטיפול הם בתקופת ההחלמה הארוכה יחסית, הנמשך כמספר שבועות, במהלך ניתן לצפות לאדמומיות בעור. הטיפול טומן בחובו סיכון לשינויים זמניים אך מתמשכים בגוון העור.

#5 מיצוק שפתיים עם גלי רדיו

בטיפול זה, צורבים את העור באמצעות מחטים זעירות המונעות מאנרגיית גלי רדיו. האפקט המתקבל דומה לזה של טיפול בפילינג.

טיפול ברדיו איננו מאפשר לעבות את השפתיים, אך לשפר את מרקם השפתיים, ובעיקר את הקמטים הנוצרים לאורך החלק העליון של השפה העליונה. היתרון בשיטה היא תקופת ההחלמה הקלה והמהירה יחסית, הנמשכת לרוב כחמישה ימים בלבד.

#6 הרמת שפתיים בחתך כירורגי

עבור מטופלים שאינן מעוניינים או יכולים לעבור טיפול למילוי שפתיים בהזרקת חומרים שונים, בין אם שומן או חומצה היאלורונית, ישנה שיטה חלופית שאיננה כוללת הזרקה.

פרוצדורה זו כוללת כריתה כירורגית של העור באזור השפה העליונה לצורך הרמה מעלה של זוויות השפתיים.

הטיפול מאפשר יצירת מעין חיוך קבוע, המקנה למטופל מראה צעיר, חיוני ועליז. חסרון השיטה טמון בהיווצרות צלקת, אם כי היא מוסוות בצדי הפנים ולרוב תתבהר כעבור זמן מה.

#7 הרמת שפתיים ללא הזרקה

אלטרנטיבה נוספת לטיפולי עיבוי שפתיים בהזרקת שומן או חומצה היאלורונית היא הרמת שפתיים באמצעות שימוש ברקמות מרירית הפה. לרוב הטיפול יעשה בהרדמה מקומית, עם תפרים נמסים שמתכלים לבד.

יתרון השיטה טמון בתוצאות הקבועות, הנותרות לצמיתות, ומייתרות את השימוש בחומרי מילוי שונים. החסרון בשיטה זו טמון בהיוותרות צלקת באזור התחתון של האף.

 

עיבוי שפתיים לפני ואחרי תמונה
עיבוי שפתיים לפני ואחרי – תמונה להמחשה בלבד

 

טווח מחירים של מילוי שפתיים בישראל – כמה עולה עיבוי שפתיים?

מחירי מילוי ועיבוי שפתיים משתנים בהתאם לטכניקת הטיפול. להלן טווח מחירים ממוצע לפי שיטה:

 

עיבוי או מילוי שפתיים – מחיר לפי סוג הטיפולטווח מחירים מומלץ בקליניקות בישראל
כמה עולה עיבוי שפתיים בחומצה היאלורונית (פר מזרק)3,800 – 1,700 ₪
כמה עולה עיבוי שפתיים בהזרקת בוטוקס (פר מזרק)3,800 – 1,700 ₪
מחיר עיבוי שפתיים בשומן עצמי (תלוי גם במספר אזורי הטיפול)18,000 – 9,000 ₪
מילוי שפתיים באמצעות טיפול פילינג עמוק6,000 – 5,000 ₪
עיבוי של השפתיים באמצעות גלי רדיו (מחיר לטיפול בודד)700 – 350 ₪
הרמת השפה העליונה באמצעות חתך17,000 – 9,000 ₪

 

 • עיבוי שפתיים בחומצה היאלורונית יעלה בין 1,800 ל-3,800 ש"ח פר מזרק.
 • עיבוי שפתיים בשומן עצמי יעלה בין 9,000 ל-17,000 ש"ח. המחיר יקבע בהתאם לנפח השומן שנשאב ומוזרק, כמו גם מספר אזורי הטיפול.
 • טיפול פילינג עמוק יעשה באזור ה-5,000 ש"ח.
 • הרמת השפה העליונה בחתך תעלה בין 9,000 ל-15,000 ש"ח.

 

עיבוי שפתיים
עיבוי שפתיים פופולרי בקרב נשים צעירות – שיטת הטיפול תיבחר בהתאם למבנה השפתיים והתוצאה המבוקשת

 

תשובות לשאלות נפוצות בנושא עיצוב שפתיים

 • האם ניתן לבצע מילוי שפתיים בעזרת הזרקת בוטוקס?

בניגוד לתפיסה הרווחת, הזרקות בוטוקס מאפשרות לטפל בקמטים שמסביב לפה, אך אינן מהוות חלופה למילוי או עיבוי שפתיים. לעיתים משתמשים בזריקות בוטוקס לצורך עיצוב החיוך על ידי הרפיית השרירים האחראים על חשיפת החניכיים. טיפולי בוטוקס גם יעילים להרמת זוויות פה נפולות.

 • האם ישנה אפשרות לעבות את השפתיים בחומרים טבעיים?

התשובה לשאלה זו היא – בהחלט כן. כפי שצוין בחלק הקודם, שתי שיטות נפוצות לעיבוי שפתיים נעזרות בהזרקת חומצה היאלורונית או שומן עצמוני. שני החומרים הללו למעשה מצויים כבר בגוף האדם באופן טבעי, ולכן היתרונות בפרוצדורות אלו הם, בין היתר, מיעוט תופעות הלוואי הכרוכות בדחייה.

 • האם מילוי שפתיים כרוך בכאבים?

לרוב מורחים ג'ל מאלחש בתום הטיפול לעיבוי שפתיים. במקרה של טיפול בחומצה היאלורונית, הזריקה עצמה כבר מכילה חומרי אחלוש (לידוקאין). במידה והמטופל חווה חרדה מאבים, ניתן לבצע הרדמה מקומית באמצעות זריקות או ליטול תכשירים מפחיתי חרדה.

 • מהן תופעות הלוואי והסיכונים הכרוכים בטיפולים לעיבוי ומילוי שפתיים?

כמו בכל פרוצדורה פולשנית פלסטית, הטכניקות השונות לעיצוב שפתיים כרוכות בסיכון להופעת תופעות לוואי וסיבוכים שונים. ככלל, אופי ושכיחות הסיכונים הם פונקציה של שיטת הטיפול הננקטת.

עם זאת, ניתן להצביע על כמה סיכונים נפוצים המשותפים לכל שיטות הטיפול:

 • היווצרות שטפי דם, נפיחות ובצקות. לרוב תופעות אלו יחלפו לבד בתום מספר שבועות. לזירוז ההחלמה, ניתן ליטול משככי כאבים, לשים קומפרסים חמים, להרים את הראש ולבצע עיסויים עם קרמים ייעודיים.
 • התפתחות זיהומים, בהם ניתן לרוב לטפל באנטיביוטיקה, במרשם רופא.
 • התפרצות של הרפס. ניתן להשתמש בתכשירים מניעתיים, וכן בתכשירי טיפול, בראשם זווירקס.
 • היווצרות גבשויות וחוסר סימטריה. כאשר מדובר בתופעה הנוצרת מהזרקה היאלורונית, לרוב היא תחלוף מעצמה עם הזמן. במידה ולא, ניתן להשתמש בחומר סותר, אך מדובר במקרים חריגים יחסית. כאשר מדובר בהזרקת שומן, ניתן להבצע המסה באמצעות הזרקות סטרואידים. באם הגבשושית נוצרת מהזרקת סיליקון, הטיפול מצריך ניתוח.
 • נמקים עוריים ועיוורון. מדובר בתופעות נדירות, קיצוניות וחריגות ביותר, כאשר הטיפול בהן כולל הזרקות חומרי המסה, סטרואידים וטיפולים שמרניים.