נכתב ע
נכתב ע"י מערכת אסתטיקר

מה שלא עושה הטבע עושה הצבע, או הפלסטיקאי שלכם. כיום, נשים וגם גברים, מעוניינים לפסל את ישבנם ולהגדיל אותו. המטרה? לזכות בישבן החלומות שלהם – ישבן מחוטב, מורם ומעוצב.

מדוע ישנה התערבות פלסטית בישבן? ישנם אלו הסובלים מדימוי עצמי נמוך בעקבות ישבן שנראותו נפולה או "ריקה", כאשר הסיבה לעתים היא מולדת. כמו כן, אנשים שהשילו קילוגרמים רבים ממשקלם מלינים גם הם על נפילת הישבן ועל נראות שאינה אסתטית המפריעה להם מאד.

עיצוב ישבן על ידי פלסטיקאי מבוסס על פעולה שנחשבת קצרה: ניתוח המתבצע בהרדמה כללית שלרוב אורך עד כשעתיים ולעתים גם שעה בודדת בלבד. מה משפיע על אורך הניתוח? משקלו של המטופל, העבודה הנדרשת באזור הישבן והשיטה הנבחרת לביצוע עיצוב הישבן.

 

עיצוב ישבן
עיצוב ישבן – המדריך המלא על התהליך, ההחלמה, עלויות הטיפול ועוד

 

 

עיצוב והגדלת ישבןתקציר טיפול
סוג הטיפולניתוחי / לא ניתוחי בהתאם לשיטה הנבחרת
איפה מתבצעבמרפאה / קליניקה
האם נדרש אשפוזללא אשפוז
האם נדרשת הרדמהאלחוש מקומי / הרדמה בהתאם לשיטת הטיפול ומידת המורכבות שלה
משך הטיפולדקות ספורות, נדרשים לפחות שני טיפולים
דרגת כאבתלוי בשיטה – החלמה מניתוח לעיצוב הישבן תהיה כואבת בהשוואה להזרקת חומצה היאלורונית לישבן
שיטות טיפול נפוצותניתוח עם שתלים לעיצוב הישבן,הזרקת חומרי מילוי, ניתוח הרמה ללא שתלים, הרמה עם חוטים
חומרי מילוי נפוצים לעיצוב ישבן בהזרקהחומצה היאלורונית, שומן עצמי ועוד
מתי ניתן לחזור לשגרהתלוי בשיטה – ניתוח מורכב לעיצוב הישבן יצריך תקופת החלמה זהירה של כמה שבועות
מחיר טיפול ממוצעתלוי בשיטה – החל מכמה אלפי שקלים ועד ל 40,000 ₪ ויותר לניתוח מורכב
לכמה זמן מחזיקה התוצאהמספר חודשים ועד לתוצאות שנשארות לצמיתות, כתלות בשיטת הטיפול

 

למי מתאים ניתוח הגדלת ישבן או עיצוב ישבן?

ניתוח הגדלת ישבן או עיצוב מתאים עבור כל גבר או אישה, מעל גיל 18 ובעלי מצב בריאותי תקין, שמעוניינים בשיפור או שינוי מראה הישבן.

לפעמים, עקב ירידת משמעותית במשקל הגוף, הריון או סתם פגעי הגיל, מראה הישבן הופך לנפול ובלתי חיוני. ניתוח ישבן מאפשר לשנות ולשפר את מראהו ולהביא לקבלת ישבן בולט, מעוצב וחטוב יותר.

 

עיצוב ישבן
עיצוב ישבן לפני (משמאל) ואחרי – מרקם מוצק וחלק של העור וישבן מורם ומעוצב (התמונה להמחשה בלבד)

 

מהן ההכנות לקראת ניתוח ישבן?

לפני שמבצעים ניתוח ישבן, יש להקפיד על מספר בדיקות מקדימות:

 • יש לבצע בדיקות דם סטנדרטיות, כולל ספירה, כימיה, כמו גם תפקודי קרישה.
 • מטופלים מתחת לגיל 40 נדרשים לבצע בדיקת א.ק.ג.
 • מטופלים מעל גיל 50, או מטופלים מעשנים מעל גיל 40, נדרשים לבצע צילום חזה.
 • מטופלים הסובלים ממחלות רקע כרוניות צריכים לקבל את אישורו של הרופא המטפל אשר מומחה בתחום הספציפי אליו שייכת המחלה. כאשר מדובר במטופלים בעלי רקע רפואי מורכב, יש להגיע לרופא מרדים כמה שבועות לפני הניתוח.

הכנות מקדימות נוספות שיש לבצע לפני ניתוח ישבן הן:

 • הקפדה על משקל גוף יציב (עם עליות וירידות שלא עולות על 5 ק"ג), לכל הפחות כחצי שנה לפני הניתוח.
 • הימנעות מעישון אקטיבי או פאסיבי בששת השבועות שלפני הניתוח, וכחודש לאחר הניתוח, וזאת על מנת להקטין את הסיכון לפיתוח זיהום, טרומבוזה, נמק עורי וסיבוכים נוספים.
 • הימנעות מנטילת תרופות מדללות דם, כולל תרופות אנטי-דלקתיות שאינן סטרואידים ותוספי תזונה טבעיים המקושרים לדילול דם (וולטרן, נורופן, איבופרופן,ארקוקסיה וכדומה),כשבועיים לפני הניתוח.
 • גילוח אזור הישבן כשלושה ימים לפני הניתוח.
 • הקפדה על רחצה יסודית במים וסבון בערב שלפני הניתוח.
 • הקפדה על צום מוחלט (כולל מים) 8 שעות לפני הניתוח.

הגדלה של הישבן מתבצעת כיום במספר שיטות כאשר כל מנתח פלסטי בוחר את השיטה המתאימה ביותר בהתאם למטופל.

 

מעוניינים בהשוואות מחירים? קבלו עד 3 הצעות מחיר ממיטב המומחים ללא התחייבות

  שם:
  טלפון:

  יישוב מגורים:
  מתעניין בהצעות מחיר בנושא:

   

  מהן השיטות הקיימות לעיצוב הישבן?

  ישנן כמה אופציות לעיצוב הישבן, חלקן כוללות ניתוח וחלקן מאפשרות לעצב את הישבן ללא ניתוח.

  1. ניתוח להחדרת שתלי סיליקון לישבן

  מדובר בשיטה המאפשרת את ההגדלה וההרמה המשמעותית ביותר של הישבן, ביחס לשיטות האחרות, ולכן מתאימה למטופלים המעוניינים בישבן בולט וגדול יחסית.

  הגדלת ישבן בסיליקון לעיתים תלווה בפרוצדורה נוספת כמו הזרקת חומצה היאלורונית או שומן עצמי. ניתן לשלב את הניתוח עם פרוצדורות נוספות לעיצוב הגוף, כמו למשל שאיבת שומן מאיזור המותניים והזרקתו מעל לשתלי הסיליקון.

   

  הגדלת ישבן - עיצוב ישבן
  הגדלת ישבן בשתלים – איור לפני ואחרי

   

  2. עיצוב ישבן בחומצה היאלורונית ללא ניתוח

  עבור מטופלים שאינם יכולים או רוצים לעבור ניתוח, ניתן לבצע עיצוב ישבן באמצעות הזרקה של חומצה היאלורונית לתת העור באזור הישבן, מה שמאפשר את הגדלת נפחו.

  מדובר בפרוצדורה שיעילה לתקופה של כשנתיים, לאחר מכן החומצה ההיאלורונית נספגת בגוף. היתרון בשיטה זו היא תקופת ההחלמה המהירה יחסית, וכן האפשרות לבטל את האפקט של החומצה ההיאלורונית על ידי הזרקת חומר סותר.

  3. עיצוב ישבן באמצעות הזרקת שומן עצמי

  אפשרות נוספת לעיצוב ישבן ללא ניתוח הוא הזרקה של שומן עצמוני, כלומר שומן שנשאב מגוף המטופל, לרוב מאזורים הכוללים מצבורי שומן ניכרים ועקשניים כמו הבטן והמותניים.

  בשיטה זו שואבים כמויות של שומן מאזורים אחרים בגוף, שבמרבית המקרים מגיעים מאזורים כמו המותניים או הבטן. את השומן שנלקח מהאזור הספציפי מזריקים לאזור הישבן ובאמצעותו מעצבים ומגדילים. היתרון הבולט ביותר של השיטה הוא כמובן העובדה כי משתמשים ב"שתל טבעי".

  לרוב כמחצית מהשומן העצמי יתמוסס עם הזמן (לרוב כ-4-6 חודשים), בעוד מחציתו השנייה ייוותר לצמיתות. בנוסף, הפרוצדורה מאפשר לעצב אזורים נוספים הסובלים משומן עיקש.

  4. הרמת ישבן בחוטים

  גם פה מדובר בשיטה שאיננה כוללת ניתוח. בשיטה זו, מחדירים חוטים מיוחדים בעלי קרסים המאפשרים למשוך את הישבן ולהרימו מעלה.

  5. ניתוח הרמת ישבן

  מדובר בפרוצדורה כירורגית המתאימה במקרים של ישבן נפול ומדולדל. הניתוח נפוץ במטופלים רזים מאוד ובעלי עור דק, שכן מאפיינים אלו מעלים את הסיכון להידלדלות ואיבוד חדות הקפלים שמתחת לישבן.

  6. הקטנת ישבן

  לעיתים ישנם מטופלים אשר מעוניינים דווקא בישבן קטן יותר. במקרים אלו, ניתן לבצע שאיבה של השומן מאזור הישבן, הירכיים הצדיות והמותניות. הפרוצדורה לעיתים תלווה בכריתה של רצועות עור ורקמות שומן מאזור הגב על מנת לקבל ישבן מורם יותר.

  7. הרחבת אגן

  פרוצדורה זו מתאימה עבור נשים שמעוניינות להרחיב את האגן לקבלה של מבנה גוף דמוי שעון חול. למטרה זו, מזריקים שומן לאזור צדי הירכיים והאגן. שיטה נוספת להרחבת אגן היא באמצעות שתלי סיליקון המוחדרים מתחת לשרירי הירכיים והאגן.

  8. הצרת אגן

  ישנם מטופלים שרוצים להקטין את היקף האגן, ליצירת מראה דקיק יותר ורחב פחות, ולשיפור מבנה בלתי פרופורציונלי. במקרים אלו, ניתן לבצע הצרת אגן באמצעות שאיבת השומן מצדי הירכיים העליונות והאגן.

  9. עיצוב והגדלת ישבן עם עודפי עור

  מוכרת גם בשם "השיטה הקלאסית". הדרך לעצב ולהגדיל את הישבן בשיטה זו היא באמצעות שימוש בעודפי עור הנלקחים מאזור הישבן. התוצאה? הסרת העור העודף גורמת לכך שהישבן מורם ומעוצב יותר. אלו המעוניינים בהגדלה של הישבן יכולים לבצע הליך נוסף המבוסס על שומן או רקמות עליונות.

   

  עיצוב ישבן
  עיצוב ישבן מתאים גם למטופלים בגילאים מבוגרים שמתמודדים עם נפילת עור והידלדלות באזור הישבן

   

  איזו שיטת עיצוב ישבן מתאימה לכם?

  לא ניתן לקבוע מראש איזה הליך הינו המתאים לכם ביותר, זאת מאחר ולטובת ההתאמה עליכם לקבוע פגישה עם הרופא המטפל שלכם. הפרמטרים הנלקחים בחשבון הם האזור בישבן שתרצו לעצב, מימדי גופכם וההיסטוריה הרפואית שלכם.

  ישנם המטופלים שעבורם הליך של עיצוב בלבד יכול להספיק, אך ישנם אלו המעוניינים בעיצוב והגדלת הישבן, כך שנדרשת הערכות אחרת והתאמת טיפול בהתאם.

   

  מחירים של עיצוב ישבן בניתוח וללא ניתוח

  עיצוב ישבן – מחירים לפי סוג הטיפולעיצב הישבן – מחיר מומלץ בקליניקות השונות בישראל
  כמה עולה להגדיל את הישבן עם שתלי סיליקון?42,000 – 18,000 ₪
  המחיר של ניתוח עיצוב ישבן מלא42,000 – 18,000 ₪
  עלות של הרמת ישבן38,000 – 15,000 ₪
  המחיר של עיצוב ישבן ללא ניתוח ע"י הזרקת חומצה היאלורונית, בוטוקס וחומרי מילוי נוספים26,000 – 12,000 ₪

   

  מה צפוי בתקופת ההחלמה מניתוח הגדלת ישבן?

  בימים הראשונים שלאחר ניתוח הגדלת ישבן, ניתן לצפות לכאבים המגיבים לטיפול במשככי כאב. לרוב יופיעו שטפי דם תת-עוריים ובצקות קלות, שצפויות לחלוף בתוך כמה שבועות עד חודשים ספורים (לרוב לא יותר מ-4 חודשים). התפרים מהניתוח נמסים ומתכלים מעצמם ולכן אין צורך בהסרת תפרים.

   

  מהם הסיבוכים האפשריים של ניתוח ישבן?

   סיבוכים אפשריים מניתוח ישבן כוללים חוסר סימטריה, נמק בעור, זיהומים, דימומים ונפיחות, ובמקרים נדירים יותר גם נדידת השתלים, תסחיף שומן ופגיעה עצבית. עם זאת, הסיכון לסיבוכים בינוניים עד קשים נמוך יחסית, ולרוב הסיבוכים הקלים יעברו תוך זמן קצר באמצעות טיפול מתאים.

   

  מהן הוראות למטופל/ת לאחר הניתוח?

  ההנחיות לאחר ניתוח ישבן כוללות:

  • הקפדה על חבישה אלסטית כחודש ימים מרגע הניתוח.
  • הקפדה על נטילת אנטיוביוטיקה במשך שבוע, בהתאם להתוויית הרופא המטפל.
  • הימנעות מרחצה עד כעבור יממה ממועד הניתוח.
  • הימנעות מישיבה ממושכבת, לפחות בכמה הימים הראשונים אחרי הניתוח.
  • הימנעות מפעילות גופנית מאומצת לתקופה של שישה שבועות מתום הניתוח.
  • הקפדה על חזרה איטית והדרגתית לפעילות שגרתית יומיומית.

   

  מתי ניתן לראות את התוצאה הסופית של הניתוח?

  במרבית המקרים, הבצקות והנפיחות יחלפו בשבועות עד חודשים הראשונים שלאחר הניתוח, ולרוב ייעלמו לחלוטין לאחר ארבעה חודשים. בתום תקופה זו, יתקבלו התוצאות הסופיות של הניתוח, הכוללות ישבן מורם, מעוצב ובולט יותר, שיקנה למטופל/ת מראה צעיר, חטוב וספורטיבי.

   

  מהם ההבדלים בין עיצוב ישבן לגברים לעומת עיצוב ישבן לנשים?

  כאמור, ניתן לבצע ניתוח ישבן הן בגברים והן בנשים, ואכן מדובר בפרוצדורה נפוצה גם בקרב גברים, בעיקר כאלה המשתייכים לקהילה הגאה.

  עם זאת, ישנם כמה הבדלים בין עיצוב ישבן לגברים לעומת עיצוב ישבן לנשים, הנובעים ממבנה הגוף השונה בין נשים לגברים וכן בסטנדרטים השונים שמעמיד אידאל היופי עבור גברים לעומת נשים.

  על פי הסטנדרטים המודרניים, הישבן הנשי ניחן במראה שופע, מעוגל, בולט ומורם מעלה, ללא קמטי עור או סימני מתיחה. המותן, לעומת זאת, היא צרה ביחס לאגן ולישבן.

  לעיתים מדמים את קימורי הגוף הנשי האידאלי לשעון חול, כאשר היחס בין היקף המותניים להיקף אגן הירכיים הוא גדול יחסית לאצל גברים.

  לעומת זאת, כזה נוגע לגוף הגברי, הישבן האידאלי הוא קטן וצר יותר ביחס לנשים, עם קימורים חדים ומרובעים יותר מהקימורים המעוגלים של האישה.

  היחס בין רוחב והיקף הישבן לבין המותן קטן גם הוא יחסית קטן, כאשר נוצרת מעין צורת וי בין הרגליים ומתקבל מראה כללי המזכיר מלבן עומד (הגוף התחתון) שעליו משולש הפוך (הגוף העליון). ככלל, הישבן הגברי מכיל פחות אחוזי שומן, והישבן הגברי האידאלי הוא הוא אכן חטוב, מורם וחלק.