נכתב ע
נכתב ע"י מערכת אסתטיקר

עיצוב הסנטר / מילוי הסנטר / תיקון הסנטר – מידע והמלצות

לצורת הסנטר יש השפעה רבה על הפרופיל והמראה הכללי. מטופלים ומטופלות המעוניינים לשפר את מראה הסנטר שלהם אינן נדרשים כפי שהיה בעבר, לעבור ניתוח או השתלת שתל סנטרי, למעט מקרים חריגים. סנטר נסוג, סנטר צר, בעל שקעים או מקומט, כל אלו ואחרים ניתנים לתיקון ע"י מנתח פלסטי מומחה שיבצע עיצוב סנטר , זאת בעזרתם של חומרי מילוי שונים בעלי צמיגות גבוהה.

 

עיצוב סנטר
עיצוב סנטר – כל המידע על התהליך, חומרי מילוי, החלמה, מחירים ועוד

 

 

עיצוב הסנטרתקציר טיפול
סוג הטיפוללא ניתוחי
איפה מתבצעבמרפאה / קליניקה
האם נדרש אשפוזללא אשפוז
האם נדרשת הרדמהטשטוש מקומי
משך הטיפולרבע שעה עד 20 דקות בממוצע
דרגת כאבקלה
לאילו אזורים מיועדאזור הסנטר על כל חלקיו, חומרי המילוי מוזרקים בהתאם למאפיינים הפיזיים הקיימים והתוצאה המבוקשת, לעתים המטופלים יבחרו לייצר תוצאה סימטרית של הפנים באמצעות מילוי השפתיים נוסף על הסנטר
חומרי מילוי נפוציםחומצה היאלורונית, לעתים יהיה צורך בשימוש בבוטוקס להחלקת העור באזור הסנטר
מתי ניתן לחזור לשגרהמיידית
מחיר טיפול ממוצעהחל מ- 1000 ₪ למזרק עם חומר מילוי
לכמה זמן מחזיקה התוצאהבין שנה לשנתיים

 

כיצד מתבצע עיצוב סנטר?

בחלק מהמקרים, ישתמש המנתח בבוטוקס כחלק מטיפולי עיצוב ותיקון הסנטר ע"מ לשפר את מראה הסנטר אך לרוב ייעשה שימוש בהזרקת חומרי מילוי צמיגיים כגון חומצה היאלורונית, שגם מעניקה מראה טבעי.

התוצאות המהירות של סנטר טבעי ובעל קווי מתאר התואמים את שאר חלקי הפנים הן חלק מיתרונותיו הרבים של עיצוב ותיקון הסנטר.

הטיפול מתאים למטופלים בעלי סנטר עם עיוות מינימלי או חוסר סימטריה קלה ומתבצע באמצעות מילוי ועיצוב לא ניתוחי של הסנטר (non-surgical reshaping of the chin).

ללא קשר למקור הבעיה, בין אם מדובר בעיוות או פגם מולד, בניתוח כושל או בסיבה אחרת, עיצוב ותיקון הסנטר הוא טיפול בטוח מאחר ואינו ניתוחי, ללא סיבוכים, מבוצע בידיים מיומנות ובעזרת חומרים מתקדמים ונספגים לחלוטין. זהו טיפול פשוט, נטול כאב וללא הצורך בזמן החלמה.

עיצוב הסנטר, מילוי הסנטר, תיקון הסנטר לא פולשני או בשמו הלועזי של הטיפול: עיצוב סנטר

Non-surgical Chin Augmentation / Remodeling / Reshaping

הוא טיפול פשוט וחדשני המחליף במקרים רבים ניתוח כואב ומלווה בסיבוכים. מטופלים המבקשים לשפר את מראה הסנטר שלהם עשויים לפנות להליך כירורגי הנקרא genioplasty או להשתלת שתל סנטרי, מבלי לדעת שכיום, בזכות הטכנולוגיה המתקדמת ובזכות התפתחות הרפואה האסתטית הלא כירורגית, מטופלים רבים יכולים לעבור טיפול לא פולשני לעיצוב מחדש של הסנטר.

זוהי פרוצדורה פשוטה, בטוחה, ללא כאבים וללא הצורך בהחלמה. למעט מקרים מסוימים בהם אין מנוס מטיפול ניתוחי, כל המקרים האחרים מתאימים לעיצוב סנטר לא ניתוחי.

השיטה הלא ניתוחית לעיצוב הסנטר, היא אופציה מצוינת עבור מטופלים אשר מעוניינים להשיג מראה סימטרי ונעים יותר של הסנטר ללא הסיכונים הכרוכים בניתוח.

 

עיצוב סנטר
לפני עיצוב סנטר (משמאל) ואחריו – סנטר עדין, מחודד ואסתטי יותר (התמונה להמחשה בלבד)

 

מהו עיצוב הסנטר?

עיצוב סנטר לא ניתוחי ולא פולשני עושה שימוש בחומרי מילוי מהמתקדמים ביותר כדי לעצב מחדש את קווי המתאר של הסנטר ועל מנת להשיג מראה אסתטי וטבעי בטיפול מהיר, בטוח ויעיל.

 

מיהו מועמד טוב לעיצוב סנטר לא פולשני?

כל מטופל המעוניין לשפר את גודל ואת צורת הסנטר, יכול להתאים לעיצוב סנטר לא פולשני. מטופלים בעלי סנטר קטן יכולים לשפר את איזון הפנים באמצעות חומרי המילוי ובעזרת טכניקות מסוימות. גם מטופלים בעלי פגמים בסנטר, בין אם מולדים או כתוצאה מפציעה, יכולים להשיג שיפור משמעותי וזאת ללא הכאבים, ללא הסיכון וללא הסיבוכים הכרוכים בניתוח.

 

כיצד מתבצע עיצוב סנטר לא פולשני?

במהלך שיחת ייעוץ ואבחון ראשונית עם מנתח פלסטי, תיקבענה מטרות הטיפול, יאובחנו הפגמים והאסימטריה במידה וקיימים ויתוכנן עיצוב סנטר אופטימלי להשגת התוצאות האידאליות לכל מטופלת ומטופל. הרופא יבחר באחת מטכניקות האלחוש ע"מ שהמטופל לא יחוש בכאבים. הטיפול מבוצע תוך כדי שימוש בחומר / חומרי המילוי על מנת להשיג את הצורה המבוקשת, בהתאם לרצון המטופל.

 

מתי ניתן לראות תוצאות של ניתוח לעיצוב סנטר?

שיפור במראה הסנטר ותיקון הפגמים והסימטריה לאחר עיצוב סנטר לא פולשני, יושג כבר בתום הטיפול או מספר ימים אחריו, בהתאם לסוג החומרים שנבחרו.

 

מהו טווח האפקט האסתטי?

הגורם החשוב ביותר למטופלים המתעניינים בטיפולים אסתטיים הוא גורם הבטיחות. ע"מ שהפרופיל הבטיחותי יהיה הגבוה ביותר, יש להשתמש בחומרי מילוי זמניים הנספגים לחלוטין, ללא סיכון של נדידת חומרים וסיבוכים אחרים הכרוכים בחומרים קבועים שאינם נספגים. לכן, התוצאות הן זמניות וטווח האפקט תלוי בסוג החומרים שנבחרו לטיפול. מדובר בד"כ בטווח של שנה עד שנתיים. יש לחזור על הטיפול עם תחילת התפוגגות התוצאות כדי לשמור על הצורה הרצויה.

 

מחיר עיצוב סנטר – כמה עולה?

עיצוב סנטר – מחירים לפי סוג טיפולעיצוב סנטר – מחיר מומלץ בקליניקות השונות בישראל
המחיר של ניתוח עיצוב סנטר בישראל21,000 – 15,000 ₪
עלות תיקון סנטר כפול20,000 – 12,000 ₪
ניתוח להשתלת שתל סנטרי20,000 – 12,000 ₪
כמה עולה עיצוב סנטר ללא ניתוח (באמצעות הזרקת חומצה היאלורונית, בוטוקס וחומרי מילוי נוספים2,500 – 1,000 ₪

 

מה הן תופעות הלוואי או הסיכונים הכרוכים בעיצוב סנטר לא פולשני?

הסיכונים הכרוכים בטיפול בחומרי מילוי מתקדמים, נדירים ביותר ובוודאי הסיכונים הכרוכים בניתוח אינם קיימים. לכן, מדובר לכל היותר באי-נוחות קלה, נפיחות ואדמומיות.

 

עיצוב סנטר
עיצוב הסנטר באמצעות הזרקת חומה היאלורונית מעניקה מראה מעודן לסנטר, ללא צורך בניתוח

 

עיצוב סנטר – סיכום

עיצוב סנטר לא פולשני הוא טיפול מהיר, פשוט, בטוח ויעיל. המנתח הפלסטי יאבחן את הפגמים והאסימטריות באם קיימות ויתכנן עם המטופל את הטיפול עם החומרים המתאימים ביותר עבורו. החזרה לפעילות רגילה אפשרית כבר לאחר הטיפול.

להמשך קריאה: הזרקת בוטוקס בסנטר