נכתב ע"י מערכת אסתטיקר
נכתב ע"י מערכת אסתטיקר

פילינג כימי שמגיע לשכבות העור העמוקות מיועד לטיפול יסודי בקמטים מרובים וניכרים. הוא מתאים לגברים ונשים בגילאים שונים ויש לבצע אותו בחדר ניתוח תחת הרדמה כללית

פילינג גוף מיועד להסרת כתמים ועור יבש מכפות הידיים. אפשר לבצע אותו בשלוש שיטות עיקריות שהן פילינג כימי, פילינג מכאני או פילינג לייזר. לכל שיטה מאפיינים אחרים והיא גם דורשת התאמה לדרגות עומק מסוימות. זו הסיבה בגללה יש הבדלים בין פילינג שטחי בלבד, פילינג בינוני שמגיע גם לקמטים עדינים וגם לכתמים עמוקים ויותר ופילינג עמוק שמגיע לשכבות העור העמוקות ומיועד לטיפול יסודי בקמטים ניכרים. כמו כן, קילוף עמוק של שכבות העור המתות מיועד לטיפול בקמטים עם מיצוק מסוים.

בניגוד לשאר דרגות העומק, פילינג מבוצע באופן כימי ולכן מבוסס על הסרת שכבות עור מת על ידי פירוק שלהן באמצעות חומרים פעילים. יש שורה ארוכה של חומרים שבהם ניתן להשתמש כדי להשיג את המטרות הללו וניתן להתייעץ עם אנשי מקצוע כדי לקבל עליהם פרטים נוספים. מעבר לכך, חשוב לציין שהוא מבוצע בחדר ניתוח ומחייב הרדמה כללית וניטור. מטרת הניטור היא לעקוב אחר כאב או חשש לסיבוכים אפשריים.

 

היתרונות של פילינג עמוק

בעזרת הסרה יסודית של רקמת שתי השכבות הראשונות של העור ניתן לחדור עד הרמה העמוקה ביותר, וכך להבטיח טיפול יעיל ונקודתי בבעיית הכתמים. זה טיפול מומלץ על פני שימוש בקרמים ואחוזי ההצלחה שלו גבוהים בצורה ניכרת. הטיפול מתאים לנשים בהירות בגילאי 40 ומעלה ואפשר לבצע אותו גם כדי להשיג שינוי בהצערת העור ולשפר את המראה בגילאים גבוהים או נמוכים יותר.

מעבר לכך, היתרון העיקרי הוא השגת מטרות שונות בעת ובעונה אחת. אלו המטרות הראשיות של הפילינג:

  • הסרת כתמי גיל
  • הסרת כתמים ונמשים מהשמש
  • העלמת קמטוטים
  • טשטוש קמטים
  • טשטוש צלקות אקנה
  • העלמת נגעים הנוצרים מהתבגרות והזדקנות העור

מלבד האמור לעיל, פילינג עמוק משפר את בניית הקולגן והאלסטין של העור. הוא משפר את זרימת החמצן וחילוף החומרים, מסייע להזנה יעילה של העור ויוצר אפשרות להחלקה ויישור של קמטים דקים. הוא מסיר את השכבות העליונות של העור באופן אפקטיבי ובתום התהליך מבטיח גם שלבים נכונים של היווצרות עור חדש ונטול נזקים.

לאחר פילינג עמוק ניתן כבר להרגיש כיצד העור מייצר רקמות חדשות בקצב מוגבר. רקמת העור החדשה זוהרת ונקיה, מתוחה ומהודקת. העור גם משנה את צבעו ומקבל גוון ומרקם אחידים. עם זאת, יש להישאר ערניים לתופעות לוואי אפשריות. התופעות העיקריות שעומדות על הפרק הן הופעת סדקים או שלפוחיות ואיתן ניתן להתמודד על בסיס המלצות של אנשי מקצוע. בנוסף, כדאי לתאם פגישת ייעוץ עם רופא ולהתאים את הטיפול לסוג העור ולאופי החומרים המתאימים לכל מטופל בנפרד.