ניתוח שאיבת שומן – כל מה שלא סיפרו לכם

ניתוח שאיבת שומן מסייע לנו להיפטר משומן עודף, לעתים לאחר הרזיה מסיבית או היריון, מצטבר בגוף שומן שמסרב לעזוב אותנו, גם פעילות ספורטיבית לא מצליחה לנקות מגופנו את עודפי השומן, וכל מה שנותר לנו לעשות הוא להפקיד את גופנו בידי רופא מנוסה ומקצועי ולהשיל מאיתנו את המטרד הגדול.

 

שאיבת שומן

ניתוח שאיבת שומן מטרתו להיפטר מעודפי השומן ש’מתיישבים’ באזורים שונים בגוף, כגון הירכיים, הישבן והבטן. המנתח מבצע מספר חתכים קטנים ומחדיר דרכם צינוריות שמתחברות למכונת שאיבה אשר שואבת את תאי השומן. בסוף הניתוח המנתח הפלסטי תופר את החתכים ומשאיר חגורת לחץ (שנראית כמו מחוך) העוזרת לעצב מחדש את האזור. עם זאת, יש לציין שהניתוח לא מחליף דיאטה או פעילות גופנית, אלא מטרתו לעזור במקרים בהם מדובר באזורים בגוף שלא ניתן להיפטר מעודפי השומן בדרכים אחרות.

השיטות השונות של שאיבת שומן משתנות בהתאם למיקום השאיבה (בין אם מדובר בפנים, בבטן, בירכיים, בזרועות או באזורים אחרים), ולכמות השאיבה. ניתן לחלק את ניתוחי שאיבת השומן לשלושה סוגים עיקריים:

שאיבת שומן קטנה – מדובר בהליך קל יחסית שבמהלכו שואבים עד 2 ליטר של תאי שומן ושומן שהצטבר בהם.

שאיבת שומן בינונית – במהלך ניתוח מסוג זה נשאבים בין 2-4 ליטרים של שומן, ובדרך כלל יש מינימום סיבוכים.

שאיבת שומן גדולה – זוהי שאיבת שומן במהלכה נשאבים עד 6 ליטרים של שומן. זוהי שאיבת השומן הגדולה ביותר המותרת בישראל לפי הנחיות משרד הבריאות. שאיבת שומן גדולה במיוחד אשר במהלכה נשאבים יותר מ-6 ליטרים נחשבת למסוכנת וטראומטית לגוף ועשויה לגרום לסיבוכים ולפגוע בהתפתחות התקינה (ועל כן היא אסורה בישראל).

לאחר הניתוח, עלולים להיווצר שטפי דם באזור ונפיחות רבה באזור. תופעות אלה נעלמות לאחר מספר שבועות (עד 3 שבועות על פי רוב). בנוסף, לעתים קיים אובדן תחושה זמנית באזור השאיבה, אך התחושה הרגילה חוזרת בדרך כלל לאחר זמן מה. במקרים נדירים יותר שינוי התחושה הוא קבוע.

יש לקחת בחשבון שבמהלך 6 השבועות שלאחר הניתוח, יש צורך להקפיד וללבוש את החגורה המיוחדת שתקבלו מהמנתח, שכן מטרתה היא להדק את העור באזור ולעצב את הגוף מחדש.

 

לאחר ניתוח שאיבת שומן – מה צפוי בתקופת ההחלמה?

שאיבת שומן מטרתה להוציא את השומן שמצטבר באזורים שונים בגוף, ושאנשים מתקשים להסירו בדרכים אחרות. כיום, האזורים הפופולריים ביותר לשאיבת שומן הם הישבן, הירכיים והבטן (אם כי ניתן לבצע שאיבת שומן גם מאזורים אחרים כגון הסנטר). כיצד תרגישו לאחר תהליך שאיבת שומן? איך יראה האזור בתחילה? על מה תצטרכו להקפיד וממה יש להימנע? התשובות לשאלות אלה בהמשך הכתבה.

לאחר שאיבת השומן, האזור יהיה נפוח, אדמומי ולעתים יופיעו סימנים כחולים ושטפי דם. עם זאת, תופעות לוואי אלה אמורות לעבור מעצמן תוך מספר ימים. בנוסף, אתם עלולים לחוש כאב שמורגש בעיקר בזמן תזוזה של האזור. הכאב לא אמור להיות אינטנסיבי מדי, וניתן לקחת משככי כאבים לפי הוראת הרופא. חשוב להקפיד שלא לשכב על הבטן, אלא על הגב עם מינימום תזוזה.

אתם עשויים לחוות שינויי תחושה בעור (אובדן תחושה או רגישות יתר) באזור שבו עברתם את שאיבת השומן. התחושה הרגילה אמור לשוב לאחר זמן מה (בין מספר שבועות למספר חודשים). בנוסף, הצלקות יחלימו לאט יותר, ובמהלך מספר החודשים הראשונים הן עשויות להיות נפוחות, אדומות ובעלות מראה לא מחמיא. עם זאת, זהו חלק מתהליך ההחלמה. אז מתי תתקבל התוצאה הסופית שבשבילה עברתם את הניתוח? כעבור כחודשיים-שלושה.

במהלך מספר השבועות הראשונים לאחר שאיבת השומן, תאלצו לחגור חגורה מיוחדת שמטרתה להפחית את הנפיחות ולעצב את הגוף. חשוב להקפיד ולחגור את החגורה לפי הוראות המנתח. במהלך 6 שבועות לאחר ניתוח שאיבת שומן, תצטרכו לשמור שלא לחשוף את האזור לקרני השמש. לאחר תקופה זו, ניתן יהיה להשתמש בקרם הגנה (במיוחד באזור של הצלקות).

מתי תוכלו לחזור לפעילות שגרתית? תוכלו לחזור לעבודה לאחר בין 5-12 ימים, תלוי במהירות ההחלמה שלכם. חזרה לפעילות מאומצת צריכה להיות בהתאם להוראות המנתח. חשוב להקפיד על תזונה נכונה ומנוחה רבה, בכדי לתת לגוף הזדמנות להחלים בצורה הטובה ביותר.

 

כמה עולה ניתוח שאיבת שומן – מחירים

מחירי ניתוח שאיבת שומן מתחילים בסביבות 14,000 שקל בממוצע לטיפול ויכולים להגיע עד ל-40 אלף ש”ח. הכל תלוי באזור שבו אתם רוצים לעבור את הניתוח, סוג הטיפול והמטופל. לנוחיותכם, טבלה המפרטת את טווח מחירי ניתוח שאיבת שומן במרפאות שונות בישראל לפי סוג השאיבה.

 

ניתוח שאיבת שומן - מחיר לפי סוג הטיפולטווח מחירים מומלץ לשאיבת שומן בקליניקות בישראל
כמה עולה מיני שאיבת שומן
(שאיבת שומן קטנה)
23,000 - 14,000 ₪
עלות שאיבת שומן לאזור ספציפי (רגליים, ידיים, ירכיים, בטן, מותניים, סנטר וכדומה)23,000 - 14,000 ₪
המחיר של ניתוח שאיבת שומן מלא (למספר אזורים)39,000 - 18,000 ₪