טיפולים למיצוק צוואר מיועדים לשיפור והצערת מראה עור הצוואר. הביטוי "טיפול מיצוק צוואר" הוא מעט מטעה, שכן ישנן טכניקות שונות לחיטוב ומיצוק קו הסנטר, צוואר ולסת.

השיטה הקלאסית למיצוק עור הצוואר היא באמצעות ניתוח, אך יש מספר חלופות למיצוק צוואר ללא ניתוח אלא באמצעות הזרקת חומרים שונים (בעיקר בוטוקס, חומצה היאלורונית ורדיאס). כמו כן, קיימות  פרוצדורות זעיר-כירורגיות הכוללות שימוש במכשירי לייזר וגלי רדיו עם מחטים. 

 

מיצוק צוואר
מידע על סוגי מיצוק צוואר – הזרקות, חוטים, רדיו, לייזר, רדיאס

 

 

מיצוק צווארתקציר למטופל
סוג הטיפולניתוחי / לא ניתוחי בהתאם לשיטת הטיפול
איפה מתבצעבמרפאה / קליניקה
האם נדרש אשפוזללא אשפוז
האם נדרשת הרדמהתלוי בשיטת הטיפול – ניתוח יצריך הרדמה, לעומת טיפולים לא פולשניים כמו גלי רדיו או לייזר שאינם מצריכים הרדמה
משך הטיפולהחל מרבע שעה לערך למיצוק צוואר באמצעות הזרקת חומרי מילוי ועד לשלוש שעות לניתוח כירורגי למיצוק הצוואר
דרגת כאבקלה עד בינונית
לאילו אזורים מיועדהצוואר לרבות החלק שמתחת ללסת והאזור התחתון של הסנטר
שיטות טיפול נפוצותניתוח, טיפול בגלי רדיו, לייזר, חוטים, הזרקת חומרי מילוי, טיפולים ביתיים באמצעות קרמים
מתי ניתן לחזור לשגרהתלוי בשיטת הטיפול – ניתוח יצריך תקופת החלמה של כמה ימים במנוחה
מחיר טיפול ממוצעהחל מכמה מאות ועד לכמה אלפי שקלים ולעתים למעלה מכך, בהתאם לשיטת מיצוק הצוואר שנבחרה וכן היקף ומורכבות הטיפול
לכמה זמן מחזיקה התוצאהשבועות ספורים במקרה של מיצוק באמצעות חומרי מילוי ועד לתוצאה המחזיקה שנים במקרה של ניתוח

 

למה צריך בכלל טיפול למיצוק צוואר או מתיחת צוואר?

נשים וגברים רבות/ים סובלות/ים ממראה צוואר מדולדל, רפוי ומקומט, שלעיתים קרובות יוצר "סנטר כפול" או "צוואר שקנאי".

בניגוד לדעה הרווחת, סנטר כפול יכול להיווצר גם בקרב אנשים צעירים, אך התופעה נוטה להחמיר ככל שעוברות השנים. הסיבה לכך היא שעם הגיל, חלה ירידה ניכרת במידת הגמישות של העור בשל הידלדלות רקמות השומן התת-עורי ורקמות החיבור, הנקראות "אלסטין" ו"קולגן".

מרכיבים אורגניים אלו אחראיים בזמנים רגילים על שמירת מתח העור, ולכן בהיעדרם – עור הצוואר נופל. התוצאה היא מראה שמוט, מקומט, עייף וחסר חיוניות.

יתרה מזאת, הצוואר מועד יותר מיתר חלקי הפנים לצניחת רקמות, שכן מצבורי השומן שבו נוטים להתרוקן מהר יותר יחסית ליתר חלקי הפנים, והעור שעוטף אותו דק יחסית.

בנוסף, חשוב לזכור שמדובר באיבר דינאמי שמצוי לאורך חיינו בתנועה מתמדת, מה שמחליש עם הזמן את השרירים והעור באזור.

חשוב לציין את גורמי הסיכון הנוספים לצניחת צוואר:

#1 גורמים התנהגותיים – כמו חשיפה ממושכת לקרינת השמש, תזונה בלתי מאוזנת, עישון ושתיית אלכוהול מרובה.

#2 המרכיב הגנטי – ישנם אנשים הניחנים בפרופיל גנטי בעייתי, או פשוט בסוג עור ומבנה פנים שמגביר את הסיכוי לנפילת הצוואר.

#3 שינויי משקל קיצוניים – שינויים הורמונאליים או תנודות דרסטיות במשקל (כמו למשל דיאטה קיצונית או הריון ולידה) יכולים להשפיע לרעה על מראה הצוואר.

בשורה התחתונה, הידלדלות הצוואר גורמת לאלו הסובלים ממנה עוגמת נפש ואף מסבה פגיעה בביטחון העצמי ובדימוי הגוף. במקרים כאלו, טיפול למיצוק צוואר או מתיחת צוואר יכול להקל משמעותית על חיי המטופל/ת.

 

מיצוק צוואר
לפני מיצוק צוואר (משמאל) ואחרי – העור חלק ורענן, ללא עודפים וגבשושיות (התמונה להמחשה בלבד)

 

למי מתאים טיפול מיצוק הצוואר?

מיצוק צוואר או מתיחת צוואר מתאימים למי שמעוניינים/ות בשיפור מראה צוואר נפול, רופס ומקומט, ולקבלת צוואר חלק, מתוח וחטוב שזוויות הפנים (הסנטר, הלסת והלחיים) בולטות ממנו בחיוניות.

מיצוק עור הצוואר יכול לעזור במיוחד במקרים של סנטר כפול או התפתחות של "פלטיסמה בנז" – תופעה שבה רצועות עור ושומן עודף משתלשלות מהצוואר ויוצרות מראה "שקנאי" בלתי אסתטי.

 

מעוניינים בהשוואות מחירים? קבלו עד 3 הצעות מחיר ממיטב המומחים ללא התחייבות

  שם:
  טלפון:

  יישוב מגורים:
  מתעניין בהצעות מחיר בנושא:

   

  סוגי הטיפול הקיימים להידוק הצוואר

  ישנו מגוון רחב יחסית של טכניקות לטיפול בצוואר נפול ומקומט, כאשר השיטה הקלאסית היא ניתוח מתיחת צוואר. עם התקדמות הטכנולוגית, פותחו שיטות נוספות למיצוק צוואר ללא ניתוח או עם התערבות כירורגית מינורית. להלן מידע על סוגי הטיפול הקיימים להידוק הצוואר, על יתרונותיהם וחסרונותיהם:

  ✔️ ניתוח מתיחת צוואר

  ניתוח מתיחת צוואר הוא פרוצדורה כירורגית לכל דבר, במהלכה מסירים את עודפי העור והשומן מהצוואר לצורך החלקתו, מתיחתו והרמתו. ההליך מתבצע בחדר הניתוח תחת הרדמה מלאה ואורך כשלוש שעות.

  ניתוח למתיחת צוואר מתאים במיוחד במצבים חמורים של צוואר רפוי עם עודפי שומן ועור משמעותיים, וכאשר טיפולים אסתטיים אחרים פולשניים פחות לא הביאו לתוצאות הרצויות.

  במסגרת ההליך, מבצעים חתכים כירורגיים לאורכו של הצוואר, על מנת לאפשר גישה לרקמות העור העמוקות.

  בשלב הבא, מסירים את העור והשומן העודף (באמצעות כריתת עודפי עור ו/או שאיבת שומן), מותחים את העור שנותר ומהדקים את רצועות השריר הרופפות. לעיתים מבצעים גם דיקוק של בלוטות הרוק.

  לבסוף, תופרים את הצוואר תוך כדי שימת דגש על הבלטת הקימורים של חלקו התחתון של הפנים.

  היתרון בניתוח להידוק צוואר הוא בתוצאות ארוכות הטווח שלו, אך החיסרון הוא שמדובר כאמור בהליך כירורגי שכרוך בחתכים, בהרדמה מלאה ובתקופת החלמה משמעותית יחסית. ייתכנו תופעות לוואי כמו שטפי דם, בצקות וכאבים ברמות שונות.

  ✔️ מיצוק צוואר ולסת ללא ניתוח בגלי רדיו

  מיצוק צוואר בגלי רדיו מהווה חלופה פופולארית לניתוח המסורתי. מדובר בהליך כירורגי במהלכו משתמשים במכשיר ייעודי למיצוק צוואר, אשר פועל בטכנולוגיית ה-Microneedling RF.

  מיצוק צוואר ולסת בגלי רדיו מתבצע תחת טשטוש קל והרדמה מקומית בלבד, והוא מתאים למצבים קלים עד בינוניים של עודפי עור ושומן בצוואר.

  מכשיר גלי רדיו בשילוב עם מחטים מאפשר לבצע שלוש פעולות סימולטניות: המסת שומן, שאיבת שומן ומיצוק העור. המחטים מעבירות את אנרגיית החום שנוצרת מגלי הרדיו היישר לרקמות העור העמוקות, מבלי לפגוע בפני העור.

  חימום רקמות השומן התת-עוריות בצוואר מביאים להרס דופן התאים המרכיבים אותו, ובכך להמסת השומן העודף. השומן המומס נשאב על ידי המכשיר הייחודי, ובכך מסולק מהגוף. בו הזמן, החום הנפלט ממתמר הרדיו מסייע לכיווץ ומיצוק העור.

  היתרון במיצוק הצוואר בגלי רדיו הוא שמדובר בטיפול טראומטי פחות לגוף, שכרוך בהרדמה חלקית בלבד ובתקופת החלמה קלה וקצרה יותר מהניתוח הרגיל. כמו כן, קיים סיכון מופחת לסיבוכים ותופעות לוואי קלות יחסית.

  החיסרון ביחס לניתוח הוא שתוצאות הטיפול נותרות לתקופת זמן קצרה יחסית של מספר חודשים, ולכן יש צורך בטיפולים חוזרים.

  ✔️ מיצוק צוואר בלייזר ללא ניתוח

  טיפול מיצוק צוואר בלייזר הוא פרוצדורה כירורגית פשוטה יחסית, שבדומה לטיפול בגלי רדיו מהווה אלטרנטיבה יעילה ונפוצה לניתוח המסורתי. שתי השיטות פועלות על אותו העיקרון של חימום ושאיבת השומן, רק שהפעם משתמשים במתמר לייזר.

  במהלך הטיפול, מבצעים חתכים כירורגית זעירים שדרכם מחדירים לעור סיב לייזר ארוך ודק. הסיב פולט קרני לייזר לעור הצוואר באופן ממוקד, שמפרקות את תאי השומן עד להפיכת הרקמה לנוזלית. השומן הנוזלי נשאב ומסולק מהגוף, והעור עובר תהליך של מתיחה ומיצוק בשל עידוד ייצור הקולגן.

  התאוששות מטיפול מיצוק צוואר בלייזר קצרה יחסית ואורכת לרוב כמספר ימים, במהלכם ייתכנו תופעות לוואי קלות עד בינוניות כמו דימומים ושטפי דם תת-עוריים ובצקות. הפרוצדורה נעשית בהרדמה חלקית, ומתאימה לטיפול נקודתי יותר.

  ✔️ מיצוק צוואר וסנטר בהזרקות (ללא ניתוח)

  עבור מי שאינם מעוניינים או יכולים לעבור פרוצדורה כירורגית למיצוק צוואר, קיימות אלטרנטיבות למיצוק צוואר ללא ניתוח בהזרקות. ישנם מספר חומרים בהם ניתן להשתמש, אך ככלל מיצוק צוואר וסנטר בהזרקות מתאים לטיפול במצבים קלים יחסית של צוואר נפול.

  אחד החומרים שניתן להזריק הוא בוטוליניום טוקסין, הידוע בכינויו "בוטוקס". זריקות בוטוקס מרפות את השרירים האחראים להופעת הבאנדים (המתירים או הרצועות האורכיות שמשתלשלות מהצוואר), ובכך מקנה לצוואר מראה חלק יותר.

  מיצוק צוואר ברדיאס, בחומצה היאלורונית או בחומרי מילוי דומים יעיל בעיקר לפיסול ועיצוב קו הסנטר והלסת, ולעיתים גם להרמת צוואר. חומרים אלו ממריצים את תהליך ייצור הקולגן, מה שמשפר את מראה, מרקם וטיב העור, כולל החלקת קמטים.

  תוצאות הטיפול בבוטוקס נשמרות לתקופה קצרה יחסית של כמה שבועות עד כמה חודשים, בעוד הזרקת רדיאס או חומצה היאלורונית יבטיחו תוצאות לטווח מעט ארוך יותר של עד שנה. בכל מקרה דרושים טיפולים חוזרים בשיטת טיפול זו.

  ✔️ מיצוק צוואר בחוטים

  מדובר בשיטה נוספת למיצוק צוואר ללא ניתוח, במהלכה מחדירים חוטים שבראשם מחט דקה מצדי הצוואר, ומותחים את העור. היתרון הוא בכך שאין צורך בחתכים כירורגיים, והחיסרון הוא בסיכון לצלקות וזיהומים. למידע על מה זה טיפול בחוטים ניתן לגשת לעמוד מתיחת פנים בחוטים.

  ✔️ מיצוק צוואר טבעי

  הכוונה היא לשימוש בתכשירים ביתיים שונים המכילים חומרים מעודדי גמישות ולחות, כמו קולגן, אלסטין וויטמין E. מדובר בשיטה מומלצת למצבים קלים בלבד, ונדרשת התמדה לאורך זמן רב עד לקבלת תוצאות.

   

  מיצוק צוואר
  קיימות כמה שיטות של תהליך מיצוק צוואר – יש להתאים את השיטה למטופל לקבלת תוצאות מיטביות

   

  מחיר מיצוק צוואר – כמה עולה?

   המחיר למיצוק צוואר נע בין כמה מאות לכמה אלפי ועשרות אלפי שקלים, תלוי בשיטת הטיפול הנבחרת, בהיקף הטיפול ובמצב המטופל/ת.

  להלן טווח המחירים לטיפולי מיצוק צוואר:

   

  מיצוק צוואר מחיר לפי סוג טיפולטווח מחירים ממוצע לטיפול מיצוק צוואר
  מחיר מיצוק צוואר בלייזר14,000 – 7,000 ₪
  מחיר מיצוק צוואר בחוטים9,000 – 4,000 ₪
  עלות טיפול מיצוק צוואר בגלי רדיומשתנה בהתאם לסוג המכשיר
  עלות טיפול במכשיר משולב גלי רדיו ומחטים7,000 – 4,000 ₪
  טיפולים אסתטיים לצוואר נוספים:
  כמה עולה ניתוח צוואר בלייזר14,000 – 7,000 ₪
  העלות עבור ניתוח מתיחת צוואר25,000 – 18,000 ₪
  מה מחיר מתיחת צוואר בחוטים
  (600 – 200 ₪ לחוט)
  8,000 – 4,000 ₪
  הזרקות בוטוקס לצוואר (הזרקה אחת)1,300 – 1,200 ₪
  חומצה היאלורונית בצוואר (הזרקה בודדת)3,000 – 1,500 ₪
  העלות של ניתוח מתיחת צוואר25,000 – 18,000 ₪

   

  מהן ההכנות לטיפול מיצוק הצוואר?

  ההכנות לטיפול מיצוק הצוואר ללא ניתוח הן מינימליות בלבד ומצריכות שתיית מים מרובה (לשמירה על לחות וגמישות העור) ואכילה מספקת ביום שלפני.

  ההכנות לניתוח מיצוק צוואר הן יותר תובעניות, וכוללות את ההנחיות הבאות:

  • הפסקת עישון כשישה שבועות טרם הניתוח.
  • הימנעות מחשיפה ישירה וממושכת לשמש כחודש לפני הניתוח.
  • אין ליטול תרופות ותכשירים טבעיים מדללי דם, וכן רטנואידים (כשנה לפני הניתוח) ופילינג (כחודש לפני הניתוח).
  • יש להגיע לחדר הניתוח עם פנים רחוצות היטב במים וסבון, ללא איפור, ובצום מלא של 6 שעות.