לכל אישה חשוב מאוד לשמור על מראה צעיר ורענן לאורך זמן. לרוב, הדבר מתאפשר באמצעות שמירה על עור הפנים באופן כללי, ועל העור מסביב לעיניים באופן ספציפי. קמטים מסביב לעיניים עשויים להיווצר גם בגילאים צעירים, והאמת היא שהרבה יותר קל לדחות את הרגע שבו הם מופיעים מאשר לבצע טיפול בקמטים בעיניים בשלבים מאוחרים יותר. להלן מספר טיפים חשובים שיעזרו לכן למנוע הופעה של קמטים מסביב לעיניים בגיל צעיר.

 

הגנה מפני השמש

חשוב לזכור שהעור מסביב לעיניים הוא דק ביותר, ולכן נוטה להתקמט מהר יותר. הוא גם נמצא בתנועה מתמדת בגלל השרירים הקטנטנים הקיימים בפנינו. בעוד שלא ניתן לעצור את הפעילות היומיומית, בהחלט ניתן להישמר מפני גורמים פוגעניים כגון חשיפה לשמש, הן באמצעות מריחת קרמים עדינים בעלי מקדם הגנה והן על ידי משקפי שמש גדולים שיסננו קרינה מסוכנת.

 

הסרה של האיפור לפני השינה

זוהי הדילמה של בנות רבות שמגיעות הביתה מאוחר וחסרות כוחות – להסיר את האיפור או לא. על מנת להימנע מהצורך לבצע טיפול בקמטים בעיניים – יש להסיר את האיפור תמיד ובכל מצב, משום ששינה עם איפור על העיניים גם פוגעת באיכות השינה וגם מזיקה לעור, ששהות של איפור עליו לאורך זמן קצר היא סבירה, אך כאשר היא ארוכה מדי – הנזק מצטבר וגורם להזדקנות מוקדמת של העור, מה שבא לידי ביטוי בקמטים.

 

שתיית מים

חשוב לזכור ששמירה על עור בריא סביב העיניים היא עניין של אורח חיים, ולא רק של טיפולים מקומיים (אם כי גם הם עוזרים, כאשר נעשה שימוש בחומרים איכותיים ובמידה הדרושה). שמירה על מאזן מים נכון בגוף מאפשרת לשמור על מראה הפנים קורן ורענן באופן כללי. כמו כן, פעמים רבות הזדקנות של העור הינה תוצאה של "בריחת" לחות מהעור. בעוד הזנה באמצעות קרמים היא טובה, ההזנה מבפנים במים, בוויטמינים ובמינרלים חיוניים חשובה לא פחות.

 

שימוש במסכות

במסגרת פעולות אקטיביות למניעת קמטים ניתן למצוא מסיכות מזינות שמיועדות להענקת גורמים חיוניים לשמירה על האלסטיות ועל שלמות העור מסביב לעיניים. ניתן לעשות זאת באמצעות מסיכות קנויות של מותגי קוסמטיקה מובילים, או אפילו בבית – קיימים ברשת מתכונים רבים בעזרתם תוכלו לרקוח מסיכה מזינה ומנקה מצוינת.

 

לא להפריז בטיפולי אנטי-אייג'ינג בגיל מוקדם

לא פחות חשוב, טיפול בקמטים בעיניים באמצעים קוסמטיים חזקים מדי לא תמיד יביאו לתוצאה טובה. כדאי להתחיל בטיפולים האלה בהמלצת גורם מוסמך (קוסמטיקאית) ובהתאמת חומרים מתאימים, משום ששימוש בחומרים חזקים מדי עשוי לגרום לכך שהעור יפסיק לייצר אלמנטים חשובים הרבה יותר מוקדם מהדרוש, וכן יפסיק להגיב לטיפולים הקוסמטיים, כך שהכל טוב – במידה, ובזמן.