נכתב ע
נכתב ע"י מערכת אסתטיקר

בוטוקס בלחיים הוא דווקא לא הקו הראשון לעיצוב הלחיים. במקום זאת, קיימים בעולם האסתטיקה שלל פתרונות מתקדמים לעיצוב ומיצוק הלחיים, גם פתרונות ניתוחיים וגם כאלה שאינם פולשניים. אז בואו נעשה סדר, מתי מומלץ להזריק בוטוקס ללחיים, ומתי נעדיף דווקא שימוש בחומרי מילוי ופתרונות אחרים?

 

הזרקת בוטוקס בלחיים
בוטוקס בלחיים

 

 

בוטוקס בלחיים: כך תעצרו את מחוגי הזמן ותצעירו את הפנים

ככל שאנחנו מתבגרים, תהליכים שונים מתרחשים בגופנו במקביל, וגורמים למראה הפנים שלנו להשתנות. אלו שלושת המרכיבים המאפיינים את הזדקנות עור הפנים:

#1 התרוקנות הלחיים – אובדן נפח בפנים ובלחיים. לכך בדיוק מתאימים חומרי מילוי.

#2 צניחת הלחיים – הלחיים מאבדות מהנפח, בשל ירידה בכמות השומן מתחת לעור ואופן הפיזור שלו. ככל שגילנו עולה, יורדת כמות החלבונים שתפקידם לשמור על העור מוצק וגמיש. גם כאן, הפתרון המומלץ הוא חומרי מילוי ובפרט מילוי בשומן עצמוני.

#3 קמטים בלחיים – קמטי הבעה המכונים גם קמטים דינמיים מופיעים בזמן שאנחנו מניעים את פנינו לשם הבעה. לאורך השנים קמטי הבעה הופכים לקמטים קבועים שנותרים גם כשהפנים רפויות. הזרקת בוטוקס מטפלת בקמטי הבעה דינמיים, ומונעת התקבעות שלהם.

 

בוטוקס בלחיים – האם זה מומלץ?

בוטוקס מורכב מרעלן הבוטוליניום. המילה "רעלן" נשמעת מאיימת, אך בפועל מוזרקת כמות מזערית של החומר ולכן הסכנה היא מינימלית. בוטוקס נפוץ מאד בעולם האסתטיקה, והוא אפקטיבי לטשטוש קמטי הבעה.

למרות היתרונות הרבים של הבוטוקס, הוא לא מתאים לכל אחד ולא בכל מצב. ישנם מקומות מסוימים בפנים בהם נהוג להזריק בוטוקס: בסנטר, בין הגבות, באזור המצח, בשפתיים ולצידי העיניים. לעומת זאת, מילוי לחיים בבוטוקס הוא פחות מקובל. רופאים רבים ממליצים להשתמש בחומרי מילוי באיזור הלחיים, במקום בבוטוקס.

 

איך עושים בוטוקס בלחיים?

למרות יתרונותיו הרבים של הבוטוקס, יש מקומות בפנים בהם עדיף להימנע משימוש בבוטוקס, והלחיים שלנו הם בין המקומות האלה. הזרקת בוטוקס ללחיים עלולה לגרום לעיוות בהבעות הפנים, ובמקרים חריגים אפילו לחוסר יכולת לחייך.

אבל אל דאגה, גם אם עיצוב לחיים באמצעות בוטוקס לא מתאים לכם, זה לא אומר שאתם צריכים להתייאש או לוותר, יש עוד מספר שיטות טיפול חדשניות לעיצוב ומיצוק הלחיים ומייד נפרט עליהן.

 

עיצוב הלחיים בדרכים חדשניות

בשנים האחרונות עולם האסתטיקה נמצא בתנופה אדירה, פתרונות טכנולוגיים מתקדמים מתגלים על ימין ועל שמאל – ולכולם מטרה אחת, להשיב לנו את הביטחון העצמי והנעורים. עבור מי ששוקל טיפולים קוסמטיים לעיצוב הלחיים, קיימות האפשרויות הבאות:

✔️ עיצוב עצמות לחיים באמצעות חומר מילוי – טיפול מילוי ועיצוב לחיים הוא טיפול פשוט, לא פולשני ועם מינימום תופעות לוואי. במהלך הטיפול מוזרק ללחיים חומר מילוי טבעי. החומר מפסל את מבנה הפנים ומקנה לפנים מראה זוהר ומלא חיות. במקום מילוי לחיים בבוטוקס רצוי להשתמש בחומרי מילוי אחרים.

חומרי המילוי המקובלים בשוק לטיפול באזור הלחיים, הם חומצה היאלורונית המיוצרת באופן טבעי בגוף האדם, קולגן, שומן עצמי וחומרים מבוססים על מלח קלציום.

✔️ הדגשה ושחזור קו הלסת – לאורך השנים וככל שאנחנו מתגברים, מתחילה הידלדלות בלתי נמנעת בטונוס שרירי הפנים. חלה ירידה בריכוז המים וברקמות השומן באיזור הלחיים. במקביל, יש ירידה בריכוזי החומרים שאחראים על גמישות העור. התוצאה: מראה מרוקן ורפוי, ונפילה של הפנים היוצרת מראה של "פני בולדוג".

בתהליך שחזור קו הלסת הרופא מבצע הזרקות לעיצוב הפנים של חומרי מילוי באזורים ספציפיים: עצמות הלחיים, קו הלסת עצמו ושקעים בפנים. החומר מרים את הלחי ומדגיש אותה, ומשיב לפנים מראה צעיר וזוהר.

✔️ ניתוח לעיצוב הלסת – עבור מי שפתרונות לא-פולשניים לא מספיק יעילים עבורו, ניתן לשקול אופציה כירורגית. ניתוח לעיצוב הלסת משיב את הנפח ללחיים ואת קווי המתאר של הפנים. במהלך הניתוח מחדירים שתלי סיליקון לאזור הסנטר והלסת, השתלים מעצבים את פניו של המטופל.

✔️ ניתוח לעיצוב עצמות לחיים – בוטוקס יכול לעזור לנו בהרבה דברים, אבל הוא לא יכול לשנות את מבנה העצמות. לכן בוטוקס עצמות לחיים לא יניב תוצאות. עבור מי שלא נרתע מהליך כירורגי, ניתוח עיצוב עצמות לחיים גורם ללחיים שטוחות או שקועות להיות גבוהות ומלאות יותר.

הניתוח מתבצע באמצעות החדרה של שתלי סיליקון או פוליתן. השתלים מתקבעים במקומם באמצעות שרירי הלחיים, תפרים או ברגים.

 

מחיר בוטוקס בלחיים – כמה עולה?

מחיר בוטוקס בלחיים מושפע מכמות החומר שצריך להזריק. באופן כללי המחיר לזריקת בוטוקס נע בין 700 ל-2,500 ₪. מכיוון שרוב הרופאים כיום לא מזריקים בוטוקס ישירות לאזור הלחיים, עלות הזרקת בוטוקס ללחיים של מזרק בודד לא רלוונטית.

לעומת זאת העלות לחומרי מילוי בלחיים נעה בין 1,500 ל-3,000 ₪ לזריקה.

 

כמה זמן מחזיק טיפול לעיצוב הלחיים?

משך הזמן שיחזיק הטיפול תלוי במשתנים שונים, כמו סוג החומר, אזור ההזרקה ונטיות גופניות אישיות של כל מטופל.

#1 בוטוקס – אז כמה זמן מחזיק בוטוקס בלחיים? באופן כללי, בוטוקס מחזיק בין שלושה חודשים לחצי שנה.

#2 מילוי באמצעות חומצה היאלורונית – חומצה היאלורונית מחזיקה מעמד בין 10-12 חודשים.

#3 מילוי באמצעות שומן עצמוני – בהשוואה לחומרי מילוי אחרים, הזרקת שומן נשארת למשך תקופה ארוכה יותר.