מי לא חולמת על עור זוהר ומראה אטרקטיבי? בשנים האחרונות מסתמן ביקוש גבוה לטיפולי קוסמטיקה רפואית. הכוונה לחיבור בין עולם הקוסמטיקה לעולם הרפואה תוך שימוש בטיפולים וחומרים מתקדמים לשיפור המראה. העוסקים בתחום הם לרוב רופאי עור האוחזים בידע הנחוץ לאבחון מעמיק של סוג העור ויודעים לבצע את התאמת הטיפול או אינטגרציה בין הטיפולים המבוקשים להשגת התוצאה הנחשקת. למשל, עיצוב באמצעות חומרי מילוי כמו בוטוקס או חומצה היאלרונית למיצוק הפנים ועד הצרת היקפים דרך תהליך קירור מבוקר.

טיפולי קוסמטיקה רפואית נחשבים לטיפולים שאינם פולשניים, לרוב מחלימים מהם במהירות יחסית ובמינימום תופעות לוואי. לפניכם מספר טיפולי קוסמטיקה רפואית פופולאריים ודברים שחשוב לדעת על כל אחד מהטיפולים:


בוטוקס

הזרקות בוטוקס הפכו לעניין שבשגרה עבור נשים וגברים רבים שבוחרים בבוטוקס על מנת למלא קמטים. הבוטוקס הוא למעשה סוג של חלבון שחוסם את הגירוי בהתכווצות השרירים שקשורים לקווי ההבעה. היום נהוג להתחיל להזריק בוטוקס כבר בגילאי 35 ואילך על מנת להגמיש את העור ולהפחית את הסיכויים לקמטים בהמשך. עם זאת, יש לזכור, שבוטוקס דורש תחזוקה ויש להמשיך בהזרקות בוטוקס על מנת לחדש את האפקט כל פעם מחדש.

בכל מקרה, הטיפול פשוט, מתבצע בפרק זמן קצר ומאפשר חזרה מהירה לשגרה. בתקופה האחרונה ישנה חזרה למראה הטבעי וגם בטיפול זה נהוג להתמקד באזורים ספציפיים כדי ליצור מתיחה מבלי לחטוא במראה מלאכותי חסר הבעה.

בין תופעות הלוואי האפשריות של בוטוקס – אדמומיות, נפיחות וזיהומים. חשוב להיוועץ עם הרופא המטפל כדי להיערך לאפשרות מבעוד מועד ואם מופיעות תופעות אלה – לבחון דרכים להתמודדות יעילה עם ההשפעות של הבוטוקס.

 

חומצה היאלורונית

אחד הטרנדים בקוסמטיקה רפואית הוא הזרקה של חומצה היאלורונית – חומר טבעי שנמצא בגוף ומכאן גם הסיבה שהגוף אינו דוחה אותו. מצד שני, החומצה מתפרקת בגוף ולכן יש לעבור כל מספר חודשים את הטיפול. היתרונות שלה הם בכך שמדובר בפעולה קצרה עם תוצאה מידית וכן היא מקנה נפח, שומרת על לחות ויוצרת מראה טבעי ועדין. כמו כן היא מתאימה ליצירת נפח, הגמשת עור רפוי ומילוי קמטים במגוון מקומות בפנים כמו לחיים, סנטר ואפילו גב כף היד. תופעות הלוואי האפשריות לאחר הטיפול הן אדמומיות, שטפי דם, נפיחות ועוד.

 

הצרת היקפים

גוף חטוב הוא משאת נפשם של אנשים רבים ואומנם טרם מצאו אלטרנטיבה לדיאטה או כושר גופני, אבל ניתן בהחלט לצמצם היקפים ולחטב מוקדים שונים בגוף. הצרת היקפים כוללת שימוש במכשור מתקדם, כמו למשל בתהליכי קירור מבוקרים המשלבים וואקום. הקירור למעשה ממיס את תאי השומן ומפרק אותם. הטיפול נמשך כשעה ולא מצריך הכנה מיוחדת, תאי השומן מתנקזים מהגוף בהליך טבעי ולכן האפקט נבנה בהדרגתיות. לרוב נהוג לבצע באזורים בהם יש מצבורי שומן משמעותיים כמו בטן, אגן ירכיים וזרועות. תופעות לוואי אפשריות הן אדמומיות באזור או חוסר תחושה באזור.

 

פילינג עמוק

הפילינג הוא אחד מטיפולי ההתחדשות הפופולאריים ביותר, כשיש דרגות שונות של פילינג. קילוף עמוק יכול להיעשות באמצעות חומצות שונות או באמצעות לייזר או גלי רדיו. כאשר משתמשים בחומצות ומדובר בפילינג עמוק כמו עם חומר בשם פנול, יש צורך בהרדמה כללית והתהליך נעשה בחדר ניתוח. אך קיימת אפשרות גם לפילינג באמצעות גלי רדיו RF או לייזר שמבוצע על ידי רופאי עור או קוסמטיקאיות ומאפשרים חזרה מהירה לשגרה והשגת תוצאות טבעיות. לרוב הטיפול נמשך כחצי שעה אך מחייב סדרה של טיפולים כדי להשיג תוצאה אפקטיבית במיצוק העור או החלקת קמטים.

הקוסמטיקה הרפואית מתחדשת בלי הפסקה. כדאי לבחור רופאי עור הבקיאים בתחום ומצוידים במיטב המכשירים ומנוסים בטיפולים השונים על מנת ליהנות מתוצאות מרשימות.

תוכן המאמר בחסות פורטל "רחובות שלי" המביא לשירותכן אינדקס קוסמטיקאיות ברחובות למציאת הטיפול שמתאים לכן בקרבת העיר וסביבתה.