טיפול בשיטת המיקרו פיגמנטציה נועד לצבוע אזורי קרחות בקרקפת באמצעות החדרת פיגמנטים  מיוחדים לעור. כך, באמצעות סימולציות זקיקי שיער ניתן לשחזר מראה טבעי, לכסות צלקות קיימות ולהוספת צפיפות לשיער קיים. טכניקת הדמיית שיער אומנותית תשווה לקרקפת מראה של שיער מלא. הטכניקה מדגישה, למעשה, את קווי המתאר של הקרקפת ומשתלבת היטב במראה של שיער קצוץ קיים, או לחילופין, במקרה של שיער דליל והתקרחות חלקית. השיטה איננה מתאימה למצב של קרחת מלאה מאחר והתוצאה הסופית לא תהיה טבעית. גברים רבים מעדיפים שיטה זאת על שיטות אחרות פולשניות יותר מסיבות רבות ומגוונות.

 

מהו תהליך המיקרופיגמנטציה?

תהליך המיקרופיגמנטציה הינו מורכב ואמור להיעשות בצורה מקצועית. את הפיגמנטים מחדירים באמצעות מחט לשכבת האפידרמיס ואלו נאחזים היטב ברקמות התאים. בשכבה זאת יש תחלופת תאים איטית שמתקיימת כל כמה שבועות, ומסיבה זאת, הפיגמנטים  המוחדרים דוהים באיטיות. התוצאה היא שהפיגמנטציה מחזיקה מעמד עד ארבע שנים. עובדה זאת  מקנה יתרון רב למטופלים היכולים לחדש את  הטיפול כל כמה שנים. ניתן לבחור בגווני שיער שונים דוגמת: חום כהה, חום בהיר, חום שחור ועוד. צבעים נוספים הם, אפור בינוני או כהה וכן, צבעי סקין, ולבן שנועדו לטשטוש, להבהרה, לתיקון ומחיקה. המגוון הרחב מאפשר לבעלי עור בגוונים שונים לבחור את  הגוון המתאים לעורם.

הפיגמנטים מיוצרים מחומרים טבעיים, ומשום כך, בטוחים לשימוש. כל התהליך נעשה באופן מבוקר וברמת היגיינה גבוהה.  המטפל משתמש בכפפות, מנקה, מחטא ומאלחש את  מקום החדרת המחט שנועדה לשימוש חד פעמי. את  המכשיר עצמו מעקרים אחרי כל טיפול ולא נעשה שימוש בפיגמנטים שנותרו בכוסית משומשת. לפני תחילת הטיפול משרטטים את אזור הטיפול ומבצעים טסט ראשוני לבדיקת אלרגיות. המטופל עצמו חותם על  מסמך  המאשר הסכמתו לטיפול. לאחר הטיפול יקבל המטופל הוראות להתנהגות.  לאחר הטיפול יופיעו בקרקפת אדמומיות וכהות אשר ייעלמו בהדרגה. לא רצוי לבצע פעולות כמו הרטבה, ניגוב חזק, חשיפה לשמש, שימוש בקרמים, גירוד ושפשוף וכדומה.

 

סדרת טיפולים אשר משתלבת עם השיער הטבעי

ניתן לבצע סדרת טיפולים שנועדו להוסיף צבע שישתלב עם השיער הטבעי. כמות הטיפולים ונחיצותם משתנה ממטופל למטופל בהתאם לשטח  הקרקפת החשוף. ניתן אף לבצע טיפול שנתי להדגשת הצביעה. במקרים של צלקות יידרשו, לרוב, טיפולים רבים יותר בשל הצורך להעלים את הצלקת. כאן משתמשים בפיגמנטים חזקים וכהים יותר והטיפולים ייערכו במפגשים תכופים יותר. לא ניתן לבצע פיגמנטציה במקרים בעייתיים רפואיים רבים דוגמת: קבלת כימותרפיה, מחלות סוכרת מסוימות, בעיות קרישת דם ומקרים נוספים. מומלץ לבצע את  הטפול אצל  מומחה לנושא אשר הינו בעל ידע וניסיון רב בתחום. הטיפול  מחייב יד רגישה ועדינה. יש צורך להחדיר בדיוק את  כמות  הצבע המתאימה, לעומק הנכון בצפיפות הנכונה וכדומה. כל זאת כדי לקבל  מראה אחיד אשר יוסיף חן לקרקפת דלילת השיער.