החיוך שלנו הוא הדבר הראשון שאנשים מבחינים בו ויש לו יכולת להשפיע על הרושם הראשוני שאנו מותירים על אחרים. האסתטיקה של הפה משפיעה על הביטחון העצמי האישי שלנו ויש לה חשיבות בריאותית גבוהה.


סוגי הטיפולים בתחום האסתטיקה

טיפולי אסתטיקה של הפה מתבצעים אצל רופא שיניים, כאשר את חלקם אפשר לעבור בכל מרפאה ואת חלקם יש לבצע רק אצל רופא שעבר התמחות ספציפית.

  • הלבנת שיניים – טיפול זה יכול להתבצע על כל השיניים או על חלקן (במקרה בו שן אחת נפגעה, ההלבנה יכולה להיות נקודתית) וכמעט כל רופא שיניים יוכל לבצע אותו.
  • יישור שיניים – יישור שיניים יבוצע רק לאחר שכל השיניים בפה התחלפו וכשהשיניים החדשות שצמחו אינן ישרות. טיפולים אלו יתבצעו אצל רופא שיניים שהוא גם אורתודנט, והם ישפיעו הן על נראות חלל הפה והן על בריאות החניכיים (למשל, הטיפול יכול להפחית סיכון לנסיגת חניכיים).
  • השלמות שיניים – מכות בחלל הפה, מחלות ונסיגת חניכיים יכולות להוביל כולן לפגיעה או למחסור בשן אחת או יותר. הטיפולים יכולים להיות השלמות של שן יחידה והם יכולים להיות הנחה של שתלים שבונים מחדש את כל חלל הפה. בכל מקרה, הטיפולים יבוצעו רק על ידי רופא שיניים שעבר התמחות בתחום זה.
  • החלפת סתימות – בעבר, נהוג היה לבצע סתימות אמלגם – חומר זה היה זמין וזול. היום ברור כי ישנו חיסרון אסתטי ובריאותי לחומר זה, ולכן מבצעים טיפולי החלפת סתימות מסוג זה לסתימות לבנות – טיפול שמוביל לחיוך בריא ובוהק מלובן.

 

מתי אפשר להתחיל בטיפולי האסתטיקה?

כבר מרגע בקיעת השן הראשונה יש להתחיל לטפל בחלל הפה. הטיפולים כוללים שמירה יומיומית על היגיינת חלל הפה, ביקורות קבועות אצל רופא השיניים וביצוע טיפולים על פי הצורך ובהתאם להמלצות. מבחינת הטיפולים האסתטיים, לרוב אלו מתבצעים לאחר שכל השיניים מתחלפות. את הטיפולים אפשר לבצע מגיל צעיר עד מבוגר, כאשר רצוי להקפיד על ביקורים קבועים אצל רופא השיניים, כך שהוא יוכל להמליץ על ביצוע הטיפול בזמן הנכון למטופל.

 

שיקולים בעת בחירת רופא השיניים

בחירת רופא שיניים תתבצע על פי בחינת הטיפול הנדרש, הניסיון והידע של הרופא בתחום הספציפי, אופי ביצוע הטיפול והתחושה האישית מול הרופא. כאן מומלץ לבחון גם את היחס האישי של הרופא ואת מידת הזמינות שלו למתן מענה לפני הטיפול, במהלכו ואחריו. שיחה מקדימה עם הרופא, חיפוש אחר המלצות וקבלת הצעת מחיר לפני התחלת טיפול אסתטי, יוכלו לעזור לכם בקבלת ההחלטה אם להמשיך לטיפול או אם לחפש אחר המלצות נוספות.