נכתב ע
נכתב ע"י מערכת אסתטיקר

חומצה היאלורונית מסוג רסטילן – הינו אחד מחומרי המילוי המובילים בעולם לטיפול בקמטים, החזרת נפחים לפנים, מתן לחות ושיפור מרקם העור. 

ענף האסתטיקה הרפואית אינו שוקט על שמריו ועוסק ללא הרף בפיתוח טכנולוגיות וחומרים להצערת העור, כאשר הזרקת רסטילן היא בין שיטות הטיפול המובילות למילוי קמטים, שפתיים, השבת נפחים וגמישות ופיסול הפנים.

 

הזרקת רסטילן
הזרקת רסטילן – להשבת נפחים באזור הפנים, מתן לחות לעור ומילוי קמטים


 

הזרקת רסטילןתקציר למטופל/ת
סוג הטיפוללא ניתוחי
איפה מתבצעבמרפאה / קליניקה
האם נדרש אשפוזללא אשפוז
האם נדרשת הרדמהללא הרדמה, אלחוש מקומי בלבד
משך הטיפולדקות ספורות
דרגת כאבקלה
לאילו אזורים מיועדלאזורים בפנים שנדרש בהם מילוי וטשטוש קמטים, מילוי שפתיים
סוגים של רסטילן קיס, פרלן, סקין בוסטר, ויטל, סאב קיו
מתי ניתן לחזור לשגרהמיידית
מחיר טיפול ממוצעהחל מ- 1400 ₪ למזרק
לכמה זמן מחזיקה התוצאהמספר חודשים

 

מהו רסטילן?

רסטילן הוא חומר מילוי המיועד בעיקרו לעור הפנים ומתבסס על חומצה היאלורונית. החומצה ההיאלורונית פופולרית במיוחד בתחום ההזרקות והאסתטיקה, מאחר ומדובר בחומר טבעי אשר קיים בגוף, ולאורך השנים תהליך הייצור הטבעי שלו נשחק וכמות החומר בעור פוחתת, מה שמביא לצניחה שלאזורים שונים בפנים, לאובדן האלסטיות הטבעית של העור ולהתפתחות של קמטי עור.

חומצה היאלורונית מיוצרת כיום במעבדות ייצור ייעודיות, ודומה בהרכבה לחומצה הטבעית אשר מיוצרת על ידי הגוף, מה שמביא לספיגה טובה שלה בעור ומצמצם באופן משמעותי סיכוי לדחייה של הגוף.

חומר הרסטילן (RESTYLANE) הוא חומר המילוי הראשון אשר מתבסס על חומצה היאלורונית ממקורות טבעיים בלבד שלא מן החי, ומבוסס על טכנולוגיות טיפול חדשניות ויעילות במיוחד. המונח רסילן הוא שם כולל למספר חומרי מילוי המתבססים על השיטה והטכנולוגיות המובילות אותה: טכנולוגיית OBT, טכנולוגיית NASHA, כאשר מגוון חומרי המילוי בסדרה מספקים רמות שונות של סמיכות ושל אלסטיות, ומתאימים למגוון שימושים.

 

למה משמשות הזרקות רסטילן

כאמור, רסטילן הוא חומר מילוי אשר מתבסס על שימוש ברכיבים טבעיים, ומגיע במגוון מרקחות בהתאמה לשימושים שונים.

בין השימושים המובילים לצורך הזרקת רסטילן לצרכים אסתטיים:

✔️ הזרקת רסטילן למילוי קמטים – עור הפנים נוטה לפתח קמטים, הן כתוצאה מגנטיקה ומאפייני העור והן כתוצאה מנתונים סביבתיים, חשיפה לקרינת השמש, עישון, תזונה ועוד. טיפול בקמטים ניתן באמצעות הזרקת רסטילן חומצה היאלורונית כאשר סוגים שונים של רסטילן מותאמים לסוגי קמטים שונים בפנים, על פי עומק הקמט והמיקום שלו. הזרקת רסטילן למילוי קמטים מסייעת במילוי מדויק של הקמט, החלקה שלו כמו גם שיפור מרקם העור והגברת האלסטיות באזור ההזרקה.

✔️ הזרקת רסטילן למילוי שקעים בעיניים – העור המצוי תחת העיניים הוא עור דקיק אשר נוטה לקמטוטים, בליטת נימי הדם שתחת העיניים ויצירת עיגולים כהים המשווים מראה עייף ומבוגר, ונטייה של העור ליצור שקעים עמוקים במראה שאינו מחמיא. 

הזרקת רסטילן מתחת לעיניים נועדה למילוי השקעים בחומר מילוי איכותי ועמיד, אשר מעבה את העור הדקיק, מעלים את הסימנים הכהים ומעניק מראה צעיר, בריא וחיוני יותר לפנים.

✔️ מילוי עצמות לחיים – עצמות לחיים גבוהות מעניקות מראה בריא וצעיר, בעוד שכוח הגרביטציה מביא לצניחת העור באזור ולמראה נפול. הזרקת רסטילן למילוי עצמות לחיים מסייע בחידוש העור, הרמה ומיצוק שלו ובפיסול מחדש של מבנה הפנים כמענה אנטי אייג'ינג יעיל בעל תוצאות ניכרות לעין.

✔️ מילוי והדגשת שפתיים – הזרקת רסטילן לשפתיים תביא ליצירת נפח, טיפול בפגמי שפתיים ובחוסר סימטריות בשפתיים, תוך יצירת מראה שפתיים חושניות במראה טבעי. רסטילן מהווה חומר מילוי מותאם במיוחד לטיפול בשפתיים, תוך סגירה והידוק של סדקים בשפתיים וקמטוטים סביב השפתיים ואזור הפה.

 

הזרקת רסטילן
הזרקת רסטילן קיס למילוי השפתיים – עיבוי עדין לקבלת מראה מלא יותר (להמחשה בלבד)

 

מעוניינים בהשוואות מחירים? קבלו עד 3 הצעות מחיר ממיטב המומחים ללא התחייבות

  שם:
  טלפון:

  יישוב מגורים:
  מתעניין בהצעות מחיר בנושא:

   

  סוגי רסטילן להזרקה

  כפי שצוין, רסטילן הוא שם כולל למשפחה של חומרים, הכוללת מגוון חומרי מילוי בעלי הרכבים ומאפיינים שונים.

  בין סוגי הרסילן המיועדים להזרקה ואופי השימוש בהם:

  ✔️ רסטילן קיס – חומר בעל דרגת סמיכות נמוכה יחסית, אשר מתאים בעיקרו להזרקה עדינה באזור השפתיים, למילוי ועיצוב של השפתיים. היתרון הבולט של הזרקת רסטילן קיס למילוי שפתיים עלפני חומרי מילוי אחרים הוא המראה הטבעי שהוא מספק ורמת הדיוק המתאפשרת בעיצוב השפתיים באמצעותו.

  ✔️ רסטילן פרלן – חומר בדרגת סמיכות גבוהה, עמיד ויציב אשר מותאם למילוי של קמטי עומק. הזרקת רסטילן פרלן מתאימה למילוי קמטים עמוקים במצח, מילוי הקמט העמוק אשר נוטה להיווצר בין הגבות, ולעתים כטיפול משלים להזרקת בוטוקס לשיתוק עדין של שרירי הבעה בפנים.

  ✔️ רסטילן סקין בוסטר – הזרקת רסטילן סקין בוסטר משפרת לחידוש מרקם עור הפנים, באמצעות פיזור ההזרקה על פני מספר אזורים, להשבת האלסטיות והגמישות ולעידוד העור לייצור מחודש של קולגן. זרקת רסטילן סקינבוסטר מטפלת בקמטוטי עור והחלקה שלהם, בהשבת הברק והמראה הצעיר אל עור הפנים.

  ✔️ רסטילן ויטל – הזרקת רסטילן ויטל משמשת בעיקרה לטיפולי מזותרפיה, טיפול המיועד לחידוש עור הפנים באמצעות סדרת טיפולי הזרקות והזנה של העור בחומרים מיטיבים, ויטמינים, מינרליים, חומרי לחות, נפח ומיצוק אשר קיימים בהרכב אופטימלי ומרוכז ברסטילן ויטל.

  ✔️ רסטילן סאב קיו – תרכובת ייעודית בעלת יכולת להשבת נפח ומוצקות לעור הפנים, אשר מתאימה למילוי והרמה של עצמות לחיים, מילוי סנטר והרמת פנים.

  כפי שניתן לראות, קיימים לא מעט חומרי מילוי להזרקת רסטילן, המתאימים לשימושים שונים ומספקים מענה שונה לכל צורך. חשיבות ההתאמה בסוג הרסטילן לכל מטופל ומטופלת היא גבוהה, הן לצורך קבלת תוצאה אופטימלית והן לצורך שימור התוצאה לאורך זמן.

   

  הזרקת רסטילן (Restylane) – למי זה מיועד?

  # הזרקת רסטילן מתאימה לגברים ולנשים, לרוב מעל העשור השלישי בחיים, לצרכים אסתטיים בלבד.

  # לא מומלץ לבצע הזרקות רסטילן (או חומרי מילוי אחרים) במהלך הריון.

  # יש להזריק רסטילן על עור נקי ובריא בלבד, ללא הרפס או דלקות עור.

  # מטופלים אשר נוטים לסבול מפצעי הרפס עשויים להידרש לטיפול מונע בטרם הזרקת ריסטלין.

  # מטופלים אשר נוטלים תרופות לדילול הדם נדרשים לייעוץ אל מול הרופא המטפל בטרם ההזרקה.

   

  הזרקת רסטילן
  לפני הזרקת רסטילן לשפתיים (משמאל) ואחרי – מילוי השפתיים והענקת מראה מלא יותר (להמחשה בלבד)

   

  כיצד מתבצע טיפול ברסטילן?

  טיפול רסטילן מתבצע באמצעות הזרקה מקומית, באמצעות מחט דקיקה או לחילופין באמצעות צינורית קנולה.
  כל מזרק רסטילן מגיע סגור וחתום מן היצרן וכולל 1 סמ"ק של חומר, שלרוב יספיק לאזור טיפול אחד.
  הטיפול מתבצע ללא צורך בהכנה או הרדמה מקומית, על גבי פנים נקיות ותוך מריחת חומר אלחוש להקלה על תחושת הכאב.

  טיפולי ההזרקה אינם כוללים כאב מהותי, ויחד עם זאת מטבע הדברים מביאים לאי נוחות, כאשר החומר המאלחש מקל על התחושה ומאפשר ביצוע של מספר הזרקות בטיפול אחד.

  את התוצאה הראשונית לטיול ניתן לראות כמעט ברמה המיידית, כאשר החומר מוסיף להתפזר ולהתבסס תחת העור לאורך כשלושה שבועות, בהם מתגבש המראה והתוצאה הסופית.

   

  תופעות לוואי אפשריות של הזרקת רסטילן

  ככלל, הרסטילן הוא חומר המתבסס על חומרים טבעיים ואינו מביא עמו סיכון או נטייה לתופעות לוואי.
  יחד עם זאת, הליך יישום החומר אשר מתבצע באמצעות הזרקה תת עורית, עשוי להותיר נפיחות מקומית, אדמומיות ושטפי דם. תופעות אלו צפויות לחלוף באופן טבעי ללא צורך בטיפול.

  ניתן להקל על אזור הטיפול במקרה הצורך באמצעות קומפרסים חמים או משחה לטיפול מקומי בהמלצת הרופא.
  ב-24 שעות שלאחר הטיפול לא מומלץ לצרוך אלכוהול, לעשן או לעסוק בפעילות פיזית מאומצת.

   

  עמידות טיפול ברסטילן

  רסטילן הוא חומר מילוי בהזרקה, אשר בדומה לחומרי מילוי אחרים עמידותו מוגבלת. יחד עם זאת, ביחס לחומצה היאלורונית אשר מיוצרת מרכיבים מן החי ונפוצה לשימושים דומים, הרסטילן מספק עמידות גבוהה יותר. עמידות טיפולי הזרקות רסטילן עומדת על כשנים עשר חודשים בממוצע.

  התפוגגות החומר בגוף אינה מתרחשת באופן מידי, כי אם בתהליך הדרגתי בו איכות העור, הגמישות והלחות, כמו גם הנפח שניתן לו, מתפוגגים לאיטם ולאורך זמן עד לחזרה למצב ההתחלתי בטרם ביצוע הטיפול.

  מומלץ לבצע חידוש של הטיפול כבר בשלבים הראשונים בהם ניכר כי החלה התפוגגות של החומר ונסיגה בתוצאה המקורית, כאשר הקפדה על טיפולים שוטפים על פי צורך עשויה גם לשפר את מצב העור ולדחות את טווח הזמן בין הטיפולים.

   

  מחיר הזרקת רסטילן – כמה עולה?

  טיפולים אסתטיים מכל סוג מתבצעים באופן פרטי, כאשר לא קיים כל פיקוח על המחירים, מה שמאפשר לכל רופא מטפל ו/או מרפאה לקבוע מחירים כרצונם. עלויות של טיפולים אסתטיים משלבים את עלויות החומר לצד עלויות הטיפול והשירות.

  טיפולי הזרקות ריסטלין מתבצעים לפי אזור טיפול ומתומחרים לפי כמות החומר, כמות המזרקים הנדרשים לביצוע הטיפול.

  עלות מזרק ריסטלין תעמוד בממוצע על: 1400-2500 ₪, בהתאם לסוג החומר המצוי במזרק.

  מרבית טיפולי הזרקת הריסטלין, למילוי קמטים ולהשבת נפחים, יסתכמו בטיפול בודד, שאורך כמחצית השעה.

  במקרה של טיפולים שעיקרם הוא שיפור מרקם העור והמראה הכללי, דוגמת טיפולי מזותרפיה באמצעות הזרקת ריסטלין, תידרש סדרת טיפולים, כאשר התמחור יתבצע על פי כמות הטיפולים וכמות המזרקים הנדרשת, בהתאם למצב העור.

   

  הזרקת חומר מילוי רסטילן – מחיר לפי סוג טיפולהזרקת רסטילן – מחיר ממוצע בקליניקות לרפואה אסתטית בישראל
  עלות רסטילן פרלן למילוי קמטים עמוקים במצח, בין הגבות ובצידי השפתייםהחל מ-1,600 ₪
  עלות הזרקת רסטילן קיס להדגשת השפתיים הוספת נפח ועיבוי השפתייםהחל מ-1,400 ₪
  מחיר הזרקת רסטילן סקין בוסטר למתן לחות והעשרת העורהחל מ-1,500 ₪

   

  ✔️ חשוב מאוד! לבצע טיפולי הזרקות ריסטלין (וטיפולי הזרקות לצרכים אסתטיים בכלל) במרפאה הכוללת רופא מקצועי ומוסמך בלבד. יש להקפיד על טיפול בתנאי סטריליות מוחלטים, ביד מקצועית ומנוסה, ובמרפאה המציעה מגוון טיפולים אסתטיים תוך שימוש במנעד רחב של חומרים, לצורך התאמה אישית ומיטבית של הטיפול הטוב ביותר על פי צרכי כל מטופל ומטופלת.