לרבים מאיתנו,בעיקר לנשים אך גם ללא מעט גברים, מודעות גבוהה מאוד לענייני אסתטיקה. אנו נוהגות לטפח את עצמנו על בסיס יומיומי, להתאפר, לטפל בעור הגוף והפנים על מנת שייראה חלק ובריא וכו'.

בעוד עולם הטיפוח והיופי כולל תחומים רבים ושונים, בעידן המודרני אפשר לציין תחום מעניין ו"צבעוני" אשר ללא ספק הפך להיות חלק מעולם היופי והאופנה – קעקועים. לאחוז עצום מקרב הצעירים והצעירות של ימינו (וגם של הדור אשר היום כבר בגילאי 40 ומעלה) יש לפחות קעקוע אחד על הגוף, ובמרבית המקרים אף יותר מאחד.

לא ניכנס כאן לאילו קעקועים יפים או לשאלות של טעם והעדפה אישית דוגמת "היכן בגוף נכון לעשות קעקועים מנקודת מבט אסתטית?". במקום זאת, נציע כאן כמה כללים בסיסיים וחשובים לשמירה על קעקוע חדש בימים והשבועות הראשונים, על מנת שהוא יהיה אסתטי וימשיך לקשט את גופנו למשך שנים רבות.

 

הטיפול בשבועות הראשונים יקבע כיצד ייראה הקעקוע למשך שארית חיינו

אחד הדברים המרשימים והחזקים ביותר בקעקועים הוא כי מדובר בציור לכל החיים – קישוט לגוף שלנו אשר ילווה אותנו עד ליום מותנו. בעוד אנשים רבים אינם מודעים לכך מספיק, הטיפול הראשוני שלנו (במשך הימים והשבועות הראשונים) בקעקוע שעשינו יקבע המון בנוגע למראה הקעקוע למשך שארית חיינו.

קעקוע חדש הוא למעשה סוג של פצע או כוויה על העור שלנו, והפצע הזה מתחיל את תהליך ההחלמה שלו ברגע שהמקעקע סיים את עבודתו. האופן בו הוא יחלים יקבע הרבה מאוד בנוגע למראה העתידי שלו – עד כמה הוא ישמור על צורתו ועל הצבעים שבו, עד כמה ברור יהיה הציור, עד כמה מצולק יהיה העור באזור זה וכד'. לכן, חשוב להקדיש לכך תשומת לב, להתייעץ עם המקעקע עצמו ולטפל באופן מחושב וטוב באותו פצע טרי ואסתטי המקשט עתה את גופנו.

 

ניקיון שוטף ועדין, הגנה מפני השמש ועוד – כללים לטיפול בקעקוע חדש

אם כן, מהם הכללים עליהם אנו יכולים לשמור על מנת להבטיח כי הקעקוע החדש שלנו יחלים בצורה אופטימאלית ויהיה אסתטי גם בעתיד?

אחד הכללים החשובים ביותר הוא שמירה על ניקיון הקעקוע הטרי. מומלץ לנקות את הקעקוע לפחות פעם או פעמיים ביום, בעדינות רבה, באמצעות נייר סופג אותו הרטבנו מעט בחומר מחטא (דוגמת "סביעור"). כמו כל כוויה או פצע פתוח, בימיו הראשונים מפריש הקעקוע הטרי חומרים שונים אותם עלינו לנקות בעדינות.

כלל חשוב נוסף הוא הימנעות מחשיפת הקעקוע החדש לשמש, לפחות במהלך שבוע עד שלושה שבועות ראשונים. בנוסף לכך, מומלץ להימנע מלהרטיב את הקעקוע הטרי בים או בבריכת השחייה – מקומות בהם הוא עלול להזדהם (מה שעשוי להפריע לתהליך ההחלמה, ולכן גם לאסתטיקה…).

מקעקעים רבים ממליצים גם על מריחה של משחה זו או אחרת פעם ביום במשך כשבועיים, משחה המרגיעה את האזור ומסייעת לתהליך ההחלמה. כאמור, מומלץ להיוועץ עם מקעקעים מנוסים בעניין זה, כמו גם לקבל מהם הנחיות וטיפים נוספים בדבר השמירה על הקעקוע במהלך תהליך ההחלמה.

זכרו – שמירה טובה על הקעקוע בשבועות הראשונים תבטיח ציור אסתטי למשך שארית החיים – השקעה משתלמת בהחלט…