שיניים לבנות משדרות כוח ועוצמה, יופי ובריאות ותורמות לביטחון העצמי. הסיבה שרבים חושקים בשיניים לבנות היא שהן מדמות מצב ראשוני של השיניים לפני שהן נשחקו, התפוררו, נפגעו או הוכתמו ואיבדו מהלובן הטבעי שלהן.

אומנם אין קשר עובדתי בין שיניים לבנות לשיניים בריאות, אבל שיניים בריאות נוטות להיות לבנות יותר במיוחד אצל מי שמקפיד על שגרת היגיינה טובה הכוללת ניקוי וצחצוח של השיניים. הלבנת שיניים גם נקשרת למראה אטרקטיבי ומושך יותר והן מאוד משפיעות על ההופעה החיצונית בעלות מראה צעיר יותר. כיום הטכניקות המתקדמות והחומרים האיכותיים מאפשרים לבצע הלבנה עמידה יותר למי שרוצה ליהנות משיניים לבנות ויפות לאירוע מיוחד או ביומיום.

עם השנים, השיניים מאבדות מהלובן שלהן בעקבות שתיית משקאות חומציים, מזונות מעובדים בעלי רמת חמיצות גבוהה, מוצרים עתירי סוכר, מצבים של יובש בפה, רמת צריכה גבוהה של פלואוריד, נטילת תרופות מסוימות לרבות אנטיביוטיקה והרגלים כמו עישון.

 

להלבין בדרך האפקטיבית ביותר

החדשות הטובות הן שניתן לבצע הלבנת שיניים במספר טכניקות ולהשיג תוצאה מרשימה. אחת השיטות היא השימוש בלייזר שנועד להעצים את האפקט של חומר ההלבנה ושיטה נוספת היא שיטה של הרכבת סד עם חומר מלבין. כמו כן, ניתן לצפות את השיניים בציפוי חרס, הכל תלוי במבנה ובצורת השן, הגוון הטבעי של השיניים ובהמלצת הרופא המטפל. כיום החומרים יעילים במיוחד גם בהלבנה ביתית המכוונת בהנחיית המרפאה כאשר ההבדל בין החומרים המלבינים הנמכרים במרפאות לבין חומרים מלבינים לרכישה עצמית הוא באפקט של החומר וברכיבים הפעילים שהוא מכיל. משחות הלבנה מבצעות הלבנה לרוב ברמת השכבה החיצונית של השן – האמייל בעוד שימוש במשחות הלבנה עמוקות יותר יכולות לייצר הלבנה גם ברמת הדנטין. כמובן שיש לקבל מהרופא הנחיות מדויקות בנוגע לשימוש נכון ומינון בחומר וגם בהרכבת הסד עד השגת התוצאה.

השיטות השונות נבדלות זו מזו גם מבחינת מהירות התוצאה, כאשר בלייזר התוצאה היא כמעט תמיד מידית בעוד בשיטות הלבנה אחרות התוצאה היא הדרגתית כך שהתוצאה נראית בהדרגתיות.

 

לשמור על התוצאה

יש לקחת בחשבון שגם שיניים לבנות יש לשמר, כיוון שלהרגלי התזונה וההיגיינה יש חשיבות רבה בשמירה על המראה הלבן. כך למשל, חשוב להקפיד על צחצוח במברשת שיניים ובחוט דנטלי, ביקורים אצל השיננית להסרת אבנית, צמצום ואף מניעת מוצרי מזון מעובדים ומסוכרים או משקאות העשויים להכתים את השיניים. חשוב מאוד גם להקפיד על פנייה לרופאי שיניים או מרפאה אסתטית המתמחה בין היתר בהלבנת שיניים ועושה שימוש בחומרי הלבנה שעומדים בתקנים ובאיכות הגבוהה. המעקב אחרי ההלבנה הוא קריטי כיוון שיש חומרים שעשויים לגרום לרגישות ואף לתגובה אלרגית.

כדאי לעקוב אחר שינויים שחלים בשן כדי להחליט מתי לפנות להלבנה, לבחור עם הרופא המטפל במסלול ובשיטת ההלבנה האידיאליים לסוג וצבע השיניים ומצב השיניים, כיוון שיש שיטות פחות אפקטיביות ופחות מומלצות למי שסובלים מכאבים או פגמים מסוימים בשיניים. אפשר לקיים את התהליך הן במרפאה והן בבית בשילוב הנכון כפי שיוצע על ידי הרופא.

אומנם שיניים לבנות הן לא בהכרח לא בריאות כפי ששיניים שאינן לבנות לא בהכרח לא בריאות, אבל אין ספק ששיניים לא בריאות עשויות להקרין על מראה השן ושיניים לבנות ויפות משדרות מראה חיוני ובריא ומה שלא עשה עבורכם הטבע, הרפואה הדנטאלית האסתטית בהחלט תוכל לעשות – שיניים לבנות ואטרקטיביות בהליך לא מורכב עם תוצאות טובות. זכרו ששיניים צהובות עשויות לשדר הזנחה ואילו שיניים לבנות משדרות הצלחה ולהשפיע באופן חיובי על התדמית שלכם!