נכתב ע
נכתב ע"י מערכת אסתטיקר

צלקות הן פגם אסתטי אשר נוצר מעל פני העור, כתוצאה מתהליך הריפוי שלו לאחר פגיעה, כאשר טיפול בצלקות בשלב מוקדם של התפתחות הצלקת עשוי לסייע בטשטוש ואף בהעלמת הצלקת.

צלקות עשויות להיווצר כתוצאה מניתוח כירורגי, פציעה או חתך בשל תאונה, כוויות, פצעי אקנה ומחלות עור אחרות, סימני מתיחה והליכי הרזיה ו/או השמנה קיצוניים ועוד.

בטרם החיפוש אחר הטיפול המתאים ביותר עבור הסרת צלקות, חשוב להכיר את סוגי הצלקות השונים ואת המאפיינים שלהם.

 

טיפול בצלקות
טיפול בצלקות – העלמה והסרת צלקות בגוף ובפנים ללא ניתוח.

 

 

טיפול בצלקותתקציר למטופל\ת
סוג הטיפולניתוחי / לא ניתוחי בהתאם לסוג הצלקת ורצון המטופל לטשטש אותה
איפה מתבצעבמרפאה / קליניקה
האם נדרש אשפוזללא אשפוז
האם נדרשת הרדמההרדמה מקומית במקרה של ניתוח, אלחוש לצורך טיפולים שאינם פולשניים
משך הטיפולדקות ספורות ועד שעה, תלוי אם מדובר בניתוח או שלא – ישנם טיפולים שיצריכו כמה פגישות כדי להשלים את התהליך
דרגת כאבקלה
לאילו אזורים מיועדכל איזור בגוף שיש בו צלקת, בין אם בשל פציעה, מחלה או ניתוחים קודמים
שיטות להעלמה או טשטוש צלקותניתוח, לייזר, הזרקת חומרי מילוי, הקפאה בחנקן, סטרואידים, פילינג
מתי ניתן לחזור לשגרהתלוי בשיטת הטיפול – ניתוח יצריך זהירות יתרה ותקופת החלמה
מחיר טיפול ממוצעהחל מכמה מאות שקלים לשיטותת לא פולשניות ועד לכמה אלפי שקלים לטשטוש צלקות בניתוח
לכמה זמן מחזיקה התוצאה

ניתוח – תוצאות שיחזיקו לצמיתות;

הזרקת חומרי מילוי – למספר חודשים

 

סוגי צלקות נפוצים

✔️ צלקות קלואידיות – צלקות קלואידיות נוצרות בעיקרן בשל עודף בסיבי קולגן סביב העור הפגוע, וחורגות מגודל ומתחם הפצע המקורי. הדבר יוצר עיבוי של רקמה צלקתית במרקם גבשושי ולא אחיד ובגוון כהה בשל ריכוזיות כלי הדם באזור. צלקת קלואידית עשויה להיווצר באופן טבעי בשל נטייה גנטית של העור, או כתוצאה מפציעה, פגיעה בעור או תאונה.

✔️ צלקות היפטרופיות – בדומה לצלקות הקלואידיות גם צלקת היפטרופית נוצרת כתוצאה מעודף בסיבי קולגן והגברת ייצור הרקמה הדלקתית, אלא שבשונה מהן צלקות היפטרופיות נותרות תחומות לאזור הפצע המקורי ואינן מתרחבות או מתעבות. מדובר בצלקות הבולטות באדמומיות לא טבעית ובשוליים ברורים, ועשויות להיטשטש ולהיעלם לבד לאורך זמן.  

✔️ צלקות אטרופיות – צלקות אטרופיות הן צלקות אשר נוצרות מתחת לשכבת העור החיצונית, שקועות ובולטות לעין, ונוצרות בעיקרן בשל דלקות עור ופצעי אקנה קשים. צלקות אלו מאופיינות בשימור צבע העור לצד מראה חתכים ומרקם לא אחיד של העור באזור הצלקת.

✔️ סימני מתיחה – צלקות מסוג סימני מתיחה הן צלקות אשר נולדות כתוצאה מהרס תאי האלסטין בשכבת הדרמיס של העור, כתוצאה מתהליכי גדילה, מהשמנה או מהרזיה, וכתוצאה ממתיחה של העור ורפיון שלו לאחר היריון.

 

טיפול בצלקות
לפני טיפול בצלקות (משמאל) ואחריו – טשטוש משמעותי של הצלקת ומרקם עור חלק יותר (להמחשה בלבד)

 

איך מטפלים בצלקות?

היכרות עם סוגי צלקות שונים, הגורמים להיווצרותם והאופן בו הן פוגעות בעור, חשוב לצורך ההבנה מהי צלקת? כמו גם לצורך תיאום הציפיות בנוגע ליעילות טיפולי הסרת צלקות, ובחירה בטיפול המתאים ביותר על פי סוג הצלקת והמיקום שלה.

עיקר טיפולי העלמת צלקות מתמקדים באופן העלמת צלקות בפנים, שכן צלקות בולטות על גבי הפנים, החשופות למראה, יוצרות מראה פגום ופגוע ומשפיעות מאוד על המראה הכללי.

יחד עם זאת, קיימים טיפולים מותאמים גם לצלקות במקומות מוצנעים יותר בגוף, דוגמת טיפול בצלקות בגב כמו גם העלמת צלקות ברגליים, בבטן ובאזורים אחרים למתן תחושת נוחות וביטחון עצמי עבור כל מטופל ומטופלת.

 

מעוניינים בהשוואות מחירים? קבלו עד 3 הצעות מחיר ממיטב המומחים ללא התחייבות

  שם:
  טלפון:

  יישוב מגורים:
  מתעניין בהצעות מחיר בנושא:

   

  סוגי הטיפולים המובילים לטשטוש והעלמת צלקת:

  ✔️ ניתוח העלמת צלקות בניתוח היא השיטה המסורתית ביותר לטיפול בצלקות, ומתבצעת באמצעות הליך כירורגי לצורך הסרת שכבת העור הפגועה והשתלת עור חדש ובריא. מדובר בשיטה אפקטיבית, אשר מתאימה לטיפול בכל סוגי הצלקות, אולם כזאת שטומנת בחובה סיכונים וצורך בתהליך החלמה מניתוח להעלמת צלקות ממושך, מה שהביא לפיתוח שיטות העלמת צלקת ללא ניתוח.

  ✔️ הסרת צלקות בלייזר
   – הסרת צלקת בלייזר הוא שם כולל למספר סוגי טיפולים אשר נשענים על טכנולוגיית הלייזר, תוך וויסות החדרת קרני הלייזר אל שכבות העור השונות, ובדרגות חום שונות, במטרה להסיר רקמות עור פגועות ולהביא לחידוש הרקמות ויצירת עור בריא במראה חלק ואחיד.
  השיטה יכולה לספק טשטוש צלקות בלייזר או את העלמתן כליל, כאשר מיקום הצלקת, סוג הצלקת והזמן שעבר ממועד היווצרותה ישפיעו על התוצאה הסופית.

  #1 לייזר 2CO – טכנולוגיה המתאימה לטיפול בצלקות קלואידיות ובצלקות עומק, אשר מביאה לשיוף ולשיטוח שכבת העור הפגועה תוך הקרנת אנרגיית לייזר בעוצמות גבוהות.

  #2 לייזר פרקציונלי – טיפול לייזר שאינו פולשני ובאמצעות הקרנה עדינה יחסית מביא לשיפור גמישות העור ולעידוד התחדשות הרקמות. מתאים לצורך הסרת צלקות אקנה וצלקות רכות אחרות.

  #3 טכנולוגיית לייזר ממוקדת – טכנולוגיה ממוקדת המספקת רמת דיוק גבוהה במיוחד של קרינת לייזר חזקה לעומק שכבות העור והרקמות הפגועות, מתאימה לטיפול בצלקות הכוללות פגיעה מהותית בכלי דם, דוגמת הסרת צלקת של ניתוח קיסרי וניתוחים כירורגיים אחרים אשר כללו פגיעה עמוקה ברקמות העור.כל הטיפולים המבוססי לייזר לצורך הסרת צלקות דורשים סדרת טיפולים בת 3-5 טיפולים בהתאמה לצורך.

  ✔️ גלי רדיו – טיפול בצלקות דרך גלי רדיו דומה ביישומו לטיפול באמצעות הלייזר, אלא שגלי הרדיו נועדו לכיווץ הרקמה באמצעות חימום עמוק ולחידוש ייצור סיבי הקולגן לצורך טשטוש צלקות וקמטים וחידוש פני העור. מתאים לטיפול העלמת צלקות בגוף באזורים בהם העור עבה יותר ולטיפול בצלקות גדולות יחסית.

  ✔️ הקפאת צלקות – קריותרפיה – מכשיר חדשני ומתקדם שמאפשר החדרת חנקן נוזלי אל עומק הצלקת בטמפרטורה של 196 מעלות צלסיוס והסרת הקלואיד עם הצלקת. מתאים לטיפול בצלקות היפטרופיות.

  ✔️ טיפול בצלקות באמצעות הזרקת חומרי מילוי חומרי מילוי לפנים דוגמת חומצה היאלורונית, רדיאס, אלנסה ואחרים, מתאימים במיוחד עבור טיפול בצלקות בפנים, כאשר חומר המילוי יוצר נפח וגמישות אשר מביאים טשטוש של הצלקת ועד להעלמה שלה. מדובר בטיפול פשוט ליישום ללא צורך בהחלמה או תופעות לוואי, כאשר חסרונו הוא בתקופת עמידות מוגבלת בת כחצי שנה ועד תשעה חודשים וצורך בחידוש הטיפול מדי תקופה.

  ✔️ טיפול בסיליקון טיפול שמרני יחסית, המאפשר טשטוש צלקות באמצעות חומרים מבוססי סיליקון, המעשירים את אזור הצלקת, מביאים לשיפור במרקם העור ולמילוי מקומי של האזור הפגוע. מתאים  לצורך העלמת צלקות בראש ובאזורים רגישים. דורש חזרות מרובות להשגת תוצאה אופטימלית.

  ✔️ הזרקת סטרואידים הזרקת סטרואידים לצורך טיפול בצלקות באה לדכא את ייצור הרקמה הצלקתית ומביאה להתייבשות ולהסרה טבעית שלה. טיפול זה מתאים לצלקות מסוג צלקת היפטרופית בעיקר.

  ✔️ פילינג טיפולי פילינג מסייעים לצורך טשטוש צלקות אקנה וצלקות חיצוניות באמצעות קילוף כימי או ידני של שכבת העור החיצונית, לרבות הרקמה הצלקתית, והתחדשות העור.

   

  טיפול בצלקות ישנות

  צלקת היא נגע בעור אשר מתחיל להיווצר כתוצאה מסיטואציה מסוימת: דלקות ומחלות עור, פציעה או חתך, כוויות וסיבות נוספות, כאשר המועד הטוב ביותר לתחילת טיפול בצלקות הוא מיד עם הופעתן.

  הותרה של צלקת לאורך זמן ללא טיפול עשוי להעמיק את הנגע בעור, להמשיך ולפגוע ברקמה ולהגיע למצב של אל חזור.

  חשוב לדעת – לא תמיד ניתן להגיע להחלקה מלאה של צלקות עור, אולם טיפול מתאים מיד עם היווצרות הצלקת עשוי לשפר בעשרות אחוזים את התוצאה והיכולת להגיע לתוצאה מיטבית, לעומת העלמה של צלקות ישנות ומושרשות על גבי העור, שעשויות להיות מאתגרות יותר לטיפול.

   

  טיפול בצלקות
  טיפול בצלקות יכול להביא לתוצאות נהדרות – החל מטשטוש קל ועד להעלמת הצלקת כמעט לחלוטין

   

  מחיר הסרת צלקות בפנים

  מחיר טיפול להעלמת צלקות בפנים משתנה בהתאם לסוג הטיפול הנבחר לצורך הסרת הצלקת, כמו גם במאפיינים נוספים הנוגעים לצלקת עצמה ולכמות החזרות הנדרשות במסגרת סדרת טיפולים.

  השאלה כמה עולה להסיר צלקת? היא שאלה כללית בדומה לשאלה כמה עולה חולצה בעולם בו ניתן למצוא חולצות טריקו בשוק וחולצות מעצבים ממותגות ויקרות.

  יחד עם זאת, ניתן לקבל מושג והערכה על פי סוגי הטיפולים השונים:

  ✔️ הסרת צלקות בניתוח – הסרת צלקות בניתוח עשויה לעלות 4000-9000 ₪.

  ✔️ טיפול בצלקות באמצעות חומצה היאלורונית – הזרקת חומצה היאלורונית לצורך טיפול בצלקות תעלה 1200-2500 ₪.

  ✔️ הסרת צלקות בלייזר / גלי רדיו – הסרה של צלקות באמצעות אחת מטכנולוגיות הלייזר או באמצעות טיפול בגלי רדיו תעמוד על 700-1800 ₪ לטיפול בודד. כאמור טיפולים אלו דורשים התמדה בסדרת טיפולים לצורך קבלת תוצאה אופטימלית.

  ✔️ הסרת צלקות באמצעות חנקן – מחיר הסרת צלקות באמצעות הזרקת חנקן נוזלי קריותרפיה יעמוד על 500-1200 ₪ לטיפול.

  במקרים רבים ימליץ הרופא המטפל על שילוב בין שתי שיטות טיפול או יותר, במטרה להגיע לתוצאה הטובה ביותר שניתן להשיג, כאשר במקרה כזה התמחור יתבצע בהתאמה לטיפולים הנדרשים.

  טכנולוגיות חדישות ומתקדמות מאפשרות כיום טשטוש צלקות עד להעלמה שלהן, בבטיחות וללא צורך בניתוח ובתהליכי החלמה מורכבים. עלויות הטיפולים הללו אינן מפוקחות, וכל מרפאה ורופא רשאים לתמחר את השירות כרצונם, ובהתבסס על שימוש בטכנולוגיות, חומרים, מיומנות וניסיון.

   

  מחיר טיפול להסרת צלקות בפנים – עלות לפי סוג טיפולטיפול להעלמת צלקות בפנים – מחיר ממוצע בקליניקות לרפואת עור ואסתטיקה בישראל
  עלות ניתוח להסרת צלקות החל מ-4,000 ₪
  כמה עולה טיפול בודד להעלמת צלקות בטכנולוגיות לייזר או גלי רדיו?החל מ-700 ₪
  מחיר הזרקת חומצה היאלורונית לטיפול בצלקותהחל מ-1,200 ₪
  כמה יעלה טיפול להסרת צלקות באמצעות הזרקת חנקן נוזלי קריותרפיה?החל מ-500 ₪


  טיפול בצלקות באמצעות תכשירים ביתיים לשימוש עצמי

  ניתן למצור ברשתות הפארם וברשת לא מעט הצעות למוצרים לשימוש עצמי המבטיחים טשטוש צלקות, הסרת צלקות והעלמתן, באמצעות יישום ומריחה של קוקטיילים ותרכובות שונות.

  חשוב לדעת כי צלקת מהווה נגע תת עורי, ועל מנת לטפל בה באופן בטוח יש לעשות שימוש בחומרים אשר ביכולתן לחדור את שכבת העור ולספק מענה בהתאמה לעובי העור, עומק הצלקת והגורמים לה.

  גם טיפולי הסרת צלקות מקצועיים אינם מבטיחים הצלחה בת 100% שכן זו תלויה בפרמטרים רבים.

  מרבית טיפולי הסרת צלקות מצריכים המשכיות ומעקב.

  לא מומלץ לחפש מענה בפתרונות הביתיים אשר במקרה החיובי לא יעשו דבר ובמקרי קיצון אף עשויים לגרום לאדמומיות, גירוי הרקמה הצלקתית ונזק נוסף.

   

  היכן מומלץ לטפל בצלקות

  טיפול בצלקות מומלץ לבצע אל מול רופא בלבד, כאשר תחומי ההתמחות הנוגעים בנושא הם רפואת עור ורפואה אסתטית.

  טיפול בצלקות על ידי רופא מומחה יתבצע באמצעות תהליך שיכלול:

  ✔️ פגישת אבחון – אבחון הבעיה, מיקום הצלקות, סוג הצלקות

  ✔️ תשאול רפואי

  ✔️  התאמה של הטיפול לצרכי המטופל

  ✔️ תחילת סדרת טיפולים על פי צורך

  ✔️ מעקב וליווי אישי


  טשטוש צלקות – סיכום:

  מומלץ לבצע טיפולי רפואה אסתטית בכלל וטיפולי הסרת צלקות בפרט במרפאות מקצועיות בלבד, בליווי רופא מומחה ומנוסה בתחום, ובהתבסס על חוות דעת והמלצות.

  צלקות ונגעי עור אינם עוד גזירת גורל, וניתנים כיום לטיפול בכלים מקצועיים, אמינים ובטוחים ליישום.