נכתב ע
נכתב ע"י מערכת אסתטיקר

בעוד שחומרי הזרקה אחרים לפנים מתבססים על מתן נפח ומילוי, הזרקת סקולפטרה, או בשמה המסחרי הזרקת ניו פיל, נועדה לעודד את ייצור סיבי הקולגן, אשר מביאים לשיפור מרקם העור, ליציבות, גמישות ונפח טבעי.

 

הזרקת סקולפטרה (Sculptra)
הזרקת סקולפטרה (Sculptra) – לחידוש העור, פיסול הפנים, הצוואר והגוף.

 

 

הזרקת סקולפטרהתקציר למטופל
סוג הטיפוללא ניתוחי
איפה מתבצעבמרפאה / קליניקה פרטית
האם נדרש אשפוזללא אשפוז
האם נדרשת הרדמהללא הרדמה
משך הטיפולדקות ספורות **נדרשים לפחות שני טיפולים
דרגת כאבבינונית
לאילו אזורים מיועדכל אזורי הגוף שנדרש בהם מילוי, לרבות אזור הפנים, הגפיים והבטן
החומר הפעילמונומור המכיל חומצה פולילקטית ונספג בעור
מתי ניתן לחזור לשגרהמיידית
מתי רואים תוצאותתוך ימים ספורים ניתן להבחין בשינוי – התוצאות המיטביות מתקבלות לאחר הטיפול השני
דגשים לתקופת ההחלמהטיפול בנפיחות או אדמומיות באמצעות קומפרסים, עיסוי מקום ההזרקה לפיזור מיטבי של החומר אם יש גבשושיות
תיקונים לאחר ההליךהזרקה נוספת אפשרית לאחר 4 שבועות לפחות
מחיר טיפול ממוצע6000-9000 ₪ לכל מזרק
לכמה זמן מחזיקה התוצאהכ- 24 חודשים

מהו חומר מילוי סקולפטרה (Sculptra)?

לפני הכל נחזור ונדגיש כי סקולפטרה איננו אך ורק חומר מילוי, אלא הוא מעודד תהליכים טבעיים בעור. התהליך המתרחש בעור לאחר הזרקת סקולפטרה מביא לייצור מוגבר של סיבי קולגן, וכתוצאה מכך מוצקות גבוהה ומילוי טבעי של אזורים נפולים וקמטים בעור.

סקולפטרה הוא חומר חדשני אשר מכיל חומצה פולילקטית, שמעוררת תהליכים ביולוגיים בעור, בעיקרם בניית קולגן, אולם גם חומרים נוספים בניהם אלסטין המביא לגמישות העור וחומרים מעוררי ברק והתחדשות של התאים. סקולפטרה לעצירת הזדקנות למעשה מתבססת על חומר שנוגד את תהליכי ההזדקנות הטבעית של העור.

בעוד שהעור נוטה להפסיק לייצר חומרים אשר נועדו להזין אותו ולשמר מראה צעיר, הסקולפטרה מביאה לעידוד ייצור החומרים הללו ובכך מהווה נוגדן ישיר לתהליכי הזדקנות.

בשונה מהליכי פיסול פנים באמצעות חומצות, פיסול פנים עם סקולפטרה אינו מיועד לשינוי מבנה הפנים, כי אם לחידוש והדגשה של תווי הפנים הטבעיים, מה שמספק תוצאה מדויקת וטבעית יותר.

 

הזרקת סקולפטרה
לפני (משמאל) ואחרי הזרקת סקופלטרה – הצערת תווי פנים בתוך ימים ספורים (התמונה להמחשה בלבד)

 

לאילו אזורים מזריקים סקולפטרה?

הזרקת סקולפטרה לפנים היא הנפוצה ביותר בין כלל הטיפולים שניתנים לביצוע באמצעות החומר, כאשר הזרקת סקולפטרה לגוף מתמקדת במספר אזורים:

✔️ צוואר – עור הצוואר מושפע מאוד משינויים במשקל הגוף, מחשיפה ממושכת לשמש ומגורמים סביבתיים דוגמת עישון, ונוטה לאורך השנים לצניחת העור ולקמטוטי צוואר שיוצרים מראה מבוגר ולא מחמיא. הזרקת סקולפטרה לצוואר תסייע במיצוק עור הצוואר, בשמירה על יציבותו ובטשטוש הקמטים והגנה על העור לאורך זמן.

✔️ ידיים – כפות הידיים נושאות עור דק יחסית, ומושפעות במיוחד מחשיפה ארוכת שנים לגורמים מזיקים, בקרינה ובמגע (קרינת UV כתוצאה מחשיפה לשמש, חומרי ניקוי וחומרים מזיקים אחרים). לאורך השנים כפות הידיים נוטות להתקמט ולאבד מרקמת העור הטבעית הבריאה שלהן.  הזרקת סקולפטרה למילוי קמטים בכפות הידיים נחשבת לאפקטיבית ומספקת תוצאות ארוכות טווח וניכרות לעין.

✔️ זרועות – במקרים רבים תהליכי ההתבגרות וההזדקנות מובילים גם לדלדול הזרועות ומראה עור נפול. אחד היתרונות של הזרקות סקולפטרה לזרועות הוא היכולת של החומר להביא לעיבוי טבעי של העור, תוך יצירת צפיפות סיבים ומראה מוצק.

✔️ ישבן – ישבן מחוטב ומוצק ניתן להשיג באמצעות התמדה בפעילות ספורטיבית מאומצת, אולם גם באמצעות הזרקת סקולפטרה (SCULPTRA), לעיבוי, מיצוק והרמה של העור סביב אזור הישבן.

✔️ בטן – הזרקת סקולפטרה משמשת גם לטיפול בבטן רפויה, לאחר הרזיה או לאחר לידה, צמצום היקף הבטן באמצעות מיצוק והשבת נפח העור הטבעי.

✔️ טבור – סקולפטרה משמש גם לעיצוב הטבור, ליצירת מבנה טבור ושיקום טבור בולט, מוכנס, פגמים אסתטיים כתוצאה מניתוחים והליכים כירורגיים ועוד. עיבוי העור, שיפור המרקם ויצירת הנפח מספקים מראה טבור טבעי.

 

האם הזרקת סקולפטרה מתאימה לטיפול בקמטי עומק

חידוש הקולגן בעור וריבוי סיבי הקולגן מביאים לטשטוש ולהעלמת קמטים, למיצוק העור ולשיפור המראה. ככל שקיימים קמטי עומק שנוצרו לאורך שנים, בעיקרם קמטי הבעה, בחלק העליון של הפנים.

ייתכן ויהיה קיים צורך בטיפולים נוספים ומשלימים, דוגמת הזרקת בוטוקס לשיתוק עדין של שרירי ההבעה, או חומר מילוי דוגמת חומצה היאלורונית למילוי פנימי של עומק הקמט ולהחלקה שלו.

 

מעוניינים בהשוואות מחירים? קבלו עד 3 הצעות מחיר ממיטב המומחים ללא התחייבות

  שם:
  טלפון:

  יישוב מגורים:
  מתעניין בהצעות מחיר בנושא:

   

  סקולפטרה לפנים לחידוש העור – איך זה עובד

  בשונה מחומרי מילוי, הזרקת סקולפטרה אינה מתבססת על טיפול יחיד, כי אם על סדרה בת שני טיפולים, כאשר התוצאות המיטביות ניכרות כשלושה חודשים לאחר תום הטיפול השני.

  ניתן יהיה לראות שיפור מסוים ימים ספורים לאחר ההזרקה הראשונית וזאת שלאחריה, אולם מאחר ומדובר בחומר המעודד ייצור ובניה של חומרים אחרים, מדובר בתהליך אותו עובר העור לאורך זמן עד להגעה לתוצאה האופטימלית.

  הזרקת סקולפטרה מבצעת באמצעות קנולה – צינורית זעירה המוחדרת לעור, ללא מחטים.
  הטיפול מתבצע ללא צורך בהרדמה כללית או מקומית, אם כי תחת אלחוש בלבד.

  מטופלים המחפשים אחר תוצאה מידית באמצעות מתיחת פנים עם סקולפטרה או סקולפטרה להחזרת נפחים, ימצאו כי החומר אמנם מספק מראה פנים מוצקות ומתוחות יותר, החלקה של קמטים ומיצוק של העור, אולם אין מדובר בקסם או בחומר המעניק נפח מיידי בהתבסס על חומר חיצוני, כי אם בבניה טבעית ומחודשת של העור.

  לצורך הדוגמא, הזרקת סקולפטרה לשפתיים תביא להדגשת השפתיים, עיבוי טבעי של העור, העשרתם בלחות טבעית, מיצוק ושימוש בנפח הקיים, אולם לא מדובר בטיפולי עיבוי ומתן נפח או פיסול מחדש של השפתיים.

   

  לכמה זמן מחזיקה התוצאה של טיפול סקולפטרה?

  היתרון הבולט של הזרקת סקולפטרה על פני חומרים אחרים לחידוש מרקם העור, הוא העמידות הטבעית של החומר וספיגתו בעור. חומר הסקולפטרה מיוצר מחומרים מן הצומח בלבד, ללא שימוש בחומרים מן החי, מה שמביא לספיגה איכותית ועמוקה שלו בתוך העור ולתוצאות יעילות ועמידות.

  הזרקת סקולפטרה תביא לתוצאות עמידות לתקופה בת כ-24 חודשים, כאשר הזרקה חוזרת וחידוש של הפעולה יביאו לאפקטיביות מצטברת לאורך זמן.

  על מנת לשמר את עמידות התוצאה לאורך זמן מומלץ להקפיד על מריחת העור בקרם הגנה בעל מקדם הגנה גבוה, שימוש בחומרים עתירים בלחות והקפדה על תזונה מאוזנת עשירה במינרליים ובסיבים תזונתיים.

   

  מחיר הזרקת סקולפטרה – כמה עולה?

  עלות טיפולי הזרקת סקולפטרה נמדדת על פי צרכי העור, כמות וריכוז החומר.

  מחיר מזרק סקולפטרה ולמעשה טיפול בודד יעמוד על בסביבות 6,000-9,000 ₪ בממוצע.

  מדובר בטיפול יקר יותר ביחס לטיפולי הזרקה ואנטי אייג'ינג אחרים, אולם מאחר ומדובר בטיפול כולל לפנים בעל עמידות ארוכה מן הממוצע ביחס לחומרים אחרים, מדובר בטיפול משתלם גם בהיבט הכלכלי.

   

  טיפולי הזרקת סקולפטרה מחיריםמחיר מומלץ בקליניקות השונות בישראל עבור Sculptra
  המחיר של הזרקת סקולפטרה לפנים, לצוואר או לשפתיים9,000 – 6,000 ₪
  מחירים של הזרקת סקולפטרה לגוף או לבטן10,000 – 6,000 ₪
  עלות סקופלטרה לחידוש העור10,000 – 6,000 ₪

   

  למי מיועד טיפול בסקולפטרה?

  הזרקת סקולפטרה הוא טיפול המתאים לנשים ולגברים, לרוב בעשור הרביעי לחיים, המעוניינים לשפר ולשחזר את מרקם העור, להביא למיצוק הפנים וליצירת נפח טבעי.

  מטופלים בעלי מחלות כרוניות, מחלות אונקולוגיות ובדגש על מחלות כבד, נשים בהיריון, משתמשים במדללי דם: יש להיוועץ בטרם ההזרקה ברופא המטפל.

   

  הזרקת סקולפטרה
  הזרקת סקולפטרה תומכת בחידוש העור ובכך מטשטשת קמטים ומסייעת לקבלת מראה צעיר ורענן

   

  האם סקולפטרה בטוח להזרקה?

  לא ניכרות תופעות לוואי בהזרקת סקולפטרה, החומרים הטבעיים מונעים דחייה והיפו אלרגניים, ומדובר בחומר בטוח לשימוש, ומאושר על ידי משרד הבריאות. לאחר ההזרקה תיתכן רגישות מקומית, אדמומיות או שטפי דם (בצורה פחותה משמעותית ביחס לפעולות הכרוכות בהזרקה באמצעות מחטים). כל התופעות הללו צפויות לחלוף באופן טבעי בזמן קצר.

  לאחר הטיפול מומלץ להימנע מחשיפה לשמש, פעילות פיזית מאומצת ולעסות את הפנים דקות אחדות מדי יום, לפיזור שווה ומדויק יותר של החומר בעור ולספיגה מיטבית.

   

  היכן ניתנים טיפולי הזרקת סקולפטרה?

  הזרקת סקולפטרה, בדומה לטיפולים אסתטיים אחרים, אינה ניתנת במרפאות ובמסגרת השירותים הרפואיים הניתנים על ידי קופות החולים, ומצריכה פניה למרפאה פרטית.

  # חשוב לבצע טיפולי הזרקה לסוגיהם על ידי רופא מוסמך בלבד, במרפאה מקצועית המעניקה ליווי, ייעוץ וטיפול על ידי רופאים מקצועיים ומנוסים.

  # סקולפטרה הוא חומר טיפול חדשני יחסית, אשר לא מוכר ומוצע בכל מרפאת אסתטיקה רפואית.

  # מומלץ לפנות ולבצע טיפולים במרפאה המציעה את מגוון החומרים והאפשרויות הקיימות בשוק, לבחירה על פי צרכי העור והעדפות המטופל/ת.

   

  סקולפטרה או רדיאס?

  שני החומרים הללו נחשבים לפורצי דרך בענף האסתטיקה ונפוצים מאד כיום. בעוד שסקולפטרה מיועדת לשיפור מרקם העור ואיכותו רדיאס יתאים יותר למקרים בהם יש צורך במילוי נפחים או קמטים. ההחלטה באיזה חומר מבין השניים לבחור תלויה רבות ברופא המטפל.

  סוג החומרסקולפטרהרדיאס
  הרכיב המרכזיחומצה פולילקטית (חומר סינטטי)מבוסס על סידן
  איך מתבצע הטיפולההזרקה מבוצעת באמצעות החדרת מחט או צינורית קנולה זעירה לאזור המבוקשהזרקה לאזור המיועד באמצעות מחט או צינורית זעירה
  מספר טיפולים מומלץ2-3 טיפולים בהפרש של מספר שבועות ביניהםניתן לקבל תוצאה טובה בטיפול בודד
  מטרה עיקריתשיפור מרקם העור ואיכותומילוי קמטים והחזרת הנפח
  לכמה זמן מחזיק החומרכשנתיים בממוצע (24 חודשים)כשנה וחצי בממוצע (18 חודשים)
  עלות ממוצעת לטיפול בודדכ-7000 ₪כ-3000 ₪

  עוד מידע בסרטון הבא:

  סקולפטרה – ביקורת וחוות דעת

  מרבית הרופאים בענף האסתטיקה מתייחסים לחומר כמהפכני בתחומו, לא פחות. ככל שחולף הזמן ניתן למצוא עוד ועוד ביקורות מצוינות על סקולפטרה ותוצאות הטיפול באמצעותה מצד מטופלים מרוצים, לצד חוות דעת חיוביות רבות. המלצות על החומר קיימות מקצה לקצה, הן בקרב רופאים מומחים ופלסטיקאים והן בקרב מטופלים.