נכתב ע
נכתב ע"י מערכת אסתטיקר

הזרקת בוטוקס בשפתיים היא אחת הפרקטיקות המבוקשות והנפוצות ביותר בעולם הפלסטיקה והטיפולים האסתטיים. הזרקות בוטוקס עלו לתודעה הציבורית לאחר שמפורסמים וכוכבים הוליוודיים החלו להשתמש בהן לשימור המראה הצעיר והמושך.

בוטוקס הוא במקור רעלן המיוצר על ידי חיידקי הקלוסטרדיום בוטוליניום, שמופקים במעבדות באופן סינטטי. הבוטוקס ידוע בתעשיית הפלסטיקה ביכולתו להעלים קמטים וקמטוטים בפנים, שנוצרים עם השנים מפעולות שונות ויומיומיות, כמו צחוק, חיוך, נשיקה, עישון, הזעפת פנים, או פשוט מזקנה.

קיים ביקוש רב בתעשייה לעיבוי שפתיים באמצעות בוטוקס. אך למעשה מדובר במינוח מעט מטעה, שכן הבוטוקס איננו מהווה חומר מילוי שמגדיל את נפח השפתיים אלא חומר שמנטרל את קמטי ההבעה שנוצרים עם הזמן סביב השפתיים.

עם זאת, הזרקת בוטוקס לשפתיים הוא טיפול יעיל לשיפור מראה השפתיים. רבים בוחרים בהזרקת בוטוקס בשפה העליונה, על מנת להקנות לשפתיים מראה צעיר, חלק וחושני יותר.

 

בוטוקס בשפתיים
בוטוקס בשפתיים – מחירים ומידע מקיף

 

 

בוטוקס לשפתייםתקציר למטופל/ת
סוג הטיפוללא ניתוחי
איפה מתבצעבמרפאה / קליניקה
האם נדרש אשפוזללא אשפוז
האם נדרשת הרדמהללא הרדמה, מוזרק חומר מאלחש
משך הטיפולכ-15 דקות בממוצע
דרגת כאבקלה
מתי ניתן לראות תוצאותבדרך כלל תוך כ-3 עד 6 ימים
מתי ניתן לחזור לשגרהמיידית
מחיר טיפול ממוצע700-1800 ₪ להזרקה
לכמה זמן מחזיקה התוצאה

עד 6 חודשים בממוצע

מהן הסיבות להזריק בוטוקס לשפתיים?

הזרקת בוטוקס לאזור שמסביב לשפתיים מחליק את העור, מעלים קמטים ואף מונע היווצרות של קמטים עתידיים. הבוטוקס משמש למזעור, טשטוש והפחתת קמטים באזור השפתיים.

לאחר שמוזרק לשולי השפה העליונה או התחתונה, הבוטוקס גורם להרפיית השרירים באזור ובכך מחליקה את הקמטים האנכיים שנוצרים מסביב לשפתיים.

 

מחיר בוטוקס לשפתיים – כמה עולה להזריק בוטוקס בשפתיים?

מחירים של הזרקת בוטוקס בפה משתנים בהתאם למרפאה הנבחרת. אולם מחיר בוטוקס בשפתיים לרוב ינוע בטווח שבין 700 ש"ח ל-1800 ש"ח פר מזרק.

 

מעוניינים בהשוואות מחירים? קבלו עד 3 הצעות מחיר ממיטב המומחים ללא התחייבות

  שם:
  טלפון:

  יישוב מגורים:
  מתעניין בהצעות מחיר בנושא:

   

  מה עדיף – בוטוקס או חומצה היאלורונית בשפתיים?

  כאמור, בוטוקס למילוי שפתיים נעשה באמצעות הזרקת בוטוקס לשפה העליונה או לצדי השפתיים על מנת לבטל את קמטי ההבעה ולקבלת אפקט מתיחה והחלקה של העור מסביב לשפתיים.

  לעומת זאת, מילוי "אמיתי" של השפתיים מצריך שימוש בחומרי מילוי. חומצה היאלורונית היא אחד מחומרי המילוי הפופולאריים לצורך זה.

  חומצה היאלורונית הינה חומר הקיים באופן טבעי בגופנו בכמות מזערית (5 גרם), בעיקר במפרקים ובאיברים הפנימיים. גרסאות מסונתזות של החומצה משמשות בענף הטיפולים האסתטיים כחומר למילוי קמטים ולהגדלת נפח הרקמות באזורים שונים בפנים ובגוף.

  החומצה ההיאלורונית מאופיינת ביכולת ספיחת נוזלים וליחוח. תכונה זו הופכת אותה למתאימה במיוחד למילוי והגדלת נפח השפתיים.

  היתרונות בהזרקת חומצה היאלורונית כמו פרופילו למשל טמונים, כאמור, באפשרות להגדיל נפחים ולא רק להחליק קמטים. בנוסף, טיפול בחומצה היאלורונית ניחן ביכולת דיוק גובהה וכרוך בתופעות לוואי מועטות. החסרון הוא בזמן הספיגה הקצר באופן יחסי, אשר מצריך טיפולים חוזרים.

  אם כן, השאלה מה עדיף בוטוקס או חומצה היאלורונית איננה נכונה, שכן שני החומרים ממלאים פונקציות שונות.

  חשוב לציין כי לעיתים קרובות יישלבו את שני החומרים ביחד, כאשר החומצה ההיאלורונית תנפח את השפתיים והבוטוקס יחליק את הקמטים שמסביבם להעצמת האפקט.

   

  עיבוי שפתיים
  עיבוי שפתיים פופולרי מאוד בקרב נשים צעירות – הטיפול הוא לרוב מהיר וכמעט נטול כאב

   

  מהו משך הטיפול בהזרקת בוטוקס בשפתיים?

  הזרקת בוטוקס לשפה העליונה והחלקת קמטים מסביב לשפתיים בבוטוקס אורך לרוב בין 10 ל-15 דקות בלבד.

   

  האם טיפול בהזרקת בוטוקס בשפתיים כואב?

  באם מבצעים את הזרקות הבוטוקס ללא חומר אלחוש, יש לצפות לכאבים ברמה קלה עד בינונית. ניתן להשתמש בחומרים מאלחשים (כמו קרם אמלה) להפחתת הכאבים בזמן בטיפול.

  בנוסף, ניתן לקרר את אזור הטיפול עם קרחונים כחצי שעה לפני ההזרקות, מה שיפחית את הכאב אף יותר.

   

  עיבוי שפתיים לפני ואחרי תמונה
  עיבוי שפתיים לפני ואחרי – תמונה להמחשה בלבד

   

  לכמה זמן מחזיק בוטוקס בשפתיים?

  טיפול בהזרקת בוטוקס לשפתיים מחזיק מעמד לתקופה של שלושה חודשים עד חצי שנה, כאשר ניתן להבחין באפקט הטיפול כבר בשבוע הראשון.

  מדובר בתהליך הדרגתי. לאחר שלושה ימים, ניתן יהיה לראות את התחלת האפקט, והוא יילך ויתגבר ביום-יומיים הבאים. התוצאות הסופיות של הטיפול יתקבלו לאחר שבועיים ימים.

  ניתן לבצע טיפולים חוזרים בתום תקופה זו. עם הזמן, המרווחים בין טיפול לטיפול ייגדלו, מאחר ושרירי הפנים מתנוונים באופן חלקי עם החזרה על הטיפול.

   

  מהן ההנחיות לאחר הטיפול?

  הזרקת בוטוקס, כמו הזרקת חומרי מילוי, איננה הליך כירורגי ולכן לא מצריכה זמן התאוששות משמעותי.

  לאחר ההזרקות, ניתן לחזור לפעילות מלאה כרגיל, אם כי מומלץ להימנע ביום-יומיים שלאחר הטיפול מביצוע פעילות גופנית מאומצת, נטילת משככי כאבים, עישון ושתיים אלכוהול.

  בנוסף, על מנת להבטיח שהטיפול יחזיק מעמד לאורך זמן, מומלץ להימנע משפשוף הפנים והשפתיים למשך יומיים מרגע הטיפול ולהימנע מחשיפה לשמש.