נכתב ע
נכתב ע"י מערכת אסתטיקר

טיפול בקמטי הבעה הוא שם כולל למגוון טכניקות ופרוצדורות מעולם הרפואה האסתטית, אשר מטרתן למלא, להחליק ולטשטש את קמטי ההבעה בפנים. טיפולים בקמטי הבעה בזריקות מהווים פתרון נפוץ, אפקטיבי ובטוח לשיפור מראה פנים מקומט, עייף וחסר חיוניות.

 

מילוי קמטים
טיפול נגד קמטים בקליניקות בישראל – תמונה להמחשה

 

 

טיפול בקמטי הבעהתקציר למטופל\ת
סוג הטיפוללא ניתוחי
איפה מתבצעבמרפאה / קליניקה
האם נדרש אשפוזללא אשפוז
האם נדרשת הרדמההרדמה מקומית
משך הטיפולדקות ספורות ועד לחצי שעה (תלוי בשיטת הטיפול)
דרגת כאבקלה
לאילו אזורים מיועדמצח, גבות, צידי הפה, עיניים ויתר האזורים שנוצרו בהם קמטי הבעה
חומרי מילוי נפוציםחומצה היאלורונית, בוטוקס, שומן עצמי
מתי ניתן לחזור לשגרהמיידית
מחיר טיפול ממוצעהחל מ – 1500 ₪ למזרק של חומצה היאלורונית או בוטוקס ועד ל – 8000 ₪ ויותר עבור הזרקת שומן עצמי
לכמה זמן מחזיקה התוצאהמספר חודשים בכל השיטות

 

מהם קמטי ההבעה וממה הם נגרמים?

קמטי ההבעה הם שם לקמטים המופיעים בפנים, ובעיקר בחלק העליון – במצח, בצידי הפה, בעיניים ובין הגבות. קמטי ההבעה נגרמים בשל תנועות חוזרניות של שרירי הפנים. הבעות הפנים שלנו למעשה מתאפשרות מהתכווצות חוזרת של השרירים האחראים על ההבעה והמימיקה שלנו.

כל הבעת דאגה, כעס, ריכוז וכמובן צחוק כוללת כיווץ והזזה של מספר רב של שרירים בכל חלקי הפנים, כולל האף, המצח והעיניים. על פי ההערכות, שרירי הפנים שלנו מתכווצים ומשתחררים לסירוגין יותר מ-15 אלף פעמים ביום.

עם הזמן, קמטי ההבעה מתקבעים ונותרים עמנו גם כאשר שרירי הפנים מצויים במצב מנוחה. קמטוטי ההבעה הללו נשארים לצמיתות ללא טיפול. לצד התנועתיות החוזרת ונשנית של שרירי הפנים, גורם נוסף להיווצרות קמטי הבעה היא ירידה ברמת הגמישות של עור הפנים. בחלוף השנים ועם הגיל, גם עור הפנים מתבגר ומזדקן.

כחלק מתהליך זה, רקמות החיבור החלבוניות שאחראיות על אלסטיות העור (קולגן ואלסטין) מתדלדלות. רקמות השומן התת-עוריות, שבימים רגילים מקנות נפח לעור הפנים, מתרוקנות ומתמעטות. ושרירי הפנים מתעייפים ונחלשים.

מלבד פגעי הזמן ושחיקת השרירים מהבעות הפנים, ישנם גורמים סביבתיים שונים לפיתוח קמטי הבעה. כך למשל, חשיפה ממושכת לשמש, תזונה בלתי מאוזנת, שתייה מרובה של אלכוהול וכמובן עישון עלולים לזרז ולהחמיר את הופעתם של קמטי הבעה בפנים. זו הסיבה שבגינה קיימים סוגים רבים של טיפולים אסתטיים להתמודדות עם בעיות אלה.

 

טיפול בקמטי הבעה
טיפול בקמטי הבעה בצידי הפה או בכל אזור אחר בפנים – אפשרי במגוון שיטות יעילות

 

מהם סוגי הקמטים הקיימים?

נהוג לסווג את קמטים בפנים לשני סוגים עיקריים:

#1 קמטי הבעה דינמיים – נוצרים בגין הפעלה חוזרת של שרירי הפנים לצורך הבעה (צחוק, כעס, דאגה, בהלה וכדומה). הקמטים הפעילים מופיעים לרוב בשליש העליון של פנינו, קרי: במצח, בין הגבות, בעיניים.

#2 קמטי הבעה יציבים – מתפתחים באופן טבעי מכוח הכבידה ומנפילת העור ולא בהכרח מפעולת שרירי הפנים. הקמטים היציבים מופיעים בעיקר בשני השלישים התחתונים של הפנים, ומבניהם ניתן למנות את: הקמטים שבאים מהאף למטה לכיוון הפה, הקמטים שמסביב לפה והשפתיים והקמטים שנוצרים באזור הסנטר.

לכל סוגי הקמטים הקיימים יש שיטת טיפול שמתאימה להם באופן מיוחד.

כך למשל, קמטי ההבעה הדינמיים, המאפיינים כאמור את החלק העליון של הפנים, מטופלים בעיקר בזריקות בוטוקס.

לעומת זאת, לטיפול בקמטי ההבעה היציבים בחלק התחתון של הפנים יתאימו יותר הזרקות חומרי מילוי כמו חומצה היאלורונית.

ללא קשר לשיטת הטיפול הנבחרת, כל טיפול אסתטי בקמטי הבעה צריך להתבצע אך ורק על ידי רופא מוסמך ומנוסה בתחום, אשר בקיא באנטומיית הפנים.

 

מהם המקומות בהם ניתן לטפל בקמטי הבעה?

ניתן לטפל בקמטי הבעה מכל סוג ובכל אחד מאזורי הפנים.

הטיפולים הנפוצים להעלמת קמטי הבעה הם:

 1. העלמת קמטי הבעה במצח
 2. טיפול בקמטי הבעה בין הגבות
 3. מילוי קמטי הבעה בצדי הפה
 4. טשטוש קמטי הבעה סביב העיניים

✔️ לקריאה נוספת בנושא: מילוי קמטים | בוטוקס במצח | טיפול בקמטים ברדיאס | מילוי שקעי עיניים

 

טיפול בקמטי הבעה
לפני טיפול בקמטי הבעה בצידי העיניים (משמאל) ואחריו – העור מוחלק והקמטים נעלמים (להמחשה בלבד)

 

מעוניינים בהשוואות מחירים? קבלו עד 3 הצעות מחיר ממיטב המומחים ללא התחייבות

  שם:
  טלפון:

  יישוב מגורים:
  מתעניין בהצעות מחיר בנושא:

   

  איך מתבצע טיפול בקמטי הבעה?

  טיפול להעלמת קמטים בהזרקת חומצה היאלורונית מצריך הרדמה מקומית ו/או שימוש בתכשירי אלחוש מקומיים בלבד, שלעיתים מוזרקים באותו מזרק עם החומצה.

  לפני הטיפול, אזור ההזרקה מחוטא ביסודיות. ההזרקות עצמן נעשות עם מחטים זעירות או קנולות בצורה איטית, הדרגתית וזהירה, תוך הקפדה על סימטריות. הטיפול אורך בין 15 ל-45 דקות, בהתאם למספר ההזרקות הנדרשות.

  טיפול להעלמת קמטים בבוטוקס נעשה באופן דומה. מדובר בהליך פשוט ומהיר שנמשך כ-10-20 דקות בלבד.

  טיפול בהזרקת שומן עצמי להעלמת קמטים הוא המורכב יותר מבין שלושת השיטות, שכן הוא תלוי בביצוע ניתוח שאיבת שומן לפני כן. לאחר השאיבה, השומן עובר תהליך של סינון והשבחה, לאחריו הוא מוזרק באמצעות קנולות לקמטי ההבעה בפנים.

   

  מהם סוגי הטיפול בהעלמת קמטי הבעה?

  מבין סוגי הטיפול בהעלמת קמטי הבעה, השיטה הנפוצה והפופולארית (ויש שיגידו שגם היעילה ביותר) היא טיפול בקמטי הבעה באמצעות זריקות של חומרים שונים.

  "משפחה" זו של טיפולים אסתטיים להעלמת קמטי הבעה נחלקת לשלושה תתי-סוגים:

  ✔️ טיפול נגד קמטי הבעה בחומצה היאלורונית – במסגרתו משתמשים בחומר מסונתז המחקה את החומצה ההיאלורונית המצויה באופן טבעי בגוף האדם. החומצה ההיאלורונית מתפקדת כחומר מילוי, והזרקתה לקמטי ההבעה ממלאת את נפחי העור עד לקבלת אפקט של מיצוק העור והחלקת הקמטים.

  היתרון הבולט בשימוש בחומצה היאלורונית להעלמת קמטי הבעה הם הסיכויים המופחתים לפיתוח סיבוכים כמו תגובת דחייה, וכן העובדה שלא מדובר בהליך כירורגי הכולל חתכים. תוצאות הטיפול מתקבלות לאחר שבוע-שבועיים, ונותרות לתקופה של 3-6 חודשים.

  ✔️ טיפול נגד קמטי הבעה בשומן עצמי – הזרקת שומן עצמי לקמטי הבעה נעשית במקביל לניתוח שאיבת שומן. השומן שנשאב מהגוף נלקח ומוזרק בחזרה לפני המטופל/ת, ובכך מונעים את הסיכון לדחייה או אלרגיה.

  כמו החומצה ההיאלורונית, גם השומן העצמי פועל כחומר מילוי לקמטי ההבעה. בשני סוגי הטיפול, חצי מהחומר המוזרק ייספג לאחר זמן מה, כאשר החצי השני ייעלם כעבור מספר חודשים, כך שמדובר בטיפולים הפיכים.

  היתרון על פני חומצה היאלורונית הוא שהשומן העצמי נותר לאורך זמן רב יותר, אך החיסרון הוא בכך שמדובר בהליך שתלוי בפרוצדורה כירורגית לכל דבר.

  ✔️ טיפול נגד קמטי הבעה בבוטוקס – אחד הטיפולים הנפוצים והיעילים ביותר לטשטוש קמטי הבעה. במסגרת הטיפול, מזריקים רעלן בשם בוטוליניום לצורך נטרול חלקי של התכווצות שרירי הפנים.

  האפקט המתקבל מהרפיית השרירים הוא היעלמות קמטי ההבעה. אפקט הטיפול בבוטוקס הוא זמני וחולף לאחר תקופה של 3-6 חודשים. עם כל טיפול חוזר, השפעת הזריקות תחזיק לזמן רב יותר.

   

  מחיר טיפול בקמטי הבעה – כמה עולה?

  מחירי הטיפולים בקמטי הבעה משתנים בהתאם לשיטת הטיפול, אזור הטיפול ומספר ההזרקות הנדרשות.

  מחירון טיפול בקמטי הבעה לפי סוג טיפול

  טיפול בקמטי הבעה מחיר ממוצעמחירים מומלצים בקליניקות השונות בישראל
  מחיר מילוי קמטי הבעה במצח בבוטוקס1,500 – 600 ₪
  העלמת קמטי הבעה בין הגבות בבוטוקס1,500 – 600 ₪
  מחיר טיפול בקמטי הבעה סביב הפה בבוטוקס הוא1,500 – 700 ₪
  הזרקות חומצה היאלורונית או שומן עצמי לאזורים אלה
  (עלות להזרקה בודדת)
  2,500 – 1,700 ₪
  טיפול בודד ברדיאס נגד קמטי הבעה4,000 – 2,000 ₪
  טיפול בקמטי הבעה בבוטוקס (כלל אזורי הפנים)1,500 – 400 ₪
  העלמת קמטי הבעה בחומצה היאלורונית (מחיר לכלל אזורי הפנים)2,500 – 1,500 ₪
  טיפול כלל חלקי הפנים בשומן עצמי 18,000 – 8,000 ₪

   

  האם קיימים טיפולים טבעיים להחלקת קמטי הבעה?

  התשובה היא כן, אך חשוב מאוד לציין כי שיטות לטשטוש או החלקה של קמטי הבעה באופן טבעי נחשבות ליעילות הרבה פחות מאשר טיפולים בהזרקה. שיטות להחלקת קמטים באופן טבעי כוללות שימוש קרמים שניתן לרקוח באופן עצמאי בבית או לחילופין לקנות בחנויות הטבע ורשתות הפארם למיניהן. 

  המרכיבים הפופולאריים ביותר לטיפול טבעי בקמטי הבעה כוללים אלוורה, ויטמיני A, C ו-E, אצות, תה ירוק ושאר מרכיבים בעלי איכויות אנטי אייג'ינג.

  התכשירים הטבעיים להעלמת קמטים מיועדים לספק תוספת של לחות ורכיבים חיוניים לעור על מנת לשפר את טיבו, איכותו ומרקמו. סוגי הטיפול הללו מתאימים יותר לקמטים בדרגת חומרה קלה, ובכל מקרה הם דורשים התמדה לאורך זמן רב.