נכתב ע
נכתב ע"י מערכת אסתטיקר

עור הפנים חשוף לפגעי הזמן ולפגעי הסביבה, ונוטה לתהליך הזדקנות המקדים את הזדקנות הגוף, אולם ניתן לעיכוב ולשיפור משמעותי באמצעות טכנולוגיות מתקדמות דוגמת טיפולי מיקרונידלינג.

פגעים ופגמים על גבי עור הפנים דוגמת קמטוטי עור, כתמי פיגמנטציה, היווצרות שקעים ואובדן הגמישות והברק הטבעי ניתנים לטיפול ולשיקום תוך הצערת העור באופן ניכר,  באמצעות שיטת המיקרונידלינג.

 

טיפול מיקרונידלינג
טיפול מיקרונידלינג לחידוש והצערת העור, טשטוש צלקות וסימני מתיחה – מידע מקיף

 


 

מיקרונידלינגתקציר טיפול
סוג הטיפוללא ניתוחי
איפה מתבצעבמרפאה / קליניקה
האם נדרש אשפוזללא אשפוז
האם נדרשת הרדמההרדמה מקומית
משך הטיפולתלוי בהיקף הטיפול, החל מרבע שעה
דרגת כאבהטיפול איננו כואב
לאילו אזורים מיועדאיזור הפנים, בתי השחי, הבטן, ירכיים – כל אזור שיש בו ליקויים בעור, שהטיפול יעזור לשיקומו
בעיות עור נפוצות שהטיפול פותרסרחי עור, סימני מתיחה, צלקות, עיגולים שחורים מתחת לעיניים ועוד
מתי ניתן לחזור לשגרהמיידית
מחיר טיפול ממוצעכ- 1000 ₪ בממוצע לטיפול
לכמה זמן מחזיקה התוצאהחודשים ואף שנים, אך מצב העור תלוי גם בגיל המטופל/ת, ברמת ההורמונים הפעילים, באורח החיים ועוד

 

מה זה מיקרונידלינג?

מיקרונידלינג (Microneedling) היא שיטת טיפול המיועדת להביא להתחדשות טבעית של העור באזור הטיפול, ללא צורך בהחדרת חומרים חיצוניים, כי אם באמצעות גירוי של העור לייצור חומרים פעילים האחראים על רמת הלחות, הברק, הגמישות הטבעית והמוצקות של העור.

במסגרת השיטה נעשה שימוש במכשיר מיקרונידלינג ייחודי, המשלב בין תנועה סיבובית מכנית להחדרת כמות גדולה של מחטים זעירות בו זמנית לאזור הטיפול, ויוצר פציעה מבוקרת של שכבת העור העליונה. הפגיעה בעור לצד התנועתיות המשפיעה על קצב זרימת הדם, מכניסה את העור למצב של מגננה, ומביאה לשחרור מהיר של קולגן.

הקולגן הוא חלבון טבעי המיוצר על ידי חומצות האמינו, בהליך קשירת מולקולות מים טבעי, ואחראי על לחות העור, הגמישות והאלסטיות שלו. לאורך השנים חלה ירידה משמעותית בכמות הקולגן שנוצר באופן טבעי בגוף, מה שמביא לתופעות הזדקנות העור. הפעולה המכנית שמביאה לייצור ולשחרור של קולגן, מסייעת בהתחדשות העור, בבניית סיבי קולגן ובשיקום מרקם העור.

 

איך עובד מכשיר המיקרונידלינג?

במהלך הטיפול נעשה שימוש במכשיר ייעודי, הפועל באמצעות סוללה נטענת, וכולל ידית בה אוחזת המטפלת ובאמצעותה היא מכווינה את ראש המחטים לאזור הטיפול הרצוי וקובעת את עומק החדרת המחטים.

לכל מכשיר ראש מחטים הנושא מספר רב של מחטים זעירות (מיקרו מחטים) ודקיקות, באורך 0.5-2 מ"מ (אורך וסוג המחטים נקבע בהתאם לאזור הטיפול, עובי העור ועומק החדירה הנדרשת). במהלך הטיפול יבוצע מעבר עם המכשיר מספר פעמים על גבי העור, כאשר התנועה הסיבובית שיוצר המכשיר מיושמת על העור ויוצרת את הגירוי הנדרש להתעוררות ולהתחדשות שלו.

החזרה על התנועה נועדה להגביר את רמת הגירוי ולדחוק את העור למצב מגננתי שיביא לשחרור כמות גבוהה יותר של קולגן, לשיפור זרימת הדם ולהתחדשות מהירה.

הטיפול מתבצע באמצעות מחטים המשלבות ציפוי ממתכות אצילות דוגמת: זהב, כסף, או ויטל סקין שהן מתכות בעלות תכונות המאפשרות לעור לקלוט אותן בנקל, ללא יצירת ריאקציה ודחייה, ותוך שמירה על סטריליות מוחלטת.

 

מעוניינים בהשוואות מחירים? קבלו עד 3 הצעות מחיר ממיטב המומחים ללא התחייבות

  שם:
  טלפון:

  יישוב מגורים:
  מתעניין בהצעות מחיר בנושא:

   

  מיקרונידלינג בטכנולוגיית rf

  שימוש במכשירי מיקרונידלינג בטכנולוגיית rf משלבים גם את טכנולוגיית גלי הרדיו, אשר בנוסך לגירוי המכני יוצרת חימום מבוקר של הרקמות המביא להתכווצות ולהתרחבות שלהם, לבניית סיבי הקולגן ולמיצוק העור.

  הטיפול יתבצע תחת הרדמה מקומית בלבד, והמטופלים לא יחושו כאב או אי נוחות במעמד הטיפול.

  לאחר פעולת המכשיר העור יוותר חשוף ומגורה, ויעבור הליך נוסף של ניקוי, חיטוי והזנה באמצעות חומרים פעילים ועשירים בוויטמינים ובלחות הנדרשים להתחדשות מיטבית של העור.

   

  מיקרונידלינג
  מיקרונידלינג מטפל בעור בשיטה מכאנית ומאפשר לעור "להשתמש" בתכונות הטבעיות שלו על מנת להתחדש

   

  באילו אזורים ניתן לטפל באמצעות מיקרונידלינג?

   טיפול מיקרונידלינג מיועד למגוון אזורים בגוף, ומסייע בטיפול בסוגים שונים של ליקויים אסתטיים:

  ✔️ טיפול מיקרונידלינג לפנים – ניתן לבצע טיפולי מיקרונידלינג לפנים, הן במטרה לסלק נגעים ספציפיים דוגמת מיקרונידלינג לטשטוש צלקות אקנה ולטיפול בקמטוטים סביב העיניים והשפתיים, והן לטיפול מיקרונידלינג להצערת העור, לטיפול נרחב יותר המיועד לשיקום מרקם העור והשבת הברק, הגמישות והלחות הטבעית.

  ✔️ טיפול מיקרונידלינג לעיגולים שחורים מתחת לעיניים – המסייע בשיקום העור הדק והשקוף תחת העיניים, שנוטה לשקיעה ולחשיפת נימים וכלי דם שיוצרים את מראה העיגולים השחורים. חידוש העור שמצוי תחת העיניים באמצעות הטיפול יוביל להיווצרות שכבת עור צעירה ומוצקה יותר, לעיבוי העור וליצירת נפח טבעי שיעלים את השקעים הכהים והמבגרים.

  ✔️ מיקרונידלינג לטיפול בסימני מתיחהסימני מתיחה בגוף הם תוצר של השמנה או הרזיה קיצונית, ונוטים להיווצר באזורים בהם קיימת רקמת שומן עשירה דוגמת: הבטן, הישבן, הזרועות והירכיים. טיפול בסימני המתיחה באמצעות מיקרונידלינג תתבצע באמצעות טיפול מקומי הדורש מספר חזרות ועמידה בתכנית טיפולים סדורה ומותאמת אישית, כאשר בכל טיפול ניתן יהיה להבחין ברקמת העור המתחדשת ובטשטוש סימני המתיחה עד להיעלמותם.

  ✔️ מיקרונידלינג לבית השחי – בית השחי הוא אזור קטן, הנוטה לפתח כתמי פיגמנטציה וסרחי עור זעירים, אשר פוגעים במראה הנקי והאסתטי הרצוי. חידוש העור באמצעות מיקרונידלינג בבית השחי עשוי להביא להסרה של כתמים וסרחי עור זעירים ולמראה החלק והנקי.

   

  מיקרונידלינג
  לפני מיקרונידלינג (משמאל) ואחרי – העלמת צלקות אקנה למראה עור חלק וזוהר (התמונה להמחשה בלבד)

   

  איך מתבצע טיפול מיקרונידלינג?

  1) טיפול מיקרונידלינג מתבצע במרפאות ובמכוני קוסמטיקה ואסתטיקה מורשים בלבד.

  2) הטיפול ניתן ליישום בידי רופא או מטפל/ת שהוסמכו לעבודה עם המכשיר.

  3) הטיפול יבוצע על גבי עור נקי למשעי, ללא שיירי איפור או תכשירים אחרים, שעבר חיטוי מקומי במקום.

  4) הטיפול יתבצע תחת תנאי סטריליות מלאה, באמצעות כלים שעברו חיטוי ועיקור ושימוש במחטים חד פעמיות המוחלפות בכל הליך טיפולי.

  5) טיפולי מיקרונידלינג תבצעים בסדרות טיפוליות, הכוללות מספר מפגשים, ומאפשרים שיקום של העור והתחדשות שלו לאחר כל מפגש, לצורך הגעה לתוצאה אופטימלית.

   

  למי מתאים טיפול מיקרונידלינג?

  טיפול מיקרונידלינג מספק מענה לליקויי עור רבים בפנים ובאזורים אחרים, ויחד עם זאת, אינו מיועד לטיפול בכל בעיה אסתטית.

  בטרם ההחלטה על סוג הטיפול האופטימלי חשוב לבצע אבחון מוקדם, על פי מצב העור, הליקויים הדורשים טיפול, מצב רפואי ומגבלות, טיפולים חלופיים והעדפות המטופל/ת. במסגרת האבחון תיקבע ההתאמה לטיפולי מיקרונידלינג והיקף הטיפול הנדרש.

  ✔️ הטיפול מתאים לגברים ולנשים, לרוב לאחר העשור הרביעי לחיים, הסובלים מצלקות, קמטוטים, כתמי פיגמנטציה ונגעי עור, ומבקשים טיפול אפקטיבי מחד גיסא ולא פולשני מאידך גיסא.

  ✔️ הטיפול ניתן ליישום על גבי עור בריא בלבד, ללא מחלות עור פעילות, דלקות ונגעים פתוחים.

  ✔️ הטיפול לא מיועד לנשים בהיריון או לנשים לאחר לידה- וזאת בשל השינויים ההורמונליים המתקיימים בגוף ואחראים על תופעות ונגעים הצפויים לחלוף מאליהם.

  ✔️ הטיפול אינו מיועד למטופלים הסובלים ממחלות שגורמות לקרישיות הדם או כאלה הנוטלים תרופות מדללות דם.

   

  כמה עולה טיפול מיקרונידלינג? מחירים:

  מחיר מיקרונידלינג נקבע בהתאם לאזור הטיפול ולמספר הטיפולים הנדרשים, כאשר מחיר טיפול בודד נע בין 800-1100 ₪ למפגש טיפולי.

  טיפול מיקרונידלינג לפי סוג טיפול מחירים מומלצים במרפאות אסתטיקה בישראל
  מחיר לטיפול מיקרונידלינג יחידהחל מ-600 ₪
  עלות סדרה של 4 טיפולי מיקרונידלינגהחל מ-2,000 ₪
  טיפולי פנים מזותרפיה באמצעות דיקור
  1,500 – 300 ₪
  מחיר טיפול גלי רדיו מיקרונידלינג
  החל מ-700 ₪
  טיפול מזותרפיה נגד קמטי הבעה ברדיאס (מחיר טיפול בודד)4,000 – 2,000 ₪

   

  תופעות לוואי אפשריות של מיקרונידלינג

  תופעות לוואי אפשריות בטיפול מיקרונידלינג הו תופעות מקומיות בלבד, וכוללות אדמומיות, תחושת גירוי, נפיחות קלה ורגישות מקומית.

  ניתן לטפל בכל הללו באמצעות מריחת קרם מרגיע ושימוש בקומפרסים קרים. הקלה ראשונית תורגש כבר מקץ מספר שעות, והתופעות אינן אמורות להיוותר מעבר לימים אחדים.

   

  מהו זמן ההחלמה הממוצע מטיפול מיקרונידלינג?

  הטיפול אינו כרוך במגבלות וניתן לחזור לשגרת החיים מיד עם סיום הטיפול ובין הטיפולים בסדרה.

  ביממה שלאחר הטיפול מומלץ להימנע מחשיפה ממושכת לקרינת השמש, שכן נקבוביות העור הפתוחות והחשופות עשויות לסבול מהתייבשות ומאובדן של לחות טבעית בעור.

   

  האם מיקרונידלינג מסוכן?

   טיפול מיקרונידלינג הוא טיפול בטוח ליישום, אינו פולשני ומעורר את התחדשות העור בתהליך טבעי ובטוח.

  הטיפול אינו כולל שימוש בחומרים ובכימיקלים ועל כן אינו כולל סיכוני אלרגיה, והחדירה לעור היא מזערית ומבוקרת.

  הטיפול מחייב רמת סטריליות גבוהה ועבודה בטכניקה ייחודית ביד מנוסה, להשגת תוצאות אופטימליות ולמניעת זיהום או פציעה מקומית.

   

  מה ההבדל בין מזותרפיה למיקרונידלינג?

  טיפולי מזותרפיה מתבססים על שיטת יישום דומה, באמצעות הפעלת תנועתיות סיבובית על גבי העור תוך שימוש במחטים, אלא שבעוד שטיפולי המזותרפיה כוללים החדרת קוקטייל של חומרים פעילים אל העור, שיטת מיקרונידלינג מתבססת על התעוררות טבעית של העור באמצעות יצירת גירוי על ידי פעולה מכנית בלבד בעזרת מכשיר מיקרונידלינג.

   

   מהם יתרונות טיפולי מיקרונידלינג?

  ✔️ אינו כולל שימוש בכימיקליים ובהחדרת חומרים זרים לעור.

  ✔️ מביא לשיפור מידי במרקם העור ולסילוק נגעים וליקויים אסתטיים.

  ✔️ בזכות ההליך הטבעי וחוסר התלות בחומרים חיצוניים עמידות הטיפול גבוהה במיוחד.

  ✔️ ניתן ליישום באמצעות קוסמטיקאיות ומטפלות בתחום האסתטיקה והטיפוח.

  ✔️ עלות נמוכה ביחס לטיפולי אסתטיקה רפואית אחרים.