מהי הקפאת שומן?

הקפאת שומן (קריוליפוליזה) הינה פרוצדורה חדשנית לחיטוב ועיצוב הגוף ללא ניתוח. מדובר בטיפול ייחודי שנחשב לפריצת דרך של ממש בעולם הרפואה האסתטית, שכן הוא מאפשר להתגבר על שומן עיקש ללא פעולות כירורגיות פולשניות.

הטיפול מבוסס על תגלית מדעית לפיה תאי השומן ברקמות הגוף רגישים לקור קיצוני. בחשיפה לטמפרטורות נמוכות של מינוס עשר מעלות ומטה, תאי השומן עוברים תהליכי הקפאה, כשלאחריהם הם מסולקים החוצה מן הגוף באמצעות מנגנוני פינוי הפסולת הטבעיים.

על פי מומחים, הטיפול מתאים כמעט לכל האזורים בגוף ויכול להביא להפחתה משמעותית של מצבורי שומן נקודתיים. טיפולי הקפאת שומן אושרו לשימוש על ידי ארגון הבריאות האמריקאי (FDA) כבר בשנת 2010. מאז, הטיפול זוכה לפופולאריות הולכת וגוברת מצד נשים וגברים שמחפשים פתרון לשומן עודף.

הקפאת שומן
הקפאת שומן – המסת שומן בקור

 

הקפאת שומן – איך זה עובד?

טיפול הקפאת שומן בקור כולל חשיפה מבוקרת וממוקדת של אזור הטיפול לטמפרטורות נמוכות, עד להמסת השומן העודף. על כן הטיפול מכונה גם "המסת שומן בקור". באמצעות מכשור קירור מתקדם, תאי השומן ברקמות קופאים עד להתרחשות של אפופטוזיס – תהליך ביולוגי של מות התאים.

לאחר הרס תאי השומן, התאים המתים מפונים מהגוף בתהליך פיזיולוגי המתרחש באופן טבעי בגוף בעזרת מערכת הלימפה. תהליך זה אורך כמספר שבועות. חשוב לציין שרמת הרגישות לקור של תאי השומן גבוהה בהרבה מזו של תאי העור. לכן הקירור החיצוני פוגע אך ורק בשומן ולא בעור.

 

כיצד מתבצע טיפול בהמסת שומן בקור?

לצורך הפרוצדורה, משתמשים במכשיר קירור מתקדם הכולל מעין זרועות. הרופא המטפל מצמיד את הזרועות לאזור הטיפול לצורך קירורם. ההתקנים יונחו על האזור למשך חצי שעה עד שעה וחצי.

מכשיר הקירור אליהם מחוברים ההתקנים מקררים את האזור ומבצעים מעין פעולת יניקה דמוית ואקום, אשר פועלת להמסת תאי השומן בתהליך שתואר בסעיף הקודם. הרופא המטפל שולט בעוצמת הקירור בכל עת.

 

✔️ לקריאה נוספת בנושאי: ניתוחים פלסטיים | מתיחת בטן | מתיחת ירכיים

 

במה כרוך הטיפול להקפאת שומן?

המסת שומן בקור נעשית במרפאה ואיננה מצריכה הגעה לבית החולים או לחדר הניתוח. הפעולה נעשית ללא הרדמה מקומית או כללית, ואיננה טומנת סיכונים לפגיעות עוריות.

אמנם מדובר בשיטה חדשה יחסית, אך היא הוכחה כבטוחה בהמסת שומן עודף והצרת היקפים ללא תופעות לוואי משמעותיות, כאבים חזקים או תקופת החלמה ממושכת.

מכשירי הקריוליפוליזה עומדים בתקנים הבינלאומיים הקפדניים והמחמירים ביותר, והפרוצדורה נעשית על ידי אנשי צוות בעלי ניסיון בשיטת הטיפול ותחת פיקוח צמוד של רופא מוסמך.

 

כמה זמן נמשך הטיפול בהקפאת שומן?

משך הטיפול בשומן בהקפאה עד לקבלת התוצאות האופטימליות הוא כמספר שבועות עד חודשים בודדים. לרוב נדרשים כ-3 עד 5 טיפולים הניתנים בהפרשים של כ-6 שבועות, כאשר כל טיפול אורך כ-30-90 דקות.

 

למי מתאים טיפול בהקפאת שומן?

המסת שומן בקור מתאימה לגברים ונשים שמעוניינים לשפר ולשדרג את מראה גופם על ידי היפטרות ממצבורי שומן עודף מאזורים ספציפיים. הטיפולים הנפוצים ביותר בשיטה זו הם המסת שומן בבטן, הקפאת שומן בזרועות או טיפול הקפאת שומן בירכיים.

המסת שומן בטני בקור מתאימה במיוחד עבור נשים לאחר לידה הסובלות מהצטברות של שומן באזור הבטן והמותניים. באופן כללי יותר, הטיפול מיועד למצבים בהם אזורי גוף מסוימים אינם מגיבים לשיטות אחרות לחיטוב הגוף, מיצוק העור והצרת היקפים, כמו פעילות גופנית ותזונה ייעודית.

 

מעוניינים בהשוואות מחירים? קבלו עד 3 הצעות מחיר ממיטב המומחים ללא התחייבות

  שם:
  טלפון:

  יישוב מגורים:
  מתעניין בהצעות מחיר בנושא:

   

  למי לא מתאים טיפול בהקפאת שומן בקור?

  הטיפול איננו מתאים למי שסובל מעודף משקל קיצוני, סכרת, בעיות קרישה, הפרעות בזרימת הדם או אלרגיה לקור, וכן לנשים הרות ומניקות.

   

  תוך כמה זמן נראה תוצאות של הקפאת שומן?

  כבר לאחר טיפול אחד צפוי צמצום של 20% עד 25% במסת השומן באזור הטיפול. כל טיפול נוסף יפחית את מצבורי השומן בשיעורים דומים, עד לקבלת תוצאה מיטבית כעבור כמה חודשים.

  מאחר ומדובר בתהליך ביו-פיזיולוגי שאורך כמה שבועות, דרוש אורך רוח עד לקבלת התוצאות הסופיות. במרבית המקרים, התוצאות הראשוניות יופיעו לאחר 3-5 שבועות. התוצאות הסופיות יתקבלו לאחר תקופה של 6 חודשים.

  אם כן, תוצאות הטיפול אינן מיידיות, אלא דורשות המתנה של מספר שבועות עד חודשים. הסיבה לכך טמונה באופן הפעולה של הטיפול. הטיפול נסמך לא רק על התערבות חיצונית מעשה ידי אדם של הקפאת השומן, אלא גם על פעולת מערכת הלימפה לסילוק התאים המתים מרקמות השומן לאחר הטיפול.

   

  מהם יתרונות וחסרונות הטיפול בהקפאת שומן?

  היתרונות בטיפול הקפאת שומן טמונים בעיקר בכך שמדובר בשיטה להסרת שומן עודף ללא ניתוח, חתכים כירורגיים או פעולות פולשניות וחודרניות אחרות.

  ✔️ טיפול ללא כאבים וסיכונים לתופעות לוואי משמעותיות או סיבוכים קשים כדי להיפטר משומן עודף. 

  ✔️ אי נוחות/חוסר נעימות קלה בלבד כרוכה בטיפול עצמו

  ✔️ ללא צורך בהרדמה חלקית או מלאה – הניתוח נעשה בהכרה מלאה 

  ✔️ אינו כרוך בתקופת החלמה – ניתן לחזור לפעילות שגרתית רגילה מיד לאחר הטיפול.

  ✔️ מחיר זול יחסית – עלות הטיפול בהקפאת שומן נמוכה בהרבה משיטות אחרות כמו ניתוח שאיבת שומן.

  החיסרון בהקפאת שומן הוא שתוצאות הטיפול אינן מיידיות אלא מופעילות כעבור תקופה ממושכת יחסית של כמה שבועות וחודשים (לרוב באזור החצי שנה).

   

  האם תוצאות הטיפול בהקפאת השומן הן קבועות?

  תוצאות הטיפול בהמסת שומן בהקפאה יחזיקו ככל שהמטופל או המטופלת יקפידו על אורח חיים נכון, הכולל פעילות גופנית קבועה וסדירה ותזונה מאוזנת ובריאה. הרגלי חיים בריאים יאפשרו לשמר את תוצאות הטיפול לאורך זמן.

  לעומת זאת, מטופלים אשר לא יקפידו על תזונה ופעילות גופנית מסתכנים בצבירה מחודשת של משקעי שומן גם באזורים שעברו תהליך של המסת שומן בקור.

   

  מה ההבדל בין הקפאת שומן לשאיבת שומן?

  לפני שמחליטים על איזה טיפול לעשות לצורך התגברות על שומן עיקש ועודף, חשוב להבין את ההבדל בין הקפאת שומן לשאיבת שומן.

  • שאיבת שומן היא שם כולל למגוון פעולות מתחום הרפואה האסתטיות לסילוק שומן עודף מהגוף. השיטה הקלאסית לשאיבת שומן כוללת פעולה כירורגית בחדר הניתוח.

  במהלך ניתוח שאיבת שומן, מבצעים חתך כירורגי שדרכו מחדירים מחטים ייעודיות או קנולות (גלילי מתכת) לאזור המיועד להסרת שומן. באמצעות מכשור ייעודי, "מגרדים" את השומן מהרקמות, ולאחר מכך שואבים את השומן החוצה מן הגוף.

  מאחר ומדובר בניתוח לכל דבר, שאיבת שומן כרוכה בסיכונים לתופעות לוואי וסיבוכים ומצריכה תקופת החלמה ארוכה יחסית לשיטות לא ניתוחיות.

  • הקפאת שומן לעומת זאת, היא כאמור טכנולוגיה חדישה ולא חודרנית שמאפשרת לסלק מצבורי שומן עודפים ללא צורך בפעולות ניתוחיות. בהתאם לכך, מדובר בפעולה לא כירורגית שאיננה כרוכה בסיכונים משמעותיים לתופעות לוואי וסיבוכים, ואיננה מצריכה תקופת החלמה ארוכה.

   

  כמה עולה הקפאת שומן? ומהן המחירים לטיפולי המסת שומן אחרים?

  מחיר המסת שומן בקור נקבעת בהתאם לסוג ומספר אזורי הטיפול. עלות הקפאת שומן מהבטן, מחיר טיפול הקפאת שומן בזרועות או העלות להקפאת שומן בירכיים עומדת על סביב 5,000 ₪ לסדרה של 3-5 טיפולים.

  להלן מחירים ממוצעים של טיפולים להשוואה:

  מחירי טיפולי שומן יתר לפי סוג הטיפולטווח מחירים מומלץ בקליניקות בישראל
  עלות שאיבת שומן לאזור ספציפי
  שאיבת שומן מהזרועות או הירכיים, שאיבת שומן מהבטן
  24,000 ₪ ל-14,000 ₪
  מחיר שאיבת שומן בלייזר לאזור נקודתי
  (בהתאם למספר אזורי הטיפול)
  45,000 – 15,000 ₪
  מחיר ניתוח שאיבת שומן הכולל מספר אזורים בגוף40,000 – 24,000 ₪
  מחירי שאיבת שומן מהצוואר, מהסנטר או מהפנים30,000 – 20,000 ₪
  מחיר מיני מתיחת בטן30,000 – 20,000 ₪
  מתיחת בטן מחיר ממוצע60,000 – 30,000 ₪
  מחיר טיפול מתיחת ירכיים30,000 – 20,000 ₪
  עלות המסת שומן בזריקות – בהתאם לסוג החומר המוזרק, מספר אזורי הטיפול ומספר הטיפולים הנדרשים6,000 ₪ – 1,500 ₪,

  עלות שאיבת שומן לאזור ספציפי (בטן, גפיים, מותניים, פנים וכדומה) מתייחסת לשאיבת שומן מאחד מבין כמה אזורים: הזרועות או הירכיים, שאיבת שומן מהבטן או באזור הסנטר.

   

  אילו סוגי טיפולי המסת שומן יש?

  מלבד המסת שומן בקור, ישנן עוד שני סוגי טיפולי המסת שומן: המסת שומן בחום באמצעות לייזר והמסת שומן בזריקות.

  #1 המסת שומן בחום או המסת שומן בלייזר (פוטו תרמוליזה) נעשית באמצעות מכשיר ייחודי שפולט קרני לייזר אשר מחממות את רקמות השומן בתת העור וממיסות אותן.

  מדובר בטיפול שדומה במהותו להקפאת שומן, רק שבמקום קור משמשים בחום להמסת השומן. הבדל נוסף הוא שהמסת שומן בלייזר דורשת חתך כירורגי להחדרת מתמר הלייזר.

  המסת שומן בלייזר נחשבת לטיפול מהפכני ויעיל למדי לסילוק שומן עודף. לרוב נדרשת סדרה של מספר טיפולים על לקבלת תוצאות אופטימליות. תקופת ההחלמה מהטיפול קצרה למדי ותופעות הלוואי מהטיפול קלות בלבד.

  #2 המסה באמצעות זריקות היא חלופה לא כירורגית להסרת שומן עודף וחיטוב הגוף. במסגרת הטיפולים הללו, מזריקים חומרים כימיים אל מצבורי השומן באזורים ממוקדים בגוף לצורך המסתם. כמו בהמסת שומן בחום או בקור, השומן שהומס כימית מסולק מן הגוף באמצעות צינורות הלימפה.

  משך הטיפול בהמסת שומן באמצעות זריקות הוא כ-45 דקות, כאשר לרוב נדרשים בין 3 ל-6 טיפולים חוזרים. תקופת ההחלמה קצרה יחסית ותוצאות הטיפול נותרות לאורך זמן רב.

  עם זאת, מדובר בשיטה יעילה להמסת שומן מאזורים קטנים יחסית או כאלו שסובלים מהצטברות מועטה יחסית של שומן עודף.

  * חשוב לוודא שהמכשור בו משתמשת הקליניקה או המרפאה בה אתם עוברים את הטיפול מכויל ועובר ולידציה על פי התקן.