כיצד להתמודד עם התפרצויות של ספחת באופן טבעי שמקל על הגוף?

ספחת היא מחלה שתוקפת 2.2% מהאנשים ואין לה מרפא אלא רק דרכים לטיפול משום שזה מצב אוטואימוני כרוני שיש להתמודד אתו בכל התפרצות מחדש. תאי העור נבנים במהירות ופורצים בצורת שכבות שנראות כמו קשקשים. המראה הזה מקשה מאוד על החולים בספחת משום שלעתים מתפתחת דלקת מסביב למקומות הבעייתיים ואדמומית רבה. במקרים הגרועים מתפתחים גם פצעים. בכל אלה יש לטפל ולפחות למנוע הזדהמות של הפצעים.

 

מהם הטיפולים הטבעיים שאפשר להיעזר בהם?

מכיוון שאין תרופה לספחת ברור למה מנסים למצוא כל אמצעי אפשרי כדי להתמודד לפחות עם התפרצויות אלה בדרכים שאינן מכבידות על הגוף עוד. בדרך כלל מחפשים לכך את המענה הטבעי כדי לחזק את הגוף ומערכת החיסון שלו. לשם כך הרפואה המשלימה מציעה טיפולים רבים שמיועדים להרגיע את הנפש משום שברור שיש מה לעשות כדי להחזיר את האיזון.

היום אנחנו יודעים שכל מצב נפשי משפיע על מצב העור ומערכת החיסון, ולכן מומלצים טיפולים שעובדים על הקשר ומחזירים איזון כמו הומיאופתיה, דיקור והילינג אנרגטי לסוגיו. כל מה שאפשר לעשות כדי להחזיר למטופל את השליטה בחייו ובמצבו. זהו טיפול מערכתי כולל שמטפל בצורה הוליסטית כדי לשפר את המצב. זה כולל גם תזונה נכונה שאינה מגרה את הגוף להגיב בצורה חריפה. וכמובן שהיא כוללת גם ויטמינים ומינרליים שלגוף תהיה הזנה טובה יותר.

 

טיפולים מקומיים בנגעים

יש טיפולים מקומיים בנגעים שכוללים משחות טיפוליות שיכולות לכלול מרכיבים טבעיים שידועים כמרגיעים ומקילים, כמו תכשירים שמכילים צמחי מרפא סיניים, איורוודה וחומרים טבעיים אחרים, כולל תכשירי טואלטיקה הומיאופתיים. כמו כן, ידוע היום גם שרצוי להמעיט בשימוש בתכשירים כמו שמפו וסבון שאין בהם חומרים שמגרים את העור כמו פראבנים ו-SLS. רק חומרים נקיים לעור שאינם מגרים אותו. בתכשירים טבעיים גם לא תמצאו סטרואידים שמשמשים לצורך דיכוי ההתקפה של הגוף על המערכת החיסונית שלו.

התכשירים שבהם יש חומרים טבעיים לפי שיטות רפואה משלימה אמורים להרגיע את הגירויים, להפחית אדמומית וגרד, מוסיפים לחות ולכן גם מקלים על הקילוף והיובש, והם מטפלים בהתפרצויות המקומיות חיצונית בלבד. אפשר להשתמש נגדם גם באור אולטרה-סגול כדי להפריע לפעילות הגוף נגד תאים בריאים וכדי להצמיח מהר יותר תאים בריאים.

 

תזונה טבעית לחולי ספחת

התזונה הטבעית שמתאימה לחולי ספחת חייבת להפחית את הגירויים להתפרצויות הדלקתיות שהם סובלים מהם. מומלץ לצרוך מעט מוצרי מזון שמגבירים תהליכים דלקתיים או ידועים ככאלה, או כאלה שאובחנתם כרגישים להם, כמו מוצרי חלב ובמיוחד עתירי השומן שבהם. מזון שיש  בו חומצות שומן אומגה 3 כמו דגים עוזרים מאוד. אלכוהול מחריף התפרצויות של סחפת ולכן כדאי להמעיט בו. כל מה שגורם למחלות לב וכלי דם שמופיעות בתדירות גבוהה אצל חולי ספחת מומלץ להוריד מהתפריט.