נכתב ע
נכתב ע"י מערכת אסתטיקר

ניתוח מאמי מייקאובר – ניתוח פלסטי משולב באזור החזה והבטן שנועד לשקם ולשחזר את המראה הצעיר והרענן ואת הגזרה החטובה.

בין מגוון הפתרונות והטיפולים בתחום האסתטיקה הרפואית, ניתוח מאמי מייקאובר, בא לספק מעטפת טיפולים ייחודיים הנוגעים בפגעי הזמן ובתהליכים והשינויים, שעובר גופן של נשים במהלך ההיריון והלידה ולאחריהם.

 

ניתוח מאמי מייקאובר
ניתוח מאמי מייקאובר – הליך רפואי חדשני לשיקום הגוף הנשי

 

 

מהו ניתוח מאמי מייקאובר?

חודשי ההיריון, הלידה ואף תקופת ההנקה, הן תקופות מרגשות לאישה ולמשפחתה, ומרבית הנשים מעידות על חיבור לגופן וקבלה של השינויים שחווה הגוף באהבה, כחלק מן הדרך המובילה ליצירת חיים חדשים ומשפחה.

בתקופת ההיריון חווה הגוף שינוי הורמונלי, אשר בא לידי ביטוי במגוון דרכים אצל נשים שונות, אולם משפיע בעיקרו על תפיחת הבטן ומראה של חזה גדול ומוצק.

לאחר הלידה אמנם הבטן מאבדת את הנפח העצום אליו הגיעה, אולם מצבורי נוזלים ושומן מוסיפים להתקיים ומעניקים לה מראה צמיגי ורך, כמו גם עודפי עור כתוצאה ממתיחת הבטן ומהרפיון שבא אחריה, סימני מתיחה ומראה נפול.

את נפח החזה והמוצקות שלו ניתן לשמר לתקופת חסד נוספת במהלך חודשי ההנקה, במידה והיולדת בוחרת בכך, אולם גם זה צפוי לחוות נפילה טבעית ואובדן נפח עם התייבשות החלב הממלא אותו.

ניתוח Mommy Makeover הוא הליך כירורגי רפואי, הנותן מענה לכל הללו, באמצעות ניתוח פלסטי נרחב אחד, שנועד להשיב לאישה את מראה הגוף הטבעי כפי שהיה בטרם הלידה.

הניתוח כולל מספר ניתוחים ופעולות המתבצעים במעמד מפגש טיפולי אחד, ועוסקים בשיקום גוף האישה לאחר לידות. הניתוח כולל הליך של עיצוב החזה בהתאמה אישית, מתיחת בטן ושאיבת שומן, ונועד למעשה להשיב את המראה הנשי החטוב והמוצק, שנוטה לרפיון ולצניחת החזה, להתגבשות של רקמות שומן והצטברות של שומן עודף באזורים מסוימים, כחלופה למסת השריר הטבעית.

הליכים אלו אשר מוכרים כניתוחים פלסטיים אשר מתבצעים בנפרד זה מזה, נכללים במסגרת הליך טיפולי משקם אחד, המבוצע בצורה הרמונית ותוך תכנון מוקדם המביא בחשבון את צרכי הגוף והמטופלת ואת התוצאה הסופית הנגזרת מיישום מקצועי ואופטימלי של כלל הליכי הניתוח והאזורים המטופלים.

 

למי מתאים הניתוח?

ניתוח מאמי מייקאובר מתאים לנשים בלבד, מאחר והוא עוסק בשיקום נשקי הגוף הנגרמים לגוף האישה במהלך ההיריון והלידה וכתוצאה מן הללו.

הניתוח מתאים לנשים אחרי לידה בכל גיל, אשר סובלות מבטן רפויה, שומן עודף ומראה חזה נפול ומרוקן.

ניתוח מאמי מייקאובר הוא ניתוח כירורגי פולשני המתבצע בהרדמה מלאה, וההתאמה אליו תתבסס בנוסף לצרכים האסתטיים, גם על מצב רפואי תקין של המטופלת המאפשר עמידה בהליך מסוג זה.

 

איך מתבצע ניתוח מאמי מייקאובר 

כל הליך ניתוחי מסוג זה חשוב לבחון באמצעות התייעצות עם רופא כירורג אסתטיקה רפואית, בחינת היתכנות והתאמה של המטופלת באמצעות בדיקה רפואית, תשאול רפואי ובחינת תיק רפואי ומגבלות.

הכנות לניתוח: 

 • לאחר התאמה והחלטה על ניתוח מאמי מייקאובר יספר הרופא למטופלת את ההנחיות הנדרשות לצורך הכנה לניתוח. אופי ההכנות עשוי להשתנות בהתאם למבנה הניתוח ולתכנית הטיפול, אולם ככלל, ניתוחים אלו דורשים צום מוקדם בן 12 שעות בשל ההרדמה המלאה במסגרתה מתבצע הניתוח,
 • הפסקת נטילה של תרופות מדללות דם כשבועיים בטרם הניתוח, הימנעות מעישון ומאלכוהול מספר ימים לפני הניתוח, והנחיות מותאמות נוספות.

מהלך הניתוח:

 • ניתוח מאמי מייקאובר הוא הליך כירורגי פולשני המתבצע בהרדמה מלאה
 • הניתוח אורך בין 2-5 שעות בממוצע, בהתאם למורכבות ההליך ולסוג הטיפולים הנדרשים
 • הניתוח מתבצע בחדרי ניתוח במוסדות רפואה וטיפול פרטיים, על ידי רופא כירורג מומחה לאסתטיקה רפואית, ובליווי מרדים מוסמך וצוות חדר ניתוח מסייע.
 • במסגרת הניתוח יבצע הרופא מספר הליכים רפואיים, בהתאם לתכנית הטיפול ועל פי סדר שייקבע מראש.
 • ניתוח מאמי מייקאובר משלב בין הליכים כירורגיים לטכניקות טיפול מתקדמות בשילוב טכנולוגיות חדישות, לדיוק מירבי, צמצום סיכונים ותופעות לוואי ולתוצאה אופטימלית.

לאחר הניתוח:

לאחר ביצוע הניתוח תועבר המטופלת להתעוררות ולהתאוששות, תעבור בדיקה רפואית מקיפה, ותישאר בהשגחה רפואית למשך לילה אחד בכפוף למצבה.

 

 

מעוניינים בהשוואות מחירים? קבלו עד 3 הצעות מחיר ממיטב המומחים ללא התחייבות

  שם:
  טלפון:

  יישוב מגורים:
  מתעניין בהצעות מחיר בנושא:

   

  סוגי ניתוחי מאמי מייקאובר

  במטרה להבין את נחיצותו של ניתוח מאמי מייקאובר, כהליך מרוכז המיועד לנשים לאחר לידה, חשוב להבין מהם השינויים שחלים באזורי החזה והבטן בעקבות היריון ולידה.

  ניתוח מאמי מייקאובר עוסק בשיקום הגוף הנשי לאחר היריון ולידה, תוך התאמת ההליכים הטיפוליים למטופלת.

  סוגי הניתוחים שייכללו בהליך עשויים להשתנות בין נשים שונות, בהתאם למבנה הגוף וצרכי השיקום שלו, ואלה נבחרים בהתאם להחלטה באילו אזורים מטפלים בניתוח, היקף ההתערבות הכירורגית הנדרשת ואלמנטים נוספים.

   

  הניתוח עוסק בשלושה הליכי טיפול עיקריים:

  ✔️ שאיבת שומן – הצטברות של עודפי שומן בגוף הם תוצר של נסיבות רבות, בניהן תזונה לקויה ואי ביצוע פעילות גופנית, האטה טבעית של חילוף החומרים בגוף עם השנים, וכמובן היריון.

  ניתוח שאיבת שומן מיועד לטיפול במצבורי שומן, אשר התקבעו באזורים שונים בגוף, והמטופלת מתקשה לסלק באמצעות שיפור אורח החיים והתזונה בלבד.

  שאיבת שומן כירורגית כוללת יצירת חתכים כירורגיים באזורי השאיבה, החדרת צינוריות שאיבה סטריליות ממתכת אשר מחוברות למכשיר המפעיל שאיבת ואקום של מצבורי השומן, אל תוך מכליות איסוף הכוללות מדדים ומאפשרות לרופא לעקוב בזמן אמת אחר כמות השומן הנשאב מכל אזור בגוף.

  במהלך הניתוח יפעל הרופא במספר ערוצים לפירוק השומן במטרה להקל על פעולת השאיבה, הן באמצעות עיסוי מקומי והן באמצעות שימוש בעזרים דוגמת החדרת מים פיזיולוגיים המסייעים בפירוק תאי השומן או באמצעות חימום האזור בטכנולוגיות הלייזר או גלי אור.

  ✔️ מתיחת בטן – אזור הבטן אשר נוטה מטבעו להצטברות שומנית, חווה שינוי מהותי במהלך ההיריון ולאחר הלידה. במשך תשעת חודשי ההיריון הבטן צומחת ונמתחת, כאשר מלבד העובר המתפתח היא מכילה את השיליה, מצבורי נוזלים ושומן האחראים על הנפח.

  לאחר הלידה פוחת הנפח העודף בעיקרו, אולם מותיר נפיחות, מצבורי שומן, ובעיקר עודפי עור במראה מבוגר ורפוי. ניתוח מאמי מייקאובר למתיחת בטן מתבצע לאחר הליך שאיבת השומן המיותר, באמצעות הליך כירורגי להסרת עודפי עור, מתיחה והגמשה של העור הבריא הנותר, לבטן שטוחה, מתוחה במראה צעיר ומחמיא.

  ✔️ שיקום החזה – השינויים ההורמונליים שחווה הגוף בתקופת ההיריון משפיעים על החזה, ולרוב מביאים לגידול בהיקף החזה ובנפח, לשינויים ברקמת החזה שמביאים למוצקות טבעית מחמיאה ולחזה זקוף ומורם.

  למרבה הצער אלה ניתנים בהשאלה בלבד, ולאחר תקופת ההיריון וההנקה חווה החזה התרוקנות והתכווצות, צניחה ואובדן נפח גם ביחס לנפח הטבעי שבטרם תחילת ההיריון.

  שיקום החזה במסגרת ניתוח מאמי מייקאובר מותאם להעדפות המטופלת, עשוי לחתור להשבת מראה החזה בטרם ההיריון והלידה באמצעות הרמת חזה נפול בלבד, אולם גם מעניק פתרונות נוספים בניהם הגדלת החזה והחדרת שתלי סיליקון לתוספת נפח ומוצקות, או הקטנת החזה בהליך כירורגי הכולל הסרת רקמות ונפח תוך שמירה על תצורת החזה.

   

  ניתוח מאמי מייקאובר
  ניתוח מאמי מייקאובר להרמה, מיצוק והגדלת נפח החזה.

   

  תוצאות הניתוח ועמידות הטיפול

  תוצאות הניתוח הצפויות בניתוחי מאמי מייקאובר נחשבות לתוצאות טובות, המשיגות שיפור משמעותי במראה הגוף, השגה של מראה צעיר, בריא וחטוב יותר.

  נשים רבות תוהות האם הגוף באמת יכול לחזור לקדמותו לאחר הלידות, ומגלות שבתכנון נכון וביישום רפואי מקצועי ניתן להשיג אף יותר מכך, ולשפר גם ליקויים שהיו מנת חלקן עוד בטרם ההיריון והלידה.

  הצלחת הניתוח ועמידות הטיפול תלויות מלבד בהליך עצמו, גם בשמירה על הנחיות השיקום לאחר הניתוח על ידי המטופלת, כמו גם באורח החיים, התזונה ומאפיינים הנוגעים לאנטומיה האישית ולקצב ההזדקנות של הגוף.

  מרבית הנשים שעוברות ניתוח זה מצליחות לשמור על התוצאה לאורך שנים ארוכות, בשילוב תזונה מתאימה ואורח חיים המעכב את ההצטברות המחודשת של רקמות השומן וצניחת העור.

   

  מחיר מאמי מייקאובר

  מחיר ניתוח מאמי מייקאובר נקבע בהתאם לצרכי הטיפול, לאזורים ולהליכים הנדרשים. להלן טווח מחירים של ההליך בישראל:

  מחיר ניתוח מאמי מייקאוברטווח מחירים במרפאות בישראל
  עלות כוללת לניתוח מאמי מייקאובר80,000 – 50,000 ₪
  כמה עולה ניתוח להרמת חזה 26,000 – 15,000 ₪
  מחיר ממוצע לניתוח למתיחת בטן60,000 – 30,000 ₪
  עלות ניתוח שאיבת שומן50,000 – 15,000 ₪

   

  תוך כמה זמן ניתן לראות תוצאות אחרי ניתוח מאמי מייקאובר?

  כבר לאחר הניתוח ניתן יהיה לראות תוצאות ראשוניות, שינויים במבנה ובתצורת החזה, הבטן ואזורי שאיבת השומן. יחד עם זאת, לאחר הניתוח צפוי הגוף לסבול משטפי דם מקומיים, נפיחות, ולהחלים מן ההליך הכירורגי באמצעות תפרים המגנים על אזורי החדירה מדימום ומזיהומים.

  לאחר כשבועיים ממועד הניתוח ועם הסרת התפרים ניתן יהיה לראות שיפור מהותי יותר, כאשר התוצאה הסופית צפויה להתגבש ולהתעצב למשך כמספר שבועות.

   

  מהו משך ההחלמה מהניתוח?

  ההחלמה מן הניתוח תדרוש זמן התאוששות ומנוחה של מספר ימים.

  מלבד זאת, בטווח של כחודש ימים מומלץ להימנע מפעילות פיזית מאומצת, משכיבה על אזור הבטן והחזה, ולחבוש חגורת לחץ באזור הבטן.

   

  מתי נהוג לעבור ניתוח מאמי מייקאובר?

  חוסר הביטחון ומראה הגוף אחר הלידה מטריד נשים רבות, אולם חשוב לזכור כי ההליך שעבר הגוף הוא משמעותי, ונדרש זמן לשיקום טבעי ולחזרה של הגוף לעצמו ככל הניתן.

  גם לאחר הלידה גוף האישה חווה שינויים הורמונליים נוספים, המשפיעים על מראה הגוף, המוצקות והנפח. חלק מן השומן העודף והנפיחות עשויים להסתלק באופן טבעי ו/או בשילוב תזונה ופעילות פיזית מתאימה, כמו גם סימנים וליקויי עור.

  מסיבה זו מומלץ שלא למהר עם הבחירה בהתערבות כירורגית ולאפשר לגוף את ההחלמה והשיקום הטבעי המיטביים.

   

  כמה זמן לאחר הלידה אפשר לעבור את הניתוח?

  לאחר סיום השיקום הטבעי ובהתאם למצב הגוף ניתן לקבל החלטה על ביצוע ניתוח מאמי מייקאובר, בטווח של כשישה חודשים לאחר הלידה או במקרה של אישה מניקה: כשישה חודשים מסיום ההנקה.

  חשוב לציין: מומלץ לעבור ניתוח זה לאחר סיום הלידות המתוכננות. הניתוח אינו מונע או מגביל את המטופלת מהריונות נוספים, אולם היריון ולידה לאחר ביצוע הניתוח עשויים בסבירות גבוהה לפגוע בתוצאות הניתוח ולהשיב את המצב לקדמותו.

   

  מהם הסיכונים בניתוח מאמי מייקאובר

  הניתוח מתבצע על ידי רופא מוסמך ומיומן, במרפאה מאובזרת תחת תנאי סטריליות מוקפדים ונחשב בטוח במיוחד.

  בדומה לכל הליך כירורגי הכרוך בהרדמה מלאה קיימים סיכונים הנוגעים להרדמה עצמה, וזאת לצד סיכוני דימום, זיהום, היווצרות קרישי דם, תוצאה לא סימטרית ונוספים.

  מרבית הסיכונים הללו הם מינוריים ואחוז הסיכון הוא נמוך במיוחד, ואף ניתן לצמצום באמצעות ביצוע הטיפול במרפאה מקצועית, מאובזרת ובליווי צוות רפואי מיומן.

   

  איך מטפלים בצלקות לאחר ניתוח מאמי מייקאובר?

  החתכים הכירורגיים המבוצעים בהליך זה הם קטנים, כאשר הרופאים נוטים לבצע את החיתוך באזורי קפלים טבעיים ו/או אזורים נסתרים מן העין, להימנעות מצלקות בולטות.

  במידה ובכל זאת נותרו צלקות חיצוניות, ניתן לטפל באלה באמצעות משחות מזינות אשר יוצרות הבהרה וטשטוש של הצלקת, או בהליכים משלימים דוגמת טיפול בלייזר.

   

  האם ניתוח מאמי מייקאובר כואב?

  הניתוח מתבצע בהרדמה מלאה והמטופלת אינה חווה כל תחושה.

  לאחר הניתוח ייתכנו כאבים מקומיים, אשר ניתן לטפל בהם באמצעות משככי כאבים על פי המלצת הרופא המטפל.

   

  יתרונות וחסרונות של הניתוח

  יתרונותיו של ניתוח מאמי מייקאובר כוללים את מעטפת ההליכים ומגוון הטיפולים המתבצע בהליך אחד, תוצאה איכותית ואחוזי שיפור גבוהים, עמידות ארוכת שנים.

  החסרונות הבולטים של הניתוח הם ההחלמה הארוכה הנדרשת בשל ההתערבות הכירורגית, כמו גם עלות לא מבוטלת.